Часовникот на Џејмс Бонд (виц)

Џејмс Бонд седи на шанк во бар и си го гледа часовникот. До него седнува убава дама. Поминува некое време – никакво внимание од страна на Џејмс Бонд кон убавата дама. По неколку неуспешни обиди да му го привлече вниманието, конечно таа прашува:

Кој рече дека белките не ги бива за тверкање? (2 дел)

Кој рече дека белките не ги бива за тверкање? (2 дел)

7 минути и куп бели задници што се тресат го докажуваат спротивното.

Најмрачниот заговор во историјата и луѓето кои стоеле зад него (2 дел)

Историјата изобилува со теории на заговор, од кои повеќето се покажале како недокажани и невистинити, но овој заговор бил реалност, како и луѓето вклучени во него. Франческо Пациенца Влијанието на Пропаганда Дуе се проширило и врз американската политика. За време на изборите во 1980 година, ложата се обидувала да ги искористи своите валкани трикови против […]

WTF ситуации (45 фото)

Ситуации тешки за објаснување, но смешни и интересни за гледање :).

Смешни слики #825

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 825-ти дел.

Гледај ме во очи 119 (56 фото)

Дечко, овде ми се очите :):):).

Смешни гифчињa 355

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни стрипчиња 149 (38 фото)

Ново продолжение од вашите омилени смешни карикатури и стрипчиња.

Човек кој минал 5 години проучувајќи ги луѓето кои сами станале милионери, ја открил секојдневната навика која ве спречува да се збогатите

По петгодишното проучување на 177 луѓе кои самите ги стекнале своите милиони, Томас Корли открил дека сите тие избегнуваат една навика која луѓето ги чини многу: одолговлекувањето.

Садење компири во 21 век

Садење компири во 21 век

Кај нас ова сеуште се прави рачно и мачно, а еве како го прави тоа развиениот западен свет. Но ние имаме и силна страна. Нека оди со машинава да произведе планински беровски компир.

Древните Римјани имале совршени заби – а нивната тајна за тоа е многу едноставна

Римјаните создале една од најголемите империи во историјата на човештвото и биле многу напредна цивилизација. Нивните градови имале јавни тоалети, подземна канализација, фонтани и јавни бањи, аквадукти, употребуале цемент и бетон, империјата била испреплетена со мрежа од поплочени патишта, од коишто повеќето сѐ уште се во употреба и се одликувале со буен и богат културно-општествен живот.

Како е најубавата девојка на светот?

Шизикот и прави финта на девојката додека таа му готви јадење.

Вака изгледа метрото во Пекинг во 7:30 наутро, кога Кинезите одат на работа

Вака изгледа метрото во Пекинг во 7:30 наутро, кога Кинезите одат на работа

Ништо страшно и необично, само мала гужва (за кинески стандарди :)).

Смешен низок старт на трка

Смешен низок старт на трка

Дали со ОК душо?

Сечење леб со ултразвучен нож

Сечење леб со ултразвучен нож

Овој кујнски нож е изум на корејската компанија „MECS“, а со него лесно се сечат не само тврди работи туку и многу мек леб, чискејк и слично.

Вака кинеските специјални војници ја покажуваат својата сила и издржливост

Вака кинеските специјални војници ја покажуваат својата сила и издржливост

Ова не се луѓе туку роботи!

Еј слушај, феномен! Торнадото звучи исто како воз!

Еј слушај, феномен! Торнадото звучи исто како воз!

Камерманот многу се возбуди затоа што виде и слушна нешто несекојдневно. Гледајте до крај!

Сте слушнале ли за трик-куглање? Постои и таква работа, а ова е најдобриот трик-куглач на сите времиња Енди Варипапа

Сте слушнале ли за трик-куглање? Постои и таква работа, а ова е најдобриот трик-куглач на сите времиња Енди Варипапа

Видеото е од 1948 година, а триковите што ги прави Енди Варипапа се навистина импресивни.

Ресторан во Кина дава бесплатна храна пред да затвори

Количините храна која не успеале да ја продадат наместо да ја фрлаат или да ја продаваат неквалитетна наредниот ден, тие решиле да ја даваат бесплатно. Да погледнеме каква е атмосферата во вечерните часови во ресторанот.

Другарите го довеле срамежливиот дечко во стриптиз клуб и му платиле играње во скут

Мора еднаш да пресрами, но погледнете го легендата што направи :).

Никогаш не му верувај на пијан идиот со меч!

Никогаш не му верувај на пијан идиот со меч!

Ве предуваме за жестока содржина!

Кој рече дека белките не ги бива за тверкање?

Овие 8 минути и куп бели задницици што се тресаат го докажуваат спротивното.

Забеганиов ѝ прави жестоки зафрканции на својата девојка

Мора навистина да го сака (или да има многу пари) штом секојдневно трпи вакви работи од него.

Девојче и момче во градинка (виц)

Момче и девојче седат на шолјите во тоалетот на градинката. Девојчето го прашува момчето:
– А ти, момче си или девојче?
– Па… јас уште не знам!

Силувач на дете бил силуван, зашиен од лекарите и потоа пак силуван од страна на 20 затвореници

Што се случува со силувачите и убијците на деца во затворите…

8 мали живеалишта кои минимализмот го чинат привлечен

Иако секој сака што е можно поголемо и попространо живеалиште, и минимализмот како концепт си има свои предности. Малите куќи можат да бидат поефикасни во поглед на искористувањето на енергијата, и многу се лесни за преместување. Архитектите ги сакаат малите куќи бидејќи тие претставуваат особен предизвик, а резултатите често се чудни, но интересни градби. „Малите […]

Жената со весникот во автобус (виц)

Жена патува со автобус и чита весник. Во весникот е објавена статистика за смртноста на планетата. По некое време жената се врти кон човекот што седи до неа и му вели:

Ужасни оргии во редовите на британската Кралска гарда – двајца млади војници биле принудени да се силуваат еден со друг како дел од обред за иницијација

Војниците ги принудувале младите регрути да се силуваат едни со други како дел од злобна ѕверска церемонија на иницијација. Двајца војници кои служеле во касарната Пирбрајт во Сари наводно биле присилувани ужасно да се понижуваат еден со друг пред постарите војници. Војниците претходно поминале седум месеци напорен тренинг во Кетрик, Северен Јоркшир, како дел од […]

Камионот на Митбастерс кој го означи крајот на еден прекрасен серијал

Камионот на Митбастерс кој го означи крајот на еден прекрасен серијал

Последната епизода се емитуваше на 5 март, после што го направија овој камион кој помина низ 14-те години историја на серијалот.

Смешни тетоважи (33 фото)

Збирка од чудни, непријатни и необични дела на не многу талентирани тату мајстори.

+