ed01

Ексклузивно: Исусовиот гроб изложен за првпат по повеќе векови

За првпат по повеќе векови, научниците ја откопале површината која се смета дека била гробницата на Исус Христос. Таа се наоѓа во Базиликата на Светиот Гроб во стариот дел на Ерусалим, и била покриена со мермерна плоча од 1555 година наваму, а веројатно и векови пред тоа.

nev

Венчавка „Made in China“

Невестата, случајно или намерно, заврши онаму каде што сакаше свекрвата :).

fud

Вака еден фудбалер-шегобиец си заработи жолт картон

Дали судијата е во право или згреши што му покажа жолт картон? Што мислите вие?

player-16

Зошто не треба да гледате во телефонот додека возите?

Камионџијава ќе ви покаже на многу сликовит и впечатлив начин.

player-14

Студентка учи лекција во собата по брза постапка

Погледнете колку брзо ја научи, а ќе ја памети цел живот.

251016-580f4923dff46

Овој опасен каскадер е новиот индиски Рамбо (без финти со камера и специјални ефекти)

После ова шоу, главна улогата во боливудски акционен филм не му бега.

dens

Реакцијата на келнерот кога пијаната девојка намерно му ја турна пицата

Пукање филм 90-ти левел.

bg

Бил Гејтс: Моите деца нема да видат ниту цент од моето богатство

Бил Гејтс, еден од најбогатите луѓе во светот изјавил дека неговите деца нема да видат ниту цент од неговото богатство по неговата смрт. Шефот на Мајкрософт открива дека своето богатство кое се проценува на 80 милијарди долари ќе го донира во добротворни цели. Гејтс има три деца и вели дека сите ја почитуваат неговата одлука. […]

SAMSUNG CAMERA PICTURES

За чудата на Василиј Острошки: Животот ми се промени откако преспав во манастирот

Издлабен во карпа, чиниш лебди, издигнат над рајска шума, на надморска височина од 900 метри е домот на големиот чудотворец, Василиј Острошки, манастир кој секојдневно е прибежиште на илјадници верници кои тргаат по мир, здравје и чуда. Верници од сите краишта, од сите вери, од деца до старци, сретнав додека го посетував овој манастир, посветен на еден од најголемите светци во православната вера.

pa

Памела Андерсон: На синовите им споделив дека мажите ме плукаа и тепаа за време на секс, сакам тие да бидат поинакви

Памела Андерсон во текот на последните месеци повеќе пати ја изненади јавноста отворено говорејќи против порнографијата, тврдејќи дека таа ја убива љубовта, а сега повторно изненадува со откривањето на разговорите кои ги води со своите синови, 20-годишниот Брендон и 18-годишниот Дилан, на кои често им посветува и објави на социјалните мрежи. „Силно истакнувам дека мораат […]

b

Бакнежот на двајцата возачи на кои многу им се брза

Ако викнат полиција „го обраа бостанот“ и двајцата.

partiya_narkotikov_04

Жител на рускиот град Перм криел 123 килограми хероин во трло со овци (фото + видео)

Махрам Халифаев, роден во Таџикистан, а жител на Перм, доби 14 години затвор и казна од 250.000 рубли за складирање и дистрибуција на големи количини дрога. Тој го изнајмил трлото од еден локален сточар, кој во неа си чувал овци. Потоа во пластични шишиња закопал дури 123 килограми хероин во трлото.

fd02

Тинејџер од САД се разбудил од кома течно зборувајќи – шпански!

Тинејџер од Џорџија претрпел тежок потрес на мозокот додека играл фудбал – и се разбудил течно зборувајќи шпански, и покрај тоа што никогаш порано не го говорел тој јазик. 16-годишниот Рубен Нсемох е голман на елитен јуниорски фудбалски клуб во Атланта. За време на натпревар минатиот месец, средношколецот бил клоцнат во глава, по што почнал […]

three_drunk_mice

Три храбри глувчиња (виц)

Разговараат три глувчиња. Првото рекло:
– Мене кога ми е досадно и нема што да правам, наоѓам некоја стапица за глувци, влегувам и го јадам сирењето без ништо да ми биде.
– Тоа не е ништо! – Рекло второто. – Мене кога ми е досадно…

thailand_prostitutes_put_on_their_mourning_clothes_640_06

Дури и тајландските проститутки мораат да го жалат кралот Бумибол Адулијадеј, кој почина неодамна, и да носат црно

По смртта на кралот на Тајланд, земјата ги прогласи наредните 30 дена за денови на жал. Сите настани беа откажани, а цел народ мора да носи црно, дури и проститутките.

idnio

Идниот очув на колена и со прстен ја прашува својата идна ќерка дали сака да му биде ќерка

Видеото кое го разнежни цел интернет. Ова е вистинското прашање кое треба да се постави и вистинскиот човек кој треба да се праша.

ku

Интелигентното куче знае како да си влезе дома и кога е заклучено

Лабрадорот има 7 години и знае што да прави кога сопственикот му ја заклучил вратата. Полесно беше да му дадеа клуч :).

ps

9 начини како да ја задржите вашата лична моќ

Ментално силните луѓе не се откажуваат и не ја даваат својата лична моќ, а тоа не секогаш е лесно. Понекогаш врз расположението силно влијае непосредната околина, а со тоа и врз успехот и личната среќа. Како да се постигне релативна независност, советува Ејми Морин, социјален работник, психотерапевт и автор на книгата „13 нешта кои ментално […]

zet

Додека невестата доцни на венчавката во црквата, младоженецот реши да ги забавува гостите

Сега и да не дојде тој стана славен на интернет и лесно ќе си најде друга :). Уживајте во шоуто!

pijanarab

Чиста физика: Стои на раце и се обидува да пие пиво

Пијана работа…

pak

Пакистанско обратно банџи скокање, многу поопасно од обичното!

Наместо да бараат висок мост и скапа опрема, Пакистанците имаат далноводи.

mt

Филмско студио дозволило четиригодишно дете да го пишува нивниот следен филмски хит, и тоа им донело 115 милиони долари загуба!

Сите зборуваат дека холивудските сценарија се инфантилни и дека звучат како да ги пишувале деца. Па, изгледа дека понекогаш и навистина ги пишуваат деца. Парамаунт донел малку чудна одлука дозволувајќи му на четиригодишното дете на Адам Гудман, поранешниот претседател на студиот да ја развие приказната за нивниот следен блокбастер, кој детето го нарекло „Чудовишни камиони“, […]

player-12

Што се случи кога при тепачка, едниот од учениците случајно ја удри наставничката

Има ученици кои си ја сакаат и си ја почитуваат наставничката :).

Кога ви завршува работното време…

Кога ви завршува работното време…

Некои песни едноставно не умираат! Возачот ги почести околните возачи со одличната изведба на „Ла Бамба“. Се гледа и се слуша дека има талент.

Ретки снимки од изумрени животни кои повеќе не постојат на планетата од 1932 до денес

Ретки снимки од изумрени животни кои повеќе не постојат на планетата од 1932 до денес

Ова видео треба да ги освести луѓето да не ги убиваат животните што се на работ на исчезнување.

„Ќе умрам во фрижидерот!“

„Ќе умрам во фрижидерот!“

Госпоѓата се заглавила во фрижидерот во супермаркетот на необичен начин. Што ли се обидувала да направи?

sp01

Германецот кој веслал 48 280 километри до Австралија во кајак, за на крајот да биде уапсен како нелегален мигрант

Оскар Шпек се родил во 1907 година во Улм, Германија. По завршувањето на училиштето, започнал свој бизнис како изведувач на електрични инсталации, вработувајќи 21 човек. Во текот на 1920-тите станал познат и како голем ентузијаст во кајакарство. Во 1932 година неговиот бизнис пропаднал како последица на Големата Депресија, и како и на милиони негови сонрадодници, […]

tatko

Човек од Кина во потрага по киднапирани и продадени деца

Додека обиколува по Кина со своето возило, Ву Чинху пушта само тажна музика. Тој е во потрага по грабнати и продадени деца. Пред седум години и неговиот син бил киднапиран, и оттогаш Ву не знае за мир.

topforma-30

Девојки во топ форма (50 фото)

Убавото женско тело бара напорна работа и одржување ;).

nesekojdnevni-39

Смешни слики #1012

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1012-ри дел.