Кети ќе ви го сврти светот наопаку со нејзиниот талент, но и со нејзиниот изглед

Кети Донерти се пријавила на „Хрватска има талент“ и реши да ја остави публиката и жирито без зборови.

Девојката веднаш сфати како да си измие заби со четка од новата генерација

Искуството си го прави своето :).

Храбрата баба не му дозволи на патетичниот крадец да ѝ го украде велосипедот

„Импресивно“ е како двајцата млади геј мажи ѝ помогнаа на бабата и се справија со проблемот.

ТЕСТ: Дали да направам естетска корекција?

Убавината завси од вкусот на луѓето. Најубави сме онака како што ние се сакаме себе. Понекогаш моменталниот изглед не ги задоволува нашите стандарди и во тоа нема ништо лошо.

Две плавуши решаваат крстозбор (виц)

Едната чита:
– Машки пoлoв oргaн со 3 букви?
Другата прашува:
– Хоризонтално или вертикално?

Мекларен го откри нивниот најнов автомобил кој нема шофершајбна, ниту пак покрив

Мекларен му го откри на светот својот нов спортски автомобил со две седишта, на кој му „недостасуваат“ неколку работи.

Кога на девојките им е досадно на работа (28 слики)

Изледа колегите не знаат како да ги забавуваат 🙂

Руси на Фејсбук (42 слики)

Гледајте што се може да се сретне на рускиот Фејсбук.

Смешни слики #1966

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1966-ти дел.

23-годишна манекенка која влегла во тоалет затоа што ѝ било лошо и излегла како мајка, вели дека не знаела за бременоста

Ерин Лангмаид се „шокирала“ кога ја донела на свет својата ќерка Исла на подот на тоалетот и покрај тоа што не покажувала знаци на бременост.

На вечера со мама и тато: „Извини мамо!“

Таткото е горд на својот син, додека мајката остана во шок од она што го виде :).

Младата мајка вежба за интернет пријателите да ја гледаат на камера, НО… некој е тука да ги освести што прават

„Еј ти, чичко, што си зјапнал во зaa*никoт на мама!?“

Оваа жена си купила кинеска вазна за 1 фунта од продвница на старо, а се покажало дека вреди вистинско богатство

Приказната е слична како да сте добиле џек пот во казино и тоа само за вложени 100-тина денари, да добиете половина милион евра. Настанот се случил во Велика Британија, а жената сакала да остане анонимна. Жената се сомневала дека вазната чини многу повеќе, затоа што не личела на модерните кинески занаети, кои се продаваат „на […]

Си лежам јас на плажа, се вратам назад и гледам… Уфф…

Нема потреба од коментар, самата си искоментира :).

Господарот на гравитацијата си оди дома од излегување

Вистинско чудо на природните закони е како не паѓа. Затоа го нарековме „Господарот на гравитацијата“ :).

Ученикот многу брзо претрча преку улицата, за автомобилот да не го удри

Лекцијата е научена и нема лесно да се заборави!

Ќерката му ја прави на таткото познатата шега со пинг-понг топчиња

После неколку пинг-понг топчиња удрени со глава, му фрла живо јајце. Секогаш е смешна иако сме ја виделе повеќе пати.

Инстатутката смисли начин како да биде интересна: Тверкање на количка за пазарување досега никому не му текнало

Не е лесно да се остане во центарот на вниманието кога како квалитет на себе го имаш само зa*никoт.

19 игри за мобилен телефон кои заработиле МИЛИЈАРДИ (буквално)

Поради ваквите игри, секој програмер сонува да напрви ваков хит и да стане милијардер, но реалноста е сосема поинаква. Позади овие игри стојат цели тимови на приграмери дизајнери и пред сѐ одлични продавачи. Да успееш да продадеш игра при толкава конкуренција, е вистинска уметност. PUBG Mobile 2 милјарди долари Fortnite 2.4 милјарди долари Lineage M […]

А вие мислевте дека е гужва во градски автобус во Скопје, кога е бесплатно за пензионери? Видете го ова!

Ова повеќе личи како инвазија на возот од разбеснети зомби, отколку на качување во воз во 21 век, кога развојот на човечката цивилизација е на едно високо ниво.

42 годишен руски актер брутално ја казнува својата ќерка затоа што не сакала да чисти по дома

Видеото го разбранува рускиот интернет, а на актерот Алексеј Панин ова не му е прв пат. Проблемот е што актерот е и контроверзна личност и многу добар актер, па никој не може со сигурност да знае дали типот доби нервен слом или се работи за глума. Актерот ја врза ќерката за парното и ѝ рече […]

Жена од Јапонија споделува фотографии од нередот кој го остава нејзиниот сопруг, но нему и не му е баш гајле

Во секоја врска или брак има еден кој е понеуреден и еден кој секогаш оди по таа личност и расчистува.

Баш е добро кога ќе си ги заштитиш работите што ти се битни, за да не ти се оштетат

Моторџијата со камера на кацигата снима како си го заштитува моторот.

Брутална кражба на спортски натпревар, фатена на камера

За време на преносот на натпреварот во живо, една од камерите фати смешна случка.

Моментот кога обичната проверка за мобилни телефони во бразилски затвор се претвори во заложничка драма

Затворениците во затворот во провинцијата Пиракоара го фатија чуварот задолжен за инспекција како заложник. Барањето на затворениците било да ги преместат во друг затвор, а чуварот бил пуштен после 24 часовно преговарање во напната атмосфера. Дали затворениците го добија она што го бараа, бразилските власти не соопштија.

Претресот на аеродром може да биде и забавен

Полицајката си ја вршеше работата, кога наеднаш девојката доби инспирација и малку ѝ замеша :).

Сте виделе ли поубаво изведување на слободен удар од ова?

Каков Меси, каков Роналдо… Ова е прецизност и елеганција во изведувањето слободни удари.

Кога жените се поевтини од автомобилот што го изнајмиле

Рент-а-кар со другарките ти е вистинска работа ако сакаш да се испукаш на еден ден :).

Дали би се откажале од машкоста за да добиете бесплатен бензин? Една руска бензинска пумпа напрви смешна акција!

Русија е дом на многу работи. Некои од нив се прекрасни, некои прилично чудни или пак смешни, но тоа веќе сите го знаеме. Токму поради фактот дека Русите можат многу да забегаат луѓето го користат изразот „Само во Русија“.

Глушец му скокна на шофершајбната додека возеше, а ситуацијата ескалираше многу брзо

Сончевиот покрив на автомобилот му беше отворен, па глушецот веќе наредниот момент се најде внатре во автомобилот.

+