Смешни слики #1316

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1316-ти дел.

Види ја Македонката: Животот во едно мало место во Данска низ приказната на скопјанката Кристина

Кристина Јенсен е родена во Скопје, каде што завршила средно медицинско училиште, а потоа заминала да работи во Англија, каде што останала пет години. Наредната станица за Кристина биле САД, каде што студирала антропологија, три години и една година била на размена на студенти во Данска. Таа во 2006 година се преселила во Данска, а целото семејство се вартило во Македонија во 2010, за да во 2014 повторно се вратат во Данска, каде што жиавеат и денес, поточно во едно мало место, Нумарк.

Ивона од Сител со прејак кавер на Квин! И тоа среде вести!

А замислете тарабука да ѝ дадеа… салата! Особено внимание обратете на изразот на нејзиното лице :).

Тежок тест со барање разлики: Колку добро забележувате детали?

Дури и ако немате амбиции да го надминете Шерлок Холмс, секогаш е добро да се обрне внимание на малите детали. Оваа вештина може да се покаже како корисна во различни секојдневни ситуации. Пронајдете што е необично и што се разликува во овие фоотграфии и откријте колку сте добри во забележувањето на детали. Колку разлики успеавте да пронајдете? Одговорите ќе ги пронајдете на втората страна од текстот.

Интернетот на мобилните телефони е голем проблем на современите млади луѓе

Си гледаш смешни видеа на Мотика по улици и утре се гледаш себе си во смешно видео на Мотика :).

Кога жената ќе му дозволи на мажот да си прилагоди 3 квадрати од таванот само за своја душа

Царот си направи интимно катче, фрижидер во кој можеш да се прошеташ.

Морничава прошетка во напуштен затвор во источна Германија

Холандскиот фотограф Боб Тисен започна интересен интернет видео серијал, посетувајќи напуштени и одамна заборавени места. Пред неколку недели го откри напуштеното руско вселенско летало, а сега ќе ве одведе на прошетка во еден морничав затвор во источна Германија.

Трамп конечно почна да го остварува ветеното: Започна изградбата на ѕидот со Мексико

Ова е само почетокот, за да види јавноста каков ќе биде ѕидот.

Луксузна хотелска соба на островот Санторини, Грција, со приватен базен внатре

Вакво нешто ретко на кој угостител му текнало да направи. Инаку хотелот се вика Дана Вилас, со 4 ѕвездички е, а цената на едно ноќевање за двајца е околу 300 евра.

Специјални гаќи кои ги штитат девојките од силувачи

Ако некој силувач ги опипа гаќите, ќе бега како попарен :).

Запознајте го билдерот Владимир, кој се набилда буквално преку ноќ

Наместо бавно со протеини и многу мака, Владимир го одбрал полесниот пат, со помош на синтол.

Скриената функционалност на новите руските комбиња и камиончиња Газељ Некст на производителот Автогаз

Возачот си купил ново возило па ќе ви покаже како се активира тајната функционалност.

Сваќата му дава подарок на момчето во пубертет, кој ќе му остане во мислите цел живот

Подарокот е еден жежок танц на свадбата на неговите роднини.

Одличен трик како да дознаете колку точно плин имате во боцата

Сѐ што ви треба е една кофа со топла вода. Ја полевате боцата и со раката лесно ќе осетите во кој дел ќе се впие течноста.

Русија планира да лансира сопствена дигитална валута

Русија зборува отворено за можноста за создавање на своја криптовалентност и најверојатно своите зборови ќе ги претворат во реалност. Руските медиуми објавија дека министерот за комуникации, Николај Никифоров, ги потврдил плановите за лансирање на дигитална валута контролирана од државата. Но, не очекувајте да генерирате виртуелни рубљи со Вашиот компјутер во скоро време.

Животната приказна на „Лилипутанската кралица“, на чија венчавка имало 10.000 гости

Кога се родила Лавиниа Варен во 1841, нејзините родители не се ни посомневале дека нешто не е во ред со нивната ќерка. Но, кога девојчето било на возраст од 4 години тие забележале дека таа не расте како останатите деца, по што лекарите заклучиле дека Лавиниа ќе биде со џуџест раст. Сепак тие не ја […]

Во Јапонија генетски модифицирани кокошки несат јајца кои помагаат во борбата против рак

Најновата навидум бизарна креација од Јапонија не е во форма на телевизиско шоу или реклама. Истражувачите од АИСТ одгледувале генетски модифицирани кокошки кои несат јајца кои имаат протеин за кој се знае дека се бори против болести како рак и хепатитис.

Како да ја зачуваме младоста? (поучна приказна)

Си живеела некогаш една многу добра и мудра старица. Во животот имала многу потешкотии, искушенија и проблеми, но сепак таа секој ден сите ги испраќала и пречекувала со насмевка на лицето. Децата кои живееле во нејзиното соседство еднаш ја прашале:

Овој паметен човек не може да ги користи рацете, но си измислил направа за да може да се храни сам

Изумот е негов, а исто така и изработката, односно си ја испринтал со 3D принтер и си го олеснил својот живот и животите на неговите најблиски.

Индиски учител им ја објаснува на учениците разликата помеѓу кинетичката и потенцијалната енергија

Вакво објаснување не се заборава цел живот!

Кучето сѐ уште мисли дека е мало, а детето нема избор

Ќе го крева, што ќе прави, само за да не го налути :).

Денеска беше јако во спортската сала, затоа што девојката си одбрала добра боја за хеланките

На прв поглед помислуваш дека е гола, потоа гледаш дека носи хеланки, но исто како да не носи :).

Во бразилскиот град Блуменау, секоја година се организира Октоберфест. Ви ја пренесуваме атмосферата!

Исто како германскиот, со многу пиво и жени, само што жените се опуштени Бразилки.

Калимеро бара правда кај македонските општински власти

Трагикомична анкета која што кажува многу за маката на некои луѓе во Македонија.

Девојкава троши 2000 евра годишно само за шампон!

Видете ѝ ја косата и бројката наеднаш ќе ви се види мала :).

Девојката реши да му потверка малку на дедото во помошна количка

Стариот на заем душа носи, но се ококори кога ја виде тангата пред себе :).

За кои навивачки навивате? СКА Сестри или Ангелите на Спартак од Москва?

Двете навивачки групи се од Русија и страсно навиваат за своите хокеарски тимови во Континенталната Хокеарска Лига. Кои се подобри, оценете сами.   СКА Сестри   Ангелите на Спартак

Еве што јадат децата низ целиот свет за ручек во училиштата

Секоја држава има различни стандарди за училишните оброци. За жал Македонија не е една од земјите кои можат да се пофалат со високи стандарди за исхраната на учениците. Но, еве како изгледаат богатите оброци во училиштата ширум светот.

Девојкава си го подобри сопствениот рекорд вртејќи 180 хулахопи истовремено

Ако внимателно го погледнете видеото, ќе забележите дека еден ѝ падна на почеток, што значи 179 :).

Затоа што заштитата при работа е за слабаци!

Спектакуларен обид за добивање Дарвинова награда на бензинска пумпа.

+