Магијата на хеланките (39 фото)

Од машка гледна точка, хеланките се најдобрата женска облека :).

5 награди кои не би сакале да ги заслужите

Веројатно сте слушнале за „Дарвинова награда“ кои се доделуваат на луѓе кои ги загубиле животите поради сопствената глупост. Ова дефинитивно е награда што никој не сака да ја добие. Сепак, постојат уште вакви слични награди. Ви претставуваме 5 непожелни награди.

Лили Понс ќе ви покаже како со пластична хирургија грдото пајче може да стане најелитната принцеза во светот

Кога велиме грдото пајче, акцентот е на грдото. Лили Понс е интеренет феномен и првата личност која успеа да постигне 1 милијарда гледаност на своите Vine видеа. Својата слава таа ја префрли и на Инстаграм (20 милиони следбеници) и на Јутуб (6 милиони следбеници).

Непријатно изненадување: Мажот ја снима под вода својата згодна сопруга на медениот месец на Карибите

Медениот месец на егзотично туристичко место знае да биде и непријатно искуство.

Само вие продолжете да купувате фустани од кинеските интернет продавници, а ние ќе си гледаме сеир (23 фото)

Порано за да ти сошијат фустан се одеше на 2-3 проби, а денес е лесно, 2-3 клика на интернет и фустанот сам ќе ти дојде дома. Но, во тој момент очекувањето се соочува со реалноста.

Чудотворната моќ на банкнотата од 100 денари

Видеото е снимено на крстосница во Русија, а вредноста на 1 рубља е отприлика колку 1 денар.

Имаш среќа што има ограда, инаку ќе те раскинам!

Малото кученце покажува сила, ама кога е позади оградата :).

Инстант карма на руски селски начин

Поука: Никогаш не му скокај на ќотек на руски селанец со багер!

Последното нешто што сакаш да го видиш пред полетување на авионот

Се молат стјуардесите да им поделат на патниците што седат крај прозорците по еден пар чиста долна облека!

Многу снег и метеж во сообраќајот? Не е проблем! Сето тоа за генијалецов е минато!

Скиите на нозе, моторчето на грб и шиба напред со 100 на час.

Неколку воени авиони го придружуваат Путин кој ненадејно реши да ја посети руската воздухопловна воена база во Сирија

Путин тргна во посета на базата Хмејмим, а за неговата безбедност се погрижија неколку Сухој Су-30. Снимката е од авионот на Путин.

Овие две стриптизерки работат навистина напорно за своите пари

На ваква точка вреди и да фрлиш некоја пара.

Ваква сексапилна стјуардеса ретко се гледа

Патниците на летот од Далас за Лас Вегас се изненадија од начинот на кој им беа претставени упатствата за летање.

Кој е за една кинеска крцкава мешана закуска?

Би пробале ли некогаш во животот ваква храна? Можеби е вкусна?

Дедо Мраз е секогаш тука да помогне да се врати насмевката на вашето лице

Госпоѓата имаше мала незгода со лизгавите чизми на замрзнатиот тротоар, но празници се ближат :).

Професорот на факултет сам си го предизвика овој жесток напад

Нареден пат ќе внимава што и како пишува на таблата!

Колегите го убедија најновиот вработен дека можат да направат комбето да исчезне

Додека едниот му ги држи очите, другиот ја прави магијата :).

Госпоѓата ја фати криза додека чекаше во сообраќајниот метеж, па реши тајно да се олесни

Но, кога улицата е замрзната, обично ништо не оди според планот. Типот успеа да го сними целиот настан на ретровизорот од својот автомобил.

Живот во морето? Шест футуристички домови кои ќе ве заштитат од климатските промени

Поплави, суши, урагани, пожари – екстремни временски настани, некогаш ретки, стануваат се почести и моќни поради климатските промени. Во исто време, сé поголем број луѓе низ целиот свет се селат во градовите. Тоа е опасна комбинација, бидејќи урбаните популации се повеќе изложени на ризик од ефектите на глобалното затоплување. Квалификувани дизајнери, архитекти и инженери бараат начини како да се прилагодиме и каде да живееме за да ги ублажиме негативните последици од климатските промени.

Најдолговечните бракови на познатите, кои го преживеале притисокот на шоу бизнисот

Сите знаеме дека браковите на познатите личности најчесто се со краток рок на траење. Сепак иако има познати личности кои „издржале“ да бидат во брак само неколку дена, постојат и бракови кои опстојуваат со децении и не потклекнале на притисокот на шоу бизнисот. Сите овие парови поголемиот дел од животот го поминале заедно и сѐ […]

Украинскиот пратеник Антон Горашченко ќе ви покаже како се штеди!

Овој ако го стават министер за финансии, ќе заштеди многу пари… но, на крај сите ќе си ги стави в џеб :).

Уживајте во смирувачките пејзажи на финскиот патник и фотограф Јани Лаксо

Јани Лаксо е талентиран фотограф, патник и уметник од Хелсинки, Финска. Јани патува во природа и прави неверојатни пејзажи.

61-годишниот училишен чувар во САД, стана славен откако еден ученик го сними како пее божиќна песна

Дедо Вилберт Најт навистина има талент, а цел живот работел како чувар во училиште во државата Охајо.

Дечково прв пат оди во теретана и реши да надокнади за сите пати што не бил до сега

Обратете внимание на изразите на лицата на двајцата билдери :).

Елитни австралиски „придружник“ и „придружничка“ ги откриваат тајните поврзани со нивната професија

Џејк Рајан, е најелитниот т.н. придружник од Австралија. Тој имал над 1.700 клиенти, почнувајќи од деловни дами па до девици и повозрасни жени. Рајан открива дека за жените, всушност, најважно е едно нешто.

И така јас сфатив дека сум слабак…

Девојчето тежи 40 килограми со се обетки, но цврсто е како карпа.

Русинката Жења ќе ви објасни зошто обожава да носи само хулахопки без сукња

Тоа што не разбирате руски, нема да ви биде проблем да го гледате видеото.

Татко и ќерка ЗАЕДНО играат на шипка!? Талентирани се или забегани, оценете сами

Танцувањето на шипка секогаш се поврзува со стриптизерките. Мажите даваат многу пари за да гледаат како полу-голи девојки заводливо танцуваат и прават акробации околу шипки. Но, во последниве години, стана популарна форма на вежбање, бидејќи бара значителна сила на горниот дел од телото. Сепак се уште не се смета за „семејно хоби“.

Богатите деца на интернет: Пари наместо марамчиња, златна шипка наместо потпирач за врата и Ајпад наместо чинија

На Инстаграм можат да се видат многу фотографии од експремно богати деца кои уживаат во луксузот на приватни авиони, луксузни одмори и шопинзи. Понекогаш овие деца ги преминуваат границите и стануваат неподносливи и разгалени. Тоа најдобро може да се види на Снепчет, каде што децата на богатите објавуваат фотографии на кои се расфрлаат со богатсвото […]

Хуманиот и херојски гест на една средношколка која беше пред победа на маратонот во Далас

Средношколката Аријана Лутерман беше пред целта рамо до рамо со својата ривалка, Чендлер Селф, психијатар од Њујорк, која може да ѝ биде мајка, според годините. Но, наеднаш пред целта, нозете на повозрасната жена почнаа да ѝ откажуваат и најверојатно немаше ни да ја заврши трката на која толку многу сакаше да победи.

+