Колку вистински пријатели имаме? (виц)

На Фејсбук имаш 300 пријатели, на свадба ти доаѓаат 80, на роденден 10, а кога имаш проблем само двајца и тие ти се родители.

Техно дедото му го зачини настапот на познатиот уличен тапанар Дарио Роси

Техно дедото му го зачини настапот на познатиот уличен тапанар Дарио Роси

Благодарение на интернетот Дарио Роси не е повеќе само талентиран уличен музичар, туку светски познат музичар, кој настапува во центрите на најголемите светски метрополи. Неговите настапи секогаш ги гледаат стотици луѓе во живо и уште стотици илјади на интернет.

Забегано изненадување за зетот и невестата на полска свадба

Забегано изненадување за зетот и невестата на полска свадба

Колоната од автомобилите на сватовите мораше да запре затоа што на патот имаше едно бебе. Понатаму гледајте.

Во нова научна статија се заклучува дека овошјето му помага на вашето тело да ги согори складираните маснотии

Малкумина луѓе можат да им одолеат на плодовите кои ги нуди летната и есенската сезона. Ова е и многу здраво, бидејќи 2-4 оброци со свежо овошје дневно можат да му помогнат на вашето тело „лошите“ маснотии да ги претвори во „добри“ маснотии.
Според најново истражување, ова се должи на…

Перу ќе обезбеди БЕСПЛАТНА соларна енергија за 2 милиони од своите најсиромашни жители

Перу се стреми кон тоа да обезбеди бесплатна електрична енергија за преку два милиони луѓе, кои спаѓаат во категоријата најсиромашни државјани на земјата.

Смешна улична шега со згодна плавуша во хеланки

Смешна улична шега со згодна плавуша во хеланки

Плавушата има 2 другарки кои исто така се во хеланки :).

Не можете ни да замислите што се може да се пренесе на точак

Не можете ни да замислите што се може да се пренесе на точак

И повторно НАСА треба да учи од сиромашните!

Пијан Белгиец прави осмици на патот

Пијан Белгиец прави осмици на патот

Прави осмици, но не пешки туку со кола!

Имате проблем со будењето наутро? Еве го решението!

Имате проблем со будењето наутро? Еве го решението!

Набавете си ваков кревет и за неколку дена ќе почнете да се будите пред време :).

Оваа монументална скулптура од живописна мрежа од коноп е поставена над Бостон

Оваа јавна скулптура ја сочинуваат 161 километри коноп испреплетени во мрежа над американскиот град Бостон. Авторот, Џенет Екелман, го дизајнирала уметничкото дело наречено „КАко веќе да сме биле тука“ за да ја отслика историјата на местото на инсталацијата. Екелман исто така имала намера нејзиното дело да биде визуелна метафора – начин „визуелно да се прониже ткаенината на градот со уметност.“

Дете пее кинеска фолк песна

Дете пее кинеска фолк песна

Мотика хит на денот. Песната навистина те тера да се напиеш неколку ракии :).

Плавуша градежен работник им го поткрева моралот на другите работници

Плавуша градежен работник им го поткрева моралот на другите работници

Кога температурите надвор се над 40, на градежните работници им треба екстра мотивација, а девојкава знае како се прави тоа.

Позитив: Дете се обидува да воспостави телефонски повик

Мајката: – Никој не ти одговара? Дај да ти го видам телефонот.

Германија само што доби 78% од својата електрична енергија од обновливи извори

Германија постави нов рекорд за обновлива енергија со тоа што одговори на 78 отсто дневните потреби за електрична енергија од обновливи извори, надминувајќи го претходниот рекорд од 74 отсто од мај 2014 година.

Тест: Колку добро го познавате вашиот партнер?

Тест: Колку добро го познавате вашиот партнер?

Интересен експеримент на кој ниту еден од кандидатите не помина најдобро, колку и да се фалеа претходно дека го познаваат својот партнер.

Вулгарен Хумор 116 (79 фото)

Смешни ситуации со еротски елементи.

Силни моменти (40 фото)

Нова колекција фотографии кои нема да ве остават рамнодушни!

Смешни слики #610

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 610-ти дел.

Смешни гифчињa 180

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Воен ветеран се враќа дома и ја фаќа жената како го изневерува со помлад колега

Воен ветеран се враќа дома и ја фаќа жената како го изневерува со помлад колега

Детето кое постојано викаше „Тато, тато“ веројатно е причината за ваквата реакција на мажот. Но некако имам чувство дека ова е само вовед во приказната.

Мотика заљубени парови (42 фото)

Парови родени еден за друг :).

Можеш душо, можеш! Ајде јас сум Тарзан а ти Џејн!

Можеш душо, можеш! Ајде јас сум Тарзан а ти Џејн!

Така Џејн реши да проба и таа како Тарзан. Резултат: Еден од најжестоките киксови на нишалка со јаже до сега!

Професионално ловење риби со парче месо

Професионално ловење риби со парче месо

Добра финта. Треба да прежалиш едно парче месо, но ќе добиеш прилично многу килограми риба.

Најдобрите смешки на час од руските училишта за 2015

Најдобрите смешки на час од руските училишта за 2015

Девојката што ја гаѓаа со гумени бонбони е наш фаворит!

Село полно со билдеришта

Село полно со билдеришта

Се натпреваруваат меѓу себе кој ќе крене поголеми тегови направени од автомобилски гуми.

Тестирајте ја својата концентрација: Пребројте колку пати скокнаа

Тестирајте ја својата концентрација: Пребројте колку пати скокнаа

За поефикасно броење снимката е забавена ;).

Отишол на забар за да му извади 3 заба, а овој му ги извадил сите 32!

Отишол на забар за да му извади 3 заба, а овој му ги извадил сите 32!

Откако веста ја објавил еден локален медиум, во редакцијата се јавиле уште неколку луѓе на кои истиот доктор им извадил по неколку заби наместо по 1.

1000 музичари ја свират „Learn to Fly“ од Foo Fighters за да го убедат Дејв Грол да дојде да свири во Чезена, Италија

1000 музичари ја свират „Learn to Fly“ од Foo Fighters за да го убедат Дејв Грол да дојде да свири во Чезена, Италија

Има ли музичар кој може да одолее на ваква покана?

Најсилниот маж на Европа 2015 – „Планината“ повторно победи

Најсилниот маж на Европа 2015 – „Планината“ повторно победи

Натпреварувачот во Стронгмен, Хафтор Бјорнсон од Исланд стана славен со својата улога на ликот „Планината“ во мегапопуларната серија Игра на Тронови, која за жал не најде место на некоја од нашите телевизии, затоа што нема кој да дава по 10 турски серии на ден.

Младите рап таленти во Горниот парк, Битола

Младите рап таленти во Горниот парк, Битола

Прво започнаа со броење до 10 :).
Предупредување: Видеото содржи експлицитни фрази!

+