gos

Зошто Господ го создал мажот таков каков што е? (виц)

Кога Бог го создал магарето му рекол:
– Ќе работиш од утро до вечер и ќе го носиш најголемиот товар на грбот. Ќе јадеш трева и нема да си многу паметно. Ќе живееш 50 години.

„Луд“ професор по хемија им прави на учениците незаборавен експеримент

„Луд“ професор по хемија им прави на учениците незаборавен експеримент

Можеби професоров малку претера, но подобро ваков професор отколку некоја тутурутка која само ќе ја изрецитира лекцијата на час.

Тепачка за света вода

Тепачка за света вода

Инцидентот се случи пред влезот на една црква во Белогород, Русија (се разбира :)).

Најлошиот пожарникар на сите времиња

Најлошиот пожарникар на сите времиња

Коефициент на интелигенција -20 :).

do-komsiite

Мали Мотика огласи (3 дел)

Пет студенти бараат соба под кирија во Скопје. Може и со цимери.
Се барај програмер со компјутерски познавања.
Се продава еврејско-арапски разговорник. Вклучени се и два шаржери муниција.
… …

c01

Се обидоа да го убијат стрелајќи му во глава, но ова куче е вистински борец

Центарот за спасување на диви животни Вилалобос во јужна Луизијана за жал често е прибежиште за злоставувани и напуштени животни. Но овој питбул кој бил најден пред еден локален затвор од страна на вработените бил во особено лоша состојба. Кучето кое сега е наречено Куртис било најдено во критична состојба со тешка прострелна рана, но сепак не се предавало.
Предупредување: некои од сликите воопшто не се пријатни за гледање!

reykjavik-police-department-instagram-logreglan-iceland-5-605x605

Полицијата во Рејкјавик продолжува да восхитува со својот Инстаграм

Полициската станица во Рејкјавик која се прослави со својот прекрасен профил на Инстаграм полн со прекрасни и интересни фотографии со кои е документирана нивната интеракција со локалните жители, станува уште повеќе популарна, бидејќи нивните фотографии на одличен начин покажуваат што значи да се биде полицаец во Рејкјавик.

A Third Toroidal Ring Around The Earth Discovered!

Околу Земјата е откриен трет тороидален прстен

Доколку сте ја проучувале енергијата или сакралната геометрија, тогаш сигурно сте слушнале за тороидалното енергетско поле кое ги опкружува сите живи нешта. Неодамна истражувачи при Универзитетот на Колорадо кај Болдер откриле моќна енергетско поле кое ја опкружува Земјата.

og (2)

„Гумено момче“ од Индија (12 фото)

Поради својата неверојатна флексибилност, индискиот 15 годишен тинејџер Џесприт Карла го нарекуваат „Гумено момче“. Дечкото навистина личи како да е направен од гума, способен е да прави неверојатни нешта со своето тело.

Спектакл во зоолошката градина во Амстерфдам: Лавицата фати чапја за да го нахрани своето дете

Спектакл во зоолошката градина во Амстерфдам: Лавицата фати чапја за да го нахрани своето дете

Не кликајте ако сте љубител на животни и не сакате да гледате како посилните ги јадат послабите во синџирот на исхрана.

Кога нинџа ќе се вработи како чистач на маси во сендвичара

Кога нинџа ќе се вработи како чистач на маси во сендвичара

Овој ќе ја наполни сендвичарата само со луѓе што ќе купат сендвич за да го гледаат :).

bitola3

Шефе ми се скрши лопатата (виц)

Работник на Македонија пат му вели на шефот:
– Шефе, ми се скрши лопатата.

Атрактивна девојка фатена на дело како краде паричник

Атрактивна девојка фатена на дело како краде паричник

Социјален експеримент со скриена камера кој ќе ви покаже колку мажите замижуваат пред женската убавина.

Давање гол од пенал со финта

Давање гол од пенал со финта

И голманот одбрани и фидбалерот постигна гол :).

Жена вработена во автоперална пере кола брзо и темелно

Жена вработена во автоперална пере кола брзо и темелно

Сакате и однадвор и внатре? Нема проблем, причекајте 5 минути ќе ви дадеме и најлон за да можете да седите.

Многу е лизгаво во Бугарија

Многу е лизгаво во Бугарија

Една ракија е во ред, две се веќе премногу, а три се премалку.

k09

Исус, вонземјани, комети и 39 мртви тела: Извртената приказна за култот на рајските порти

Кога 39 членови на култот на Рајските Порти биле најдени мртви како последица на масовно самоубиство во 1997, секој од нив кај себе имал багаж и пари за меѓуѕвезденото патување на нивните души. И покрај тоа во што верувале, смртта во нивниот случај била крајот, а не почетокот на едно долго бизарно патешествие полно со вонземјани, НЛО и енигматски водачи.

Одмазничко и понижувачко видео за неверната девојка

Одмазничко и понижувачко видео за неверната девојка

Одмаздата е слатка, особено ако уредно се сними и потоа се објави на интернет.

Ќе се тепаш ли а? Дојди ако смееш!

Ќе се тепаш ли а? Дојди ако смееш!

Многу е силно девојчево кога знае дека е на сигурно, НО…

Постарото куче 2 пати го зафркна помладото

Постарото куче 2 пати го зафркна помладото

Го натера да трчи во круг како будала :).

Нашите патишта можат вода да им носат на руските???

Нашите патишта можат вода да им носат на руските???

Вакви се улиците во градот Омск, а чувството да возиш по улицата е како да влегуваш во Битола :).

Таткото се расправа со кучето кое му го изело компирот од чинијата

Таткото се расправа со кучето кое му го изело компирот од чинијата

Таткото е смешен, но погледнете дека кучето разбира дека направило нешто лошо и дека сега го караат за тоа.

Погледнете како и зошто денешните тинејџери возачи често прават сообраќајки

Погледнете како и зошто денешните тинејџери возачи често прават сообраќајки

Порано вниманието можеше да ти го одвлече само некоја згодна девојка крај патот, но времињата се сменија.

Алармот за пожар го прекина солото на саксофонистот, а тој изреагира шампионски

Алармот за пожар го прекина солото на саксофонистот, а тој изреагира шампионски

Ова е вистинската убавина на џез музиката.

Бебето сака масажа и знае како да ја добие

Бебето сака масажа и знае како да ја добие

Кога мајка му ќе престане да го масира, бебето ја користи својата секогаш успешна тактика :).

id (21)

Руски идиотизам (61 фото)

Работи кои можат да се видат само и само во Русија.

nes (5)

Смешни слики #503

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 503-ти дел ;).

bodytec

Што е BODYTEC и зошто во Македонија?

Сведоци сме една голема технолошка револуција која се повеќе зема замав во целокупното опкружување, олеснувајќи го севкупното наше живеење и фукнционирање. Токму тоа сега се случува и во светот на вежбањето. BODYTEC e иднината на фитнес светот.

daily_gifdump_808_640_19

Смешни гифчињa 86

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

sokrat

Сократ бил еден од најумните луѓе кои некогаш живееле. Еве 24 од неговите најзначајни цитати коишто секој треба да ги прочита

- Биди љубезен, бидејќи секој кој го среќаваш минува низ тешка битка.
– Силните умови зборуваат за идеи, просечните умови за настани, а слабите умови за другите луѓе.
– Ожени се по секоја цена. Ако најдеш добра жена, ќе станеш среќен човек, а ако најдеш лоша, ќе си станеш философ.
– Тој кој не е задоволен со тоа што го има, не би бил задоволен ни со тоа што би сакал да го има.
Следуваат уште 20…