20 лесни и практични трикови за секојдневниот живот, кои ќе ве направат вистински експерт во родителството

Речиси секој родител се соочува со истурен пијалок и храна, играчки на масата, а родителите се чувствуваат како на авантура за преживување, справувајќи се со секојдневните родителски предизвици.

Рускиот војник очигледно не се пријавил доброволно да биде падобранец, но неговиот инструктор брзо го „убеди“

Скокај Ламбе! Не велиме дека е лесно да си падобранец, но очигледно овој војник од Русија го сфатил тоа во моментот кога требал да скокне.

Ова плишано мече не е само обичен подарок за девојката, туку ја погоди длабоко во душата

Кога му ја стегна раката на мечето, тоа почна да зборува, но со гласот на нејзината неодамна почината мајка.

Каде го снемало мажот? (виц)

Жената налутена:
– Каде беше пред 1 час?
– Види ја петата страница на весникот.
– Ама баш таа ја нема!
– Аха, е па што мислиш, каде сум бил!?

Порака во шише испратена од 13-годишно момче пред 50 години конечно е пронајдена и ќе го добие својот одговор

9-годишниот Џаја Елиот и неговиот татко Пол се шетале на плажата Талиа во Јужна Австралија. Тогаш на брегот забележале шише со интересна порака во него.

Вистинското пријателство никогаш не умира! Верниот пријател не сака да го напушти ковчегот на неговиот починат сопственик

Оваа трогателна сцена која ќе ги расплаче и најсилните е снимена од страна на роднина на починатиот во главниот град на Перу, Лима.

Убиец кој бил ослободен од затвор затоа што бил „премногу стар“ уби повторно

Алберт Флик, од Мејн, бил осуден на 25 години затвор за убиство на неговата сопруга во 1979 година.

Смешни слики #1866

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1866-ти дел.

Конечно, вистината за Македонија и Македонците (виц)

– Зошто Македонците имаат скокачки ора со високо кренати нозе?
– Затоа што тогаш, кога се населиле на територијата на Македонија, земјината кора уште не била оладена…

Албанец пронашол фотографија од својата ампутирана нога на кутија тутун

Најголем дел од кутиите со цигари низ светот денес, на задната страна содржат фотографија која предупредува за опасностите од пушењето и ова е веќе прифатено од луѓето. Но, што ако си купите цигари и на задната страна забележите нешто познато.

Херој на денот: Запознајте го возачот на автобус кој 12 години вози по патот по кој вие не смеете да поминете ни пешки

Да се биде возач на автобус на прв поглед не изгледа како многу опасна професија. Но, ова не важи за Глориосо Алданиега, кој ја има една од најопасните работи во светот.

Турскиот возач на автобус само малку пред време ја отвори вратата… Што може да тргне наопаку?

1 секунда трпение може многу да ти смени во животот е лекцијата што ја научи оваа девојката.

Оваа симпатична Русинка од Сибир смисли интересна финта како да заработи стотици евра за нејзиниот стар телефон

Девојката сакала да го смени својот стар iPhone 8, па го огласила на продажба, но не обична продажба.

Лудак со Ферари бега од полицијата на неверојатен начин

Е ова е вистински мајстор за возење!

Четворица млади Руси ѝ свртеа 2 реда муабет на продавачката, за да не примети дека планираат да си обезбедат бурен викенд

Таа мисли дека ѝ се пуштаат, а тие дошле со сосема друга заадна намера.

Градски автобус број 22, со специјално воздушно ладење на моторот (2 слики)

Спиеш ли мирно Илон Маск? Мотика решенијата се појаки и од твоите Тесли :).

Модата со искинатите фармерки продолжува и во лето (2 слики)

Ова е едно сосема ново ниво на кинење фармерки. Би носеле ли вакви фармерки?

Зајко многу сакал да краде (виц)

Зајко си ја зел кошничката и отишол да краде. Отишол во Австрија и викнал на цела глас:
– Јас сум Зајко со кошничката и дојдов да крадам!
Од таму му рекле:
– Тука нема ништо за крадење Зајко, оди во Америка.

Култни реплики и барања до DJ во македонска дискотека (виц)

Култни реплики и барања до DJ во македонска дискотека:
– Пушти нешто наше од Цеца.
– Дај нешто „по така“.
– Пушти некое ново ретро.

15 обични производи кои секојдневно манипулираат со нашето расположение

Од каде доаѓа ненадејна главоболка? Зошто понекогаш не можеме да спиеме? Која е причината за вознемиреност и тага? Многу луѓе го обвинуваат за сето ова променливото време, заморот по напорната работна недела или нешто друго. Но, воопшто не мислиме дека вообичаената храна може да влијае на нашата самоперцепција и здравје.

Какво е чувството да се возиш во луксузниот Кадилак на Доналд Трамп од далечната 1987

Возилото е сега историја, а го осмислувале компанијата Кадилак и Доналд Трамп заедно. Направиле само 2 прототипа и соработката престанала.

Глупавиот крадец сам себе си се уапсил

Мислел дека ќе може да влезе преку решетките, главата му поминала и потоа заглавил во нерешлива загатка.

Таткото на ова семејство се „закачил“ со погрешни луѓе

Седат дома заклучени со жената и децата, а двајцата идиоти се обидуваат да влезат да ги убијат.

И после некој од гостите ќе се чуди зошто салатата нема прелив

Девојката едноставно нема нагон за повраќање. Погледнете што ѝ направи на сместата од мајонези, павлаки, масло, оцет и зачини.

Денес комшијата имаше голема среќа

Што не значи дека ќе ја има и утре. Но утре ќе знае и ќе биде повнимателен.

Романтичната вечера со девојката не тргна според планот, а почна совршено добро

Наеднаш, сосема неочекувано, главниот актер беше онеспособен :).

Љубоморниот маж ја затече својата жена како руча во ресторан со детето, со пријателката и со друг маж и изреагира брутално!

Очигледно тука има историја во врска со другиот маж, која не се гледа на видото, штом мажот постапи на ваков начин.

Будалата си купил падобран од интернет и реши да го тестира од терасата на својот стан

Жената го разубедува, детето плаче, но тој е сигурен во себе, а плус има поддршка и од другарите. Погледнете што се случи!

Дали би одвоиле 22.600 денари за една ноќ во најубавата „куќичка на дрво“ во Данска?

Совршен бегство е една од оние работи за кои сите ние сонуваме, било да е егзотично одморалиште или кампување за викенд покрај река или езеро. А доколку шумата е вашиот прв избор тогаш Расмус Лајбек го има совршеното место за вас. Тој имал сон да ги приближи луѓето до природата и така го создал „Løvtag“, што на дански значи крошна на дрво.

Како сами во дворот да си направите совршено добро печено прасе полнето со сарми?

Идејата звучи по малку лудо, а реализацијата е уште полуда.

+