svadbacacak

Српска свадба за време на финалето на Светското првенство во кошарка

Каде се невестата и младоженецот? Погледнете каква беше атмосферата на една свадба во Чачак, која се одвиваше за време на финалето во кошарка меѓу Србија и САД.

m (1)

Што се случи со мачката која ја удри девојка возач со брзина од 120 км/час?

Погледнете го резултатот од оваа тешка сообраќајка и ќе ви стане јасно зошто се вели дека мачките имаат 9 животи.

Одлепен тип им прави да пукне на луѓето кои викаат такси

Одлепен тип им прави да пукне на луѓето кои викаат такси

Смешна финта и одличен начин на ширење позитивна енергија на улиците на Њујорк.

samo (19)

Само во Јапонија (55 фото)

Смешни и чудни работи кои можат да се видат само кај косооките со најчудна смисла за хумор во светот.

motika (25)

Смешни слики #342

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 342-ри дел ;).

Како властите во Лисабон ги натераа пешаците да чекаат на црвено светло?

Како властите во Лисабон ги натераа пешаците да чекаат на црвено светло?

Огромен проблем во Лисабон беше навиката на пешаците да не ги почитуваат светлосните знаци на семафорите. Наместо со сила и казни, властите смислија многу покреативно и повесело решение. Поставија кабина во центарот на градот во која секој може да влезе и да ги позабавува малку оние луѓе кои во тој момент чекаат на семафор.

thumb

Задолжително погледнете: Колку различна може да биде староста?

Сами решаваме какви ќе ни бидат последните 10 години од животот. Грижете се за вашето здравје, затоа што еден ден ќе ви треба!

01

Како ова семејство си направи прекрасен дрвен под од стари палети? (23 фото)

Навистина вложија доста труд и време, но целта ги оправдува средствара, а заштедија и доста пари.

Младиот тетовчанец кој растура на тапан

Младиот тетовчанец кој растура на тапан

Какви сложени ритмови мава детево, секоја чест. Да го пуштат родителите да се образува музички, може чуда да направи.

10506620_575873535852405_1887665831968182601_o

Чамче муабет – јаки македонски стрипчиња

Немаме многу информации за авторот освен дека е од Битола и дека има доста откачени идеи како на пример: „Како Гоце Делчев ни го честиташе денот на независноста?“ или муабетот со хамбургерот :). Повеќе вакви на Чамче муабет

Моментот кога питбулот повторно го сретна својот спасител ќе ви го растопи срцето

Моментот кога питбулот повторно го сретна својот спасител ќе ви го растопи срцето

Човеков го спасил бездомното кученце од улица и го однел во центар за згрижување на животни. После неколку дена човекот се врати да го посети малото питбулче. Никој не очекуваше дека кученцето ќе го препознае, а камо ли ова што се случи…

Мажите отсекогаш биле господари на кујната. Време е за враќање на круната!

Мажите отсекогаш биле господари на кујната. Време е за враќање на круната!

Моќта е во твоите раце :).

aeromobil_01

Аеромобил 2.5 – летачкиот автомобил на еден словачки инженер и иноватор

Словачкиот инженер и иноватор Стивен Клајн го покажа во јавност својот најнов проект, насловен како Аеромобил 2.5. Овој револуционерен изум може да му даде на својот сопственик целосна слобода на движење, и на земјата и на небото.

Средношколката против професорот кој знае џудо

Средношколката против професорот кој знае џудо

А како на друг начин да се спречи разбеснета средношколка која мава шамари на сите страни :).

Кучето Мари не сака да го бакне својот сопственик

Кучето Мари не сака да го бакне својот сопственик

Јапонецов е упорен и проба да добие бакнеж на секаков можен начин, но Мари не се дава лесно и секогаш наоѓа начин како да го одбие.

Опасно будење со огномет

Опасно будење со огномет

Како наредната ноќ да заспие со цимер со вакви идеи?

Руски студенти направија реклама за кефирот од студентската менза

Руски студенти направија реклама за кефирот од студентската менза

Влегува студентот во мензата и гледа ништо не останало за јадење освен кефир. Мотика реклама на месецот! Кефир е ферментиран млечен пијалак кој потекнува од планината Кавказ и во слободен превод значи ”задоволство” или пак “добро чувство ”.

pl

Зошто мажите сакаат плавуши? (виц)

Прашуваат плавуша:
– Знаеш ли што им се допаѓа на мажите кај тебе?
– Косата?

Човеков дошол на викендичката после подолго време и се соочил со една необична опасност

Човеков дошол на викендичката после подолго време и се соочил со една необична опасност

Ајде отвори прозор ако си маж!

Кога родителите ти слушаат малку потешка музика…

Кога родителите ти слушаат малку потешка музика…

Децата немаат избор, мора да се прилагодат :).

Интересна фонтана во трговски центар во Чикаго

Интересна фонтана во трговски центар во Чикаго

Фонтаната е поставена помеѓу двата ескалатори за посетителите да уживаат во возењето.

Зошто луѓето ги сакаат и уживаат во „Монстер трак“ шоуата?

Зошто луѓето ги сакаат и уживаат во „Монстер трак“ шоуата?

Гледајте што се случува после 1:40.

Мало девојче се натпреварува со професионален војник во правење склекови

Мало девојче се натпреварува со професионален војник во правење склекови

Му одржа лекција на елитниот американски маринец.

Ова е рокенрол!!!

Ова е рокенрол!!!

Ова е всушност стара реклама за синтисајзер, во која јапонскиот презентер покажува дека синтисајзерот може да се користи и како замена за тапани. На почеток изгледа смешно, но дајте му шанса на човечето да се докаже.

Дали приметувате нешто необично кај ова камионче од картон? Гледајте внимателно!

Дали приметувате нешто необично кај ова камионче од картон? Гледајте внимателно!

Таткото го снима камиончето од картон што го направил за својот син.

Двајцата ограбувачи на моторче нападнаа погрешна девојка во погрешен град

Двајцата ограбувачи на моторче нападнаа погрешна девојка во погрешен град

Народниот суд им пресуди по брза постапка.

Забеган спектакл на турска свадба

Забеган спектакл на турска свадба

Изгледа и Турците ги прифати лудилото од Арапите :).

m

Синот што брзо учел (виц)

Татко го учи својот мал син како да мочка сам:
1. Го откопчуваш патентот.
2. Го вадиш надвор.

Кои се 15-те земји со најголеми енергетски резерви?

Кои се 15-те земји со најголеми енергетски резерви?

Ако внимателно ја погледнете листата, лесно може да се насети во кои држави ќе има воени конфликти во наредните години.

Охридска хаику поезија

Охридска хаику поезија

Олд бат голд :).