Како младите доминикански домаќинки прават појадок?

Појадокот не е вкусен ако не се направи со песна ;).

Не е лесно да импресионираш пијана плавуша во кафич

Особено ако и ти си се начукал добро :).

Водка-фу е традиционална руска боречка вештина, постара и од кинеското кунг-фу

Боречката вештина изобилува со специјални бесконтактни удари, кои не се својствени за ниту една друга боречка вештина.

Плишан задник за свети Валентин (виц)

На штанд во трговски центар, господин ја прашува продавачката:
– Госпоѓице, колку чини овој црвениот плишан задник? Да, тој големиот, на горната полица?

Казна во индиско училиште за учениците кои не ја научиле лекцијата

Во вакво училиште ќе молиш да ти дадат уште една шанса да научиш или само да ти стават единица.

Добра домаќинка во Русија е високо ризична професија

Добрата руска домаќинка не плаќа фирма да ѝ ги чисти прозорците, без разлика на кој кат од зградата живее.

Тангата на виделина малку ја деконцентрира плавушата

Изгледа не очекуваше дека маицата толку брзо ќе открие сѐ, па заборави што правеше во моментот.

Браво за рели возачот! Супер ја фати кривината!

Мотика дрифтање на месецот!

Плавушата многу амбициозно влезе во натпреварот за „Кралица на вечерта“

Подобра точка од нејзината, тешко дека некоја друга девојка ќе успее да изведе.

Ако за „Денот на вљубените“ на девојката ѝ подаривте само цвеќе, внимавајте да не го види ова видео!

Парите не можат да купат среќа, но можат да купат црвено Ферари за Валентајн!

Што направи раперот Дрејк откако дозна дека неговата собарка во хотелот патува 4 часа за да ги прехрани своите 5 деца?

63-годишна собарка, која работи во хотел во Мајами го добила најголемото изненадување во животот кога светски познатиот рапер Дрејк и подарил 10.000 долари за шопинг треска. На денот кога Одел Парет го добила подарокот, веќе исчистила 14 соби во луксузниот хотел Fontainebleau во Мајами Бич, Флорида. Но, еден ден претходно мистериозна личност и обезбедила на […]

9 навики кои можат да направат некоја личност да стане губитник

Артур Шопенхауер рече дека кукавиците создаваат кукавици, арамиите создаваат арамии, а губитниците можат да создадат само губитници. Имануел Кант, од друга страна, тврдеше дека личноста не може да се наследи и дека е формирана од влијанието на внатрешното искуство и надворешните околности. Тој сметаше дека е можно да се развие и да да се работи на личноста.

Собата на еден кинески студент може малку да ве изненади (6 фото)

Насекаде слушаме за тоа како кинезите се вредни, трудољубиви, но вистината е дека ги има секакви и ги има по многу од сите табиети.

Двојно запросување, во исто време, без договарање

Така ти е кога не се знае кој е маж во куќата… Упс, нема маж!

Вака учителката го почнува секој ден со своите ученици

Како ли успеа да ги запамети личните поздрави со секој ученик. Ова е пример за посветеност на работата и за живеење во светот на децата. Ова е вистински пристап кон работата, а не да им кажува во наше време така беше затоа и вие така ќе правите.

Рели возачот доживеа несреќа на снежната патека, но нагази и ја заврши трката

Ваква борбеност и спортски дух ретко се гледа.

Смешен обид за кражба на двајца млади Кинези кои решија да го скршат излогот со тули

Шангајската полиција ја објави снимката со духовит коментар дека ако секогаш вака работеше кармата, тие ќе останеа без работа.

2 годишното детенце, кое сите го заборавија, освен Господ

Сите гледаа кон огромното дрво и очекуваа да се случи нешто, но никој не очекуваше нешто толку жестоко.

Внимание: Руси на патот! (4 тепачки, која од која позабегана :))

Во Русија изгледа попаметно е да се возиш со автобус, што не е гаранција дека и таму нема да добиеш ќотек :).

Крал на стаорците: Мистериозно поврзани суштества во јазол

Едно студено утро во јануари во селото Сару во јужна Естонија, земјоделецот Реин Кив и неговиот син откриле нешто многу бизарно. На песочниот под од нивната колиба, пронашле група од 16 стаорци, на кои опашките им биле необјасниво заплеткани во јазол. Стаорците цивкале и се обидувале да се ослободат, но колку посилно се влечеле толку […]

Ограбувањето самопослуга со бејзбол палка во австалиско село не тргна според планот

Особено затоа што ограбувачот сакаше да се извлече со лесни пари, а при тоа употреби непотребно насилство врз човек кој не приговараше.

Како се прават совршени фотографии за на интернет? (26 примери)

Само пред да ја објавите, разгледајте ја добро за да не ве фатат :).

Како девојката на еден гејмер си помина на денот на Вљубените?

Девојка, како девојка, романтично расположена, а гејмер како гејмер, ништо не гледа од очилата за виртуелна реалност :).

Смешни слики #1418

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1418-ти дел.

Пингвин против снешковци

Одбранете му ја куќичката на пингвинот од нападот на злобните снешковци!

Поминува 100 км на 20 кг дрва!? Белорусин си направил економичен џип на дрва!

Денес се зборува за економични режими, хибридите, електричните автомобили. Но, во Брест се движи УАЗ, кој работи на огревно дрво! За подобро да се разбере вредноста на оваа машина вреди да се цитира Сергеј, сопственикот на автомобилот или можеме да го кажеме, дизајнерот: „Откако возев во шумата по печурки и сфатив дека немам повеќе дрва. Што да правам? Собрав шишарки ги ставив во котелот и продолжив понатаму.“ Со еден збор УАЗ може да оди „бесплатно“ каде што има дрва и каде што има нешто што може да гори. Единствениот проблем би се појавил во пустина.

Жената му го подари на мажот најдобриот подарок за „Денот на вљубените“ НА СИТЕ ВРЕМИЊА

Не можам ни да замислам колку зафрканции ќе јаде типот од другарите :).

Македонска баба мисли дека гледа турска серија (виц)

Бабата и дедото гледаат телевизија. Бабата опишува што се случува со солзи во очите:
– Види ги… како се гушкаат, како се бекнуваат, колку се сакаат! Дали ќе се земат?
– А мори бабо, каде ти се очилата? Тоа се Заев и Ципрас!

Стариот по втор пат наседнува на еден од најстарите кафански трикови во Шкотска

Ова веќе му го направиле еднаш порано и сите го зафркаваат дека не знаел како треба, па го провоцираат да проба пак.

Уште 6 шампионски завршетоци на разговори преку СМС пораки

Специјалните агенти можат да изнајдат најдобри одговори на прашања и лесно да излезат од некоја тешка ситуација. Обичните луѓе можат да го направат истото. Ова се неколку забавни пораки од луѓе кои користат хумор, малку сарказам и нивната природна генијалност да го претворат едноставниот разговор во незаборавно сеќавање.

+