Човеков најде совршено сочувана војничка конзерва со храна од 1944-та и реши да ја проба

Човеков најде совршено сочувана војничка конзерва со храна од 1944-та и реши да ја проба

Конзервата е полна со разни спакувани јадења, кашкавал, Нестле чоколадо, Нескафе, па дури и коцки за супа. Вакви конзерви имало по 2 во секој падобран за итно слетување од авион на американската армија.

Најава за руски филм со суперхерои од кој Холивуд ќе се исплаши

Најава за руски филм со суперхерои од кој Холивуд ќе се исплаши

Филмот се вика „Заштитници“, ќе излезе во 2017, а според квалитетот и специјалните ефекти најавува една нова ера во руската кинематографија.

pazar-taftalidze (12)

Најкреативниот продавач на пазарот во Тафталиџе, Скопје (12 фото)

Амир ја разбирал суштината на маркетингот, а тоа е ширењето позитивна енергија кај купувачите. Воедно и работата си ја направил поинтересна.

230816-57bc2218b6d3e

Полицаец херојски спасува човек од запалено возило

Полицаецот доби повик во 3 часот во ноќта. Пламенот веќе го беше зафтил возачот, а минути беа во прашање додека да настрада и патникот позади.

jp

Можеби ќе си помислите дека ова е крајот на светот, НО НЕ ПЛАШЕТЕ СЕ! Тоа се само Кинези кои ловат покемони!

Видеото е снимено во Тајпеј, главниот град на Тајван.

fr

Добредојдовте на „Курсот за вистински француски бакнежи“

Шармантната инструкторка ќе ви ги покаже движењата, а вие гледајте и вежбајте!

61-годишен старец со својата стара кола предизвикува многу жестока сообраќајка

61-годишен старец со својата стара кола предизвикува многу жестока сообраќајка

19-годишниот дечко и 17-годишната девојка на моторот позади него завршиле во болница, а еден ден после несреќата девојката починала од повредите. Несреќата се случи во близина на белорускиот град Полатск.

mes

Дали најдовме „втора Земја“? Вселенската опсерваторија утре ќе открива детали за населива планета

Од сите 100 милијарди ѕвезди во нашата вселена, во најблискиот систем до нашиот можеби се наоѓа планета на која има живот, доколку може да му се верува на извештајот на најновото откритие. Новозабележана планета во нашето галактичко соседство можеби ги има вистинските услови за живот, се вели во тие извештаи. Се очекува Европската јужна опсерваторија […]

dr01

Доктор пишува книга во која го опишува неговото патешествие во задгробниот свет кое го доживеал за време на хируршка интервенција

Доктор тврди дека имал искуство на излегување од своето тело за време на хируршка интервенција за спасување на неговиот живот. Во 2010 д-р Раџив Парти бил пратен во сала за итни интервенции во Медицинскиот центар на Калифорнискиот универзитет поради компликации со рак на панкреасот.

du01

„Јусеин ми ја покажа неговата „молња“ и не можев да одолеам“ – 20-годишна Бразилка раскажува како спринтерот ја прошверцувал во Олимпиското село на љубовен маратон, не спринт

Кралот на спринтот намамил млада студентка од Бразил во кревет покажувајќи ѝ ги своите стомачни мускули и изведувајќи ја неговата победничка поза. Џеди Дуарте раскажува дека Јамајканецот ја прошверцувал во Олимпиското село пред носот на обезбедувањето, и потоа инсистирал да ја слушаат песната „Ворк“ на Ријана додека воделе љубов.

Мики од Прилеп ќе ви покаже како сами на едноставен начин да си ја исперете облеката

Мики од Прилеп ќе ви покаже како сами на едноставен начин да си ја исперете облеката

Упатство за ергени на кои не им оди многу со девојките :).

Fio Aguila

„Не сум луда“: 32-годишна жена со агресивен рак на дојката одбива хемотерапија – и е сигурна дека може да го победи со клизми со кафе, куркума и два литри органски сок дневно

Жена на која ѝ е дијагностициран агресивен рак на дојката ги образложува своите причини да одбие традиционален третман – и е решена да ја победи болеста употребувајќи природни терапии. На 32-годишната Фио Агвила од Беконсфилд, Англија, ѝ било кажано дека има рак на дојката во трета фаза, но по хируршката интервенција, оваа мајка на едно […]

vre

Времето во Гватемала денеска ќе биде МНОГУ жешко

28-годишната презентерка на временска прогноза во Гватемала, Лордес Фигуероа е виновна за тоа.

Сообраќајка на автомобил што врти лево и мотор: Кој беше во право?

Сообраќајка на автомобил што врти лево и мотор: Кој беше во право?

Што мислите вие?

Се сеќавате ли како на времето се играше ластик?

Се сеќавате ли како на времето се играше ластик?

Две девојки направија интересен експеримент на улица да видат дали некој знае да игра ластик.

Кога на црнец на бензинска во Атланта ќе му извадиш пиштол…

Кога на црнец на бензинска во Атланта ќе му извадиш пиштол…

Стапката на криминал во некои места во Америка е толку голема што треба да си подготвен за секаква ситуација.

Таткото му дава пиво на бебето затоа што тоа одбива да пие било што друго

Таткото му дава пиво на бебето затоа што тоа одбива да пие било што друго

Малово девојче ќе прави големи проблеми кога ќе потпорасне.

Како се фаќа воз во Јапонија?

Како се фаќа воз во Јапонија?

Треба да влегуваш со грбот! Еве зошто.

player (8)

„Лелее, ми испадна мобилниот телефон!“ Ирецот се преплаши и се збуни од банџи скокот

А со што снимаш, со пеглата?

br01

Вооружена полиција на плажа во Ница им наредува на муслиманките да ги симнат нивните буркини

Француската забрана на буркините може да прерасне во фарса, откако полицајци вооружени со пепер спреј и палки вмаршираа на плажа и им наредија да се соблекуваат. Четворица крупни полицајци се надвиснале над средовечна жена, која тивко си се сончала на плажата Променад дез Англе – на само неколку метри од местото кадешто се случи грозоморниот […]

04

16-годишното момче кое преживеало амеба која го јаде мозокот, која ја закачило на одмор во Флорида

Ова е 16-годишното момче кое преживеало смртоносна амеба. Себастијан ДеЛеон е само еден од четворицата луѓе во последните 50 години кој преживеал инфекција од неглериа фоулери, којашто убива 97 отсто од пациентите.

Колку се штетни телефоните и таблетите за нашите деца?

Колку се штетни телефоните и таблетите за нашите деца?

Детето уште не го спознало добро реалниот свет, а вие го пуштате во виртуелен. Можете ли да замислите каков хаос ќе настане во неговата глава. А децата многу повеќе се задлабочуваат во виртуелниот свет, затоа што е шарен и интересен. Доколку сте родител, видеото во продолжение ќе ве натера да почнете да размислувате за забрана […]

vn01

Жена од Хаваи освоила џекпот вреден 10,7 милиони долари во Вин Лас Вегас, со само 3 долари влог

Жена од Хаваи од Вин Лас Вегас излегла со 10,7 милиони долари добивка откако вложила само 3 долари во покер-машината. Гостинката од Оаху си ја пробала среќата и се вџашила кога погодила џекпот кој ѝ донел 10 777 долари. Барем еден милион од готовината ќе оди во државниот фонд на Хаваи, бидејќи државата наложува 11 […]

Германскиот фармер не е баш среќен со својата работа

Германскиот фармер не е баш среќен со својата работа

Прво кравите го зафркаваат, а потоа и чистењето на септичката јама…

prs

Непријатно изненадување за младенците: Кумот ги заборавил прстените на венчавката, но љубовта си има свои патишта

Гледајте како љубовта секогаш победува!

dom_za_1_dollar_49

Напуштени куќи во Кливленд, САД се продаваат за 1 долар!

Во некои држави на САД и во Канада има закон кој вели дека ако 2 години не плаќаш комунални такси, градот има право да ти ја одземе куќата, да ја продаде и да си ги добие парите. Така во регионот на Кливленд, во американската држава Охајо, многу куќи се продаваат за 1 долар, само да […]

king_cobra_01

Малезијците се навикнати да им доаѓаат вакви натрапници во домот

Со тек на време научиле како да живеат со нив и како да се справуваат со понападните поединци.

bab

Забегана кумановска расправија на внукот со бабата додека пијат кафе (16+)

Предупредување: Видеото содржи непристоен јазик и уште понепристојно однесување!

Homeless Woman-Payout

80-годишна бездомничка 10 години ја одбивале за социјална помош како „луда“, докажала дека ѝ должат 100 000 долари

Со години Ванда Витер живеела на улиците на Вашингтон обидувајќи се да ги убеди властите дека Социјалното осигурување ѝ должи повеќе од 100 000 долари. Со години, како што вели 80-годишната жена, луѓето сметале дека е луда. Но…

Посилна порака од оваа за да не се користат мобилните телефони додека се вози не може да се испрати!

Посилна порака од оваа за да не се користат мобилните телефони додека се вози не може да се испрати!

Викнале млади луѓе кои ги користат мобилните телефони додека возат да признаат и да ја кажат причината за тоа. Но, во вториот дел од експериментот им доведоа една девојка која им ја раскажа нејзината животна приказна.