Ракијата тера на агресивност, но ја зголемува самодовербата: Каква ќе ви биде пијанката, зависи од изборот на алкохолот што го пиете

Науката сега има докази за нешто што алкохоличарите веќе одамна го знаат, но не можеле да го објаснат: Видот на алкохолот кој го пиете влијае на вашето расположение. Луѓето веќе долго време припишуваат одредени емоционални состојби на нивниот избор на пијалок. Зошто еден вид на етанол ќе ве натера да тагувате, а друг ќе ве направи да се чувствувате среќни?

Првата работа која што ќе ја видите на овие 5 фотографии ја открива вистината за Вашите скриени чувства и потсвест

Она што го забележуваме прво може да биде рефлексија на нашите скриени чувства и нашата потсвест. Двојните слики кои што имаат скриени елементи во нив можат да ни помогнат да се откриеме себе си и нашиот однос кон животот воопшто. Овој едноставен тест ќе ги процени сигналите кои ни ги дава нашата потсвест. Задачата е едноставна: Обрнете внимание на објектите кои што ќе ги видите први на фотографиите подолу.

Совесен и храбар случаен минувач против крадци на моторче кои украдоа чанта на жена

Херојско дело какво што сѐ поретко се гледа во современиот себичен свет.

Жената – возач толку се занела во телефонот, што не ни забележа дека полицаецот се обидува да ја запре

Мобилните телефони станаа главен причинител на сообраќајки во денешно време, а работата наместо да се средува, се влошува.

Дамата толку препила што не може ни да отиде во тоалет

Но, тука е најдобрата другарка, за да ја сними и сподели на интернет.

Ако Еминем е „Бог на рапот“ како што го нарекуваат, тогаш Мак Литал е „Свето тројство“

Го прашале дали може да израпува 300 зборови за 1 минута, а ова е неговиот одговор.

5 најсмели бегства од затвор

Лесно е да се заврши во затвор, но многу е тешко да се излезе од него, а понекогаш и невозможно. Сепак некои луѓе не сакаат да си ги одлежат своите казни и бараат „креативни“ начини за да избегаат од затворот. Овие 5 бегства од затвор се едни од најсмелите и се главна причина зошто треба да се вложува во безбедносните системи на затворите.

Заради овој видео спот, египетската пејачка Шимa беше уапсена со обвинение за „разгорување на разврат“

Да беа вакви законите кај нас, цела естрада ќе живееше во Идризово :). Пејачката ќе помине некое време во притвор иако јавно се извини, откако се случи инцидентот.

На руски детски талент натпревар од 6 до 12 години имаше и опасен стриптиз (од возрасни девојки)

Секако децата се зад сцената а родителите во публиката, па да поуживаат малку. Инаку инцидентот го објасни кореографката на стриптиз точката, која изјави дека организаторот го поканил нејзиното танц студио, но заборавил да им каже за старосната граница, па тие настапиле со постарата група девојки.

Боксерот си нашол одлична мотивација за вежбање

Вака мотивиран може да вежба по цели денови и ноќи.

Руска средношколка му плисна вода во лицето на својот соученик

А овој се погоди типичен руски кавалер. Потипичен здравје!

Девојка вежба боречки вештини со бетонски столб

Ова е начинот на кој се станува светска шампионка. А мене ме заболе само од гледање :).

Индиските полицајци имаат техника со дрво и стап за да ги воспитаат лажните питачи кои се преправаат дека се инвалиди

Сакаше да живее живот на инвалид, полицајците ќе му помогнат да види како е.

Локалните колумбиски жители против крадецот во колумбискиот туристички град Баранкила

Бидејќи властите не можат да се справат со огромната стапка на криминал во Колумбија, локалните жители спонтано почнаа своја борба. После ова видео, секој крадец ќе размисли 2 пати пред да почне да краде на улиците на Баранкила. Чисто за информација, градот со својата околина има повеќе жители од цела Македонија.

Битбоксерот е горд на својата сила, па доби инспирација да ви отпее нешто

После вакви „екстремно тешки“ вежби, како да не си горд на својата сила. А пеењето не се коментира, бидејќи мора да се слушне!

Мајка го снима најсреќниот момент во животот, кога ја прашува својата ќерка дали сака пудинг од чоколадо, после операцијата

Девојчето имало аневризма (проширување на крвен сад) на мозокот и за малку ќе го изгубело животот, но успеало да се избори и да излезе како победник.

Сопственикот гледа како неговиот сокол врши „камиказа напад“ на голем камион

Големата тага во видеото особено ќе ја осетат оние луѓе кои чуваат домашни миленичиња.

Овенот реши да си ги одмери силите со еленот

Необична битка на две животни кои напаѓаат на сличен начин, но имаат различен тип на рогови.

За 20-тиот роденден на синот, родителите му ги врзаа очите и му донесоа стриптизерка дома

Да не знае кутриот дали да се радува или да се срами. Роднините и родителите снимаат со телефоните од околу, тој седнат среде соба, а стриптизерката игра жешко.

Долг е патот од училиштето до дома за децата од руското село Чокурдах, кога ќе дојде зима

Вака скоро секој ден децата од селото си одат дома од училиште. Многумина би се откажале, но децава се упорни и од нив ќе бидат луѓе. После вакво искуство, се учиш да ги цениш и малите нешта во животот, како топол дом, пристојна облека, редовна храна.

На таксистот му се брзаше да го фати зеленото светло, коешто почна да трепка

Трепкањето на зеленото светло има и негативна страна, затоа што некои возачи забрзуваат, наместо да почнат да ја намалуваат брзината.

Италијанска фирма почна да произведува куќи за живеење кои се склопуваат за 6-7 часа

Италијанскиот дизајнер Ренато Видал ги презентираше куќите на склопување наречени M.A.Di, кои се произведуваат во фабрика од специјални дрвени модули, а потоа се испорачуваат на местото и едноставно се склопуваат. Купувачот нарачаната куќа ја добива за 30-40 дена, а тим од тројца работници му ја местат за 6-7 часа. Куќата веднаш откако ќе се постави е вселива, односно има и електрична енергија, вода, системи за греење и вентилација, па дури и внатрешна декорација.

11 нови и невообичаени направи за кои човештвото сѐ уште не е подготвено, но во иднина ќе станат популарни

Технологијата се менува дури и во моментот додека го читате овој текст. Човештвото се развива со толку голема брзина што ни станува тешко да ги следиме сите иновации. Овие неколку направи се уште не се проширале на пазарот, но имаат интересни намени.

Џенифер Анистон кратко и јасно му одговори на прашањето на еден сеирџија на Твитер

На една од фотографиите на ѕвездата се гледа нешто како штрчи од под нејзиното кратко фустанче. Твитерџијата праша „Што е тоа?“ и доби краток и јасен одговор.

Суровоста на војната прикажана преку фотографиите на 14 војници пред, за време и по војната

„Ние не сме мртви“ е интересен проект направен од жена која е фотограф, новинар и режисер Лалеџ Сноу, врз основа на тоа како војната може да ги промени луѓето. Таа одлучила да направи серија фотографии што ги прикажуваат лицата на некои британски војници во период од седум месеци, пред, за време и по нивното оперативно распоредување во Авганистан.

Професионалец чистач на инсекти отстранува џиновско осило од гаража во која луѓето не можеле да си влезат

Случајно да наиде човек на вакво нешто, ако не избега доволно брзо, може да умре на лице место. Човекот носи пчеларски заштитен костим.

Една од најжестоките јапонски ТВ шеги на сите времиња: Изненадување во лифт

Луѓето мислат дека влегуваат во лифт, а не се ни свесни дека во наредните неколку секунди ќе се најдат во живо на ТВ натпревар. Победник е оној кој ќе се лизне најдалеку.

Што се случува кога авионскиот лет ќе се одложи на аеродромот на канадскиот остров Њуфаундленд

Дневна доза позитивна енергија. Поука: Животот е убав и некои луѓе едноставно знаат како да си го чуваат здравјето и да се справат со нервозите на најубав можен начин.

Проблемите на каубоецот Бени – цртан филм за љубителите на црниот хумор

Каубоецот Бени има големи проблеми со Марфиевите закони.

Поправено 101-ви дел (28 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.

+