Јако: Кога песната ќе те погоди директно во срце…

Јако: Кога песната ќе те погоди директно во срце…

Се забавува како да му е последен ден од животот! Песната е „San Salvador“ од David Moleon.

16 годишен тинејџер им помага на полицајките да се справат со насилникот

16 годишен тинејџер им помага на полицајките да се справат со насилникот

Необична случка во англискиот град Брајтон.

Мајката што ја учела ќерката што да прави на првиот состанок (виц)

Една неискусна девојка се подготвувала за прв состанок со еден дечко. Пред да излезе, мајка и ја советувала:
– Ќерко, за ништо на светот нема да му даваш да те соблече од половината надолу. Ако многу инсистира кажи му дека таму има жар и ќе се изгори.

Ловџија завиваше како којот во шумата и доби одговор од кој ќе ви застане крвта во вените

Ловџија завиваше како којот во шумата и доби одговор од кој ќе ви застане крвта во вените

Ова требаше да биде шега, но камерманот веќе го фати паника. Кој пат да го фатат сега?

Комшијата и згодната комшивка (виц)

– Еј комшивке, ќе ми дадеш ли?
– Како не ти е срам бе?! Како можеш така да ми бараш?!

Предизвикот на Реми Гаилард за слободна Шкотска

Предизвикот на Реми Гаилард за слободна Шкотска

Кој е за слободна Шкотска треба да облече килт, да земе гајда и да засвири на ветрот :). Реми уште еднаш докажа дека е најбудала на цел интернет :).

Жестока скриена камера: Полицијата напаѓа ноќе со автоматска пушка

Жестока скриена камера: Полицијата напаѓа ноќе со автоматска пушка

После снимањето треба да им викаат мафнете и на скриената камера и да им даваат по еден пар чиста долна облека :).

Шегата со ограбување црнци на улица тргна наопаку

Шегата со ограбување црнци на улица тргна наопаку

Кај црнците нема многу предупредување, а и не пали баш муабетот „Шега беше, шега беше…“ :).

Дечко се трка со метрото од една до друга станица

Дечко се трка со метрото од една до друга станица

Луда идеја. Да видиме дали ќе успее да се симне на едната станица и да го фати истиот воз на наредната.

Ограбувач со мотор против велосипедист со камера на глава

Ограбувач со мотор против велосипедист со камера на глава

Мајк Грацијано е на мисија со своите пријатели да отпатуваат во секоја земја во светот. Додека се возеа со велосипеди низ главниот град на Аргентина, Буенос Аирес, им се случи една непријатна случка. Еве како вистински изгледа некој да се обиде да ве ограби на улица.

Магија во фабрика со клучеви кои играат

Магија во фабрика со клучеви кои играат

Како ли им успева на работниците така да ги наместат клучевите? Ајде некој физичар да се обиде да ни го објасни овој феномен.

Традиционална игра на пристаниште во Италијанскиот град Галиполи

Традиционална игра на пристаниште во Италијанскиот град Галиполи

Настанот „Cuccagna a mare“, што во превод значи богатство во морето, се одржува секоја година на пристаништето во Италијанскиот град Галиполи. Целта на натпреварувачите е да успеат да го дофатат знамето одејќи боси по мрсен столб. Паѓањата се она што го прави настанот интересен и смешен.

Одлична техника за брзо кревање онесвестен човек од земја

Одлична техника за брзо кревање онесвестен човек од земја

Да го направиш ова сам на регуларен начин ќе се изнамачиш, а може и да не успееш. Еве како го прават тоа нинџите :).

Чистење на гумени остатоци од метал со ласерски пиштол од 1000 вати

Чистење на гумени остатоци од метал со ласерски пиштол од 1000 вати

Чистење со светлина, без хемикалии и други помошни средства. Ова е вистинската моќ на современата наука и технологија!

Сообраќаен метеж во Аргентина

Сообраќаен метеж во Аргентина

Краток филм на режисерот Фернандо Лившиц.

Куче спасува дете кое си играше во водата

Куче спасува дете кое си играше во водата

Добро е, добро е Џони, го спаси :). Малиот најобично си се капеше во овдата, кога Џони помисли дека се дави :).

Голич кабадаииа со филм вересија

Ако прашаш некој Македонец за то шо значи мангуп, сигурно ќе ти речи преварант, арамија, лажов, неранимајко, бесрамник и сл.

Е, дами и господо во Битола е обратно.

Чувате мачка дома? Тогаш мора да го видите ова!

Чувате мачка дома? Тогаш мора да го видите ова!

Ова е најдобрата техника за чистење на влакната од мачката од перница. Едноставно, ефикасно и евтино.

Кинезите почнаа да прават патеки за зависниците од мобилни телефони (8 фото)

Во туристичкиот град Чонгкинг во Кина, неодамна беше направена нова пешачка патека за зависниците од мобилни телефони. Така, сега зависниците можат слободно да одат со главата надолу, без страв дека ќе се судрат со другите пешаци. Ова е прва ваква пешачка патека во светот.

Времето лета, животот поминува, а секоја жена ја очекува една пресвртница за која треба да биде подготвена

Менопаузата е пресвртна точка. Не е болест, но може да има големо влијание врз општата благосостојба на жената. Иако менопаузата може да донесе физички промени како жешки бранови, ноќно потење и други симптоми, исто така може да биде и почеток на нова и благородна фаза во животот на жената и златна можност за борба против главните здравствени ризици како срцева болест и остеопороза.

Кога децата и родителите ќе си ја заменат облеката (14 фото)

Резултатите од овој интересен експеримент се посмешни отколку што мислите. Замислете како би изгледале вие кога би си ја замениле облеката со својот татко или со својата мајка.

Смешни слики #343

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 343-ти дел ;).

Борбата за чист град на еден моторџија

Борбата за чист град на еден моторџија

Овие неколку дела што ги направи моторџијата вредат многу, затоа што видеово ќе го видат луѓето од целиот град и ќе размислат два пати пред да фрлат ѓубре на улица нареден пат.

Во иднина ќе можете да си изградите цела куќа само за 4 дена

Ова можеби звучи како луда идеја, но веќе е реалност во некои делови во светот. Тајната е во големите блокоби од експандиран полистирен, материјал кој може да се купи и кај нас. Гледајте каква куќа од соништата направија дечкиве за 4 дена! Дали ова е почетокот на крајот на градежната мафија? Pop-Up House: the affordable […]

Луд Русин си ја проба силата против автомобил

Луд Русин си ја проба силата против автомобил

Да го направи ова против Лада Нива, тогаш може да му симнеме капа :).

Еве како луѓето од Аризона се справуваат со поплавите

Еве како луѓето од Аризона се справуваат со поплавите

Ја извадија опремата од гаражите и стапија во акција.

Не сака да плаќа паркинг, а уште помалку сака да плаќа пајак служба

Не сака да плаќа паркинг, а уште помалку сака да плаќа пајак служба

Човеков се заинаети, реши да турка ѕид со глава и му успеа.

Кога на колата ќе и ставиш ауспух од моторче

Кога на колата ќе и ставиш ауспух од моторче

Тојота Корола Турбо Фарт :).

Дечко бара прегратка од случајните минувачи на улица

Дечко бара прегратка од случајните минувачи на улица

Одличен социјален експеримент. Бидете трпеливи додека да започне вториот дел од видеото со бездомниците.

Инсталирање на Сопруг 1.0 (виц)

Почитувани инженери од техничка поддршка,

Минатата година го надградив Дечко 5.0 на Маж 1.0 и забележав забавување во вкупните перформанси на системот – особено во апликациите Цвеќе и Накит, кои работеа беспрекорно кај Дечко 5.0.

+