Музејот на Мадам Тисо е познат во целиот свет по восочни копии на познати личности. Некои од нив се толку реалистични што не можат веднаш да се разликуваат од вистинска личност. Но, не сите восочни музеи имаат толку добро прилагодени експонати.

Постојат чудни, па дури и застрашувачки скулптури, за кои што би било подобро да не се прикажуваат во јавност. Но, сепак тие се тука и веруваме дека воопшто не им ласкаат на познатите личности.

Арнолд, веселиот земјоделец…

Мајкл Џексон навистина имал вештачко лице, но што е со овој „ботокс“?

Излезе дека дури и Фреди Кругер може да биде погрд

Џастин Тимберлејк во верзија „руски дрвосечач“

Ова не личи ниту на 3-тиот братучед на Барак Обама

Мерил Стрип во „мажествена“ верзија

Тоби е среќен под дејство на марихуана

Леонардо баш и не е толку среќен…

Широката насмевна на Џулија овој пат ги надмина границите

Според восочнава фигура Новак Ѓоковиќ користи многу добра маскара

Велат дека е Шон Конери, но нам не ни се верува…

Дејвид и Викторија Бекам избегале од филмот Матрикс

Ах, Чарлс…

Елвис кој не штеди на храна

Бред Пит малку остарел

Сподели на Facebook
пати видено