Ви ги претставуваме најлошите патници во авионите, кои не би ги посакале на вашиот лет

Помислете на најнеобичните (или најодвратните) сцени кои сте ги виделе додека сте патувале со авион. Сега замислете да го споделите тоа со повеќе од 745.000 следбеници на Инстаграм? На овој начин функционира профилот „Засрамување на патници“ (Passenger Shaming). На овој начин можат да се споделат со светот сите бизарни ситуации со кои се соочуваме за време на летовите. Приказната ја започнала Шон Кетлин, мајка, поранешна полицајка, која работела како стјуардеса 7 години. Популарноста на профилот расте, а случките можат да ве насмеат, но и да ве налутат.
Сподели на Facebook
пати видено

Leave a Reply

+