n (95)

Смешни слики #555

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 555-ти дел.

Возачот кој за малку ќе удреше мотор си го доби заслуженото

Возачот кој за малку ќе удреше мотор си го доби заслуженото

Каде виновен па уште и ќе се тепа, деца возел во камиончето… Гледајте што се случи.

1432717669_024

Руски матурантки 2015 (2 дел)

За разлика од Балканот, во Русија не е популарно матурантките да се облекуваат како турбо фолк пејачки, туку во униформи како ученички.

Втор дел од приказната за Томче Велковски и неговата шефица

Втор дел од приказната за Томче Велковски и неговата шефица

Мојата шефица рече: Избриши ја песната или ќе леташ од работа. Повеќето знаеме за што станува збор.
Претходно објавената песна „Мојата шефица“ која стана популарна низ цела фирма благодарение на Мотика.
Се осеќаше толку мизерно што цела фирма ја озборуваше. Сам дадов отказ, но песната ќе остане за да биде нејзин срам, а еве и уште една гратис. Поздрав! :)

Палавата невеста и зетот лутко

Палавата невеста и зетот лутко

Романтика на турски начин :).

Во меѓувреме на нивите во Албанија почна да се игра Љубеница чочек

Во меѓувреме на нивите во Албанија почна да се игра Љубеница чочек

Лубениците малечки ама музиката му се погоди :).

Нефер гол во кинеското првенство

Нефер гол во кинеското првенство

На голманот сеуште не му е јасно што се случи :). Грешка на судијата или ова е дозволено? Повелете со вашите експертски ставови…

За колку пари би ја продале вашата девојка? За 1.000 долари или за 10.000?

За колку пари би ја продале вашата девојка? За 1.000 долари или за 10.000?

Како во филмот „Непристоен предлог“, само ова е во реалноста, каде наместо 1 милион се работи со многу помали суми.

291DE63700000578-3099788-image-m-3_1432752689236

35-годишна наставничка имала секс со 13-годишно момче на брачниот кревет откако му се исповедала за брачните проблеми со сопругот

35-годишната Луиз Аспинал, мајка на две деца, наводно прва го бакнала момчето додека се „бореле“ околу мобилен телефон откако останале сами. Тинејџерот решил да молчи за тоа што се случило, но следната недела таа му ја одзела невиноста на нејзиниот брачен кревет. Потоа момчето се опуштало играјќи на Икс бокс, додека таа „изведувала сексуални чинови врз него.“

hsp

10 нешта кои ги прават само луѓето кои се многу чувствителни

Дали и вие сте чувствителна личност? Дали премногу се грижите за чувствата на другите луѓе и сакате да бидете на тивки, мирни места. Деновиве сѐ повеќе луѓе се интересираат за интровертноста и карактеристиките на чувствителните луѓе.

Како се станува издржлив боксер спремен да се соочи со секаков противник

Како се станува издржлив боксер спремен да се соочи со секаков противник

Тренинг за вистински мажи!

Ништо необично: Тајванци одат на работа

Ништо необично: Тајванци одат на работа

Што мислите колку тепачки во минута ќе има кај нас ако луѓето вака одат на работа?

Неутронска бомба? Необична експлозија на бомба снимена во Јемен!

Неутронска бомба? Необична експлозија на бомба снимена во Јемен!

Бомбата ја фрлил воен авион на Саудиска Арабија, а познавачите тврдат дека се работи за неутронска бомба. Зрачењето од ваква бомба со полнење од 1 килотон може да предизвика изгореници од 3 степен на оддалеченост од 500 метри. Повеќе инфо тука.

Извинете, ќе сакате ли да ме сликате со мајка ми?

Извинете, ќе сакате ли да ме сликате со мајка ми?

Забегана финта со скриена камера. Дечкото многу си ја сака својата мајка :).

izm04

Најужасните научни експерименти: Од нацистичката медицинска тортура до тестовите за контрола на умот од страна на CIA

Денес научните експерименти се контролираат од повеќе регулаторни тела за да се запазат извесни етички стандарди во истражувањата и тестирањата, но овој систем не секогаш бил присутен за да ги заштити луѓето и животните заморчиња.

Еве преглед за најсуровите и најужасните нехумани научни експерименти низ историјата.

Lao-Tzu

32 инспиративни цитати од Лао Це

„Да се биде длабоко сакан од некого ви дава сила, додека сакањето некого ви дава храброст.“
„Патувањето од илјадници километри почнува со еден чекор.“
„Одговарај интелегентно дури и на неинтелегентното однесување.“
Следуваат уште 30-тина други.

b06

Фолксваген била омилената автомобилска компанија на Хитлер, а била спасена од британски мајор

Фолксваген, најголемиот автомобилски производител во Европа, започнал како автомобилски производител спонзориран од страна на државата за да се оствари визијата на Хитлер за „народен автомобил“ лесно достапен за граѓаните на Третиот рајх. Кога по Втората светска војна Германија била оставена во рушевини, иднината на фабриката на Фолксваген останала нејасна, сѐ додека британски воен офицер не го видел потенцијалот во лесниот автомобил кој потоа ќе стане светски познатата буба.

Кога таткото и ќерката ќе решат да се подружат малку во природа

Кога таткото и ќерката ќе решат да се подружат малку во природа

Таткото ја предизвика ќерката да оди да ги фати малите гусчиња.

Ти не си „дама без дечко“ другар :)

Ти не си „дама без дечко“ другар :)

Понекогаш децата знаат да бидат многу чувствителни, особено ако им ја расипете забавата и им се смеете во фаца.

Револуционерен изум: Електрична инвалидска количка која се качува по скали

Револуционерен изум: Електрична инвалидска количка која се качува по скали

Овој изум во голема мера ќе им го олесни животот на оние луѓе кои се врзани за инвалидските колички.

Реакцијата на децата кога на непознат човек случајно ќе му испадне паричникот

Реакцијата на децата кога на непознат човек случајно ќе му испадне паричникот

Позитив на неделата! Децата се чисти души, но светот на возрасните со тек на време ги расипува.

291AD67000000578-3099324-image-a-107_1432737565658

Човекот кој направил 191 операција во обид да стане ист како куклата Кен пак оди под нож – сега сака пар ангелски крилја!!!

Човекот кој потрошил повеќе од 150.000 фунти за да стане човечка верзија на куклата Кен, сека сака да му се имплантираат крилја на грбот. Џастин Џедлика, кој вели дека нема да престане да прави операции сѐ додека не стане „сто проценти пластичен“, веќе направил 191 операција, меѓу кои пет операции на носот, како и операции за зголемување на рамениците и брадата.

kitovi

Машкиот кит со добра стратегија (виц)

Машкиот кит плива околу женката и и вели со укор:
– Многу држави, стотици еколошки организации, истакнати политички лидери, милиони луѓе…

Упорен моторџија го изведе првото тотално палење гуми

Упорен моторџија го изведе првото тотално палење гуми

На крај упорноста му се исплати :).

debela

Дебелата дама и просјакот (виц)

Дебела, добро облечена дама, излегува од скапа продавница и поминува покрај еден просјак.
Просјакот:
– Госпоѓо, не сум јадел ништо 4 дена!
Таа го погледнува и…

f (2)

Фрик шоу на Мотика (23 фото)

Луѓе кои заборавиле да се погледнат во огледало пред да излезат од дома :).

top (18)

Девојки во топ форма (38 фото)

Убавото женско тело бара напорна работа и одржување ;).

Неверојатно ужасна снимка: Полавување на дом во Тексас

Неверојатно ужасна снимка: Полавување на дом во Тексас

Луѓето што снимаат живеат во близината на реката Бланко која се излеа од своето корито во Тексас, САД.

vrteleska

Поправено 61-ви дел (39 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.

o (27)

Гледај ме во очи (ако можеш)

Вистинското прашање е: Штом се средила вака, дали навистина сака да ја гледате во очите?