Стриптизерка во живо во вестите на Канал 5

Стриптизерка во живо во вестите на Канал 5

Темата е: Може ли да се живее со стриптиз во Македонија? А прашањата на кои треба да одговорат новинарите и одговорните од Канал 5 се: Што е ова, реклама за професијата? Од кога проституцијата стана уметност? Каква порака им испраќате на децата кои се присутни во просториите каде што се гледаат вести?

Татко од новите генерации растени со Кантер

Татко од новите генерации растени со Кантер

Сериозен кандидат за Мотика татко на годината.

Пијаниот струмичанец и змијата

Пијаниот струмичанец и змијата

Седи мирна! Полази ме!

Како професионален измамник краде очила за сонце од 500 евра?

Како професионален измамник краде очила за сонце од 500 евра?

Предупредување: Се што е прикажано во видеото е исклучиво наменето да се информира јавноста за сите видови на кражби кои ги прават измамниците на улица. Се што е украдено им е вратено на сопствениците после снимањето

Што се случува кога ќе се загледаш по јаки женски на улица?

Што се случува кога ќе се загледаш по јаки женски на улица?

Не му се веруваше што гледа, па се врати назад да види убаво.

Излезе iPhone 6! (виц)

Излезе iPhone 6!!!
Што значи дека iPhone 5 е намален…

На полициските кучиња им работи носот (виц)

Маж гледа банкнота од 1000 денари свртен кон сонцето, за да види дали не е лажна.
Којзнае од каде, експресно брзо до него се појавува полицаец:

Реакцијата на кучето кога сопственичката му рече дека мора да ги напушти пријателите и да си оди дома

Реакцијата на кучето кога сопственичката му рече дека мора да ги напушти пријателите и да си оди дома

Кога сопственичката му рече на овој Хаски дека е време да ги напушти пријателите од кучешкиот парк и да си оди дома, неговиот одговор ги зачуди сите. Позитив на денот!

Качувањето на врвот на планината Матерхорн е како одење по жилет

Планината Матерхорн се наоѓа на границата помеѓу Швајцарија и Италија, висока е 4.478 метри и е 10-та највисоката планина во Алпите.
Повеќе од 500 алпинисти загинале на Матерхорн од првото искачување во 1865 година.

Како сами да си направите клима уред со вентилатор и стиропор?

Многу едноставна и ефикасна финта за ладење во летните горештини.

Африканците сакаат хардстајл техно

Африканците сакаат хардстајл техно

Опасна журка си направија. Селаните од соседното село ќе се чудат зошто од кај комшиите се крева толкава прашина :).

Оставете се што правите и погледнете што прави човеков од чоколадо

Оставете се што правите и погледнете што прави човеков од чоколадо

За ова не треба да си готвач, за ова треба да си уметник!

Среќно детство (виц)

– Им благодарам на СДСМ и ВМРО за моето среќното детство!
– Ама тогаш ги немаше, бе!
– Токму затоа им благодарам!

Најдрската кражба на автопат што некогаш сте ја виделе

Најдрската кражба на автопат што некогаш сте ја виделе

Крадците се со мотор и некое време скенираат додека да најдат погодна жртва. Обично мета им се мобилни телефони и паричници.

Кога срамежливиот дечко конечно ќе собере храброст да ја покани девојката на состанок…

Кога срамежливиот дечко конечно ќе собере храброст да ја покани девојката на состанок…

Ова им се случило на многумина, но дечково брзо успеа да се опорави од шокот и да го возврати ударот.

Малото дете и црвчето (виц)

Мајка го пушта своето дете да си игра во паркот, и по некое време го гледа како лапа црвче:
– Не! Немој! – Се стрчува таа кон него.

Како реагираат скопјани кога некому ќе му падне паричникот?

Како реагираат скопјани кога некому ќе му падне паричникот?

Интересен социјален експеримент на улиците на Скопје.

Го претворил домот во рај за неговите мачки

Го претворил домот во рај за неговите мачки

Во градот Сент Џејмс во јужниот дел на Минесота, САД, Грег Кругер ја претвори својата куќа во прекрасно игралиште за разонода и рекреација на своите 18 мачки. Тунели, платформи, воздушни патеки, места за криење и што уште не ќе најдете во неговиот забавен парк за мачки.

Како да купиш шише водка во самопослуга за 2 евра наместо за 30?

Како да купиш шише водка во самопослуга за 2 евра наместо за 30?

Погледнете какви финти прават француските тинејџери во супермаркетите. Интересна работа која што може да се примети од видеото е дека во супермаркетот нема касиери.

За ова треба храброст: Дрифтање со BMW на кружен тек пред очите на полицијата

На полицијата во Варшава, Полска, и требаа само неколку секунди да пристигне на кружниот тек каде што дрифташе возач на BMW M3 E92. Што се случи потоа, гледајте…

Одлична јапонска финта за ефикасно лепење ханзапласт на прст

Одлична јапонска финта за ефикасно лепење ханзапласт на прст

Како до сега не ми текнало ова?

Како кола преминува надојдена река во северна Русија?

Како кола преминува надојдена река во северна Русија?

Нема мост!? Не е проблем! 🙂

Човеков земал видеа од аматери музичари од YouTube, ги споил заедно и од нив направил песна

Резултатот е изненадувачки добар и вреди да се слушне.

Смешни слики #340

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 340-ти дел ;).

Кражба на органи – убедливо најлудата скриена камера до сега

Кражба на органи – убедливо најлудата скриена камера до сега

Ова е одмазда за мега популарната местенка „Самоубиство“, која пред неколку месеци беше хит на Мотика. Ова е уште полудо од самоубиството. Му намести на другарот лажни вести на ТВ, потоа во барот му даде таблета за спиење. Понатаму гледајте.

Рендање моркови на руска свадба

Рендање моркови на руска свадба

Уште една од смешните, секси игри, поради кои ги сакаме руските свадби.

Готвач покажува како од обична крастиавица се прави уметничко дело

Готвач покажува како од обична крастиавица се прави уметничко дело

Готвачот е мајстор за правење суши, а ова е само една од неговите креации.

Многу јака финта со која дечково може да ја фати било која девојка

Многу јака финта со која дечково може да ја фати било која девојка

Со помош на другарите и другарките, муабетот со „недостижната“ девојка која има дечко се сврте за 180 степени.

Како 10-тина македонски студенти, кои работат во Америка, го одбележаа 8 септември?

Провинстаун, Масачусец, САД, е мало гратче во близина на Бостон во кое работат десетина Македонци отидени преку студентската програма Work and Travel. На денот на независноста на Македонија 8 септември, на главниот јарбол на пристаништето се развеа македонското знаме.

„Рошавиот со една жица“ влезе во студио

„Рошавиот со една жица“ влезе во студио

Јамајканецот кој стана славен на интернет со своето прво видео и песната „Кокошка во пченка“, интензивно работи на снимањето на својот прв албум. Се разбира, целиот албум ќе биде отсвирен на една жица. Еве како изгледа и како звучи тоа.

+