Кањонот Матка каков што не сте го виделе до сега!

Кањонот Матка каков што не сте го виделе до сега!

„Никогаш претходно не сум го видел езерото вакво и многу ми е мило што камерата беше со мене“ – вели Дамјан Петрески, авторот на видеото.

svinja

Селанецот што чувал свињи и инспекциите (виц)

Еден селанец си чувал многу свињи. Еден ден дошол инспектор и го прашал:
– Со што ги храните свињите?
– Па, кога има пченка со пченка, инаку со отпадоци од храна. Зошто?
– Јас сум од Здружението за заштита на животните. Не ги храните како што треба… …

Малото куче и фрли мерак на мачката

Малото куче и фрли мерак на мачката

Упорен е малиот, а и знае што сака :).

mcnabb-10

Дрвените урбани скулптури на некогашниот производител на мебел

Некогашниот производител на мебел, а денес уметник Џејмс Мекнаб, во Галеријата на Роберт Фонтејн во Мајами отвори нова изложба со наслов „Метроа“. Мекнаб продолжува со своите истражувања на архитектонските облици употребувајќи импровизирана форма на дрводелство која тој ја опишува како „цртање со пила“. Не обрнувајќи внимание на дизајнот или стабилноста на која би му забележал […]

va-5

На Парижаните не им требаше многу за да ја срушат американската скулптура која личела на „секс играчка“ и им го „понижувала градот“

Што е многу, многу е! Парижаните ја уништија озлогласената скулптура неодамна подигната во центарот на Париз, која предизвикала многу контроверзи бидејќи наликувала на џиновска секс играчка. Скулптурата невино наречена „Дрво“ е креација на американскиот уметник Пол Меккарти. 25 – метарската статуа на надувување била предвидена да служи како Новогодишна елка. Многу парижани изјавиле дека скулптурата […]

Таткото и прави финта на својата мала ќеркичка

Таткото и прави финта на својата мала ќеркичка

Каде ли отиде пудингот?
Фацата на кутрото девојче на крај + кога го кажа на мајка си = БЕСЦЕНЕТО!

001

Јако: Го претворија стариот автобус „хармоника“ во кафе бар на тркала (23 фото)

Одлична идеја и уште подобра реализација! Овој автобус – кафуле, сега вози ноќна линија по улиците на Санкт Петербург, Русија и застанува за да качи нови „патници“. Во продолжение процесот на претворање на стариот автобус во едно од најпопуларните места за излегување во градот.

7 луди сообраќајки со камиони

7 луди сообраќајки со камиони

Сезоната на лизгави патишта само што не започнала, затоа подгответе си ги зимските гуми и возете бавно и внимателно!

indija (39)

Само во Индија (51 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во Индија.

nesekojdnevni (67)

Смешни слики #372

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 371-ви дел ;).

babinzab2

Tribulus Terrestis, растението кое е многу распространето кај нас, ја зголемува потенцијата и лекува неплодност

Tribulus Terrestis е диво едногодишно растение со жолти цветови и стебла долги и до 60 сантиметри. Екстрактот од листовите на растението, како и чајот имаат широка примена, а најчесто се користи за зголемување на либидото, при неплодност и при хронични воспаленија на органите од половиот систем. Кај нас во аптеките Tribulus Terrestis може да се […]

simpaticnost

Многу внимавајте со дружењето на децата и животните… можете да се предозирате од симпатичност!

Позитив на денот! Моменти на исклучителна симпатичност на бебињата и домашните миленици.

Квадкоптерчето со камера ја фати комшивката како се сонча топлес на покривот на зградата

Квадкоптерчето со камера ја фати комшивката како се сонча топлес на покривот на зградата

Комшијата сигурно насетувал нешто, па реши да провери на најдискретниот можен начин. Но…

vandam (3)

Струмичкиот Жан Клод Ван Дам – Џоче Езел

Ова му е прво излегување во јавност, но сигурно нема да му биде последно. Судејќи според фотографијата со лубениците, дечково напорно работи на одржување на својата форма :).

Американци на кошаркарски натпревар во Србија

Американци на кошаркарски натпревар во Србија

Погледнете им ги само фаците на двајцата :). Ова го нема во НБА!

Стар дедо, некогашен боксер, се соочува во рингот со млад и силен противник

Стар дедо, некогашен боксер, се соочува во рингот со млад и силен противник

Откако младиот боксер го испровоцирал дедото, решија да си ги одмерат силите во рингот. Дедото сакаше да докаже дека уште е во форма иако не изгледа така.

Том Џонс ја пее „Шоте мори Шоте“

Том Џонс ја пее „Шоте мори Шоте“

Одамна не сме гледале некој толку добар ремикс на песната :).

Приказната на мртвата девојка – хорор скриена камера!

Приказната на мртвата девојка – хорор скриена камера!

Пред 3 години дечкото ја чекал својата девојка на лулашките во паркот, но таа никогаш не успеала да стигне таму. Добрите луѓе ќе и помогнат да отиде кај лулашките, ќе го најдат и дечкото таму, но девојката е мртва веќе 3 години…

Два атрактивни тениски поени на Бугаринот Григор Димитров на Стокхолм Опен 2014

Два атрактивни тениски поени на Бугаринот Григор Димитров на Стокхолм Опен 2014

Во четвртфиналето на турнирот Стокхолм Опен 2014, најдобриот бугарски тенисер Григор Димитров се сретна со Американецот Џек Сок. Ова се двата најубави моменти од натпреварот.

Како да нацрташ совршен круг со слободна рака

Како да нацрташ совршен круг со слободна рака

Одлична, едноставна финта која треба да се знае, затоа што сигурно некогаш ќе ви затреба.

p

Плавушата дури сега дозна за „Предизвикот со кофа вода“ и реши да го направи

Иако задоцни, сепак дајте и шанса, плавуша е :).

Тренингот на 12-годишниот Џулијан Њуман, кој сонува да стане професионален NBA кошаркар

Тренингот на 12-годишниот Џулијан Њуман, кој сонува да стане професионален NBA кошаркар

Навистина е реткост и вистинско задоволство да се види толку млад човек, толку посветен на остварувањето на својот сон. Судејќи според она што го видовме, Џулијан ќе си го оствари сонот.

Херој спасува стар човек од запалена куќа

Херој спасува стар човек од запалена куќа

Пламенот беше во полна сила и никој не ни помислуваше да влезе внатре, а ќерката постојано викаше „Татко ми е сеуште внатре…“

Првата тепачка на првиот снег во Русија

Првата тепачка на првиот снег во Русија

Еве што се добива ако не се почитува предност во Русија :).

Во та фааааак! Австралијанец прв пат во животот гледа град!

Во та фааааак! Австралијанец прв пат во животот гледа град!

Видео преполно со емоции :).

homeopathic

Научник голта 50 хомеопатски апчиња за спиење за да докаже дека се лажни

Ако некогаш сте купиле хомеопатски апчиња за спиење, можеби ќе сакате да го погледнете ова. Ивет, на Јутјуб позната како The Science Babe превзела крајни мерки за да докаже дека овие пилули за спиење се бесполезни и поднела петиции кон аптеките да ги повлечат од нивните полици. Таа тврди дека компаниите кои ги произведуваат овие […]

sizer02

Погледнете ги фотографиите на овој човек пред и по неговото планинарење по позната Апалачиска патека во САД

Последните пет месеци поранешниот маринец Гери Сајзер го пробивал својот пат низ Апалачиската патека – планинарска патека во источниот дел на САД во должина од 3500 километри. Фотографиите дури не изгледаат како да се од еден ист човек.

nat06

Нема да верувате во што сѐ се натпреваруваат луѓето во светот!

И не само тоа, туку победниците си одат дома со високи парични и други видови награди. 1. Бебешко лазење Трките во бебешко лазење се прават насекаде во светот, но најголемата се случува во Кина. 2. Тркалање на сирење Во овој чуден спорт натпреварувачите тркалаат пита сирење од 5 килограми удолу ридот Купер Хил во Англија. […]

Човек без нозе се искачи на најопасната планина во Кина

Човек без нозе се искачи на најопасната планина во Кина

Жу тргнал на пат кон врвот од 2080 метри, по падини од кои некои се под агол од 96 степени без нозе. Ако ова не ве натера да се запрашате дали го искористувате целиот ваш потенцијал, ништо нема да ве натера. Неодамна Жу се искачи на Џианмен, според некои најопасната планина во Кина. Погледнете ги фотографиите и видеото од ова неверојатно патување! Браво за решителноста на овој голем човек!

lig01

Суштество кое личи на вонземјанин снимено на 2.133 метри под Мексиканскиот Залив

Не, ние не сме нападнати од вонземјани (сѐ уште), но оваа џиновска лигња навистина изгледа како да дошла од Марс. Овие суштества не се многу дружељубиви и претпочитаат да живеат во длабочините на океанот, што средбите со нив ги прави прилично ретки. Сепак, Шел Оил Компани го објавија видеово снимено во 2007 година на кое еден од нивните подводни ровери дошол во контакт со лигњата наречена Magnapinna (Лигња со долги пипала). Лигњата ја нашле во Мексиканскиот залив, во близина на една од нафтените платформи на компанијата.