Скоро секој од нас барем еднаш бил или ќе биде измачуван од бескрајно чекање на лет кој доцни. Сепак, не се сите аеродроми „досадни“, некои од нив пружаат поголема авантура од самиот лет.

1. Сингапур Чанги аеродром

Водопад и затворена градина

Тобоган

Градина со орхидеи на терминал 2

2. Меѓународен аеродром Инчеон

Затворена градина

Релаксирачко место за одмор

3. Токио Ханеда аеродром

Цветна градина

4. Меѓународен аеродром во Хонг Конг

Музеј на воздухопловство

Место за флеш моб

5. Меѓународен аеродром Хамад, Доха

Стаклен базен

6. Ванкувер аеродром

Аквариум

7. Меѓународен аеродром во Минхен

Сурфање

Лизгалиште

8. Меѓународен аеродром Велингтон

Тематски аеродром- Господар на прстените

9. Адолфо Суарез аеродром, Мадрид

Уникатна архитектура

10. Меѓународен аеродром Куала Лумпур

Прашума

Сподели на Facebook
пати видено