ibra

Херој на денот: Златан Ибрахимовиќ ја исправи неправдата која стариот се обиде да му ја направи на момчето

Требаше да му плесне и една воспитна шлаканица, ама доволно е што цел свет ќе го види колку е расипан.

Две несмасни хостеси ја уништија целата атлетска трка

Две несмасни хостеси ја уништија целата атлетска трка

Хостесите глупи, организаторот уште поглуп = кикс на месецот!

Во меѓувреме на една арапска забава

Во меѓувреме на една арапска забава

Еве зошто не пијат алкохол. Уште алкохол им фали и еден жив нема да остане :).

Босанецот кој има моќ да излечи питач – инвалид за 30 секунди

Босанецот кој има моќ да излечи питач – инвалид за 30 секунди

Колку и да звучи неверојатно, човекот ја докажа својата моќ на дело, пред камера. Гледајте!

Никогаш не фрлај лименка пиво на рели патека!

Никогаш не фрлај лименка пиво на рели патека!

Колку и да си нервозен не прави го ова, особено не ако лименката е на жена ти :).

player

Најсигурниот начин да си ја заштитиш златарата од крадци

Штом ќе влезат бегај, а кога ќе сакаат да си одат ќе сфатат што ги снашло :).

Од 0 до 508 км/час за 3,7 секунди!

Од 0 до 508 км/час за 3,7 секунди!

Ако можеш да кренеш од 0 до 100 км/час за 6 секунди значи дека имаш добра кола. А ова е ракета!

Царот на ридот

Царот на ридот

Насловот кажува сѐ!

Дали ќе се осмелите да ја фатите оваа коцка извадена од печка на 2200 степени?

Дали ќе се осмелите да ја фатите оваа коцка извадена од печка на 2200 степени?

Коцката е направена од материјал кој се користи за правење вселенски летала.

Срцезатоплувачко видео: Алексеј Романов – младиот пијанист без раце

Срцезатоплувачко видео: Алексеј Романов – младиот пијанист без раце

Алексеј Романов е голем борец! И покрај својот хендикеп не се откажал од љубовта и успеал да научи да свири пијано.

Историски смешки: Бил Гејтс не може да фати ритам на лансирањето на Windows 95

Историски смешки: Бил Гејтс не може да фати ритам на лансирањето на Windows 95

На 24 август 1995 година, главните луѓе на Мајкрософт заиграа на сцената затоа што пуштаа револуционерно подобрен производ. Обратете внимание на Бил Гејтс.

p03

Првпат по 1000 години ќе се сретнат водачите на двете најголеми христијански цркви, православната и католичката

Папата Францис денес патува во Куба, како дел од процесот на помирувањето помеѓу двете најголеми христијански цркви, 1000 години по поделбата, за потоа да замине на турнеја низ Мексико, во кое доминираат современи проблеми како насилство поврзано со трговијата со дрога и миграцијата. Аргентинскиот понти ќе помине два часа во приватен разговор со Кирил, патријархот […]

Што прават слоновите кога некој ќе ги нападне нивните пријатели?

Што прават слоновите кога некој ќе ги нападне нивните пријатели?

Слонот Тонгсри има 17 години и живее во Тајланд. Погледнете што се случи кога човекот што се грижи за него беше „нападнат“.

Вака вистински шоумен ја загрева публиката и атмосферата пред почетокот на кошаркарскиот натпревар

Вака вистински шоумен ја загрева публиката и атмосферата пред почетокот на кошаркарскиот натпревар

Гледајте како ги раздвижи, половина од присутните веќе почнаа да прават и бранови!

Најубавиот начин за промоција на женската кошарка

Најубавиот начин за промоција на женската кошарка

Да почнат сите да носат вакви дресови, преку ноќ женската кошарка ќе стане најгледан спорт на планетата.

vt00

„Венто“, оригинална книга со подвижни илустрации

Во стил сличен на мрачните илустрации на Едвард Гори, Вирџилио Вилореси и Вирџинија Мори создале книга којашто се претвора во анимирана штом врз страниците ќе се стави оптичка фолија. Оваа техника, којашто датира во времето пред кинематографијата, прави сенките на ликовите нежно да треперат, косата да се вее на ветрот и брановите нежно да се […]

mnoguz

Говорна мана (виц)

Двајца пријатели си пијат пивца.
– Интересно, зошто толку мажи се вртат околу жена ми?
– Веројатно ја гледаат како прилично привлечна.

tt05

Во внатрешноста на Титаник II: Во 2018 ќе исплови идентична реплика на познатиот брод Титаник

Клајв Палмер има еден непотонлив сон: да направи верна копија на Титаник која успешно ќе заплови во 2018 година. Првичниот план на австралискиот бизнисмен бил тоа да се случи во 2012 година, но тоа било одложено. Сега, 106 години после несреќното потонување на огромниот брод, се планира крштевањето на Титаник II, кој ќе го направи своето прво патување од Џиангсу во источна Кина, до Дубаи.

Како Канаѓанка оди да си купи сендвич од сендвичара?

Како Канаѓанка оди да си купи сендвич од сендвичара?

Елисон Митон не ги сака многу автомобилите, па користи други посигурни превозни средства. Еве како таа оди во сендвичара.

vz02

Патувањето на стар воз низ Канада. Можеби ќе забележите нешто чудно во врска со овој воз…

Сакав да пропатувам низ Канада, од едниот до другиот брег на невиден начин до сега. За да му дадам свеж поглед на патувањето, решив да земам воз. И тоа не било кој воз, туку легендарниот патнички воз од 1959 годнина, кој бил првиот кој бил наречен „Канаѓанец“. Но, овој воз има една интересна карактеристика.

paganje

Која е разликата помеѓу паѓање од вториот и од седмиот кат? (виц)

Кога некој паѓа од 7-ми кат – АААААААааААААААаааааАААААААа ТУП

sl02

Слончето кое не може да престане да ја следи жената, која го спасила од смрт

Обидувајќи се да премине преку поплавена река, Мојо за малку ќе се удавела кога била стара само неколку дена. Напуштена од своето стадо, слончето било најдено точно на време – кога му приоѓала глутница хиени. Ренџерите ја зеле Мојо во прибежиштето „Вајлд ис лајф“, и Рокси Данквертс, основателката на истото, станала новата мајка на слочнето сираче.

Случајни минувачи – херои спасуваат мајка со дете во кола што тоне во река во Амстердам

Случајни минувачи – херои спасуваат мајка со дете во кола што тоне во река во Амстердам

Мајката сакала да паркира, но наместо на кочницата згазнала на гаста и колата летнала во реката. Четворица случајни минувачи, без размислување, веднаш скокнаа да ги спасат мајката и детето.

Не е лесно да се биде хигиеничарка во денешно време, со овие новите автоматски врати

Не е лесно да се биде хигиеничарка во денешно време, со овие новите автоматски врати

Жената се соочи со необичен проблем. Како да ја натера вратата да застане?

Групна тепачка на селска слава во Бразил

Групна тепачка на селска слава во Бразил

Кога двете завојувани фамилии се во полн состав и малку потпивнати, тоа е вистинско време да се израмнат сметките. Многу летачки „мај гери“ маваат :).

Ова не е Дунавка Трифуновска, ова е руската водителка на временска прогноза Лариса Сладкова

Ова не е Дунавка Трифуновска, ова е руската водителка на временска прогноза Лариса Сладкова

Ѝ најдовме работа на Дунавка. Под итно да го сменат стариот на Сител со Дунавка. Вака некако ќе изгледа тоа :).

Дечково цела година и фрла живи јајца на својата мајка која е секогаш на штрек

Дечково цела година и фрла живи јајца на својата мајка која е секогаш на штрек

Како нема да е на штрек кога има ваков забеган син :).

ona (12)

Она што полицијата го најде во станот на еден 28-годишен дечко ќе ве зачуди и изненади

Полицијата на канадскиот град Калгари доби налог за претрес на станот на 28-годишниот Коди Скот.

deca (17)

Мали палавковци (53 фото)

Доколку во иднина планирате да имате деца, не гладајте ги овие фотографии.

vod

ТВ водителката сакаше да го покаже својот талент за играње на шипка на емисија во живо

Атрактивната манекенка, Мис на Франција за 2011 и водителка Лаури Тилеман уште поатрактивно се изрезили на ТВ во живо.