Необична моторџиска несреќа на кружен тек со 40км/час

Необична моторџиска несреќа на кружен тек со 40км/час

Еве зошто треба прво да одите на часови пред да си купите нов мотор.

Гледач и се јави на водителката на Здраво Македонијо за да ја праша „Каде за Нова Година“

Гледач и се јави на водителката на Здраво Македонијо за да ја праша „Каде за Нова Година“

Слушајте го разговорот до крај! Човекот звучеше како точно да знае што сака :).

Најголемата легенда во публиката на „Сѐ или нешто“ на Лила Филиповска

Најголемата легенда во публиката на „Сѐ или нешто“ на Лила Филиповска

Популарниот квиз не е баш интересен кога се отворени сите високи суми :).

Криминален експерт објаснува како тетоважите објаснуваат сѐ за криминалците, од претходните престапи до нивниот коефициент на интелегенција

Покажете му тетовиран криминалец на Аркадиј Броников и тој ќе знае колку долго време бил во затвор, каков престап сторил и каде е нивното место во криминалната хиерархија. 89-годишниот поранешен падобранец собрал повеќе од 20.000 тетоважи од мажи и жени затвореници – и се смета за водечки експерт во Русија во ова поле.

Ќе се запрепастите кога ќе чуете како звучат штурците во забавена снимка – звучат како хор!

Ништо не е како звукот на штурците во летна ноќ, нели? Тоа е звук кој едноставно ве успива и ве носи во земјата на соништата. Но, кога звукот ќе го забавите во сразмер со должината на просечниот човечки животен век, се случува нешто запрепастувачко – одеднаш како да слушате некој вонземјански црковен хор!

Мажот и лезбејките (виц)

Влегува маж во бар, седнува до две убави девојки и нарачува:
– Келнер, два коктели за девојките.

Најдобрите Thug Life видеа на едно место! Не пропуштајте!

Или го имаш тоа во себе, или го немаш! Thug Life е термин кој го воведе раперот Тупак Шакур, а значењето му е спротивно од човек кој ги има сите услови да успее, односно човек кој немал ништо а успеал, човек кој на „гангстерски“ начин ги поминува пречките и ја постигнува својата цел.

Будалава направил сообраќајка обидувајќи се да „патува низ времето“

Човекот за кој станува збор, кој не бил под влијание на дрога или алкохол, завршил со казна за небрежно возење и бил пратен на проценка на неговото психичко здравје.

Рибарот и крокодилот (виц)

Горештина! Рибар дреме над јадицата. Наеднаш водата почнува да се бранува и се појавува крокодил.
– Како е? Гризе ли? – Прашува крокодилот.

Украинските земјоделци во знак на протест пред парламентот однесоа свиња во ковчег

Украинските земјоделци во знак на протест пред парламентот однесоа свиња во ковчег

Свињата симболизираше дека новите реформи ќе го одведат селското земјоделство в гроб.

Проблемите во животот полесно се решаваат кога си атрактивна плавуша

Проблемите во животот полесно се решаваат кога си атрактивна плавуша

Девојката заборавила да ја крене рачната сопирачка и колата тргна сама. Потоа се активира моќта на атрактивната плавуша.

Само во Русија може да те удри автомобил на улица и потоа да ти се случи ова!

Само во Русија може да те удри автомобил на улица и потоа да ти се случи ова!

Ако некогаш одите во Русија, имајте на ум дека никогаш не можеш да претпоставиш колку голема будала е Русинот што седи зад воланот :).

На Марс пронајдоа траги од слетување на џиновски НЛО во форма на диск

На Марс пронајдоа траги од слетување на џиновски НЛО во форма на диск

Сервисот Google Mars е вистински рај за луѓето што веруваат во вонземјани кои често не посетуваат со своите „летачки чинии“. Погледнете го следното видео и повелете на коментари.

Индиски суперхерој на ролери, со специјално оружје сидро!

Индиски суперхерој на ролери, со специјално оружје сидро!

Кога индиските филмаџии ќе си ја пуштат фантазијата, секогаш излегува некое вакво ремек дело :).

Шизик на дагестанска селска свадба од 90-тите

Шизик на дагестанска селска свадба од 90-тите

Како може некоја девојка да не падне на вакво играње? Дагестан е руска република на брегот на Каспиското езеро. Селските планински региони од Дагестан се едни од најзаостанатите од цела руска федерација.

Му вградил на своето Рено автоматски багажник кој се отвора на далечинско

Му вградил на своето Рено автоматски багажник кој се отвора на далечинско

Ваков интелигентен механизам до сега не сте виделе!

Жешки девојки на улица (46 фото)

Убавата страна на топлото време 🙂

Гледај ме во очи 113 (57 фото)

Дечко, овде ми се очите :):):).

Смешни слики #735

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 735-ти дел.

Смешни гифчињa 284

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Конечно и во Македонија започна мавањето со снежни топки!

Го чекавме, го чекавме снегот и на крај… забавата започна!

Вака германските супермаркети го поттикнуваат рециклирањето

На влезот на маркетот е поставен специјален автомат. Човекот стави внатре неколку пластични шишиња, а погледнете колку пари му врати автоматот!

Смешен инцидент при јавање камила во циркус

Смешен инцидент при јавање камила во циркус

Девојката се стегнала во тесни фармерки, а камилата скока како на родео :).

Рачно изработена рафинерија за нафта во Сирија заработува милиони долари

Пред 4 месеци во сирискиот град Марчмарин, во провинцијата Идлиб, започна со работа импровизирана рафинеријата за нафта. Со рафинеријата раководи 34-годишниот Јусуф Ајуб, а суровата нафта до фабриката доаѓа од териториите под контрола на ИСИС. Да погледнеме како изгледа рафинеријата одблизу. Според еден висок американски официјален претставник, „Исламската држава“ ја разгледува можноста за воспоставување на […]

Девојкава има изненадување за сите свои хејтери на интернет

Девојкава има изненадување за сите свои хејтери на интернет

Очигледно многу ја зафркавале за дебелината, па реши да им испрати една специјална порака.

Ретки фотографии во боја откриваат каква била Германија во 1900, пред да биде уништена од војните

Иако во тоа време фотографии во боја сеуште не постоеле, сепак со современата технологија е направено ретуширање и фотографиите изгледаат како да сте седнале во временска машина и да сте се вратиле 115 години назад, во времето пред двете светски војни, во кои главен играч била Германија, но претрпела и многу големи штети.

Кристијано Роналдо сега ќе ви се пофали во каква куќа живее

Кристијано Роналдо сега ќе ви се пофали во каква куќа живее

Како што не можеме да негираме дека Роналдо е еден од најдобрите фудбалери на денешницата, така не можеме и да негираме дека е голем фалбаџија.

Како пијан Американец привлекува внимание?

Американската глупост нема граници!

Ова е вистинска мајка! Храбрата кучка си ги спасува своите кученца од поплавата

Ова е вистинска мајка! Храбрата кучка си ги спасува своите кученца од поплавата

Видеото е снимено во Индија каде неодамна имаше огромни поплави. Моментот кога мајката-куче без размислување скокна во водата во спасувачка мисија на своето потомство, не се опишува со зборови!

Пардон дечко, немој да ми седиш на столот!

Пардон дечко, немој да ми седиш на столот!

Забеганиот се враќа од WC и гледа како некој им се пушта на девојките на неговата маса. Следува гестот на годината:

+