Паралелното паркирање е невозможна мисија за некои возачи

Паралелното паркирање е невозможна мисија за некои возачи

Само трпението е лекот. Кај да е ќе му се насмевне среќата, како на овој :).

Како се паркира новото BMW 7?

Како се паркира новото BMW 7?

Дечково се заигра, а и не е за обвинување кога си има количка на далечинско :).

Кога ти е досадно на час…

Кога ти е досадно на час…

Закон финта со два листа од тетратка :).

Да нападнеш полицаец фрлајќи му кучешка кака во фацата, не е добра идеја

Да нападнеш полицаец фрлајќи му кучешка кака во фацата, не е добра идеја

Женава се изнервира затоа што полицајците не ја пуштија да ги шета кучињата на местото на злосторот. Кога виде дека едно од кучињата во меѓувреме се олесни, доби генијална идеја :).

Спуштете се во најдлабоката пештера во светот заедно со овие истражувачи-рушители на рекорди

Сместена во Грузија, на границата помеѓу Европа и Азија, пештерата Крубера е најдлабоката позната пештера во светот. Нејзините пространи и сложени тунели и премини се спуштаат во длабочините, и никој со точност не знае колку длабоко одат.

Сопственикот на колата ја фати госпоѓата на дело

Сопственикот на колата ја фати госпоѓата на дело

Современите крадци тешко се препознаваат на улица. Дали за госпоѓава би помислиле дека е крадец?

Овој неверојатен мост се претвора во подводен тунел кој ги поврзува Данска и Шведска

Овој уникатен пат го поврзува данскиот главен град Копенхаген со шведскиот град Малме.

На талентот на оваа плавуша му нема крај

На талентот на оваа плавуша му нема крај

Цело време чекаш да отиде до крај, но крајот уште го нема :).

Рускиот вице-премиер објави видео од новите руски воени роботи

Рускиот вице-премиер објави видео од новите руски воени роботи

Дмитриј Рогозин, заменик премиерот на Русија го објави видеото на Твитер со наслов „Руските роботи учат да се справуваат со лошите момци“. Тој не објави никаква друга информација за роботите, но експертите препознаа дека роботите се базирани на платформата „Нерехта“, на која може да се додаваат разни модули во зависност од потребите. До сега се […]

Марадона во сукња на тенискиот терен

Марадона во сукња на тенискиот терен

Французинката со босанско-српско потекло, Кристина Младеновиќ, покажа дел од своите фудбалски мајстории на US OPEN 2015.

Луд спуст со велосипед по тесна планинска патека

Луд спуст со велосипед по тесна планинска патека

Не ми е јасно како будалава не се забоде во ниту едно дрво и не искрши глава на карпите.

Стара, смешна викиншка игра со врзани очи

Стара, смешна викиншка игра со врзани очи

Прикради му се на противникот и претпостави го неговиот потег за да победиш.

Смешни ситуации во продавниците на Apple (23 фото)

Популарните Ајфони и Ајпади привлекуваат секакви фрикови :).

Родителите ги зафркаваат ќерката и нејзиниот дечко со имитирање на нивните селфи фотографии

Кога студентката Емили Масон почнала да споделува на Фејсбук селфи фотографии на кои е заедно со нејзиниот дечко, тогаш сфатила колкави зафрканти се нејзините родители.

Луксузна вила на огромна карпа во океанот

Вилата на Данбар Рок во Хондурас е целосно автономен дом со 8 апартмани кои нудат одмор за оние кои го сакаат морето, сонцето и нуркањето.

Тежок е студентскиот живот (43 фото)

Незаборавни моменти од секојдневието на студентите. Кој бил студент и живеел во студентски дом, знае ;).

Вулгарен Хумор 122 (81 фото)

Смешни ситуации со еротски елементи.

Смешни слики #646

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 646-ти дел.

Смешни гифчињa 210

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Енергетски спектар (логичка игра)

Заразна логичка игра. Со помош на огледалата насочете ги зраците така што ќе поминат низ сите топки.

Патот на смртта (игра)

Одлична, динамична игра од старата школа. Возете во градот кој е под зомби инвазија.

Најжестоките моменти од рускиот Голем Брат: Секс и насилство колку ти душа сака!

Во видеото акцентот е ставен на насилството, затоа што сексот се цензурира освена ако го гледате во живо.

Севернокорејски методи на тортура врз граѓаните на Ново Лисиче, Скопје

Севернокорејски методи на тортура врз граѓаните на Ново Лисиче, Скопје

Таман ќе успееш да задремаш после будењето од оџите во 5 наутро, во 7:30 се случува ова. Гледајте што ги буди секое сабајле граѓаните кои живеат во новите згради во скопската населба Ново Лисиче.

Жената ненадејно се врати од работа и го фати мажот на дело

Мрсникот си организирал вистинско стриптиз шоу :). Гледајте до крај!

Кој рече дека фуфица на висока штикла и минич не знае да дотури масло во автомобил?

Кој рече дека фуфица на висока штикла и минич не знае да дотури масло во автомобил?

Го направи тоа домаќински. БРАВО!

Крајно идиотски улични шеги кои ги поминуваат сите граници

Крајно идиотски улични шеги кои ги поминуваат сите граници

Брзите нозе од ништо не се плашат :).

Казната за неправилно паркираниот автомобил стигна од неочекуван правец

Казната за неправилно паркираниот автомобил стигна од неочекуван правец

И после речете Господ не гледа сè!

Раскошниот живот на мексиканските мафијаши

Позлатено огнострелно оружје, бринети во бикини, сјајни автомобили, скапи часовници и егзотични ѕверови во улога на домашни миленичиња – така на Инстаграм изгледа животот на мексиканските мафијаши. Или во крајна мера, тие така би сакале да се прикажат еден на друг и на светот, употребувајќи ги хаштаговите #narcos и #narcostyle.

Гангстер на денот рапува и пуши „труба“

Гангстер на денот рапува и пуши „труба“

Рапувањето не му е добра страна, а пушењето нема да го коментираме :).

Најдоброто враќање во историјата на ММА борбите

Најдоброто враќање во историјата на ММА борбите

Кога сите мислеа дека борбата е загубена и веќе го прогласија Пат Бери за победник, Чек Конго не се предаде.

+