Смешни слики #1843

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1843-ти дел.

Што и да правиш во животот, секогаш ќе се најде некој Азиец кој го прави тоа подобро од тебе

Едноставно многу ги има и никој не може да се бори со тоа, а згора на се и не се мрзливи.

Турист снима необична љубовна романса на плажа во Кипар

Целата плажа им ја испразниле на двајцата љубовници и никој не се ни обидува да ги прекине.

Изненадна роденденска забава во гетото не е баш добра идеја

Гангстерот примети дека нешто чудно му се случува во домот и среќа што не застрела некого.

Двајцата пијани против дечкото со екстремно силен удар

Кога веќе ги нокаутира двајцата, барем и да ги ограби, да не е за џабе :). Инцидентот е снимен на улица во Варшава, Полска.

Маратонецот кој никогаш не се откажува! Секоја чест за ваквите луѓе!

Исто така за почит е и спортскиот потег на колегата, кому не му беше гајле дали ќе биде 2-3 места подолу на листата.

Госпоѓата навистина знае како да заведе маж на улица со својот танц

Врв на провокацијата беше начинот на кој го заврши танцот.

Кога судијата не гледа… Многу подол (не)фудбалски потег од страна на напаѓачкиот фудбалер.

Тој всушност цело време чекаше момент кога судијата ќе се сврти на другата страна.

Оваа прекрасна девојка потрошила 18.000 евра и го покрила телото со тетоважи од нејзините омилени филмови.

Хајди Лавон е толку опседната со филмови што нејзиното тело е целото покриено со нив. И покрај тоа што девојката, која што работи како фото-модел, до сега потрошила 18.000 евра за тетоважи, таа нема намера да престане. Во изминатите 14 години, таа направи дури 41 тетоважа, а првата ја направила на 18 годишна возраст, а […]

Вториот живот на стариот автомобил: Погледнете што направил газдата со своето Ауди од 1984, наместо да го продаде за старо железо

Бидејќи ремонтот чинел неразумна сума пари, а за автомобилот го врзувале многу убави спомени, сопственикот нашол решение. Автомобилот го претворил во сауна.

Ефектот ПРЕПИЛЕ (40 слики)

Ред Бул ти дава крилја, а ракијата ти го дава ова:

Руси на Фејсбук (35 слики)

Гледајте што се може да се сретне на рускиот Фејсбук.

Мотика лето 2019 (44 слики)

Што се можеше да се сретне ова лето.

Тесните фустанчиња не излегуваат од мода 122 (41 слика)

Мода за девојките кои не се срамат да го покажат своето тело.

Девојки се фалат со новите парчиња долната облека на социјалните мрежи

Штом ќе се вратиш дома од продавница, ред е да се пофалиш и на социјалните мрежи. Која е најмногу за фалење, оценете вие.

Учителка сподели фотографија од необичен ранец на ученик направен од неговиот татко и целиот свет ја дозна нивната приказна

Добивањето на образованието е еден од најзначајните пресвртници во животот на детето, кој има клучна улога во одредувањето на иднината на детето. Сепак, според Обединетите нации, скоро 60 милиони деца од основно училиште не се на училиште. Една од најчестите причини е сиромаштијата.

Разнесувачот на пица од надарената девојка доби многу поголем бакшиш отколку што очекуваше

Девојката смислила сценарио и наместила камера да ја снима шегата, која разнесувачот ќе ја памети долго време.

Кога одиш на кафе со Емануела, таа ти го дава далечинското од нејзината нова играчка, за да ти биде интересно

А кој маж не би се заиграл со вакво далечинско?

Пријава на голем грабеж во Македонија (виц)

– Ало, Полиција, не ограбија!!! Сѐ ни украдоа! Не знам како ќе живееме од сега па натаму!
– Полека, полека, смирете се. Каде се случи инцидентот?
– Тука, бе, во Македонија? Многу луѓе настрадаа!

Ризик е да лајкуваш статуси во Македонија (виц)

Пред неколку години лајкнав статус на деканот на Електротехничкиот факултет во Валандово и по кратко време дипломата за завршено високо образование ми ја испратија по e-mail. Сега читам еден стаус на Заев и се плашам да го лајкнам. Да не ме стават некаков министер или пратеник…

Полициската брканица со пијан возач со украден автомобил заврши брутално

Брканицата е снимена во гратче во Полска со тесни улички, а најдебелиот крај го излече највиновниот.

15 ситуации во кои луѓето пронашле неверојатни работи во шумата

Има нешто мистериозно и чудно кај шумите. Тука се крие еден нов и посебен свет, но токму кога ќе помислите дека сме откриле сѐ природата и луѓето не изненадуваат на свои начини. Од природа до човечки фактор, шумите нудат рај за очите и мир за душата каков што нема на друго место, но и збунувачки ситуации.

Спасување на џиновски багер од 750 тони, кој заглавил на островче

Понекогаш силата на природата може да им направи големи проблеми на луѓето, но за сѐ има решение, само треба да се мисли.

Дебел полицаец се качува на велосипeдот на детето… Се насмеа ли денес?

Кутрото дете, одвај си го извади велосипедот од зaдникoт на полицаецот :).

Е ова е маж! И покрај тоа што дознал дека девојката го изневерува, сепак реши да клекне на колена и јавно да ја запроси

Девојката навистина не очекуваше вакво јавно запросување. Му симнуваме капа на фраерот!

Твeркaњетo ви е интересно, затоа што не сте виделе современа американска Бурлеска претстава

Бурлеска е сценска претстава, комбинација од скечеви, хумор, хорски песни и соло-танци. Јас уште се прашувам дали овој соло танц беше всушност исмевање на трендот со тверкањето, па морав да го погледнам неколку пати 🙂 за да сфатам дека всушност твeркaњетo си извршило свое влијание и врз ваквите претстави кои биле забава за луѓето во […]

Најновиот кинески изум: Роботче кое ги шета мајката и синот низ градот

Колку ѝ да звучи технолошки напредно, сепак се работи за изум на татко-ентузијаст :).

Овие две другарки се славни на Инстаграм затоа што знаат како да им го разубават денот на мажите

Бретани Неш (плавушата) и Тори Рос (бринатата) играат многу забавна игра. Мал проблем настана кога ги сменија улогите :).

Типот добил нејасни фитнес инструкции

Дефинитвно една од најголемите будали што сме ги виделе во фитнес центрите.

Што кажува начинот на спиење за вас? Експерт за говор на тело открива како положбата во креветот ги држи тајните на вашата личност

Повеќето психолози се согласуваат дека нашиот несвесен говор на телото открива многу за нашата состојба на умот, па дури и за нашите односи. Но, што можеме да научиме од положбите во кои спиеме? Дали сте „војник“ кој спие на грб? Или пак „небесен нуркач“? Или пак нешто друго. Анабел Најт е експерт за говор на телото и таа ги толкуваше положбите на спиење и нивното значење. Во која се пронајдовте вие?

+