Приказна од реалниот живот за младиот Македонец кој среќата ја побарал надвор од границите на државата

Сѐ се случи така наеднаш, беше тоа еден ден кога случајно аплицирав за работа во Дубаи. И да, ми се јавија и ми кажаа дека имам интервју утре. Истовремено бев возбуден но и загрижен, бев возбуден затоа што ќе одам во Дубаи ќе видам нов свет нови работи но истовремено бев загрижен, како ќе го напуштам моето родно место и ќе одам во сосема нов свет, кај што не знам никој, што ли ќе се случи таму, далеку од моите родители кои секогаш ми биле поддршка во животот, далеку од моите другари и пријатели, мислам дека бев повеќе исплашен отколку возбуден.

Вработениот на многу едноставен начин спречи грабеж на банка од страна на тројца криминалци

Случајно ги видел преку прозорецот дека доаѓаат и го подготви теренот :).

И сонцето повеќе не е она што беше: Што му се случило на еден 20-годишен Шкотланѓанец кој 7 часа работел на нива, на сонце, без крем за сончање

Грег Бини, земјоделец, од Единбург, Шкотска, работел седум часа на топлото време во Дамфрис минатата сабота, а потоа повторно во неделата. 20-годишното момче не сфатило колку всушност бил силен топлотниот бран и штетата ја забележал во недела навечер кога на рамениците му се појавиле големи плускавци. Грег имал изгореници од втор степен.

Со некои работи едноставно е премногу опасно да се игра! Научниците создадоа мини ЦРНА ДУПКА на Земјата!?

Експертите ги уверуваат луѓето дека ништо не може да тргне наопаку, откако со најмоќниот и најнапредниот ренген ласер во светот успеаја да создадат „мини црна дупка“ во лабораториски услови, што може да доведе до бројни револуционерни движења во науката.

Кога Деспасито ќе ти ја пуштат на радио

Гледајте, многумина ќе се препознаат во видеото :).

Можеше ли некој да предвиди вакво нешто на автопат?

Колку и да си спремен шофер, ако другиот учесник во сообраќајот е доволно голем идиот, катастрофата е неизбежна.

Затворениците во затворите во Панама живеат по свои правила

Персоналот на затворите е немоќен да воспостави контрола затоа што, како што се гледа од видеото, работата отишла премногу далеку.

Колку се јаки граничните полицајци на Казахстан?

Ова не се лажни бодибилдерски мускули, вештачки напумпани со протеини!

4 години не го фрлал ѓубрето од дома за да види колку ѓубре прави современиот човек

Во текот на минатите 4 години, фотографот Антоан Репер го собирал ѓубрето во својот дом. Антоан успеал да собере неверојатни 70 кубни метри ѓубре во кое имало над 1600 пластични шишиња, 800 кг весници и списанија и многу друго. Како резултат на овој необичен експеримент настана фотосесијата што ќе ја видите во продолжение.

Виктор од Аверлон: Францускиот „Могли“ кој живеел во дивината до 12-годишна возраст

Приказните за дивите деца се појавуваат во фолклорот и фикцијата.Во 1894 година Радјард Киплинг ја објавил својата позната колекција од приказни „Книга за џунглата“. Во неа се раскажуваат авантурите за Могли, дете од дивината одгледано од волци, кои подоцна се адаптира на животот на луѓето. Во реалноста „дивите деца“ ретко се адаптираат во општеството, таков е случајот и со Виктор од Аверлон.

Марихуаната убива!

Ако не верувате, погледнете го примерот во видеото :).

Куп полицајци и пајак служба се собра во Англија заради неправилно паркираното возило

Полицаецот кој повикал пајак служба со огромен камион за да собере мини четвороцикл бил исмејуван од минувачите а подоцна и од корисниците на социјалните мрежи. Еден од минувачите му вели: „Другар, зошто само не го кренеш!“

Бразилскиот моторџија подобро да си купи нова кацига или евентуално да смени професија

Доколку реши да си остане моторџија, можеби треба да размисли да го смени шампонот :).

Тетоважа со името на саканата/саканиот не е добра идеја, особено откако ќе раскинете, НО ИМА ПАМЕТНО РЕШЕНИЕ!

Решението е многу мудро, креативно и симпатично.

Малиот ужива во последниот круг на картинг трката

Последниот круг си го продолжи до максимум и стана интернет хит.

Госпоѓата ја бараше омилената играчка на нејзиното куче и ја најде на улица

Но, во темното не примети дека играчката не изгледа сосема исто.

Атрактивна Русинка се обидува со играње на шипка да ги разубеди полицаецот и пајак службата да не ѝ го носат автомобилот

Да бевте вие полицаецот ќе и простевте ли?

Многу јаки трикови со спинери

Популарната играчка што секое дете ја носи во џебот е интересна и за поголемите деца :).

Забеган Русин бара цигара од комшијата

Колку опасно може да изгледа тоа?

Што би се случило доколку имала пушка? Оваа жена пронашла многу „скришно место“ за да го смести нејзиниот пиштол

Ешли Сесилија Кастанеда била уапсена поради обвиненија за дрога во септември 2015 година.Но прекршокот не е она што ги запрепастило полицајците. Кога била доведена во станицата Ешли признала дека има пиштол во нејзината вагина. По направена проверка извадиле целосно наполнет пиштол. Адвокатот на Ешли негира дека такво нешто се случило велејќи дека е „невозможно“.

Вистинити приказни кои покажуваат зошто „совршените жени“ тешко го пронаоѓаат вистинскиот

Можат да постојат милион причини зошто една личност е осамена. Но дали сте забележале дека голем број убави и паметни девојки се заглавени во фаза на „чекање“? Некои од нив со години ја бараат вистинската љубов, но не можат да ја пронајдат. Многу луѓе мислат дека е невозможно ваквите девојки да имаат такви проблеми, но […]

Запросување на бејзбол натпревар, кое ќе се памети долго време

Дечкото навистина се потрудил, убедил дури и четворица другари да играат со натпис во рацете.

Прогласени сте за виновни за злосторства против модата! Урнебесни фотографии од бизарни фризури на затвореници

Ова се едни од најчудните и најсмешните фризури што некогаш сме ги виделе. Не знаеме што точно му згрешиле на законот овие луѓе, но треба да бидат обвинети за убиство од прв степен на модата. Би било корисно заедно со нив да биде уапсен и фризерот, одговорен за изработка на овие „ремек дела“.

Додека џокеите јаваа коњи на патеката за коњски трки, фризерката јавна нешто друго

Видео со експлицитни сцени излегло во јавноста откако 22-годишна фризерка од Шкотска била тајно снимена како има секс со своето момче зад штандот за пиво на Келсо патеката за коњски трки.

Стариот се изнервирал и има добра причина за тоа (барем така мисли)

Тој секогаш сакал да паркира далеку од сите автомобили за некој да не му го чукне автомобилот кога ќе ја отвора вратата. Паркирал на празниот дел од огромниот паркинг пред супермаркет, испазарувал и кога се вратил го видел ова. Како да не се нервира.

Детето на игралиштето привремено ја загуби способноста за одење

Сите сме го правеле ова и секогаш било смешно. Позитив на денот!

Бесплатен Водич “Како да тргувате со цената на акциите на Тесла”

Инвеститорот и милијардер Рон Барон, смета дека акциите на Тесла имаат уште многу простор за напредок. Тој за CNBC изјави: “Мислам дека ќе пораснат на 500-600$ во текот на следната година, а до 2020 година можат да достигнат 1000$”. Моменталната цена на акциите е отприлика 380 долари.

Ова е вистински ХЕРОЈ: Му ја турка количката на хендикепираниот човек по угорницата, а надвор врне истура

На светот му се потребни повеќе вакви луѓе! За разлика од него, авторот на видеото снима со надеж дека ќе заработи добра пара од видеото.

Вулгарен Хумор 213 (57 фото)

Смешни ситуации со еротски елементи.

Секси долна облека (55 фото)

Голема колекција секси женска долна облека, инспирација и за девојките и за момците :).