На овенот му пукна филмот и реши да му се одмазди на ќелавиот трговец со животни

Смешната ситуација за присутните наеднаш стана сериозна, а за нас стана уште посмешна.

Англиско училиште го забрани зборувањето на одморите и ги присили учениците да останат во целосна тишина

Ходниците се тивки во едно училиште во Хорнчерч, Англија, откако беше вратено старомодно правило за да се справат со лошото однесување на учениците. Учениците од училиштето Албани не смеат да зборуваат ниту помеѓу часовите и мораат да се движат во „уредни линии“ меѓу часовите. На игралиштето исто така е тивко бидејќи таму децата се редат […]

Како би изгледало нашето мени, доколку се родевме пред 500 години?

Пиво наместо вода, дабари наместо риби и многу каши. Ова не се сите карактеристики на кујната на жителите на средновековна Европа. Денес, кога состојките за речиси секое јадење можат да се купат во продавница во близина на домот, и благодарение на различни методи за готвење и кујнски прибор, секој може да се чувствува како готвач, […]

Трансродов напаѓач со секира вели дека гласови му кажале „да убие и осакати“ и да „го почне доаѓањето на пеколот на Земјата“

Трансродово лице нападнало двајца купувачи со секира во продавница, а причината за нападот биле „гласови во неговата глава“ кои му кажале „да убие и осакати“ и да „го почне подемот на пеколот на Земјата“. Еви Амати се изјаснил дека не е виновен за ранување со намера да убие двајца купувачи и се обидел да повреди […]

Даска за сурфање за која не ви требаат бранови, затоа што има перки како рибите

Да ја видиш на пазар ќе помислиш дека е даска за пеглање, а всушност се работи за еден навистин генијален изум.

Херои на неделата: Двајца работници спасуваат 2-годишно дете што паѓа од прозорец на зграда

Работниците правеа пауза на една клупа пред стамбена зграда во регионот на рускиот град Ленинград. Наеднаш го забележаа детето кое се качило на рамката од прозорецот.

Кога портирот го нема за да ја отвори рампата, девојката возач знае да се снајде и сама

Наместо да чека, да свири и да се нервира, таа ја презеде работата во свои раце.

Предизвикот да играш покрај автомобилот кој вози сам не тргна според планот

Шизикот не очекуваше дека на патот ќе наиде на нешто вакво :).

Бламажа на денот: Чаламот со ламборџини реши да се направи уште поголем чалам и да им позира на минувачите

Кој висико лета, ниско паѓа и сите му се смеат :).

Малото дете си игра фати го топчето со кучето на комшијата

Кога родителите не сакаат да му купат куче, малиот се снаоѓа сам. Позитив на денот!

Лудак со Харли Дејвидсон не им се дава на спортските мотори на патеката за трки (Гледајте до крај!)

На трка не победува возилото, туку бестрашноста и вештината на тој што го вози.

Мајката природа против љубителите на Формула 1 трките кои кампуваа крај патеката Хокенхајмринг во Германија

Мајката природа реши да си наплати за местата за кампување и за сето ѓубре што зад себе ќе го остават камперите.

Опасно добра диџејка на летна забава во Мајами

Ви ја претставуваме прекрасната Марика Роса, техно диџејка и продуцентка од Киев, Украина.

Нов пазар за производи со поминат рок во рускиот град Владиводсток

На пазарот можат да се купат производи кои всушност не се расипуваат, иако на пакувањето на некои од нив стои датум од пред половина година па и повеќе. На пример макароните се здрави неколку години по истекот на рокот на пакувањето. Во продавница е забрането нивно продавање по истекот нарокот, но затоа пак на пазарот […]

Уште една работа од соништата на голем број мажи (3 слики)

Најјако е што на крајот на месецот дури и ќе ви платат за ова :).

Смешни ситуации на свадби (30 слики)

Овие моменти се паметат, се раскажуваат и го продолжуваат животот.

Ефектот ПРЕПИЛЕ (35 слики)

Ред Бул ти дава крилја, а ракијата ти го дава ова:

Само во Азија (52 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во Азија.

Смешни слики #1551

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1551-ви дел.

Е ова ти се вика камера со одличен оптички зум!

Внимателно гледајте што успеа да зумира типот преку прозорецот.

Дечко добива срцев удар додека чека ред на концерт, а реакциите на другите луѓе се да посакаш да избегаш од планетава!

Само најблиските другари се загрижија, а другите мува не ги полази, барем едно загрижено лице да видевме. Каде оди човештвото?!

Хрватски татко поминува со синот облечен во хрватски дрес во центарот на Брисел

Реакциите на луѓето кои си седат на кафе се БЕСЦЕНЕТИ! Хрватска е вистинскиот победник на светското првенство 2018!

Модерна Мотика девојка со чудна облека и уште почуден моден додаток

За двојна заштита од крадци :).

Во меѓувреме во околината на Штип: Дрифтање со Југо на ридот и тоа во рикверц

Видеото го демантираше стариот и добар виц од архивите на Мотика:
Еден човек гледа 4-ца како носат едно Југо.
– Не оди а? – Прашал човекот.
– Оди, ама брзаме.

Словенска статистика: Во што се најдобри и најлоши Словенските народи во денешно време?

Во голем број на студии и статистики се спомнуваат Словенските народи. Ние се истакнуваме во различни области, позитивни и негативни. Ви претставуваме листа со резултати кои навистина го привлекоа нашето внимание.

10 филмови за љубовта, со сценарија напишани од реалниот живот

Кога ги гледаме љубовните филмови понекогаш ни е тешко да поверуваме дека таквите настани и чувства можат да се случат во секојдневниот живот. Но сепак, „љубовта како на филм“ не е секогаш измислена, туку, напротив, понекогаш е врз основа на најреалните настани.

20 хотели од соништата каде што секој би сакал да престојува

Дали знаете дека првиот хотел во светот бил основан во 705 година? Нишијама Онсен Кеиункан се наоѓа во Јаманаши, Јапонија функционира повеќе од 1.300 години, па дури успеал да влезе и во Гинисовата книга на рекорди како најстар хотел во светот. Од тоа време, хотели од сите видови беа отворени низ целиот свет, а многу од нив се навистина неверојатни места со своја уникатна атмосфера.

12 оптички илузии кои ќе ви докажат дека на очите и мозокот не може секогаш да им се верува

Луѓето безусловно им веруваат на своите очи и понекогаш им докажуваат на другите: „Јас го видов тоа!“ Но, не секогаш оваа изјава може да биде добар аргумент во спорот. Постојат ситуации кога она што го гледаме и што се случува во реалноста се сосема различни работи.

Менаџерот дошол на погрешна забава (Гледајте до крај!)

Се костумирал, се дотерал, како за на виенска опера :).

Мајка на неделата: Ајде сине, трчај! Да се разладиме малку…

Синот: Добро е мамо, доста ми е ладење!

+