Еве што треба а што не треба да правите за да преживеете, доколку „случајно“ нуклеарна бомба падне во градот во кој живеете

Секако дека никој не очекува утре да му падне нуклеарна бомба во дворот, но секако во овие нестабилни времиња ниту ваков напад не е исклучок. Ние се надеваме дека овие совети никогаш нема никому да му затребаат во животот, но сепак добро е да се знае што да се очекува.

Сите си ги шетаат миленичињата по улица, па типот реши да го прошета и своето, НО направи паника во градот

Костимот е толку добро направен што нема човек кој нема да се исплаши во прв момент.

„Њујорк од бронзеното време“ е откриен во Израел

Археолозите во Израел откопаа остатоци од огромен антички град кој е наречен „Њујорк од раното бронзено време“. Областа позната како Ен Енсур, може да се најде помеѓу градовите Тел Авив и Хаифа во Израел.

Како да го разбудиш другарот кој спие многу цврсто?

Кога ниту викање ниту тропање не помага, оваа финта секогаш успева.

Оваа заедница во Данска живее во надреални кружни градини

Постојат многу урбани простори во светот кои се толку уникатно планирани што ги оставаат луѓето без зборови. Со помош на сателити и воздушни фотографии, можеме да видиме колку внимателно се поставуваат зградите во областите.

Прескапите Исусови патики наполнети со света вода, се распродадоа за само неколку минути

Креативен бренд им даде шанса на неколку среќни луѓе да одат на вода (буквално), додавајќи доза на духовност во нивниот модел стил.

Научниците ги „маскираат“ кравите во зебри за да ја спасат животната средина

Можеби тоа не е најдостоинствен изглед на светот, но една нова студија покажа дека можеби вреди да се „префарбаат“ кравите за да изгледаат како зебри.

Терористичка школка! Брачен пар пронашол необична школка која наликува на најопасниот човек на планетата

Една жена се шокирала кога открила морска школка која наликува на еден од најопасните луѓе на планетата. Дебра Оливер се шетала заедно со нејзиниот сопруг Мартин кога ја открила школката на плажа во Источен Сасекс.

Таткото ја нашол играчката на својата ќерка (виц)

Таткото го наоѓа вибрaтoрoт на неговата ќерка, се чуди човекот како може такво убаво девојче, до толку да нема среќа во љубовта, да прибегнува кон такви алатки. Му станало и тажно и тешко. Си турил една ракија за да ги удави маките, го ставил вибрaтoрoт на масата пред себе и го гледа. Во тоа време се враќа ќерката, го гледа татко си и вибрaтoрoт и прашува:

Мајката се загрижила за судбината на синот (виц)

Загрижена мајка поставува прашање на женски форум:
– Женски помагајте! Син ми се роди на 1 август, кога Меркур сè уште беше ретрограден. Многу сум загрижена!

Кечери 2019: Игра Нинтендо додека го претепува противникот

И кечерите не се повеќе она што беа. Разбирам дека треба да бидат во тренд со новите генерации, но ова е глупо дури и за мали деца.

Пред да решите да се тетовирате, задолжително видете ги овие тетоважи

Прекрасни уметничи дела на телата.

Смешни слики #1936

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1936-ти дел.

Ова е Ели Тејт Катлер – првиот модел на Викторијас Сикрет кој има вишок килограми (20 фотографии)

Ајде да направиме една анкета да видиме дали девојката навистина има вишок килограми или проблемот е во наметнaтите граници од модната индустрија. Викторијас Сикрет е една од најпознатите компании во светот за продажба на женска долна облека и костими за капење. Не само жените, туку и мажите будно го следат секој потег на овој бренд, […]

Жестоко: Жителите на мексиканскиот град Лас Маргаритас го врзаа корумпираниот градоначалник за пикап и го влечеа низ улиците

Причината за конфликтот била незадоволството на граѓаните од работата на првиот човек на општината, градоначалникот Хорхе Ескандон. Познато е дека тој им ветил дека ќе им направи пат, но никогаш не го сторил тоа и покрај бројните барања. За време на судирите со полицијата во областа Лас Маргаритас, повредени се најмалку 11 лица, а приведени […]

Девојката мислеше дека изгледа „совршено“, но нејзината баба ѝ објасни што всушност не е во ред

Да имате баба и дедо на социјалните мрежи може да биде и блескава и опасна игра. Некои се крајно поддржувачки на сѐ што ќе споделат нивните најмили, неко се критичари и имаат свое мислење за сѐ, а некои едноставно сакаат да се фалат со внуците па споделуваат сѐ што ќе објавите.

Мажот заборави дека го боли вратот

Ова беше сурово и тоа два пати!

Бринетата ужива во сладоледот иако се тресе од студ

После повеќе пати гледање, ќе забележите дека на сладоледот има картонче за да не капе, што е многу добра идеја.

Палава баба се вози со дедото во лифт

Ја забележа камерата, но не престана со тоа што го правеше.

Дедото заспива додека вози, а потоа лаже дека некој возач за малку ќе го удрел

Што да прави стариот, кога таква е атмосферата во автомобилот, рано на сабајле.

Пијаниот присилно задрема во метрото

Возот е крив што нагло кочи и забрзува, а не алкохолот.

Рускиот полицаец ќе ви ги покаже неговите импресивни возачки способности со службениот автомобил

Полигонот е специјално наместен за вакви специјалци.

Држава како Македонија, не треба да се грижи за својата иднина! (виц)

Кај нас има пациенти кои знаат многу повеќе за болестите од докторите.

Има граѓани кои историјата ја разбираат многу подобро од историчарите. Тие одлично ги препознаваат и теориите на заговор, многу подобро од службите за безбедност.

Полицаецот ги уапсил 3-те инстатутки за недолично однесување во јавност и сега си ги носи во станица

Што мислите, дали ќе испреговараат да ги пушти? View this post on Instagram A post shared by Francia James (@francety) on Oct 7, 2019 at 11:30am PDT

Рулет: Златна треска (Заразна игра)

Имате 50 вртења на почеток, а ваша задача е со парите што ќе ги добиете да изградите град. Внимавајте, заштитете го, затоа што друг играч може да ви го нападне.

Австралиските пожарникари позираат со животни за добротворен календар за 2020 година, а фотографиите се толку жешки што тие ќе го започнат пожарот кај дамите

Совршена мешавина на човечност, топлина и љубезност. Добро и згодни, жешки момци со нежни срца. Дамите кои ги сакаат животните (не мислиме тука на мажите) ќе се воодушеват од најновиот календар на австралиските пожарникари за 2020 година.

Ти ја мислиш фина дама, а таа ракијата на екс, а со криглата постави светски рекорд

Ти ја мислиш фина дама, а таа ракијата на екс, а со криглата постави светски рекорд

Оваа жена не треба да бара рамноправност од мажите, сама ќе си ја земе :).

Робот правосмукалка и куче не се чуваат под ист покрив!

Кучињата понекогаш знаат да направат беља среде соба, а роботот правосмукалка може да ви ја разнесе бељата низ целата куќа.

Тешко е да не се зазјапаш во овие хеланки!

Без коментар!

На денешното мени имаме еден прекрасен тајландски специјалитет

Гледајте внимателно како се прави!

+