Пајак крева Ламборгини, ама овој е од мирните, не тепа полицајци како нашите

Според очевидците на настанот, кој се случи во центарот на Москва, вработените во пајак службата 15 минути се мислеле дали да го креваат, веројатно за да не го оштетат. Но кога не дошол газдата, а веќе се насобрала публика сеирџии со телефоните в раце, морале да си ја извршат должноста.

Смешни слики #1705

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1705-ти дел.

Гана ја претстави својата најнова воена технологија со најсовремена опрема и ова НЕ Е ШЕГА!

Бизнисменот Квадво Сафо Кантанка, сопственик на автомобилската компанија во Гана, на јавноста ѝ го претстави своето ново воено возило, но не само тоа… Неговата компанија дизајнирала и оклопи за војници, кои личат на роботи со пушки на грбот.

Дали си спремен за „среќен крај“? Масерката на повик му приреди на клиентот масажа која нема да заборави цел живот

Нема маж кој не сака масажа со „среќен крај“.

Селаните од сибирското село Ојмакон организираа маратон на -45 степени!

Маратонот го крстија „Полерен студ“ и ова е првата меѓународна екстремна маратонска трка. Температурата н воздухот беше -45 степени, аматерите се тркаа на 1 и 2 километри, а професионалните атлетичари на учествуваа на трки на 5, 10, 20, 30 и 42 километри.

Тинејџерка алергична на „животот“ преживува благодарение на нејзиното куче

Мекензи Месман е 17-годишно девојче од Небраска кое до пред 3 години имало нормален живот, вежбала гимнастика и била мажоретка сѐ додека не била дијагностицирана со „Синдром на активираните мастни клетки“. Ова предизвикува автоимуниот систем на нејзиното тело да се активира од сè, од сонцето до парфеми и храна. Така што велат дека младата Мекензи е алергична на „животот“.

Мажоретката може да истрпи секаков вербален напад, но кога некоја провокаторка двојно поголема од неа ќе ја удри, ѝ пука филмот

И забавата започна, за голем мерак на насобраните сеирџии.

Казна за непристојно однесување на јавно место

На двајцата љубовџии не им е гајле што се на јавно место каде што може да има и мали деца. Среќа што носеа куфер, инаку уште полошо ќе поминеа :).

Смешно будење со петарда на заспаниот соселанец во локалната кафеана

Празниците поминаа, а петардите што останале мора да се дотрошат.

Кога комшивката си оди после кафето (виц)

– Сине, тетка Милка си заминува. Што треба да кажеш?
– Не знам, мамо…
– А не ли си слушнал јас што велам во такви случаи!

Мозоците од Јандекс, рускиот Гугл, направија паметно такси возило без возач и го пуштија да вози во гужвата на Лас Вегас

Колку и да е голем Гугл, на многу полиња руските мозоци се покажаа многу подобри од него. Да погледнеме за што станува збор.

Традицијата продолжува! Патниците во метро во Лондон, Берлин и Прага, повторно ги соблекоа панталоните

Стотици патници во Лондон, Берлин и Прага ги соблекоа своите пантолони за да се прошетаат полуголи во име на годишната традиција наречена „Без панталони во метро“. Настанот започна во Њујорк во 2002 година и оттогаш се прошири во повеќе од 60 градови ширум светот. Во Лондон луѓето се чекале пред Националната галерија и над 100 луѓе се упатиле кон метрото. Во исто време настанот се одржал и во Берлин и Прага, а претходните денови голи патници во метро имало и во Чикаго, Њујорк, Амстердам и Сан Франциско.

Тивка диско забава е многу јака работа! Сите учесници носат слушалки и така ја слушаат музиката во клубот

Ако не ти се допаѓа музиката, слободно можеш да ги тргнеш слушалките и ќе се згазиш од смеење :).

Жената не го пуштала мажот да пие со другарите, но најдоа решение

Другарите се секогаш тука да ти помогнат кога ти е најтешко.

Какви зафрканции си прават учениците во едно кинеско училиште за цртање?

Има таленти кои цртаат толку реалистички што нацртаа штекер на ѕидот и професорката се обиде да си го вклучи мобилниот телефон.

Женска итрина (виц)

– Драги, ти направив палачинки, како извинување зошто сношти ја чукнав колата. – Штоооо си направилаааа?!!! – Палачинкиии…

Работите кои ги направиле овие 13 луѓе, тешко се објаснуваат

Сите ние се чувствуваме бунтовно понекогаш, особено кога некој ќе ни каже дека не смееме да направиме нешто. Исто така има и некои луѓе кои ги кршат правилата 24 часа на ден, 7 дена во неделата, дури и кога станува збор за глупави мали нешта – едноставно не знаат како да постапат на друг начин. Ние најдовме 13 луѓе кои одлучиле да ги направат работите на свој начин.

Погледнете како изгледале нашите омилени ѕвезди во нивните 20-ти години од животот

Времето немилосрдно се движи напред за сите – и за обични смртници и за холивудски „богови“. Некои од нив, дури и на 40 години, изгледа речиси исто како и пред 20 години, а некои едноставно станале уште поубави. Ние решивме да ја задоволиме вашата носталгија и повторно да ве вратиме низ времето кога вашите омилени познати личности биле на самите почетоци на нивните успешни кариери.

Снимка од камера на телото на несмасен американски полицаец кој си ја застрела колешката во грб

Полицајците влегоа во куќа да апсат криминалци, но колегата е малку несмасен и реагира панично во одредени ситуации.

Зимски воз: Забава на снегот од старата школа

На човекот со џипот му текнало како да ги научи децата што е добра забава без мобилен телефон во раката.

Казната за пијаниот кој без причина го клоцна кучето на улица стигна неочекувано брзо

И после некој ќе каже Господ не гледал што правиме. Гледа и казнува и тоа веднаш!

Девојката мисли дека завршила со шетањето на кучето и дека е време да се вратат дома

Но очигледно некој друг не мисли така :).

Едната гума ти пукнала на автопат? Ти е гајле, имаш уште 3 други!

Нема сила која ќе го натера Мотика шоферот на неделата да застане :).

14 фасцинантни факти за светот околу нас кои ќе ве воодушеват

Има толку многу работи во светот кои не ги разбираме! На пример, дали мечката е генетски поблиска до хиена или куче? Колку ескалатори има во Вајоминг? Луѓето сакаат да ги дознаваат и да ги споделуваат овие факти. Доколку сакате да дознаете нешто ново за што ќе можете да дискутирате со пријателите наредниот пат кога ќе седнете на кафе или пиво прочитајте ја оваа статија.

Муштеријата ги фати на дело како во барот го измамиле со големото пиво

Девојка му нарачала мало пиво, а тој си платил едно големо. Според формата и големината на чашите нема да насетите нешто вакво, но погледнете.

Дамата не можеше повеќе да издржи во центарот на Хаг

Сите ние сме само животни, но единствената разлика е во тоа што ние некои работи ги правиме скришно, па затоа не се гледаме себеси како животни. Но, некои луѓе… Да, тие се навистина само животни.

Една жена родила 69 деца за 76 години, а нејзината приказна ја разгорува проблематичната дебата

Децата се цвеќиња на животот, но повеќето од нас најверојатно ќе имаат или имаат мал букет од 2 или 3. Сепак историјата раскажува за неверојатна жена која родила 69 деца, во 18-тиот век. Според некои извори, нејзиното име е Валентина Васиљева, а таа го држи Гинисовиот светски рекорд за најголем број на родени деца. Ние ви нудиме можност да ја дознаете приказната за неа и сами да одлучите дали станува збор за вистина или легенда.

Не е лесно и аматерски кечер да си!

Ве предупредуваме за жестока содржина!

Човек ја контактирал полицијата во врска со мртво куче, а кога му одговориле сакал во земја да пропадне од срам

Доколку има пречка на патот должност е на секој возач да ја отстрани за да не дојде до некоја несреќа. Но, еден маж откако забележал, според него, мртво куче, доцнел на важен состанок и немал време да застане и да го изврши тоа.

Што сѐ најде речниот нуркач во 2018? 8 пиштоли и 7 Ајфони се само дел од богатството…

Човеков има интересно хоби, да нурка во подлабоките реки во населените места и да наоѓа предмети им паднале на луѓето или намерно ги фрлиле во реката. Да погледнеме дел од повредните предмети кои ги пронашол во 2018.

+