Воен ветеран се враќа дома и ја фаќа жената како го изневерува со помлад колега

Воен ветеран се враќа дома и ја фаќа жената како го изневерува со помлад колега

Детето кое постојано викаше „Тато, тато“ веројатно е причината за ваквата реакција на мажот. Но некако имам чувство дека ова е само вовед во приказната.

parovi (12)

Мотика заљубени парови (42 фото)

Парови родени еден за друг :).

Можеш душо, можеш! Ајде јас сум Тарзан а ти Џејн!

Можеш душо, можеш! Ајде јас сум Тарзан а ти Џејн!

Така Џејн реши да проба и таа како Тарзан. Резултат: Еден од најжестоките киксови на нишалка со јаже до сега!

Професионално ловење риби со парче месо

Професионално ловење риби со парче месо

Добра финта. Треба да прежалиш едно парче месо, но ќе добиеш прилично многу килограми риба.

Најдобрите смешки на час од руските училишта за 2015

Најдобрите смешки на час од руските училишта за 2015

Девојката што ја гаѓаа со гумени бонбони е наш фаворит!

Село полно со билдеришта

Село полно со билдеришта

Се натпреваруваат меѓу себе кој ќе крене поголеми тегови направени од автомобилски гуми.

Тестирајте ја својата концентрација: Пребројте колку пати скокнаа

Тестирајте ја својата концентрација: Пребројте колку пати скокнаа

За поефикасно броење снимката е забавена ;).

Отишол на забар за да му извади 3 заба, а овој му ги извадил сите 32!

Отишол на забар за да му извади 3 заба, а овој му ги извадил сите 32!

Откако веста ја објавил еден локален медиум, во редакцијата се јавиле уште неколку луѓе на кои истиот доктор им извадил по неколку заби наместо по 1.

1000 музичари ја свират „Learn to Fly“ од Foo Fighters за да го убедат Дејв Грол да дојде да свири во Чезена, Италија

1000 музичари ја свират „Learn to Fly“ од Foo Fighters за да го убедат Дејв Грол да дојде да свири во Чезена, Италија

Има ли музичар кој може да одолее на ваква покана?

Најсилниот маж на Европа 2015 – „Планината“ повторно победи

Најсилниот маж на Европа 2015 – „Планината“ повторно победи

Натпреварувачот во Стронгмен, Хафтор Бјорнсон од Исланд стана славен со својата улога на ликот „Планината“ во мегапопуларната серија Игра на Тронови, која за жал не најде место на некоја од нашите телевизии, затоа што нема кој да дава по 10 турски серии на ден.

Младите рап таленти во Горниот парк, Битола

Младите рап таленти во Горниот парк, Битола

Прво започнаа со броење до 10 :).
Предупредување: Видеото содржи експлицитни фрази!

Јак „Супермува“ брејк денс

Јак „Супермува“ брејк денс

Новиот стил на играње е дефиниран. Гледајте и учете.

Шон О’Коннел e MMA борецот со најразвиена смисла за хумор

Шон О’Коннел e MMA борецот со најразвиена смисла за хумор

Неговите настапи и прес конференции се исполнети со смешни финти и постојано шири позитивна енергија.

mob

Чудно име во телефонот на мажот (виц)

- Душо, каков ти е тој број во телефонот „Нина – курва“?
– Па на една проститутка, понекогаш и се јавувам.

12 популарни машки фризури за 2 минути

12 популарни машки фризури за 2 минути

Доколку размислувате за промена на имиџот, ова се 12-те најпопуларни машки фризури во светот денес.

Погледнете што се случи на венчавката, кога на зетот му го поставија клучното прашање

Погледнете што се случи на венчавката, кога на зетот му го поставија клучното прашање

Зетот шегобиец им подготвил изненадување на гостите.

architecture-around-the-trees-1__880

Интелегентни градби чиишто архитекти одбиле да ги исечат локалните дрвја кои им се нашле на патот

Обесшумувањето има силно негативно влијание врз околината. Многу истражувања покажуваат дека тоа силно придонесува во проблемот со глобалното затоплување, влијае врз водениот циклус со тоа што го намалува количеството на вода во почвата и воздухот, придонесува во сушењето на плодната почва и намалувањето на биодиверзитетот. Урбанизацијата претставува само еден мал дел од глобалното обесшумуваање, но сепак ова може да повлијае врз нашиот психолошки став и етичко-естетскиот приод кон решавањето на проблемите. Дали ќе ги сечеме шумите за да ги изградиме нашите домови, или ќе се обидеме да ги инкорпорираме нашите згради во непосредната природна околина? Како би можеле да ги промениме нашите животни навики за да бидеме повнимателни кон природата?

sva

Тепачка на селска свадба (виц)

Настанала масовната тепачка на селска свадба, полицијата уапсила куп сватови и ги испрашуваат во станицата. Стигнале до кметот и тој објаснува:

rest

Маж нарачува супа во ресторан (виц)

Маж во ресторан:
– Може ли една супа?
Келнерот му ја донесува.
Мажот:

Еден пар влезе во океанот со некаква луда направа и направи нешто уште полудо

Еден пар влезе во океанот со некаква луда направа и направи нешто уште полудо

Неодамнешната серија напади на ајкули не ги изгони туристите, но можеби тоа е така затоа што туристите сега доаѓаат подобро подготвени.

ldv01i

6 факти за Леонардо Да Винчи коишто веројатно не сте ги знаеле

Леонардо Да Винчи, еден од најголемите умови кои воопшто чекореле по земјава, никогаш нема да престане да нѐ воодушевува. Сликар, пронаоѓач, инженер, скулптор, архитект, музичар, математичар, картограф, ботаничар и плоден писател, Да Винчи веројатно е најголемата мултиталентирана личност од таков калибар во пишаната историја. Неговите достигнувања се премногу за да бидат вброени во толку кратка листа, но сепак, еве еден краток приказ на неговата генијалност.

Куќа без затоплување изградена без малтер

Куќа без затоплување изградена без малтер

Двајца полски иноватори измислија тули кои се енергетски ефикасни, а со нив се гради брзо и без малтер или друго врзивно средство. Тулите се така смислени што се заглавуваат како лего коцки. Градењето со вакви тули е неспоредливо побрзо, а и значително поевтино затоа што штедите не само работни часови туку и на малтер и […]

borm

Бормашината на комшијата (виц)

- Комшија, ќе ми ја позајмиш ли бормашината за викендот?
– Ќе реновираш ли?

Ако планирате да фаќате женска со големи гради, еве ви 6 корисни совети ;)

Ако планирате да фаќате женска со големи гради, еве ви 6 корисни совети ;)

Еве што не сакаат да слушнат од вас девојките со големи гради. Советите се искрени и директно кажани од сопственичка на големи гради.

optical-illusions-photos-behind-the-scenes-surreal-eric-johansson-3

Фотошоп генијот Ерик Јохансон покажува како се раѓаат неговите фотографии од кои ви се свртува умот

Фотошоп мајсторот Ерик Јохансон создава оптички илузии и фото манипулации кои се толку реални и волшебни, што понекогаш се чинат како магија. Во овие прекрасни видеа за тоа како нештата изгледаат сцената, ќе можете да видите на кој начин тој ги создава своите уметнички дела.

grumpy-dog-earl-puggle-meme-17

Намуртеново куче ве мрази повеќе и од најлутата мачка во светот

Изгледа дека Тардар Сос, позната како Мачето Муртенко изгледа конечно си го најде својот идеален пар. Ерл, крајно невообичаено куче кое изгледа како најнамуртеното и најмрзоволното суштество во светот неодамна го освои интернет просторот.

DSC_6968-Edit-1-26__880

Новозеландскиот Јужен Остров е вистински рај на Земјата

Скриени плажи, величествени планински панорами, спектакуларни езера и рустични градби, сите тие имаат свој дел во шармот на овој рај.

colorful-milky-way-photographs-yellowstone-park-1

Млечниот Пат над Јелоустоун ќе ви го одземе здивот

Понекогаш уметникот може да ви го покаже тоа што голото око го пропушта. Девид Лејн, фотограф од Канзас поминал четири месеци фотографирајќи го Млечниот Пат над Јелоустоун Парк, и резултатот е неверојатно ноќно виножито.

Најстарата панда во светот го прослави својот 37-ми роденден и постави нов Гинисов рекорд

Најстарата панда во светот го прослави својот 37-ми роденден и постави нов Гинисов рекорд

На 28. јули, Џиа Џиа, славната и обожубана панда од Океанскиот Парк на Хонг Конг наполни триесет и седум години и стана светски рекордер во Гинисовата книга на рекорди. Триесет и седум години можеби не ви се чини многу, но изразено во човечки години, тоа се 111 години!

TINYROADSIGN-road-signs-for-animals__880

Мали патни знаци за малите жители на Вилниус, Литванија

„Сообраќаен знак“ е мал проект кој со кој неговите автори сакале да покажат дека луѓето не се единствените жители на градот Вилниус, Литванија.