Секоја фотографија тука предизвикува бура на емоции! Ќе почувствувате топлина и ќе сфатите дека светот е неверојатен и иако изгледа така сѐ уште не е тажен и сив.

Овие фотографии ќе ве натераат да верувате дека иако животот може да биде тежок, на крајот ќе бидеме во ред.

1. Лекарите ѝ забранија на оваа 102-годишна дама да лета на свадбата на нејзината внука, а нејзината внука ја изненади: дошла да ја види во невестинскиот фустан. Тогаш се виделе за последен пат.

2. „Постар господин влезе сам да јаде во ресторан во Пенсилванија. Тој му раскажуваше неколку приказни на својот келнер, кој зема пауза и му се придружи за време на неговиот оброк “.

3. „Кога имав 8 години, најдов детелина со 4 листа и му ја дадов на татко ми за среќа. Кога почина, дознав дека ја чувал. Таа била во неговиот паричник веќе 20 години “.

4. „Денес преку Фејсбук дознав дека ноќниот чувар на моето работно место плете чевличиња и капчиња за предвремено родени бебиња во Единбуршката кралска болница. Тој, исто така, ги праќа низ целиот свет “.

5. Оваа девојка со рак во доцната фаза реши да се откаже од третманот и се омажи за човекот што го сака, за да може да ужива во времето што ѝ преостанало.

6. „Мојот дедо од Полска пред и по Втората светска војна. На сликите, според мајка ми има 7 години разлика. Тој го преживеал концентрациониот логор и имал тетоважа. Неговите очи ми кажуваат повеќе од било која книга по историја.“

7. Едно семејство доживеало сообраќајна несреќа. Додека болничарите ја прегледувале мајката ќерката била исплашена и плачела. Спасувачите забележале лак за нокти во рацете и го замолило девојчето да им ги налакира ноктите. Така успеале да ја смират.

8. Фризер за деца од Русија им прави бесплатни фризури на сирачиња и деца со аутизам

9. Откако се срушила зграда во Бразил, еден дечко го испратил своето селфи на своето семејство за да побара помош и да им каже дека е во ред. Тој бил спасен!

10. „Мојот 11-годишен брат реши да започне да учи корејски за да може да зборува со новото девојче од неговото одделение кое зборува само корејски“.

Сподели на Facebook
пати видено