Практично во секој од нас постои талентиран моден дизајнер длабоко скриен некаде. Но, за жал, не сите, како што велат, се раѓаат со златни раце.

Сепак не очајувајте. Доколку непотребните работи долго време собираат правот во плакарот, време е да ја искористите вашата фантазија и да создадете авторски производи – облека, играчка или аксесоар.

1. Женски зимски фустан

Не брзајте да го фрлите стариот растргнат џемпер: може лесно да се трансформира во зимски фустан. Види тука.

2. Прекрасни шноли

Дури и обичната шнола за коса може да биде украсена, на овој начин.

3. За пријатно осветлување

Креирај лустери од плетени кошници на овој начин.

4. Асиметрично здолниште

Секако, секој во плакарот ќе најде здолниште од времето на нивните баби, кое за само 15 минути може да се претвори во модерно здолниште. За повеќе детали вики тука.

5. Разиграно здолниште

Досадно здолниште може да стане разиграно со светли бои, ако покажете малку имагинација. Види тука.

6. Оригинални аксесоари

Едноставните копчиња ќе го променат изгледот на познатите работи и ќе им дадат втор живот. Види тука.

7. Блуза за најмалите

Мајките на малите деца се свесни за проблемот со постојаните дамки на детската облека. Погледнете како можете елегантно да го решите овој проблем. Види тука.

8. Фантастично здолниште

Старото здолниште може да добие втора шанса. Види тука.

9. Стилска бомбер јакна

Од старата кошула на дечко, татко или постар брат, можете да добиете интересна женска бомбер јакна. Инструкциите чекор по чекор се достапни во видеото.

10. Пелерина за половина час

Од старомодното здолниште можете да добиете одлична пелерина, која што не само што ќе изгледа модерно, туку и ќе ве грее во студените денови.

Сподели на Facebook
пати видено