ruzni01

Приказната која го расплака светот: Го нарекуваа „Грдиот“, а имаше најубава душа

Ова е приказната на едно момче за напуштената мачка која живеела во неговото соседство. Не е познато името на авторот, ни каде се случувала, но едно е сигурно – во неа би можеле да е препознаат луѓе и животни од целата планета. Приказната ја пренесуваме во целост, а вие пред читањето подгответе шамивчиња, за секој случај…

kom01

Компанијава на секој од своите вработени им плаќа по 1500 долари за да одат на одмор

Креативната компанија ThinkPARALLAX ја вреднува способноста на вработените да донесуваат иновативни идеи и обиди да се создава и промовира уникатен бренд. Но враќањето во истата задушна канцеларија, ден по ден, може да биде толку…задушувачко. Па така, оваа компанија со персонал од 11 члена реши да промовира свој нов начин на креативно размислување и реши на […]

tatu04

Овие неверојатно реалистични слики се всушност тетоважи. Треба да ги видите за да се уверите!

Тетовирањето е древна практика која се применува насекаде низ светот. Благодарение на современиот развој на технологијата на тетовирање, тетоважите се поживи и поинтригантни од било кога. Иако некои можеби ги претпочитаат потрадиционалните стилови, некои уметници ги поместуваат границите на тетовирањето создавајќи фотореалистични слики врз кожата на нивните клиенти.

zak08

Овa момче не само што успеало да го победи ракот, туку исто така и да ги следи своите сништа

Во 2010 година, кога имал само 15 години, на Зак Зајлер му бил дијагностициран прв степен на Хоџкинова болест, кој претставува рак на белите крвни клетки. Во подоцнежните стадиуми на болеста, овој рак е смртоносен. Претходно Зак бил спортски активен средношколец. Поради болеста и третманите набргу ослабел. Неговата тежина спаднала на 45 килограми и ја […]

wc19

Дали имате голема нужда да се чувствувате како цар?

И царевите мораат да одат во тоалет, а еве неколку интересни дизајни на WC школка врз коишто би се чувствувале како цареви. Не во сите случаи, но…

Летни гуми во снежна акција

Летни гуми во снежна акција

Неверојатно е колку малку треба за возилото да ви избега од контрола, дури и кога возите бавно и внимателно, но со летни гуми на снег.

Колегите го снимаат Владимир, кој дошол на работа после бурна ноќ

Колегите го снимаат Владимир, кој дошол на работа после бурна ноќ

Владимир е вреден градежен работник и литар водка не може да го спречи да не дојде на работа :).

Секоја дрога си има свој посебен начин на играње

Секоја дрога си има свој посебен начин на играње

Смешно е како се однесуваат луѓето под дејство на различни видови дрога кога ќе им пуштат музика, гледано од страна се разбира.

На другарот му влегло нешто во увото, па девојката со пинцета се обиде да го извади

На другарот му влегло нешто во увото, па девојката со пинцета се обиде да го извади

Погответе се за изненадување! Не можете ни да претпоставите што му влегло во увото!

Индискиот фудбалер Питер Биксангзуала изврши самоубиство прославувајќи го голот

Индискиот фудбалер Питер Биксангзуала изврши самоубиство прославувајќи го голот

Жестоко! Ова беше последната прослава на гол на младиот фудбалер.

vamp08

10 нешта за вампирите кои современите филмови ги прикажуваат погрешно

Холивуд, со цел да продава што е можно повеќе билети, во многу нешта го има поедноставено и упропастено стариот мит за вампирите, така што холивудските вампири се далеку помалку страшни од оригиналната верзија.

Еве десет такви примери за тоа како е поткастрена вистинската природа на крвопијците од кои нашите предци толку многу се плашеле.

romansa

На осамената жена и се насмевна среќата (виц)

Среде ноќ осамена жена поминува покрај една висока ограда. Одеднаш зад аголот истрчува еден маж:
– Веднаш застанувај на сите четири!

plavusata

Плавушата пукна и избувна поради двајцата мажи кои зборуваа што сакаат да и прават

Девојката долго време седеше и ги слушаше нивните дофрлувања во завиткана форма и на крај пукна.

Маж снима жешка италијанска хостеса на мотор

Маж снима жешка италијанска хостеса на мотор

Човекот отишол на саем и сака да си направи убава снимка за дома, ама сето тоа мора да е дискретно. Цело време се познава што сака да сними :).

Врв на дебилизмот!

Врв на дебилизмот!

Дечково има коефициент на интелигенција -20, што го прави сериозен кандидат за добивање на престижната Дарвинова награда!

Како сватовите одат по невестата? Најнова мода!

Како сватовите одат по невестата? Најнова мода!

Затоа што свирењето со сирените е премногу мејнстрим :).

За добро оро нема лоша музика! ROCK & ORO, ORO NEVER DIES :)

За добро оро нема лоша музика! ROCK & ORO, ORO NEVER DIES :)

Добро оро на се се игра, па дури и на „Thunderstruck“ од AC/DC :). Сконцентрирајте се на ритамот на музиката и начекорите. Совршено одат едно со друго! Орото кое ќе го видите се игра во источна и пиринска Македонија.

Кањонот Матка каков што не сте го виделе до сега!

Кањонот Матка каков што не сте го виделе до сега!

„Никогаш претходно не сум го видел езерото вакво и многу ми е мило што камерата беше со мене“ – вели Дамјан Петрески, авторот на видеото.

svinja

Селанецот што чувал свињи и инспекциите (виц)

Еден селанец си чувал многу свињи. Еден ден дошол инспектор и го прашал:
– Со што ги храните свињите?
– Па, кога има пченка со пченка, инаку со отпадоци од храна. Зошто?
– Јас сум од Здружението за заштита на животните. Не ги храните како што треба… …

Малото куче и фрли мерак на мачката

Малото куче и фрли мерак на мачката

Упорен е малиот, а и знае што сака :).

mcnabb-10

Дрвените урбани скулптури на некогашниот производител на мебел

Некогашниот производител на мебел, а денес уметник Џејмс Мекнаб, во Галеријата на Роберт Фонтејн во Мајами отвори нова изложба со наслов „Метроа“. Мекнаб продолжува со своите истражувања на архитектонските облици употребувајќи импровизирана форма на дрводелство која тој ја опишува како „цртање со пила“. Не обрнувајќи внимание на дизајнот или стабилноста на која би му забележал […]

va-5

На Парижаните не им требаше многу за да ја срушат американската скулптура која личела на „секс играчка“ и им го „понижувала градот“

Што е многу, многу е! Парижаните ја уништија озлогласената скулптура неодамна подигната во центарот на Париз, која предизвикала многу контроверзи бидејќи наликувала на џиновска секс играчка. Скулптурата невино наречена „Дрво“ е креација на американскиот уметник Пол Меккарти. 25 – метарската статуа на надувување била предвидена да служи како Новогодишна елка. Многу парижани изјавиле дека скулптурата […]

palata06

Дека оваа палата е морничава, морничава е. Но да се продаде за само еден долар?! Просто неверојатно!

Дури и во времето кога Луисвил во Кентаки, САД, бил полн со впечатливи куќи, Ојербејкеровата палата се издвојувала од другите. Романескната палата била дом на кафе магнатот Семјуел Орејбејкер и со својата убавина ги пленувала погледите на секој кој ќе минел крај неа. Стотина години подоцна, палатата сѐ уште ги привлекува погледите на луѓето, но сега наместо да предизвика восхит, таа предизвикува ужаснување.

Таткото и прави финта на својата мала ќеркичка

Таткото и прави финта на својата мала ќеркичка

Каде ли отиде пудингот?
Фацата на кутрото девојче на крај + кога го кажа на мајка си = БЕСЦЕНЕТО!

001

Јако: Го претворија стариот автобус „хармоника“ во кафе бар на тркала (23 фото)

Одлична идеја и уште подобра реализација! Овој автобус – кафуле, сега вози ноќна линија по улиците на Санкт Петербург, Русија и застанува за да качи нови „патници“. Во продолжение процесот на претворање на стариот автобус во едно од најпопуларните места за излегување во градот.

7 луди сообраќајки со камиони

7 луди сообраќајки со камиони

Сезоната на лизгави патишта само што не започнала, затоа подгответе си ги зимските гуми и возете бавно и внимателно!

indija (39)

Само во Индија (51 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во Индија.

nesekojdnevni (67)

Смешни слики #372

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 371-ви дел ;).

babinzab2

Tribulus Terrestis, растението кое е многу распространето кај нас, ја зголемува потенцијата и лекува неплодност

Tribulus Terrestis е диво едногодишно растение со жолти цветови и стебла долги и до 60 сантиметри. Екстрактот од листовите на растението, како и чајот имаат широка примена, а најчесто се користи за зголемување на либидото, при неплодност и при хронични воспаленија на органите од половиот систем. Кај нас во аптеките Tribulus Terrestis може да се […]

simpaticnost

Многу внимавајте со дружењето на децата и животните… можете да се предозирате од симпатичност!

Позитив на денот! Моменти на исклучителна симпатичност на бебињата и домашните миленици.