ЦИА агентите на ЈСП против спасителот кој бил на мисија во името на Бог

Спасителот се возел без карта, но добро ги знае правилата и не сака да им даде личен документ на контролорите (дискутабилно е дали смеат да ти бараат).

Што прави светски познатиот Диџеј додека пушта музика?

Ако некогаш сте посакале да станете светски познат диџеј со многу пари и слава, ова е сѐ што треба да знаете да правите!

Ова е болно за гледање, особено ако сте возач!

А на почеток баш делуваше надежно, ти се чини ќе успее да се паркира од прва.

Другарот на забарот ја довел девојка му да ѝ ги среди забите

Да бев јас на местото на забарот, нему ќе му ги средев забите :).

Патриотизамот сите не изгоре

Ама не се даваме!

Смешна шега со другарот кој има претерано цврст сон

Кој бил во војска, сигурно може да сподели некое слично искуство на ова.

Школската година започна, детето мора да пишува домашна, а неговото другарче не сфаќа

Дневна доза позитивна енергија.

„Југо, ни клима ни турбо“, битолска песна посветена на најпопуларниот југословенски автомобил

Интересно е што и младите генерации на овие простори сѐ уште се учат да возат на легендарниот автомобил. Момците дури му посветиле и песна, а текстот е прилично интересен и со добра приказна внатре.

Една повозрасна госпоѓа од Србија ќе ви објасни зошто пуши и кога планира да престане

Ваквите аргументи ќе ги слушнете скоро од секој пушач, но госпоѓата тоа го прави малку на пожесток начин :).

Деца задевале сиромашно 9-годишно момче кое си направило маица од неговиoт омилен тим, но сѐ уште има надеж за светот

Кога сите би биле малку повеќе љубезни светот би бил многу подобро место за живеење. Иако не секогаш оваа оптимистична мисла се реализира неодамнешниот триумф на едно момче на Флорида помага да се докаже дека сепак има добри луѓе во светот.

Одиме во живо од турски фудбалски натпревар: Детето пуши како Турчин, но не брзајте со заклучоците

На натпреварот помеѓу Фенербахче С.К. и Бурсаспор присутните беа сведоци на една прилично несекојдневна глетка. Дете кое седи на трибините си пуши цигара додека си навива за омилениот тим. Му фали уште пиво за сликата да биде комплетна. Но, не треба да заборавиме дека работите не се секогаш такви како што изгледаат.

15 трикови за преживување кои ќе ви помогнат да го избегнете најлошото

Александар Обоимов, истражувач на Арктикот, никогаш нема да заборави како еден од неговите студенти спасил цел тим што бил под напад од гладна поларна мечка, со тоа што се соблекол.

НАСА го опфати неверојатниот момент во кој лавина се случува на Марс

Леталото на НАСА, МРО, успеа да опфати многу интересен настан во близина на Северниот пол на Марс. Вселенското летало опфати лавина која подига голем црвен прав со помош на својата неверојатна камера HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment).

„Напиши му на син ми дека сум починала, за да дојде да ме види“

Еден поет некогаш рекол дека најголемата катастрофа е истовремено да си стар, болен и сиромашен, а воедно и сам.

Ваков погреб има само во Бразил!

Можеби сте виделе и во понекој од холивудските филмови, но сепак дури и таму сите им оддаваат почит на мртвите.

Пијаниот беше најљубезно замолен под итно да го напушти детскиот парк

Изгледа тоа под итно не го разбра, па младиот дечко мораше да премине на план Б.

Нема рампа на патот, која што може да спречи жена-возач да помине, кога ќе ја фати инает

Другарката е појака од шоферката, па ја реши ситуацијата во два потега :).

Господине, тоа не е писоар!

Кога дизајнерот на елементи во бањата ќе ја оплеска работата, оплескано е!

Жената мора да заврши една важна и неодложна работа на патарината

Веројатно околу има објект за таа намена, но животинскиот инстинкт кај некои луѓе победува во вакви ситуации.

20 луѓе споделуваат фотографии од најужасните хотели во кои престојувале, достојни за хорор филм

Хотелите можат да бидат фантастични места кои ве инспирираат и ви помагаат да заборавите на сите ваши проблеми. Ова се случува кога хотелиерите и персоналот работат во синхронизација за да обезбедат најдобра можна услуга на своите гости. Сепак, ова не е гаранција.

„Плачев како бебе“: Жена пронашла шише со 4 долари на плажата и писмо

Сите имаме такви мали нешта за кои секогаш сме сонувале, но никогаш не сме ги направиле. Можеби тајмингот не бил погоден, можеби било премногу скапо, или можеби едноставно сме биле премногу мрзливи и сме продолжувале со помислата дека имаме уште многу време на овој свет за да ги реализираме работите.

Генијален изум со кој можете без грижа да си вршите приватни работи на компјутерот од работа или пак да си играте видео игри

Се работи за ласерски сензор од да дела, праќач на сигналот и USB примач. Кога USB примачот ќе престане да го прима сигналот, тоа значи дека некој застанал на патот на ласерот, односно дека директорот доаѓа. USB уредот автоматски ви гаси сѐ што ви е на екранот и ви отвора програми по ваша желба.

Борба со ветерници: Пензионер потрошил 33.600 евра за казна од 100 евра, затоа што возел 55км на час

Ричард Кедвел е Дон Кихот на 21-виот век. Пензионираниот инженер решил да се „бори со ветерници“ откако добил казна дека возел 55км на час во област каде е дозволено да се вози 50км на час.

Жена без срце и мозок си ги продала своите бебиња, близнаци за 8.300 евра, за да си дозволи „убав живот“

Една млада мајка од Кина си ги продала своите 2 сина, близнаци, кога имале само 2 недели за 8.300 евра. Таа двете деца ги разделила и ги продала на сосема различни семејства, оддалечени едни од други 700 километри, далеку од родниот град во источна Кина.

Овие дечиња се пример како несебично треба да се подарува љубов во пријателството

Вашата сродна душа, вашиот најдобар пријател, вашето домашно милениче или можеби само вашиот кревет, на сите ни е потребно нешто посебно во чии прегратки ќе паднеме по одреден период. Но децата имаат поинаква замисла за времето.

Измамници со помош на технологијата успеале да украдат 243.000 долари од голема фирма

Како знак дека веќе почнуваме да живееме во далекусежната високо-технолошка дистописка иднина каде никој веќе не може да каже што е реално, служи оваа софистицирана кражба во која што како од шега се однесени 243.000 долари.

Кога цела ноќ сте воделе тешка битка со другарите, не се остава ниту еден од нив на бојното поле!

Ако веќе се изгубил од пиење, ред е другите членови на семејството да го најдат пред вратата. Тоа е другарство!

Смешни слики #1911

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1911-ти дел.

Каде е сега Фондот за иновации? Под итно да го најдат човекот од село Смоларе, Струмичко и да му дадат еден грант!

Домаќинките ширум земјата ќе им бидат благодарни, а бога ми и домаќините, затоа што тие најчесто мешаат :).

Оваа жена преку ден е сопруга, мајка и адвокатка, а кога ќе се стемни станува „дама на ноќта“

На прв поглед Кетрин Сирс од Ајова има сосема нормален живот. Таа е 30-годишна мажена жена, со едно дете и работи како адвокат.

+