Смешни слики #1706

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1706-ти дел.

4 загатки кои ќе ги развијат вашите детективски вештини

Ако чувствувате дека на вашиот мозок му е потребно малку подесување загатките се веројатно најдобриот начин да го задржите функционирањето до совршенство. Доколку не го користите мозокот за решавање на одредени проблематики, тогаш тој почнува да работи поспоро и станува послаб. Можеби загатките на прв поглед ќе ви изгледаат тешки, но потоа ќе сфатите дека одговорите се прилично логични. Решенијата се на втората страна.

Со еден пост на социјалните мрежи, девојката ги однесе во болница мажите од половина град

Ах, социјалните медиуми, толку многу работи можете да направите со нив, можете да споделите слики од вашата вечера, да ги потсетите сите колку сакате да пиете кафе, со објавување на фотографии со кафе секој Божји ден или како дамата подоле можете да им соопштите на сите дека имате гонореја. Повторно. Големо благодарам, до социјалните медиуми.

10 кратки вицови за долго смеење

– Колку кила си?
– 50 и кусур!
– Е колку е тој кусур?
– Пааа… 43 кила…

Казахстански наставник по физичко ги воспитува двајцата најголеми фраери во класот

Колку и да те изнервира некое дете, ти си наставник и мора да изреагираш како возрасен човек пред сѐ, а потоа и како педагог. Наставникот по физичко е суспендиран од работа и е приведен во полициска станица на распит.

Правење магии пред вратата на комшивката 90-то ниво

Секој ден кога комшивката се враќала дома од работа пред вратата наоѓала 3 симболи напишани со сол. Немајќи идеја за што се работи, таа ги објави фотографиите за да побара мислење од другите. Наша проценка е дека некоја од комшивките ѝ прави магии. Верувате ли во вакви работи? Познавате ли некој што верува и прави?

Девојката знае и сама да си ја заштрафи вратичката од шкафчето, па кој колку сака нека се смее

Кој будала почнал да прави вакви шрафцигери, што убави си беа тие простите само со рачка.

Границата помеѓу храброста и лудоста е многу тенка! Дечково дефинитивно е луд!

Пред да се преземе толкав ризик, треба да се пресмета дали навистина вреди.

Човек кој живее во планинските делови на западна европа ќе ви покаже како излегува од дома овие денови

Бидејќи на делови од Австрија и Германија паднаа екстремни количини на снег, луѓето кои живеат во тие области мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат.

Надарената гејмерка знае како да привлече фанови на социјалните мрежи

Нормално е на немоќната конкуренција да не ѝ се допаѓа тоа. Во продолжение на видеото видете го коментарот на еден гејмер.

Рускиот татко пред децата ужива во настапот на стритизерката, која му ја викнале дома за роденденот

Во Русија најнормална работа е стриптизерка да ти игра во скутот на роденденот.

Нервозен Русин бега од возилото на пајак службата

Разговорот оди вака: – Ќе ме пуштате ли? – Ќе те пуштиме, само да дојде полицаецот.

Мотика фризура на неделата: Тенда! Погледнете го ова фризерско ремек дело од сите агли!

Некои луѓе едноставно не можат да се помират дека ја губат битката со ќелавоста :).

Со посебна камера која му го следи погледот, дечкото изведува предизвик: Гледај ја девојката во очи

На почеток си ја набилда самодовербата, зборуваше дека луѓето треба да ги цениме според тоа кои се а не според надворешниот изглед. Да погледнеме колку време издржа.

Ова е Бразил! Земјата во која дури и погребот може да заврши непредвидливо!

Како и да ви изгледа, ова не е сцена од снимањето на некој акционен филм, туку секојдневието во државата со највисока стапка на убиства во светот, што изнесува неверојатни 200 убиства НА ДЕН.

Земјотресот на плажа и не изгледа така страшно

На девојките им стана интересно, па дури започнаа и натпревар.

Прекрасната бринета ќе ви покаже како правилно се игра билијард

Разбивањето малку тешко ѝ оди, ама важно поза знае да направи ;).

Родителите прв пат му доаѓаат на синот студент на ненајавена посета и го наоѓаат во играчница

Тие го мислат примерен студент, а тој да ти бил гејмер.

Широкиот градски парк е идеално место за девојката да научи да вози мотор

Што може да тргне наопаку кога пред нема има огромна ливада со ниска трева?

10 научни факти кои покажуваат дека секој од нас си има свои демони

Дали некогаш сте размислувале зошто жените често ги привлекуваат „лоши момци“? Се чини дека сè е очигледно, но сепак девојката одлучува за оваа врска. Излегува дека постои научно објаснување: таквите мажи се сметаат за посигурни и подготвени да преземат ризици. Не верувате? Прочитајте ја нашата статија и ќе откриете уште 9 неочекувани факти за човечката природа.

Нерешителна девојка прескокнува поток во зима, но тука е и цврстата машка рака да ѝ помогне

Смешна ситуација, но само кога ја гледаш од страна.

Кога чекаш воз на снегот…

На луѓето кои прв пат чекаат воз на снег им стана јасно зошто возовите имаат таков дизајн напред. Другите си се тргнаа назад.

Мажот ќе ви покаже како се тестира дали ножот е добро наострен

Ако со него можете да се спремите за бодибилдинг натпревар, значи добро е наострен.

12 навидум секојдневни работи за кои некои луѓе земаат плата

Има една стара поговорка: пронајдете нешто што сакате да го правите и пронајдете начин да бидете платени за да го направите тоа. Додека изреката веројатно не е наменета да биде толку буквална како што звучи, ќе бидете изненадени кога ќе дознаете дека постојат луѓе кои, всушност, успеваат да заработуваат за живот само со тоа што прават работи кои се дел од секојдневието и би требало да бидат бесплатни.

Инструкторот за летање со змеј заборави да му го закачи јажето на грбот на туристот

Кутриот турист во Швајцарија, собрал храброст да лета со змеј, за да си помине незаборавно. Наеднаш, животот му се најде во голема опасност.

Машина за ражничи, сон на секој мераклија на месо

Не знам за вас, ама јас би можел да го гледам ова видео цел ден :).

Запознајте ја апликацијата Huawei Facing Emotions која им помага на лицата со оштетен вид

Дали некогаш сте се запрашале која е функцијата на поплочувањето со испакнини на пешачките премини, скалите и влезовите? Тоа е во суштина начин со кој лицата со оштетен вид се предупредуваат на можна опасност, која е една од многуте иновации која им помага на лицата со оштетен вид да се движат слободно и безбедно. Иновации […]

Мајсторот измислил и сам си направил многу јака вертикална скара за печење месо на ражен

Генијално! Скарата има капацитет да пече 8 ражни истовремено, а ако ви се брза, можете да преместите неколку на поблиските запци.

Градниците не се повеќе во мода! На потег се храбрите девојки!

Ви се допаѓа ли овој тренд? Гласајте на анкетата подолу.

Што советуваат научниците да јадеме, според нашата крвна група?

Прилично е лесно да се открие на која крвна група припаѓате. Сѐ што е потребно се 3 епрувети и со 3 различни реагенси кои содржат 3 различни антитела: A, B и Rh. И примерок од крв, се разбира. Кога ќе се стави крв во сите епрувети се чека реакција. Кога крвта се згрутчува тоа значи дека реагира со истите антитела што ги има во себе и на овој начин научниците откриваат на која крва група припаѓате.

+