Конечно одите на одмор од соништата. Сè е смислено спакувано, планирано и подготвено, се чини дека нема буквално ништо што може да тргне наопаку и да ги расипе фотографиите кои си ги имате замислено во главата.

Но, како што покажува реалноста, животот има своја смисла за хумор, и сè што можеме да направиме е да се опуштиме и да се смееме на резултатите.

15. Маунт Рашмор не ви покажува сѐ

14. Па дури и кога е убаво времето

13. Ламата исто така не беше импресионирана од овој поглед на Мачу Пикчу.

12. Ако сакате да ги видите Биг Бен ова не е добар период да одите во Лондон

11. Кога конечно ќе успеете да го видите Голден Гејт мостот

10. Навистина неверојатен поглед

9. „Ова сум јас, а зад мене е Големиот Кањон“

8. Мона не сака многу да се фотографира

7. „Патував два часа со погрешен воз, потоа ми избега еден и конечно пристигнав до планината Фуџи. Воопшто не бев разочарана.“

6. Норвешка знае да биде сурова

5. Мора да има некој заговор со „замаглување“ на сите места

4. Па барем водопадот е сѐ уште таму…

3. „8 часовен лет, 5 недели очекување и еден час возење со автобус за да ги видите карпите на Мохер“.

2. Големиот Кинески ѕид и не е толку „голем“

1. Кога едвај чекате да видите голема оптичка илузија, но малку ќе задоцните

Сподели на Facebook
пати видено