Ремко од Холандија бара пријатели од целиот свет

Ремко од Холандија бара пријатели од целиот свет

Има 35 години и сака да оди на состаноци, да четува и… Ова е неговиот видео оглас :).

Прекрасно: 4 девојки од Грузија си одат по патот и си пеат

Прекрасно: 4 девојки од Грузија си одат по патот и си пеат

Какви гласови имаат… чудесно! Мотика хит на денот!

Тест за бременост (виц)

Гужва во аптека, една девојка доаѓа на ред:
– Имате ли тест за бременост?

Смешни слики #336

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 336-ти дел ;).

Оригиналниот одговор на едно дете од Босна на прашањето: Како се вика човек кој е на власт?

Оригиналниот одговор на едно дете од Босна на прашањето: Како се вика човек кој е на власт?

Детето само ги слушало постарите и си извлекло свој заклучок. ШАМПИОНЧЕ!

Наркоманката и алфа мажјакот на патот

Наркоманката и алфа мажјакот на патот

За нестрпливите, акцијата почнува на 1:30.

Како еден креативен човек успеа својата стара када да ја претвори во нешто преубаво?

Наместо да им ја даде на собирачите на старо железо, човеков најде начин како да и подари втор живот на неговата стара када.

Она што се случува во ова мало село е морничаво. Да не има нешто во водата?

Замислете да влезете во некое мало село и насекаде да гледате само близнаци. Точно тоа се случува кога ќе отидете во индиското село Кодини.

Како да добиеш број од девојка без да кажеш ниту збор?

Како да добиеш број од девојка без да кажеш ниту збор?

Можеби ваква финта би запалила и кај нас, но никој нема храброст да проба.

Мажествените уметнички дела на еден британски стилист (10 фото)

Познатиот британски стилист Даниел Џонсон со своите ножици докажа дека не е само бербер туку и вистински уметник. Да ги погледнеме неговите импресивни уметнички дела :).

Македонецот што барал пари од својот брат во странство (виц)

На двајца браќа, едниот во Македонија, другиот во странство, им умерл близок роднина:
– Пешо, доаѓај, треба да го спремаме погребот.

Совет за фаќање женски: Исто прашање, два различни одговори (виц)

Оди маж по Партизанска во 23:30 и гледа една одлична риба која оди кон него! Мажот ја запира и ја прашува:
– Извини, ќе спиеш со мене?

Нашата планета е прекрасно место за живеење (59 фото)

Радувајте му се на животот и искористете го секој момент за да се опуштите и да се релаксирате. Мотика е секогаш тука за да ви помогне во тоа.

И бабите знаат и тоа како да одлепат (48 фото)

Следува колекција супер бабички кои си го живеат животот по свое и шират наоколу позитивна енергија.

Двете сестри слепи од раѓање, прв пат се гледаат една со друга

Двете сестри слепи од раѓање, прв пат се гледаат една со друга

Соња и Анита се две сестри од Индија, родени слепи. Со операција на очите тие можеле да прогледаат, но нивните сиромашни родители, земјоделци, немале пари за операциите…

Евреинот што станал христијанин (виц)

Стар Евреин отишол во синагогата и почнал да му се жали на рабинот:
– Рави, Учителе, имам голем проблем, помогни ми, Учителе, син ми стана Христијанин.

Пијаниот што нашол начин како жената да не го кара (виц)

Се сретнал Пејо со кумот, им тргнал муабетот, се запиле, се направиле камења. Излегле да си одат, кога Пејо наеднаш исповратил и целите алишта си ги направил лом.
– Леле, жена ми ќе ме убие кога ќе ме види каков сум.

Комшии од пеколот

Комшии од пеколот

Човеков решил да ги сними своите комшии, да види светот што гледа тој секој ден. Комшивката секојдневно го тепала комшијата, а кога го видела видеово на интернет му ја искршила колата на снимателот.

Реакцијата на Џејми Оливер кога прв пат проба ракија

Реакцијата на Џејми Оливер кога прв пат проба ракија

Џејми Оливер не можел да присуствува на конференцијата FoodTalk 2014 во Србија, па им испрати видео порака на учесниците.

Рекордерот во кревање на вратило со малите прсти на рацете

Рекордерот во кревање на вратило со малите прсти на рацете

Индиецот Маибам Итомба Маитаи цели 14 години вежбал и ја усовршувал својата техника. За 30 сеунди тој успеа со малите прсти да се крене дури 16 пати.

Нов начин на правење бранови на фудбалските стадиони

Нов начин на правење бранови на фудбалските стадиони

Вака во забавена снимка е многу појако и подолго трае :).

Како кучето на мојот другар научи да си влегува дома?

Како кучето на мојот другар научи да си влегува дома?

Кучето си ги скршило двете предни нозе скокајќи од 2 метри висок ѕид. Додека да му оздрават нозете, се снашло како да се движи наоколу.

Што се прават жените денес во потрага по совршената убавина?

Што се прават жените денес во потрага по совршената убавина?

Многу жесток, краток филм, кој сурово ја прикажува вистината за денешниот свет на пластични убавици. Запомнете: Секој човек е убав и посебен на свој начин, не ви треба ова!

Луд корејски начин за тестирање на системот за заклучување на прозорците

Луд корејски начин за тестирање на системот за заклучување на прозорците

Ако барате заштита од крадци, ова е вистинскиот начин на кој што треба да се тестира механизмот.

Како девојката го разбуди својот дечко?

Како девојката го разбуди својот дечко?

Ова беше 100% неженствено, а дечково е за жалење.

Австралиски тинејџер се разбудил од кома и наместо англиски почнал да зборува течно кинески

Австралиски тинејџер се разбудил од кома и наместо англиски почнал да зборува течно кинески

Австралијанецот Бен Мекмехон се разбудил од кома по сообраќајната несреќа и на големо изненадување на сите почнал течно да зборува Мандарински (северно-кинески дијалект), но сосема заборавил англиски. Бен МекМахон бил патник во автомобил кој бил вмешан во сообраќајна несреќа. Бен бил во кома повеќе од една недела пред да се разбуди. Тој никогаш во животот не зборувал кинески. Учел малку во средно, а пред несреќата неколку месеци престојувал во Пекинг, но не зборувал.

На 13 годишното момче болно од рак му се оствари сонот, да игра фудбал со професионалците на Виљареал

На 13 годишното момче болно од рак му се оствари сонот, да игра фудбал со професионалците на Виљареал

Гохан е 13 годишно момче, Колумбиец по потекло, а жител на Валенсија, Шпанија. Тој боледува од една тешка и ретка форма на рак кој ги напаѓа коските. Негова животна желба е да стане професионален фудбалер и да игра за Виљареал…

Јапонска палачинка со шлаг, јагоди и сладолед

Јапонска палачинка со шлаг, јагоди и сладолед

Некој кај нас да почне да прави вакви ќе бидат вистински хит!

Оваа игра не е за возрасни!

Оваа игра не е за возрасни!

Таткото реши да ја проба новата игра која ја игра неговиот мал син. Си го скрати животот за неколку години :). Дали некој знае која е играта?

Најдобриот танчер на сите времиња фатен на свадба

Најдобриот танчер на сите времиња фатен на свадба

Дами и господа, тргнете се на страна, подиумот сега е само негов :).

+