Во животот постојат остри свиоци. Растеме, ги менуваме своите навики, желби и цели, но семејството е едно од неколкуте работи кои остануваат непроменети.

И, иако може да има недоразбирања и несогласувања во кругот на семејството, тоа се токму оние луѓе со кои ги споделуваме своите најтажни и најсреќни моменти и тие за нашето „засолниште“. Токму за таа топлина и блискост зборуваат и овие фотографии од денешните херои.

1. „Пред 20 години, чичко ми ми даде книга за астрономијата. Денес му ја покажав легитимацијата за работа во НАСА.“

2. Во Нов Зеланд законодавецот го донел своето дете во парламентот, откако се вратила од породилното отсуство. Спикерот се грижи за малото бебе додека таа е на дебата.

3. „Гледам како мојата невеста се приближува кон олтарот. Никогаш не сум бил толку среќен.“

4. „После 4 години безуспешни обиди конечно добивме бебе. И кучето е пресреќно.“

5. „Мојот новородениот син по 10 часа од раѓањето и итен преглед. Оваа фотографија секогаш прави да се насмеам.“

6. Момчето ја запросило девојката во присуство на сите роднини непосредно пред семејната фотосесија

7. „По 2 спонтани абортуси за 2 години, конечно се роди ќерка ми. Свету запознај ја Лилијана!“

8. „Мојата омилена фотографија, затоа што во неа сум многу среќна. Во пресрет на втората годишнина од свадбата, сакам да го споделам овој фантастичен момент “

9. „Сестра ми конечно ја објави својата книга за деца. Реакцијата на мама е бесценета. “

10. „Конечно, зедов слободен ден и ја донесов ќерка ми на сончогледово поле. Мислам дека нејзиното лице покажува колку сме среќни “.

11. „Тој споделил фотографија од градината на неговата баба на социјална мрежа. Таа собрала еден куп лајкови и коментари, со кои бабата била многу среќна! На оваа слика, таа ги чита коментарите.“

12. „Тато ми нѐ сликаше со мајка ми кога родителите ми помогнаа да се преселам во нов стан во последната година на колеџ. Ја сакам оваа жена и сум благодарен за сè што направи за мене! “

13. „Листав низ стари фотографии и пронајдов една каде што ѝ покажувам на внуката што е тоа YouTube“

14. „Реакцијата на татко ми на веста дека ќе стане дедо“

15. „Дедо ми не завршил средно училиште затоа што бил одведен во војска. Денес тој доби диплома “

16. „После 20 години. Автомобилот е ист “

17. „Парот од соседството сѐ уште се држи за раце додека шетаат.“

Сподели на Facebook
пати видено