Чудотворниот производ на Норвешка: Масло од црн дроб на бакалар

Рибиното масло и маслото од црниот дроб на бакалар се различни соединенија, но честопати се мешаат.

Смешни слики #1963

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1963-ти дел.

Типот си набавил многу моќно оружје, опасно по живот

Оружјето има многу слично име со познатата руска пушка, а се вика „Кетлашников“.

Типот е многу силен и многу голем фраер, затоа што бикот е позади оградата

Но, погледнете што се случи наредниот момент, кога на бикот ептен му пукна филм!

Темни теории на заговор кружат околу овој паметен белуга кит, кој наводно се вика Хвалдимир

Белуга кит кој неодамна се прослави на интернет така што има ја враќа топката на луѓето, а и многу други работи, можеби не е обичен кит, според темните теоретичари на заговор.

Работите не тргнаа според планот на струшкото градилиште

Благодарност до Симе, кој ни го испрати видеото и слатко нѐ насмеа.

Овие неколку руски мажи си нашле интересно хоби: Да си направат функционална мини парна локомотива во блиската шумичка

Да го погледнеме резултатот од безбројните интересни работни часови на нивниот проект.

Љубовница како Памела Андерсон (виц)

Мажот и жената се испокарале до крајни граници, мажот си ги собрал куферите и излегува од куќата. На излегување жената му вели:
– Ти посакувам да си најдеш љубовница како Памела Андерсон!

Дебелиот Арап и камилата

Кутрата камила не е свесна што ја снајде, а кармата брзо го стигна и Арапот.

Патникот во возот има проблем со техниката

Како е можно после 40 години користење, Вокменот да не може да ја врти касетата? Ако не сака со добро, тогаш со лошо и пак ќе сака :).

Современите девојки се толку рамноправни со мажите, што сами си менуваат сијалици дома!

Само што понекогаш работите не одат според планот, кој во нашата глава изгледа прилично добар.

Ако немаш лажица на работа, а ти се јаде овошен јогурт, ова НЕ Е добро решение!

Особено ако те видат колегите и некој од нив ако те снима!

Кога ќе ти „замрзне“ мозокот среде бел ден

Некој добро се нагостил уште од сабајле.

Зјапачот во теретана им даде еден голем комплимент на жените

Има ли поголем комплимент за изгледот на жената, од тоа некој до толку да се зазјапа во не :).

Тешко е кога маќеата ќе ти донесе нова „сестра“ дома на 20 години!

Кога со „сестрата“ немате никаква биолошка врска, ти личиш на татко ти, а таа има вкус како мајка ѝ :).

ТЕСТ: Решете го овој тест со бои и ќе дознаете на која особина луѓето ви се восхитуваат

Дали некогаш се прашувате зошто луѓето ве сакаат? Дали е тоа вашиот добар изглед? Вашиот мозок? Или вашата пријателска личност? Искористете го овој квиз за да дознаете!

Руски пилот е обвинет за загрозување на животот на патниците, откако дозволил негова „пријателка“ да управува со авионот

Покрената е кривична постапка против пилот, кој ѝ дозволил на неговата „пријателка од детството“ да ја преземе контролата врз патничкиот авион во Русија.

Начинот на кој овој човек се „осигурал“ дека ќе му го вратат фотоапаратот е генијален и комичен

Дали некогаш сте ја изгубиле камерата, фотоапаратот? Ако е така, знаете колку може да биде страшно.

Целото маало си ја обожава комшивката, која по професија е оперска пејачка

Со тек на време сите ги научила да ја сакаат и ценат операта, а вака изгледа секоја вечер во маалото.

Плавушата испушта многу смешни звуци во салата за вежбање

Погледнете ги реакциите на мажите!

Руски женски натпревар во плескање по зaдници

Додека руските мажи се натпреваруваат во удирање шамари, нивните жени се плескаат по зaдницитe! Доколку вчера ја пропуштивте најјаката битка на сезоната на удирање шамари, кликнете овде.

Од комарец до билдериште какво што ретко кој видел во животот

Не може да се каже дека Крег Голиас од Лас Вегас ги инјектирал сите чуда на мексиканските улични фармацевти во неговото тело за да стане толку огромен, но имаме чувство дека пробал неколку. Може да се преправате дека целата мускулна маса сте ја добиле преку вежбање и здрава исхрана, но ретко кој ќе ви поверува […]

Таксистот за малку ќе го видеше автобусот и ќе си имаше две врати

Ретровизорите не се само за возење, туку и кога ќе застанете и ќе планирате да отворите врата.

Романтично изненадување за девојката во ресторан на KFC

Романтика по дефиниција е да ја изненадиш девојката на место каде што најмалку очекува, или некој нешто погрешно сфатил?

Старецот се расплака, откако неговите блиски не дојдоа на неговиот роденден, а потоа се досети на нешто генијално

Семејството е сè, а оние кои ја искусиле убавината на семејната среќа, ќе се согласат со ова тврдење. Се подразбира, понекогаш меѓу членовите постојат спорови, но крвната врска не треба да се наруши.

Како изгледа дрифтање со селфи стап?

Сега да го фатат другарите со стапот, да го искршат од него.

Турската полиција покажува како измамниците наместиле опрема за крадење шифри на банкомат

Ти го снимаат и пинот и двете страни на картичката и потоа ти ја празнат преку интернет.

Заводлива и на 61 година! Шерон Стоун ја повтори познатата сцена од „Основен инстикт“ пред публика

Поминаа цели 27 години и невозможно е да се размислува за Основен инстинкт без најпознатата сцена со прекрстување на нозе.

Е ова е мојата чудесна Македонија! Вака возовите поминуваат преку патот, без да изгазат некого!

Европо држи се, доаѓаме! И тоа со воз!

Некој ѝ го украде шоуто на згодната девојка на плажа

Погледнете што се случи во втор план! Бомба со добра смисла за хумор :).

+