Чувството е многу добро кога ќе пронајдете нешто што сте го користеле пред многу години. Овие асоцијации и спомени можат да го стоплат вашето срце и да ви го разубават денот.

Детството на секој од нас било различно, но постојат работи со кои може да се поврзе секое дете од 90-тите.

1. Најдобрата оригами игра од 90-тите

2. Скоро секоја девојка имаше едно вакво

3. Креативни тинејџерски фризури од 90-тите

4. Какви фризури правевте со овие шноли?

5. Саундтракот на „Војна на ѕвездите“ на касета

6. Да процесот на виткање на косата тогаш траеше подолго, но беше пријатен ритуал

7. Имаше многу добри филмови

8. Омилените модели од 90-тите

9. Секое дете имало барем еден пар исти или слични сандали

10. Кога Бритни беше на врвот од славата…

11. Сладолед торта, најпозната торта од тоа време

12. Првите филмови со специјални ефекти

13. Грдите чевли станаа познати во 90-тите

14. Девојките сигурно имале по еден во секоја боја

15. Електроника од 90-тите

16. Еве што се играше кога немаше интернет

Сподели на Facebook
пати видено