Смешни слики #1707

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1707-ми дел.

Бебе почнува заразно да се смее откако го слуша гласот на нејзината сестричка за прв пат

На видеото малата Скарлет не може да престане да се смее откако за прв пат ја слуша својата сестричка Хејли како и вели „помала сестричке“. Кога се родила Скарлет имала интестинален проблем и третманот со антибиотици го оштетил нејзиниот слух. Мајката на Скарлет не била свесна дека нејзиното бебе имало толку оштетен слух, се додека не ја слушнала како се радува на нејзиниот и на гласот на нејзината постара ќерка.

Како изгледаат популарните девојки на социјалните мрежи и во реалноста?

Ова Вики Петисон, популарна ТВ водителка на забавната телевизија MTV. Таа има многу фанови на социјалните мрежи, но папараците успеаја да ја фатат нејзината природна „убавина“. Еве какви слики објавува на социјалните медиуми: А еве како изгледа:

Жена успеала да сокрие 4 украдени Ролекс часовници, вредни 108.000 $, на место каде што никој не бара

Делаџуреа Брукинс се запознала со маж во клуб во Мајами и откако отишле во неговата соба таа успеала да му украде 5 Ролекс часовници вредни над 108.000 долари. Откако 46-годишниот Рамон Рамирез сфатил дека му ги нема часовниците решил да се соочи со 29-годишната Делаџуреа.

19 ситуации во кои светот заглавил во „матрицата“ на начини кои не би се случиле и во видео игра

Неодамна, идејата дека живееме во компјутерска симулација станува се повеќе популарна. Некои луѓе веруваат дека реалноста околу нас е само компјутерска програма дизајнирана од понапредна цивилизација. И има толку многу работи во светот што само ја докажуваат оваа теорија! Откако ќе ги погледнете овие фотографии ќе сфатите колку може да биде чуден светот во кој живееме.

Девојка го избола 13 пати со нож, но на судењето наместо оптужби тој и поставил едно многу романтично прашање

Маж по име Шакур бил скоро убиен во суров напад со нож, од страна на неговата девојка. Тој преживеал бидејќи успеал да избега од местото на настанот, во Нижнекамск, Русија. На човекот му биле потребни 3 недели за да закрепне и да може да сведочи на суд против неговата девојка, која се изјаснила како виновна за нанесените 13 убодни рани. Сепак во судницата се случил пресврт кој никој не го очекувал.

20 напуштени места, за кои знаеме само благодарение на љубителите на тајни и мистерии

Современиот свет поставува високо темпо: некои градови брзо се развиваат, други исто толку брзо стануваат празни и заборавени. Некогаш просперитетните места сега изгледаат како снимки од хорор филмовите, а погледот на природата, која буквално го голтнала сето она што било создадено од луѓе, нè потсетува колку сме немоќни пред забот на времето.

Како да им го уништиш најважниот момент во живото на двајца заљубени?

Дечкото подготвил романтично изненадување, договорил камерата да го снима додека ја запросува својата девојка на спортски натпревар. Но, некои работи, како што е на пример однесувањето на овој тип, не можеш да ги предвидиш.

Тинејџерот е најголемиот баксуз меѓу сите криминалци

Додека се обидуваше да ограби автомобил, му дојдоа двајца полицајци, но тоа е само почетокот на неговите маки.

Две пијани другарки бегаат во ходникот на хотелот по долна облека

Изгледа се засрамија што снимачот и другарите ги видоа по долна облека, па нагазија до даска, а особено втората.

Запознајте ја Мексиканката Јаела, горда носителка на прекарот „Кралицата на истегнувањето“

Одличен начин малку да ви се растерети умот од нашите неспособни политичари, кои веќе 27 години ни вршат психичка тортура.

Приказната за видеото на кое бразилските полицајци вадат жив човек од гроб

Видеото кружи по социјалните медиуми со приказна дека човекот бил закопан жив, но вистината до која дојдовме ние е сосема поинаква.

Работникот маестрално се спаси да не си ја скрши главата на улица

Еве што ти значи да имаш цврсти, работничи раце.

Како просечен Македонец користи кредитна картичка? (виц)

– Денес ми ѕвони телефонот.
– Здраво, се јавуваме од банката.
– Да, повелете?

Малите деца се премногу искрени (виц)

Мажот ми си го турна мобилниот телефон и тој падна под масата. Ме моли да го кренам, но јас одбивам, бидејќи секоја вечер му повторувам да не го остава на масата. Додека се расправаме, ѕвони фиксниот телефон и ќерката крева. Од таму мајка ми прашува зошто крева таа, што правиме ние?

Македонскиот овчар и француската дама (виц)

Еден македонски овчар си го пасел стадото, а подолу по патот се движел луксузен автомобил. Наеднаш автомобилот се расипал и застанал. Излегла една Французинка – се врти, се туфка околу автомобилот – не знае да си го поправи.

2-годишното девојче се обидува да комуницира со својот глувонем татко

Иако не ги знае гестовите, сепак девојчето даде сѐ од себе да му каже на тато нешто. Позитив на денот!

Девојката ѝ помага на својата пијана другарка да си отиде дома

Останатото го направи гравитацијата :).

Двајца другари решија да го пробаат механичкиот бик и тоа заедно

Од 2 пати геј се станува ли?

Моторџијата за влакно избегна судир со невнимателниот камионџија, а погледнете што се случи потоа

Луѓе сме, грешки правиме. Затоа треба да се извинуваме и да си простуваме.

Кратко интервју со гејмерот „Нинџа“ кој заработува половина милион долари месечно од играње Фортнајт

Ако играше видео игри додека го правеа интервјуто, ќе заработеше десетици илјади долари. 2/3 од приходите му се од YouTube и стриминг платформата Twitch, а останатите пари од спонзорите чии производи ги рекламира додека оди во живо. Дечково е инспирација за многу гејмери, но пред да решите да станете професионален гејмер, имајте на ум дека […]

Работа за вистински мажи!

Градежните работници го растураат скелето на врвот од облакодерот, затоа што повеќе нема да им треба.

Кога оваа девојка почнува да вежба, останатите во салата само гледаат без да трепнат

Ова е нејзината серија од вежби која остава без зборови.

Кога немаш во главата ќе се мачиш!

А уште повеќе ќе се мачиш ако згора на тоа си и инаетчија како женава, да не ги прифаќаш поедноставните решенија на другите.

Кинеските шефови повторно сурови, овој пат работнички ползат по улиците затоа што не ја постигнале „годишната цел“

Работниците од кинеската компанија биле принудени да ползат на улица откако не успеале да ги постигнат своите годишни цели, предизвикувајќи многу негативни коментари за начинот на работа на шефовите и директорите во Кина. Персоналот бил на сите четири и се движел низ прометните улици на градот Тенгжоу. Граѓаните биле шокирани од глетката.

Изведбата на оваа гимнастичарка била оценета со чиста 10-ка, а нејзината страст докажува дека ја заслужува

Иако луѓето велат дека треба да „танцуваме како никој да не нѐ гледа“ Кејтлин Охаши, гимнастичарка на Универзитетот во Калифорнија направи изведба со која знаеше дека целиот свет ќе ја гледа и навистина се предаде. Разиграната гимнастика на Кејтлин ѝ донесе овации и насмевки на лицата на нејзините колеги, а девојката доби чиста 10-ка и победи на натпреварот. Погледнете ја Кејтлин која зрачи со позитивна енергија и многу страст кон гимнастиката.

Психолозите го објаснија значењето на соништата, кои понекогаш сите ги сонуваат, а некои од нив не треба да ги игнорираме

Човештвото низ своето постоење, се обидува да ги разоткрие мистериите на соништата. Сега дури и постои посебна наука која ги проучува соништата, наречена онирологија. Оваа наука ги проучува соништата, нивната таинственост и можноста да ја предвидат иднината. Но, психолозите веруваат дека соништата точно ја одразуваат нашата моментална состојба и често тоа е начин на потсвеста да ни каже нешто многу важно.

Јапонскиот уметник создава животни од балони, но тие не изгледаат како фигурите кои сте навикнале да ги гледате

Најверојатно секој би сакал да го види јапонскиот уметник Масајоши Мацумото на својот роденден. Тоа не е воопшто чудно бидејќи неговите неверојатни скулптури на животни од балони изгледаат скоро како вистински! За секое од овие дела Масајоши поминува од 2 до 6 часа во работа, и ние разбираме зошто. Ние решивме да споделиме со вас некои од неговите најинтересни дела.

Монголскиот начин на сечење лубеница е многу поразличен, но попрактичен од нашиот

Мене уште не ми е јасно како успеа вака да ја исече.

Евтин начин на одење на работа во Филипини

Наместо со воз, многу Филипинци одат на работа со импровизираните шински колички кои ги туркаат бездомници. Ова е многу поевтино од возот, но на места како на пример премин преку мост е многу опасно. Бидејќи количките возат по шините по кои возат и возовите, а на мостовите нема каде да се тргнат. Еден бездомник – […]

+