Што се случува кога полупијана, бесна, ултра талентирана виолинистка ќе застане пред жирито на Британија има талент?

00 24 годишната Летис Роуботам ја добила првата виолина кога имала 4 години, но била бесна затоа што родителите и подариле пластична. Набрзо потоа ја добила и вистинската и од тогаш почнала да свири. Девојката е многу темпераментна, дошла сосема неподготвена за аудицијата, а песната која ја изведува ја слушнала во кола утрото кога доаѓала.
„Премногу сум пијана и мамурна за да имам трема“ - изјави Летис пред настапот.

Add a comment
Повеќе...

Одмаздата на малото дете со кофа вода

00 Одмаздата е многу слатка, а понекогаш и слатка и смешна :).

Add a comment
Повеќе...

Мажиште провоцира питбул врзан со синџир

00

Следниот пат ќе размисли два пати пред да го налути питбулот толку многу.

Add a comment
Повеќе...

70-годишен професор ПРОТИВ 19-годишен ученик

00 Стара коска против млад петел :). Што мислите кој ќе победи?

Add a comment
Повеќе...

Терористи фрлаат бомба во јавниот тоалет во студентскиот кампус

00 Кога животот е во прашање, не ти е гајле дали панталоните ти се кренати. Смешна шега :).

Add a comment
Повеќе...

Тајната е откриена: Најбрзиот и најлесниот начин за врзување вратоврска

00 Врзувањето вратоврска во иднина нема да ви биде никаков проблем. Конечно некој смисли начин кој лесно се учи!

Add a comment
Повеќе...

Како се растовара кола од камион со помош на две дрва?

00 Поточно речено како 5 дрва растовараат кола :).

Add a comment
Повеќе...

Кола со осетлив сензор за паркирање

00 Го наместија сензорот за на крај да испаничи малку :).

Add a comment
Повеќе...

Како руската танчерка на шипка Олга Кода вежба по дома?

00

Девојката освен што го сака егзотичниот танц на шипка, многу ги сака и мачките. Но да се вежба дома со неколки мачки кои се мотаат наоколу не е лесна работа :).

Add a comment
Повеќе...

Баба Бети, најславната баба на интернет, ќе ве насмее иако нејзината приказна е тажна

00 Бабата на Зах Белден се бори со ракот и докторите не знаат уште колку живот и преостанува. Семејството сакало да ги документира последните денови на баба Бети, па Зах предложил да и отворат профил на Инстаграм. За кратко време баба Бети стана една од најпопуларните личности на социјалниот медиум за споделување фотографии. Баба Бети навистина се забавува во своите последни денови меѓу нас, а воедно се труди да ги забавува и своите фанови.

Add a comment
Повеќе...

Патник во автобус се обиде да истепа постара госпоѓа која патуваше заедно со дедото

00 Секоја почит за дедото кој иако знаеше дека нема шанси, сепак му се спротивстави на насилникот. Она што се случи потоа ја враќа вербата во човештвото!

Add a comment
Повеќе...

Русите се спремни за војна со западните сили за Украина

00 Дури и обичните луѓе се опремени со моќно оружје непознато за остатокот од светот.

Add a comment
Повеќе...

За жените и книгите... (виц)

00 Има жени како Библијата - има многу мудрост во нив, но не ти е интересно да ги читаш.

Add a comment
Повеќе...

Дневникот на еден мањак

00 Нов хумористично-сатиричен текст од Башлако на чист битолски ;).

Add a comment
Повеќе...

Нов автомобил на старо (виц)

00- Душо, сакам да имам свој автомобил, новото Пежо од 2014 година.
- Добро мила, ќе ти го купам.
- Како? Па не ли е многу скапо!
- Не е многу... како многу.
- А кога ќе ми го купиш?
- Во 2034 година на старо...

Add a comment

Уметникот кој ќе ве натера да се преиспитате дали посветивте доволно внимание на декорирањето на вашите велигденски јајца

00

Доколку во послдните неколку месеци не сте потрошиле стотици и стотици часови со мала електрична дупчалка, резбајќи сложени шари во лушпата од јајцето, можеби сеуште не сте го достигнале својот потенцијал за украсување велигденски јајца. Уметникот Пјотр Бокенхеим користи техника на редуктивно дупчење за да ги трансформира јајцата од гуска во неверојатни уметнички дела.

Add a comment
Повеќе...

Македонец на грчка свадба (виц)

00Македонец поминува низ едно грчко село и гледа свадба. Седнува да се најаде и напие и гостејќи се започнува разговор со човекот што седи до него:

Add a comment
Повеќе...

Идејата стариот автомобилски мотор да се претвори во клуб масичка звучи по малку смешно, но го крајниот резултат ќе ве воодушеви

00

Од интернетот може да се научи една работа: Скоро се може да се претвори во прекрасно парче мебел.

Add a comment
Повеќе...

Хуманоста на нашата медицина (виц)

00Во ординацијата на докторот влетува маж со нож во грбот:
- Докторе, спаси ме, умирам!

Add a comment
Повеќе...

10 животни кои најверојатно ќе изумрат во наредните 5 години

00 Иронично и тажно е тоа што колку е поретко и позагрозено животното, толку повеќе се мета за ловокрадците кои сакаат да заработат брзи пари. Следните 10 ретки животни од денешницата, најверојатно ќе исчезнат во наредните 5 години доколку ништо не се презем околу тоа.

Add a comment
Повеќе...

Телешопинг рекламите се навистина глупи

00 Сите се прават по иста шема во која на почеток те прашуваат дали си и ти толку глупав, односно ако си, продолжи да гледаш, затоа што најверојатно ќе те убедат да купиш.

Add a comment
Повеќе...

Запчениците можат да бидат во најразлични форми

00 Кога помислуваме на запченик пред очи ни излегува тркалезен, затоа што ни се чини дека друга форма нема да работи. Човеков отишол неколку нивоа над тоа.

Add a comment
Повеќе...

Полицаец им става сопки на средношколците кои ја славеа победата на женскиот рагби тим

00

Погодете за кој навива цајканот :). Гостинската екипа од средното училиште во Остин, со оваа победа против домаќините од Џорџтаун, Тексас, го освои шампионатот. После оваа соло акција на полицаецот, тој беше суспендиран од работа.

Add a comment
Повеќе...

Најдобрите забивања во NBA во сезоната 2013-2014

00 Топ 10 листа од потезите кои ги тераат навивачите да застанат на нозе.

Add a comment
Повеќе...

Застрашувачката сила на природата: Мраз против мост

00 Природата секоја пролет на невообичаен начин ја покажува својата сила во Сенте-Марие де Кент, Канада.

Add a comment
Повеќе...

Извинете, имате нешто на главата!

00 Закон финта во супермаркет! Гледајте!

Add a comment
Повеќе...

Најголемиот фудбалски фан на Бразил веќе 20 години постојано е облечен во боите на репрезентацијата

00

Бразилците се познати во светот по својата љубов кон националниот тим. Оваа љубов за 57-годишниот Нелсон Павиоти станала смисла на животот. Човекот 20 години е облечен само во боите на репрезентацијата, а такви се и неговата канцеларија, неговата кола и секаде каде што може да се стави знамето и боите на бразилската фудбалска репрезентација.

Се започнало во 1994-та година кога Нелсон ветил дека ако Бразил стане светски шампион, тој цел живот ќе се облекува во боите на репрезентацијата.

Погледнете му го костумот, автомобилот, канцеларијата, десктопот на компјутерот...

Add a comment
Повеќе...

Страница 1 од 783

<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>