Вулгарен Хумор 304 (44 слики)

Смешни ситуации со еротски елементи.

Мотика лето 2018 (42 слики)

Летото полека поминува, а спомените остануваат, особено оние овековечените со фотографии. Да погледнеме што сѐ можеше да се сретне на плажите и крај базените ова лето.

10 едноставни, но чудни навики кои можат да ви помогнат да живеете двапати подолго

Ако се грижите за вашето здравје, но не сакате да си ги ускратите задоволствата на животот, тогаш имаме добри вести: постои научно докажан излез! Најголемите умови во нашиот свет откриваат невообичаени, но пријатни навики кои можат да му помогнат на човекот да остане здрав и среќен. Тие дури може да ви помогнат да имате подолг живот!

Е ова е идеја и уште денес ја правам!

После ова ниту еден пикник во природа повеќе нема да е ист :).

Чудна но многу паметно смислена клучалка на врата на германски замок од 1380 година. Имате ли идеја зошто изгледа вака?

Клучалката е вака дизајнирана специјално за господарот на замокот, кој бил голем мераклија на вино. Легендата вели дека тој често се враќал пијан и имал проблеми да си влезе дома, се додека не се сетил да си направи ваква клучалка.

Девојката ја плати цената за поминување во ВИП зоната на концертот

Го искористи моментот кога никој од обезбедувањето не гледа, но кармата секогаш будно те следи.

Руска свадба без ќотек не е свадба!

До сега на Мотика сме виделе десетици, ако не и стотици тепачки на различни свадби, но вакво масовно газење не се гледа секој ден. Она што е најинтересно е што никој од учесниците не знаел зошто точно започнала тепачката. Едноставно се тепале заради одржување на традицијата :).

10 кратки вицови за долго смеење

Прашање на женски форум:
– Како да се омажам за млад, убав, богат и умен маж?
Одговор:
– Треба да се омажите 4 пати.

Повторно застој на патот, но овој пат не е сообраќајка туку многу похумана причина

Секоја чест за ваквите луѓе кои не се претвориле во роботи на динамичното секојдневие и не заборавиле што значи да се биде човек.

Нема доволно силен ураган кој може да го изненади внукот на Брус Ли

Ветрот му го летна чадорот, а тој ладнокрвно го реши проблемот.

Азискиот моторџија се обидува да си ја загрее девојката

Кој ја терал да тргнува во кратко фустанче, па да ѝ студи на моторот.

Работникот носи шлем, нема од што да се плаши!

Долгите години искуство во работата исто така се на негова страна. Шампионски го реши проблемот, дури имаше време и алатот да си го собере.

Како најхрабриот бруцош си помина на бруцошката забава на Кримскиот државен факултет во Русија?

Ако денот по утрото се познава, овој студент ќе има бурен љубовен живот. Јунакот се пријави доброволно да учествува во шоуто на стриптизерките, за кое никој не очекуваше дека ќе отиде толку далеку. Отако студентот заврши како од мајка роден, танчерката ја најде и најхрабрата бруцошка, па шоуто продолжи во уште понеочекуван правец.

Почина хероината од Втората светска војна, која ги заведувала нацистите по барови а потоа ги ликвидирала

Хероина од Втората светска војна која го искористила својот безопасен изглед за да ја стекне довербата на нацистите пред да ги убие, почина во Холандија, на 92-годишна возраст. Фреди Оверстиген е родена во Харлем, во близина на Амстердам на 6 септември 1925 година и била израсната од нејзината мајка, комунистка.

7 грешки во размислувањето што ве спречуваат да ја донесете вистинската одлука

Дали некогаш сте се запрашале зошто сте честопати вклучени во проблеми? Проблемот е во тоа дека кога ќе се обидете да ја поедноставите задачата, мозокот е врзан за стереотипи кои комплицираат сè. Зошто сето ова ни се случува?

Сите голови од женскиот фудбалски натпревар од првенството на Португалија кој заврши со 28:0

„Бенфика“ го понижи тимот на „Понте Фрилас“ во натпреварот од шампионатот на Португалија. Натпреварот заврши со навредлив резултат од 28:0. Одбраната на „Понте Фрилас“ одигра многу лошо, но вреди да се спомене дека најзаслужна е голманката, која дури и не се ни обидуваше да скока по некои топки.

Сообраќајниот полицаец не си помина добро со група маалски силеџии во Бирмингем

Им отишол во маалото и ќе пишува казни.

Претседателот на Аргентина сакаше да покаже колку добар голман е, но детето што шутира е безмилосно

Добрата вест е што претседателот Маурисио Макри веќе има 4 деца, па штетата што ја направи малиот и не е толку голема :).

Сите медицински сестри се собраа да му наплатат на перверзниот доктор

Откако се расчуло дека докторот злоставувал нова сестра која била на обука, останатите вработени сестри се пронајдоа во приказната и решија да му се одмаздат. Инцидентот се случи во индискиот град Катиар.

Оваа куче со суканици не можело да се движи, но за среќа постојат хумани луѓе

Кучето од Полска било толку прекриено со крзно и кал што изгледало како да има суканици. Хумани соседи го забележале кучето во дворот на неговиот сопственик и решиле да го однесат во засолниште за животни. За среќа кучето е сега спасено и се опоравува.

Индиец му ги мие нозете на политичарот и ја пие водата

После пиењето на водата, политичарот Нишикант Дубеј во своја одбрана рече: „Тие што ме мразат, не се свесни колкава поддршка имам јас кај моите обожаватели“

Моторциклист забележа дека луѓето си загубија нешто, па реши учтиво да им го врати

Видеото е од камерата на кацигата на моторциклистот кој се движи низ сообраќаен метеж во Москва, Русија. Тој забележува дека од едно комбе луѓе „изгубиле“ пластична чаша и реши веднаш да реагира.

Тројца вооружени разбојници сакаат да ограбат обложувалница во Ирска, но 83-годишниот дедо има изненадување за нив

Денис Оконор е дедо и прадедо и тој можеби изгледа мило и кротко, но дефинитивно не е кукавица. 83-годишниот старец вешто се справува со ситуацијата откако тројца вооружени разбојници со чекани и пиштоли влегуваат во локалната обложувалница во Ирска. Погледнете како човекот достоинствено ја реши ситуацијата.

Овој татко знае одличен трик за бебето да престане да плаче, а и вие дефинитивно би сакале да го пробате

Овој татко од Малта има уникатна техника за да направе неговиот 2-неделен син да престане да плаче, а потоа и да заспие. Техниката го вклучува неговиот глас и малку „оперски“ вештини.

Модерна Ноева арка: Камионџија го искористил средството што му било при рака за да спаси 64 животни од ураганот

Ураганот Флоренс ги погоди американските сојузни држави Северна и Јужна Каролина и Вирџинија и одзеде 17 човечки животи. Иако моментално ураганот повеќе не е опасност по живот, поплавите кои ги предизвикал можат да бидат фатални за поголем дел од животните кои живеат на улица или биле оставени од своите сопственици. За среќа има некој кој […]

Глупиот готвач никако не успева да го досоли јадењето

Кога и да го проба, му фали многу сол, а гостите секогаш му се жалат дека му е пресолено јадењето.

Како во Русија се местат избори со помош на пожарникари?

Видеото го снима еден од членовите на комисијата во избирачко место во Владивосток, кога за време на пребројувањето на гласовите во зградата упаднаа пожарникари, изведувајќи вежба за евакуација на сите присутни. Според зборовите на членовите на комисијата, броењето на ливчињата било запрено, сите биле „евакуирани“ надвор, за потоа пак да ги пуштат внатре да продолжат […]

Шофериштето се обидува да паркира паралелно на многу тесно место

Не е крив тој што другите возачи му оставиле толку малку место.

Внимавајте на деталите додека го гледате пиењето пиво од деколтето на девојката

Обратете внимание што се случува во позадина!

Девојката се растверка и реши да го изненади својот нов додворувач

Не секогаш е пријатно изненадувањето кога девојката ќе соблече нешто додека игра :).

+