Гените се тврдоглави. Понекогаш фактот дека некои луѓе се во сродство е буквално напишан на нивните лица. Често, фотографиите на бебиња не можат да се разликуваат од фотографиите од детството на нивните родители.

Со возраста, сличноста може да исчезне или може само да се зголеми, така што возрасните деца изгледаат како браќа и сестри на нивните мајки или татковци. Секако овој феномен важи и за познатите личности.

1. Џаред, Томас и Остин Падалеки

2. Џесика Алба и Онор Мари Ворен

3. Шон и Хопер Пен

4. Мајкл Џеј и Сем Фокс

5. Клинт и Скот Иствуд

6. Арнолд Шварценегер и Џозеф Баена

7. Викторија и Ромео Бекам

8. Рајан и Дикон Филипи

9. Принцезата Дијана и принцезата Шарлот

10. Џон и Ела Траволта

Сподели на Facebook
пати видено