Многумина од нас сакаат да одат на концерти на познати ѕвезди, но не секој сфаќа колку понекогаш треба да се направи напор за да се организира изведба на светски позната ѕвезда.

Некои од нив бараат едноставни работи, како што е пита од тиква, но некои жив мајмун во собата или пак помошник за разгазување на тепихот во соблекувалната. Погледнете што бараат светски познатите ѕвезди и одлучете сами до каде се протегаат нивните граници на нормалното.

Роби Вилијамс

Организаторите мора да обезбедат 280 пешкири, 3 апарати за гаснење пожари, 3 лични соблекувални, 6 соби за персонал, 5 канцеларии за 8 менаџери. Меѓу вработените, пејачот сака да види лични масажери, 6 готвачи и 6 телохранители.

Меѓу гастрономските желби: 16 литри млеко, 24 крофни, 48 јајца. Собата мора да има слика на Далај-Лама, бонсаи и 4 пепелници. Британскиот пејач сака да има нешто егзотично во собата па еднаш побарал да му донесат жив мајмун.

Бритни Спирс

200 пешкири кои се менуваат дневно, еден тон мраз за изведбата, 13 соби за шминкање и персоналот да е исклучиво во бело се стандардните барања на пејачката за организаторите на нејзините изведби. Превозот треба да се обезбеди дури и надвор од градските граници, и потребен е автомобил за голф за да се движи помеѓу соблекувалните и сцената. Канттеи за ѓубре мора да ги исполнуваат стандардите.

Џенифер Лопез

Џенифер сака соблекувалната да биде украсена во стилот на спа или Зен: ѕидовите треба да бидат бели како и мебелот. Во вазна треба да има 24 бели рози, шишиња со специјална вода, кои исто така, треба да бидат точно 24. Покрај тоа, собата треба да има алое сок, кокос и свеж цимет. Но, црните пешкири за сцената не треба да бидат 24, туку 25.

Бијонсе

Меѓу барањата на пејачката е соблекувална со 2 соби, температурата во која не треба да надминува +22 ° C Покрај тоа, мора да има нова машина за кафе и свеќи со мирис на рози. Посебни барања за менито вклучуваат пилешки прсти со чили и ниту еден производ на Кока-Кола. И за време на посетата на Москва, Бијонсе еднаш побарала 10 автомобили од марката Мерцедес.

Канје Вест

Листата на барања на познатиот рап изведувач вклучува црни крпи од Versace и опрема за возачот од висококвалитетен чист памук. Меѓу најистакнатите желби се асистентот за измазнување на килимот во соблекувалната, цилиндричните вазни во просторијата и студиските монитори Genelec 1031a (и покрај фактот дека тие биле отстранети од производството пред 10 години).

Елтон Џон

Елтон Џон бара посебна просторија од организаторите за огромната колекција на очила (има 4.000 пар), при што е неопходно да се усогласат со условите за складирање (одредена влажност и температура да е само 16 ° C). Во неговата соба треба да има сребрен прибор за јадење, украсен со скапоцени камења и егзотични плодови од Јужна Америка.

Пол Макартни

Меѓу посебните желби на легендата за британската рок музика, спаѓаат 6 саксии со растенија со густо зеленило (но не и дрва), лисјата треба да бидат дебели и исти и да се наоѓаат и на врвот. Покрај тоа, просториите треба да бидат украсени со бели лилјани од сортата „Казабланка“ со дебели лисја и букети од бледо розови и бели рози со долги стебла. Во никој случај не треба да има кожа и производи од крзно во соблекувалната и хотелската соба, а исто така е неопходно да се исклучат месните јадења од менито.

Стинг

Тој бара 8 црни крпи, органско овошје, чај од камилица, растенија кои спречуваат кондензација, посебна просторија за музички инструменти и сала за медитација. На концертот на пејачот, сите чувари мора да носат исти маици и јакни и да не носат оружје. И присутноста на лекар е задолжителна, со цел да се направи вбризгување на витамини кај музичарот ако е потребно.

Адел

Сопственичката на многу музички награди категорично забранува појава на органски мед во радиус од 10 метри околу неа. Менито треба да вклучува пилешко и салата и најдобро црвено вино. И во соблекувалната треба да има 6 метални лажички.

Тејлор Свифт

Барањата на Тејлор најчесто се однесуваат на нејзиното мени. Барањата вклучуваат големо карамел лате со 2 кеси засладувач, парче пита од тиква од Старбакс, 100 грама путер, 12 шишиња пиво New Castle, авокадо и 0,5 литри замрзнат јогурт на Ben & Jerry’s со вкус на чоколада.

Сподели на Facebook
пати видено