Сите ние сонувавме, во одреден момент од нашиот живот, да се запозанеме со шармантниот принц, или да се поздравиме со некоја од Дизни принцезите.

Иако овие замисли се невозможни сепак можеме да им се восхитуваме на вистинските луѓе кои се копии на овие неверојатни ликови.

1. Ерик Балфур / Флин Рајдер во Заплеткана (2010)

2. Крис Хемсворт / Џон Смит во Покахонтас (1995)

3. Зак Ефрон / Хикап во Како да го тренирате вашиот змеј (2010)

4. Кристина Хендрикс / Џесика Ребит во Кој го намести Роџер Ребит? (1988)

5. Вил Поултер / Сид во Приказна за играчките (1995)

6. Мел Гибсон / Тарзан во Тарзан (1999)

7. Хејли Џоел / Шеги во Скуби Ду каде си? (1969)

8. Манди Патинкин / Капетан Кука во Петар Пан (1953)

9. Нил Патрик Харис / The Riddler во Бетмен: Анимираната серија (1992)

10. Џилијан Андерсон / Луис Грифин во Семеен човек

11. Николај Костер-Валдау / Принцот Шармантен во Шрек 2 (2004)

12. Јулија Џонс / Покахонтас во Покахонтас (1995)

13. Логан Пол / Кристоф во Фроузен (2013)

14. Сандра Булок / Кармен Сандиего во Каде во светот е Кармен Сандиего? (1985)

15. Даутцен Крус / Аурора во Заспаната убавица (1959)

Сподели на Facebook
пати видено