Славниот готвач Гордон Ремзи отиде во џунглата да види како се „готви“ кокаин, а заедно со полицијата фатија и млад Албанец на дело

На 20-та минута од целата епизода (второто видео) полицајците фатија Албанец со куп пари и открија дека Албанската мафија го контролира целиот пазар на кокаин во Британија.

Како живеат децата на грчките богаташи, додека земјата е на работ на банкрот? (38 фото)

„Златната младина“ на Грција не се срами да се пофали на социјалните мрежи за тоа како си ги поминуваат деновите и за луксузот во кој живеат.

14-те најскапи грешки направени во историјата

Секој човек греши. Никој не е совршен. Сепак понекогаш низа од неточни дејствија може да доведе до големи и катастрофални последици. Откако тоа ќе се случи останува само да се запрашаме: „Како се случи ова?“ Ова се некои од најскапите грешки кои се случиле во текот на историјата.

Пијана девојка излегува од тоалет со главата напред

Тешко се држи рамнотежа кога од седечка положба наеднаш ќе се исправиш.

Кучето му подметна стапица на случајниот минувач

Импресивно смислена стапица, која делува како нагазна мина :).

Убава 17-годишна кинеска девојка објави на социјалните мрежи дека ја продава својата невиност за еден iPhone 8

Приказната ја објави влијателна блогерка од Пекинг, со огромна публика. Кандидат веднаш се најде, а се испостави дека блогерката ѝ приреди на девојката изненадување и го снимаше целиот настан. Целта ѝ била да ги предупреди младите девојки од опасностите што ги демнат на интернет.

Душо од што пиеш ти млеко?

Семејно селфи видео со смешна игра на зборови.

Мал авион принудно слетува на улица во Флорида

Сообраќајот се одвиваше нормално, кога наеднаш…

20 искрени цртежи кои на смешен начин го опишуваат животот на младите мајки

Не е лесно да се биде мајка, а авторката на овие цртежи, Натали Џомарт, многу добро го знае тоа, затоа што и таа самата е мајка.

Како некои мажи пијат пиво за викенд, а како јас го правам тоа?

Затоа што лименка на екс може да изголта секој…

Македонска машина за брзо и лесно правење ајвар

Кога можат да прават летачки автомобили и човечки роботи, можеме и ние автоматска мешалка за ајвар ;).

Многу брз нокаут во бокс

Боксерска вреќа да беше, па повеќе ќе се одбранеше :).

Како да препознаеш што сака една девојката?

Само треба внимателно да гледаш што носи во џебот :).

10 опасни работи кои биле нормални во минатото

Доколку мислите дека луѓето денес прават чудни работи, тогаш би требало да ги споредите со луѓето од историјата. Ќе забележите дека нашите претци правеле уште почудни работи и нивните дела биле легални.

Како од обичен трупец да си направите прекрасна масичка за оставање на пивото во дворот

Резултатот ја оправдува целата макотрпна работа за да се направи масичката.

Невестата доцнела на венчавката, па младоженецот реши да ги забавува гостите со малку филмска музика

Што да прави кутриот, не му е сеедно, па подобро да мисли на нешто друго :). Инаку младоженецот е вистински шоумен.

Вака некако изгледа тропање на дајре, 90-то ниво

Остатокот од изведбата и костимографијата нема да ги коментираме :).

„Џони, чувај ми го телефонот, жена ми да не ми ги чита пораките!“

Да има повеќе вакви кучиња, адвокатите што работат бракоразводни постапки ќе останат без работа :).

Како бразилската полиција се справува со уличните крадци на мотори?

Прекумерна употреба на сила, за лекцијата да ја научат сите што ќе го погледната видеото.

Пијаниот другар трча да фати автобус во петок навечер

Без разлика колку си испил, мора да стигнеш на време за последниот автобус :).

Девојката мислеше дека е многу силна и започна тепачка

Понекогаш е попаметно само да изброиш до 10 и да продолжиш со својот живот.

Техниката за контролирање на соништата (луцидно сонување) на д-р Денхолм Аспи, сега и официјално е потврдена

Техника за да се предизвика луцидно сонување е независно потврдена за прв пат и може да биде уште поефикасна во комбинација со други техники. Повеќе од половина од учесниците луцидно сонувале за време на пробниот тест, а ова е рекордна стапка на успех за само една недела без користење на надворешна интервенција.

Торнадо од оган за време на шумски пожар

Огнот и ветрот се многу опасна комбинација. Особено летно време, кога сѐ е суво и гори.

Типот прави многу практична вежба во фитнес центар

Џабе вежбаш посебно раце, посебно нозе, ако не можеш оваа вежба да ја правиш барем половина час без паузи :).

Возач вешто ја избегна сообраќајката, но не ја избегна и казната за брзото возење

За вакви возачи само по едно старо Фиќо, па нека гази на гаста колку сака :). Интересна казна би било тоа, да му забранат да вози моќни автомобили.

6 животни приказни на најголемите среќници во светската историја

Штом луѓето секогаш посакуваат повеќе среќа, значи дека работите уште не се завршени. Има луѓе на кои никогаш не им оди, но и такви кои се неверојатни среќници. Тие не се под влијание на суеверија како скршено огледало и црни мачки. Еве ги приказните на неколку такви среќници кои имале неверојатна среќа.

Внуката ја учи бабата како да си ја троши пензијата

Обратете внимание на погледот на бабата :).

Природата на скорпијата (поучна приказна)

Еднаш, една желката се согласила да ја пренесе скорпијата на нејзиниот грб преку реката. Скорпијата била мирна поголемиот дел од патот, но токму кога требало да стигнат до другиот крај на брегот, желката почувствувала болка. Скорпијата ја боцнала. Желката, била огорчена и почнала да вика чувствувајќи се предадено:

Поправка на улица на руски начин

Како да реди сложувалка :).

Џони Деп како „Капетан Џек Спероу“ отплови во Ванкувер за да ја посети Детската болница

Прекрасна идеја како на болните деца да им се разубави престојот во болницата.

+