Ловокрадците ѝ ги отсекле роговите на оваа женка носорог и ја оставиле да умре. Таа сепак преживеала, а нејзините спасители ја нарекле Надеж

Откако го преживеала ужасниот напад од страна на ловокрадците кои ѝ ги отсекле роговите, оваа јужноафриканска женка носорог го добила името Надеж. Четиригодишната женка била оставена со огромна рана по преживеаниот напад во Ломбардини, резерват во јужноафриканската провинција Источен Кејп.

Имате проблем со кртот во градината? Еве ви лесно решение со една туба вода

Имате проблем со кртот во градината? Еве ви лесно решение со една туба вода

Овој американски фармер ќе ви покаже какво решение нашол со обична пластична туба со голем отвор.

„Стареењето едноставно не е за мене“ – вели невработената мајка на 4, која потрошила 20.000 фунти детски додаток на пластична хирургија

Невработената мајка на четири деца потрошила 20.фунти од детскоот додаток кој го добивала за нејзините деца на што? – на пластична хирургија и планира да потроши и повеќе бидејќи стареењето не било за неа.

Подготвен да умре 2 (игра)

Предупредување: Многу заразна игра која нема да ја оставите додека не ја поминете цела! Надградувајте го вашиот автомобил и ништете се пред себе.

Маршот на мигрантите: Во текот на само 2 дена на грчките острови пристигнаа 1200 мигранти (21 фото)

Во текот на изминатите два дена речиси 1200 мигранти, Сиријци и Авганистанци, повеќето напикани во преполни гумени чамци, биле собрани од грчките власти во источниот дел на Егејското море. Мажи, жени и деца преку Турција пристигнуваат на грчките острови Кос, Лесвос, Хиос и Фармакониси, коишто се наоѓаат во близина на турското крајбрежје. По Италија, финансиски осакатената Грција е второто одредиште за бегалците кои најчесто бегаат од војната во Сирија, како и од тешката економска положба, барајќи подобар живот во Европската Унија. Оваа година веќе пристигнале 30.000 бегалци.

Само во Монголија (48 фото)

Ситуации кои можат да се видат само во Монголија и никаде на друго место.

Смешни слики #553

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 553-ти дел.

Смешни гифчињa 131

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Американките обожаваат виршли (30 фото)

Колку виршлата е поголема, толку поголем апетит им отвара :).

Кечери (игра)

Одлична игричка за кршење тастатура. Колку повеќе пари заработувате толку сте појак.

Руски градежен работник пренесува вреќи цемент

Руски градежен работник пренесува вреќи цемент

Кога се пие да се пие, а кога се работи да се работи! Другарите сигурно го викаат „ѕвер“ или Хулк :).

Татиното синче и неговата сосема нова Корвета

Татиното синче и неговата сосема нова Корвета

Само што му ја донеле од фабрика, мириса на ново, а синчето реши да го овековечи првото возење со едно интересно видео.

Специјалното изненадување за роденденот на детето: Спајдермен во живо

Специјалното изненадување за роденденот на детето: Спајдермен во живо

Суперхерој во вистинската смисла на зборот. Децата барем се изнасмеаја.

Македонски татко во Австралија

Македонски татко во Австралија

Може да го напуштиш Балканот, но никогаш Балкнот нема да те напушти тебе.

Мама Џејн се обидува да ја импресионира својата ќерка

Мама Џејн се обидува да ја импресионира својата ќерка

Наместо вовед само ќе напоменеме дека мајката е плавуша :).

Млад тајвански макро: Најзабеганото видео што ќе го видите денес!

Млад тајвански макро: Најзабеганото видео што ќе го видите денес!

Не е многу убав, но има пари и моќ. Детето ги покажува една од неговите девојки и неговата јака кола.

Шефот го фати на дело работникот како спие на работа

Шефот го фати на дело работникот како спие на работа

Реши да го изненади на начин каков што никој не очекуваше.

Директорот постави скриена камера во канцеларијата. Гледајте што прави неговата секретарка кога него го нема

Директорот постави скриена камера во канцеларијата. Гледајте што прави неговата секретарка кога него го нема

Сега со други очи ќе ја гледа, кога виде колку потенцијал има во неа :).

Необичен пронајдок на дното од сокот

Во трката по брзо збогатување, некои луѓе се спремни да преземат драстични мерки. Човеков си купил обичен сок, а она што го нашол внатре е за чудење.

Ќерките на комшивките (виц)

Две комшивки се среќаваат на пазарот. Едната зајадливо вели:
– Видов дека ќерка ти се прибра дури рано наутро, а мојата уште во единаесет си беше дома.
– Знам, знам… …

Двајцата нервозни крадци (виц)

Се враќа еден човек од работа и гледа неговата врата разбиена. Влегува внатре и што да види – двајца мажишта стојат среде дневната соба.
Почнале да го тепаат, го тепале, го тепале…

Два и два се пет!

Два и два се пет!

„Два и два“ е краток филм со сценарио и режија на Бабак Анвараи. Филмот го прикажува обидот на авторитетите да ја загушат слободната и логична мисла на младите, директно и брутално убедувајќи ги дека 2+2=5. Сепак, секогаш се јавуваат слободни духови кои и по цена на својот живот извикуваат „Царот е гол!“. Луѓе кои ќе изнајдат најразлични начини за да се каже вистината.

10 придобивки од читањето: зошто треба да читате секој ден

Кога последен пат сте прочитале книга или некоја статија со длабока содржина? Дали вашите дневни навики за читање се вртат само околу Твитер и Фејсбук? Ако и вие сте еден од безбројните луѓе кои немаат навика да читаат, пропуштате многу: читањето носи голема полза и голем број придобивки, е еве неколку од нив.

Како изгледа и како звучи новото BMW 3.0 CSL Hommage

Како изгледа и како звучи новото BMW 3.0 CSL Hommage

Ова е првото прикажување на автомобилот после кое веројатно од BMW ќе објават дека ќе започнат со сериско производство, затоа што реакциите за колата се многу позитивни.

Македонски деца направија пародија на турската сапуница „Малиот Ага“

Македонски деца направија пародија на турската сапуница „Малиот Ага“

Добра смисла за хумор имаат малите :). Ви препорачуваме да погледнете!

Јапонски цветни десерти кои се премногу убави за да се јадат

Прекрасните цветови потопени во желатин ги прават навистина посебни овие баварски десерти со крем наречени Хаваро. Можат да се купат само во шопинг областа Ичибангаи во Токио. Овие деликатеси содржат вистински цветни ливчиња и се продаваат по два долари парче. Тешки се за правење и вообичаено целосно се распродаваат.

Слоновска љубов: Фотограф ја покажува емоционалната страна на џиновите

Слоновите си ги сакаат нивните семејства исто како и ние. Овие прекрасни фотографии на Волф Аемеит ја прикажуваат прекрасната љубов на слоновите. Тие се нежни и емоционални џинови, кои се радуваат на новороденчињата, ја тажат смртта и си играат со радост и интелегенција, додека скитаат слободно во нивната пространа татковина.

21 фотографија од вистинскиот живот за кои би посакале да се од филм кој прикажува некаква катастрофа

Дури и неверојатните илузии кои можат да се создадат со помош на компјутерската технологија никогаш не би можеле да ги заменат ужасите од вистинскиот живот кои се случуваат при природните катастрофи. Еве некои ужасни фотографии снимени по некои од најлошите земјотреси, урагани, вулкански експлозии и снежни бури, воопшто снимени на филм. За среќа паркингот на […]

Археолозите ги ископувале древните рушевини на Помпеја, кога нашле нешто навистина трагично

Пред речиси 2000 години, катаклизмична природна катастрофа го збришала римскиот град Помпеја од мапата. Некогаш бујниот земјоделски град се наоѓал во подножјето на вулканот Везув, кога истиот избувнал во ноември, 79 г. н.е. Ерупцијата го претворила живиот град во масовна гробница, затрупувајќи го со шест метри вулканска пепел. Многу жители кои не успеале да избегаат биле убиени на лице место од преголемата жештина. Најсмрзнувачкиот дел од сето ова е што нивните тела биле практично конзервирани од пепелта, совршено замрзнати во времето.

Mали куќички кои со енергија се снабдуваат со помош на ветер и сонцеви овозможуваат да живеете било каде во светот, без да се поврзувате на било каква мрежа

Екокапсулите, дизајн на Фините Архитекти од Братислава, на секого му ветуваат живот без да се поврзува на било каква мрежа во текот на целата година. Куќичките се опремени со соларни панели, подвижна ветерна турбина и систем за собирање на дождовната вода. Внатре има мала кујна опремена со протечна вода, тоалет и туш кабина.

+