Ние сме навикнати да ги гледаме овие луѓе како доминираат во политичките канцеларии, сериозни и спремни за решавање на државни и светски проблеми. Сепак, секој од големите лидери некогаш бил мало момче или девојче, кое што играло криенка и читало бајки.

1. Ова мало девојче секогаш имало став на дама

2. Идниот миленик на Америка со неговиот пријател

3. Ова бебе ќе порасне во една од најважните жени во политиката

4. Ова момче ќе ги изненади сите во светот

5. Дури и како мал изгледал решително

6. Тој навистина има „ангелско“ лице

7. Таа била пример за многу девојчиња уште пред да влезе во политиката

8. Иден претседател со неговата сестра

9. Сериозно семејство, сериозна фотографија

10. Ова мало момче има харизма

ОДГОВОРИ

1. Кралицата Елизабета II

2. Џон Кенеди

3. Ангела Меркел

4. Доналд Трамп

5. Владимир Путин

6. Папата Францис

7. Хилари Клинтон

8. Џорџ Буш Џуниор

9. Принцот Чарлс

10. Барак Обама

Сподели на Facebook
пати видено