Нов тренд: пар тетоважи наместо венчални прстени

Венчалните прстени симболизираат посветеност, но овие млади брачни двојки решиле наместо прстени, да си разменат тетоважи. На крајот на краиштата, прстенот секогаш можете да го извадите, но тетоважата едноставно не можете!

Тинејџерка трансексуалка цели 3 години правела селфи секој ден за да ја покаже својата драматична преобразба во маж

Џејми Рејнз била родена како девојче, но таа никогаш не се чувствувала како што треба во сопствената кожа. Сега, после три години подложување на третман со хормонот тестостерон, Рејнз споделува видео со 1400 фотографии кои ја документираат драматичното преминување од женски во машки пол.

Прва снимка од рускиот воен Камаз наречен „Платформа“

Прва снимка од рускиот воен Камаз наречен „Платформа“

„Платформа“ е 16×16 машина која може да носи товар од 85 тони.

Одговорот на ИСИС на руските воени хеликоптери

Одговорот на ИСИС на руските воени хеликоптери

ИСИС не седат со скрстени раце, туку веднаш направија топ кој ќе ги штити од руските летачки тенкови Ми24. Го реизмислија црешовото топче 112 години подоцна :).

Опасна тепачка во македонско училиште! Едниот тепач е категорија оса, а другиот категорија мува :)

Опасна тепачка во македонско училиште! Едниот тепач е категорија оса, а другиот категорија мува :)

Креативноста на македонските ученици отиде еден чекор понатаму.

Кина го има најнездравиот сообраќаен метеж на планетата

Кина го има најнездравиот сообраќаен метеж на планетата

Ова се случува пред влезот на Пекинг секој пат после неработен ден, кога луѓето се враќаат од одмор.

Мажот што сакал да фаќа кривини (виц)

Флертот со една девјка се продлабочи. И праќам порака на жената:
– Не ме чекај вечерва. Имам многу работа. Нема да се вратам.

Екстремно опасна сообраќајка, вториот роденден на жената возач

Иако е тешко да се поверува, после ваква сообраќајка жената возач на белиот автомобил се здоби само со скршеница на ногата. Предупредување: Видеото може да ве вознемири!

Девојкава поради реткото нарушување помни СЀ и може да ги изрецитира сите 7 книги „Хари Потер“ од збор до збор

Дваесет и петгодишната Ребека Шерок е една од само осумдесетте луѓе од целиот свет на кои им е дијагностицирано нарушувањето наречено „високо супериорна автобиографска меморија“, познато и како хипертимезија. Да се има ова нарушување значи да се помни секој мал и неважен детал како да се случил пред само неколку мигови.

Кога телефонот ти ѕвони со омилената песна

Кога телефонот ти ѕвони со омилената песна

– Зошто не ми креваш? – Извини, играв на рингтонот.

Трагедија во Саудиска Арабија: Малата расправија со другарот на еден ден пред свадбата заврши фатално

Трагедија во Саудиска Арабија: Малата расправија со другарот на еден ден пред свадбата заврши фатално

Она што требаше да биде обична другарска борба несреќно се претвори во трагедија.

Современа девојка прв пат се соочи со машината за перење

Лекција број 1: Додека машината не заврши со перење, не ја отворајте вратата!

Душо бизнисот ми пропадна (виц)

И се јавувам на жена ми:
– Душо, бизнисот ми пропадна, банкротирав!

Кога средношколци ќе видат една слика на интернет…

Кога средношколци ќе видат една слика на интернет…

Носењето капа во училница стана ризична работа :). Благодарност до Петар Ристов

Доказ дека големината не е важна: Малата мравка не и се дава на џиновската мравка

Доказ дека големината не е важна: Малата мравка не и се дава на џиновската мравка

Битка како во приказна за младиот овчарот Давид кој се борел против џиновскиот воин Голијат.

Смешни ретро фотофотографии (30 фото)

Тоа што порано немало интернет и компјутери, не значи дека луѓето не правеле одлепени фотографии :).

Што е ова по ѓеволите?!

Што е ова по ѓеволите?!

Човеков забележал огромен, чуден инсект на подот на работа, па реши да го сними одблиску.

Мотика моменти фатени на Google Street View (40 фото)

Што се шета по светот :).

Смешни гифчињa 228

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни слики #668

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 668-ми дел.

Епски незгоди и киксови (50 фото)

Ако мислевте дека вие сте најнесреќниот човек во светот, во голема грешка сте! Следува огромна колекција губитници.

Фудбалска физика (игра)

Необичен но многу весел фудбал.

Фати го јаболкото (логичка игра)

Помогнете му на бодликавото еже да ги собере јаболката за претстојната зима.

Трикот со цигара на час во охридската гимназија тргна на лошо :)

Трикот со цигара на час во охридската гимназија тргна на лошо :)

Најинтересните работи се случуваат кога на професорот ќе му остане време од часот. Стрпете се додека дечкото со црвената јакна да го извади саатот и да стапи на сцена.

Научете ги овие 14 умствени трикови кои и тоа како ќе ви се најдат во секојдневниот животот

Триковите и ситните детали полезни за секојдневниот живот се секогаш интересни, но кога станува збор за нешта кои се однесуваат на интелегенцијата и комуникацијата, тие се уште поинтересни, бидејќи можат да ви помогнат полесно да се снаоѓате во најразлични ситуации.

Тинејџерот се снима како пие водка за да им покаже на девојките дека пораснал

Тинејџерот се снима како пие водка за да им покаже на девојките дека пораснал

До сега бил на сокче од портокал и сега наеднаш стана мажиште :).

Кога ќе те поканат на гости кај омилената водителка на вести

Кога ќе те поканат на гости кај омилената водителка на вести

Љубовта не познава граници 🙂

Уште еден пациент во фитнес центар

Уште еден пациент во фитнес центар

Со вежбата што ја измисли типот, фитнес центарот може да собере 2 пати повеќе вежбачи од обично :).

Руси тестираат издржливост на кацига за мотор

Руси тестираат издржливост на кацига за мотор

Првиот дел од тестот го помина, но дали ќе го помине и вториот?

Дебел војник во акција

Дебел војник во акција

Дечкото малку се прецени или едноставно лошо ја фати кривината :).

+