Ова е новиот африкански машки танц „Питон во вреќа“

Жените воопшто не можат да го играат а и добар дел од мажите :).

Фраерот и прави финта на девојката со пинг-понг топчиња и живо јајце

Сите знаеја што ќе се случи освен девојката која мисли дека игра забавна игра, со главата да даде кош во садот.

Пуштете ја дамата да оди напред, таа ќе ви го покаже патот до плажата

После ова видео и бон-тонот има совршена смисла :).

Бес на патот во Брисел: Рејнџ Роверот го запозна Ауди-то со дрвото

„Запознајте се, ова е Аудито на инаетчијата, а ова е дрвото крај патот.“

Тајните зад 10 познати магионичарски трикови

Еден од најпознатите магионичари во светот, Дејвид Коперфилд, еднаш рекол: „Вистинската тајна на магијата лежи во претставата“. Во еден од неговите трикови, тој го прави вагон од воз, да се издигне над земјата, да левитира и да исчезне. Како го прави тоа? Излегува дека поголем дел од кој било магичен трик е темелна подготовка, пракса и уметност за публиката да го види, она што магионичарот сака да го видат.

Современи руски матурантки 2-дел (30 слики)

Има голем број со потскратени школски униформи, но има и Лепи Брени како нашите :).

20 кратки, современи стрипчиња со неочекуван крај

Современи ситуации чија што разрешница никако нема да можете да ја претпоставите. Браво за креативноста!

Ноќна камера снима како еден Русин си го менува акумулаторот и си полни гориво во Ладата

Настанот се случува во рускиот град Краснодар, околу 3 часот во ноќта.

Тешко е да се биде жена на вистински рибар!

На кутрата жена ѝ дошло преку глава и низ солзи вели: „Сите мормални мажи ќе отидат на риби и пијат водка, а овој мојот…“

Дали е ова полициска бруталност? Девојката ќе го запамети својот 22-ри роденден!

Видеото го сврте вниманието на американската јавност, откако овие снимки од приведувањето на девојката и нејзиниот дечко се раширија на интернет. Дали е ова полициска бруталност?

Еве како изгледале некогаш, 5 познатите градби од историјата на човештвото

Денес светот се грижи за оптојување на познатите антички градби. Сепак спомениците не можат целосно да избегаат од забот на времето и за жал многу од нив се уништени поради војни или природни катастрофи. На пример светилникот во Александрија бил уништен за време на земјотрес.

На современите крадци дури не им требаат ни клучеви за да украдат нов, скап автомобил! Само некаков „скенер“!

Вака некако изгледа една кражба на возило денес. Дали крадците отидоа еден чекор понапред со технологијата од произведувачите на автомобили?

Младиот доктор и бебето кое се хранело природно (виц)

Младиот доктор прегледува бебе:
– Дали е на вештачко млеко или на доење?
– На доење.

Вага во тоалетот (виц)

Се среќаваат двајца пријатели. Едниот му вели на другиот:
– Си ослабел, да не почнал да вежбаш?
– А, да… Почнав редовно да одам на фитнес и уредно ја следам мојата тежина. Дури си ставив и вага во тоалетот и знам точно колку сум се испразнил.

Човеков има 140 килограми и ќе ви покаже како се прави салто наназад без раце

Кога сите очекуваа дека ќе си ја искрши главата, тој…

Водечкиот експерт за биологијата на љубовта објасни зошто ги изневеруваме луѓето кои ги сакаме

Американскиот антрополог Хелен Фишер речиси 50 години ја проучува биологијата на љубовта и привлечноста. Таа е убедена дека љубовта – не е емоција, туку привлечност. Луѓето убиваат и умираат за љубов. Љубовта се манифестира во сите културни форми, поезија, скулптури, песни, приказни, митови и легенди. Во повеќе од 175 земји, луѓето ги оставија своите резултати од оваа моќна опсесија. Но, зошто тогаш не спречува некои луѓе да тргнат по патот на прељубата?

Руски генијалец ќе ви покаже како си направи моќна ветерница без пари и сега има бесплатна струја за целата куќа

Големите перки ги направи од обична пластична канализациона цевка, а за малата перка искористи две стари тастатури. Единствено акумулаторот и генераторот се некаков трошок, но тоа се плаќа само еднаш.

Англичанецот ги натера несовесните луѓе да си го соберат ѓубрето што го фрлија во нечија нива

Наместо да плаќаат некој да им го исфрли шутот од дома, тие сами си го решаваат, а за околината и за другите луѓе баш им е гајле.

Нов продавач на обука (виц)

Сопственик на продавница вработува нов продавач и го обучува. Една муштерика влегува:
– Добар ден, госпоѓо! Повелете?
– Добар ден! Прашок за перење „Ариел“ ве молам!

Смешни слики #1503

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1503-ри дел.

Деца од семејства со различни примања ги покажаа своите омилени играчки, а резултатот тера на размислување

Ана Рослинг 15 години прави глобалните јавни податоци да бидат полесни за употреба. Обидувајќи се да излезе со идеја што ќе се поврзе со луѓето подобро од шарените графикони, таа ја креирала Dollar Street. Иницијативата имала тим од фотографи кои документирале над 264 домови во 50 земји. Во секој дом, фотографот помина еден ден фотографирајќи до 135 предмети, како што се чевли на семејството, четки за заби или … детски играчки.

Вака камилите јадат кактуси со боцки од по 10 сантиметри

Еволуцијата си го направила своето. Како инаку би преживеале во пустините каде што единствената течност и храна може да биде ова?

Британската репортерка од коњските трки си го ризикуваше животот за да фати коњ кој бега

Хејли мори што направи?! На нејзиниот колега од студиото не му се веруваше :).

Прекрасниот живот на „златната младина“ на Африка (37 слики)

И покрај фактот дека многу луѓе во Африка одвај врзуваат крај со крај, а често гладуваат и немаат чиста вода за пиење, и таму има многу претставници на „златната младина“. На нивните страници во Instagram, татините синови и ќерки објавуваат фотографии на кои го прикажуваат нивниот луксузен живот. Да ги погледнеме.

Дечкото нема ремен на панталоните, но Господ гледа и веднаш праќа помош (Гледајте до крај!)

Местено или не, финтата е смешна :).

Фраерот се качи на подиумот во дискотеката за да игра со атрактивната танчерка, НО…

Како другар што може да ти смисли нешто зад грб, никој не може :).

Фраер не се станува, фраер се раѓа!

Децата гледаат и учат од возрасните, а вакви примери во секојднениот живот има колку ти душа сака.

Дебелиот Кинез е опасен магионичар и знае како да ѝ го сврти умот на девојката

Другарот е секогаш тука да помогне, а снимачот да се гази од смеење :).

Како живеат младите брачни парови и што се случува кога доаѓа свекрвата?

Вистината прикажана преку едно кратко, смешно видео :).

Девојката мислеше дека ја снимаат затоа што е многу згодна и почна да се прчи :).

Куп сеирџии застанале и чекаат некој да помине на лизгавото место покриено со кал.

+