Кучешки инстинкт: Ја предвиде несреќата и цело време предупредуваше

Кучешки инстинкт: Ја предвиде несреќата и цело време предупредуваше

Но, кој да го слушне и да му верува на малото кученце…

11 Reasons Why Children under the Age of 12 Should Not Use Handheld Devices

11 причини зошто децата под 12 години не би требало да употребуваат смартфони и таблети

Дали на вашето дете му дозволувате да си игра со вашиот мобилен или таблет? Има многу причини зошто децата под 12 години не би требало да употребуваат вакви уреди. Технологијата се разви неизмерно многу и многу го унапреди човечкиот живот, но дали сте знаеле како овие рачни уреди можат да влијаат на децата? На децата всушност би требало да им биде забранет пристапот до рачни уреди како мобилни телефони, таблети и сл. за да се избегнат последици по нивниот развој.

Филмски грабеж на продавница за накит во Романија: За помалку од 1 минута направија метла!

Филмски грабеж на продавница за накит во Романија: За помалку од 1 минута направија метла!

Снимката ја објави полицијата и побара помош од луѓето на интернет да ги идентификуваат крадците.

„Чарли ми го касна прстот“ 8 години подоцна

„Чарли ми го касна прстот“ 8 години подоцна

Вака изгледаат денес момчињата од едно од најпопуларните видеа на YouTube со nad 817 милиони прегледи. Семејството до сега заработило над половина милион фунти од видеото.

Конечно ми е јасно што прават соседите што живеат над мене

Конечно ми е јасно што прават соседите што живеат над мене

Дали ова видео ги објаснува и вашите соседи?

Секси плавуша на плажа со изненадување меѓу нозете

Секси плавуша на плажа со изненадување меѓу нозете

Смешна скриена камера. Момците се потепаа кој попрв да и го намачка грбот :).

Ентони Петроски има 1 година и 5 месеци а веќе ги знае англиските букви и брои до 10

Ентони Петроски има 1 година и 5 месеци а веќе ги знае англиските букви и брои до 10

Додека деца на таа возраст одвај изустуваат по неколку збора, малиот генијалец ги научил сите букви и тоа од англиската азбука.

Летото се ближи, време е да започнете со вежбање

Летото се ближи, време е да започнете со вежбање

Џордан Карвер знае како да ве натера веднаш да почнете да вежбате, особено ако сте маж :).

НЛО кај последната вулканска ерупција во Чиле

НЛО кај последната вулканска ерупција во Чиле

Како што можете да видите во продолжение, НЛО-то беше снимено со повеќе камери, а она што е најмистериозно е тоа што леталото остана на исто ниво некое време а потоа наеднаш исчезна.

Моќна трансформација на Џони Деп во најновата акциона драма „Black Mass“

Моќна трансформација на Џони Деп во најновата акциона драма „Black Mass“

Филмот треба да излезе на 18 септември, а ова е првиот официјален трејлер. Особено импресивна е трансформацијата на Џони Деп.

hot-1

Полицаец натерал жена да седи во вжештен автомобил како казна за тоа што го заклучила своето куче во него

Полицаец од Охајо ѝ наредил на жена да седи во нејзиниот вжештен автомобил со заклучени врати и затворени прозорци, откако бил повикан од некој граѓанин кој го забележал кутрото куче на жената заклучено во автомобилот оставен на сонце. Инцидентот се случил на 12. април во Стронгсвил, Охајо. За среќа, кучето не претрпело никакви сериозни последици. […]

seker

Шеќерот, а не мрзливоста е тоа што нѐ прави дебели! Тој е полош од намалената физичка активност, пушењето и алкохолот заедно, велат докторите!

Докторите вината за епидемијата на дебелост ја фрлаат не врз недостатокот на телесна активност, туку врз шеќерот и јаглехидратите. Тие велат дека несоодветната исхрана сега е докажан чинител одговорен за повеќе болести отколку што тоа се телесната неактивност, алкохолот и пушењето заедно. А сепак, како што велат експертите предводени од кардиологот д-р Асим Малотра, јавноста […]

Пленум бенд му посвети една песна на министерот Адеми :)

Пленум бенд му посвети една песна на министерот Адеми :)

Песната е со хумористична содржина, се разбира, се вика „Ademi sleeps tonight“, а музичарите се Стили, Цоци, Бирка и Металика.

v3

Прва брачна ноќ (виц)

Се вљубиле двајца млади од конзервативни семејства и решиле да имаат с*кс само откако ќе се земат. Се венчале и дошло време за првата брачна ноќ.
Оди момчето во бањата, излегува по малку оттаму со пижами и капа на главата, легнува и заспива.

pr01

Овие 7 пронаоѓачи биле убиени од сопствените пронајдоци

После долгите и макотрпни часови, денови, дури и години во едно единствено дело, чувството кога ќе го видите тоа дело во функција точно како што сте замислувале сигурно е величествено.
Но, некои пронајдоци едноставно не проработуваат како што треба.

Запросување преку билборд

Запросување преку билборд

Вакво нешто може да направи само вистински маж! Се согласувате ли?

Нокаут на улица на шкотски начин

Нокаут на улица на шкотски начин

Не е она што мислите ;).

pet

Петок попладне (виц)

Петок попладне:
2 часа зборував со тетка ми на телефон – сфатив дека и е досадно…
3 часа со ќерка ми ги пишувавме домашните…

Еден поинаков руски излет во природа

Еден поинаков руски излет во природа

Научени сме да ги гледаме со водката в рака и да прават глупости, но Русија е огромна и има и нормални луѓе кои си ја сакаат земјата и културата, а и своите деца ги воспитуваат во таков дух.

Почитувајте ги старите луѓе

Почитувајте ги старите луѓе

Дајте им добар пример на полмадите, затоа што и вие еден ден ќе остарите!

zap

Идната свекрва ја запознава снаата (виц)

Синот и ја претставува на мајка си својата сакана девојка:
– Мамо, запознајте се, таа е прекрасна! Знае да готви, сака да меси зелници, чисти и уредува како во аптека…

Непланирано капење во замрзнатото езеро

Непланирано капење во замрзнатото езеро

Девојчињата само сакаа да направат по некоја фотографија за социјалните мрежи, НО… Заклучок: Девојчето што снима не ви е другарка!

Млади норвешки ентузијасти ја испратија првата крофна во Вселената

Млади норвешки ентузијасти ја испратија првата крофна во Вселената

Со вакви работи треба да се занимаваат младите луѓе, а не со политички бомби, учки, меѓуетнички тензии и другите криминални дела на политичарите. Младиве Норвежани со помош на метеролошки балон ја испратија крофната 32 километри во небото, се додека балонот не пукна. Сето тоа уредно го снимија, а потоа ја најдоа камерата во морето.

az (75)

Смешни слики од Азија 9 (88 фото)

Азијците повторно ќе ве расположат и насмеат со својот чуден хумор и необичен стил на живеење.

01

Смешни слики #525

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 525-ти дел.

varini-1

Нови големи геометриски оптички илузии во Париз

Швајцарскиот уметник Феличе Варини неодамна отвори нова соло изложба наречена La Villette En Suites која прикажува голем број анаморфни преокции осмислени така што кога се гледаат од определен агол создаваат необјасниви оптички илузии. Варини го фасцинира архитектурата како позадина на неговите уметнички дела и бара невообичаени места со разновидни површини и просторна длабочина за неговите […]

p01

Причината поради која овие полицајци биле повикани да прекинат тепачка е неверојатно глупава!

Кога полицијата на Тулса, САД пристигнала на местото кадешто двајца млади мажи се степале, очекувале да дознаат дека причината за крвавата тепачка е спор помеѓу нарко дилери, или можеби препирка околу жена.
Не! Всушност, во 2015 година младите мажи веќе не се тепаат за такви старомодни работи.

ge01

Мачорот Џорџ мисли дека е човек и стои на две нозе каде и да оди

Запознајте се со Џорџ, симпатичниот мачор со сплескано лице, кој претпочита да стои на две нозе секогаш кога ќе може. Неговиот сопственик го опишува како „…најслатката мачка која воопшто сум ја видел. Навистина чудна, но слатка.“ Џорџ нема никаков здравствен проблем, може да ги користи сите четири нозе, но сепак поради некоја чудна причина многу […]

1718__880

Позитив: Татко и ќерка нашле мали лисичиња во нивниот двор

Што би направиле ако во вашиот двор би нашле купче мали лисичиња? Филип Ванг и неговата ќерка Алис се соочиле со ова прашање кога налетале на мали лисичиња во нивниот двор во Принстон, Њу Џерси. Нивниот одговор на тоа прашање? Сликај! Лисиците ги има на секој континент освен на Антарктикот, и најчесто се сметаат за […]

ggg

Смешни гифчињa 108

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.