На секое дете му треба мајчинска љубов

На секое дете му треба мајчинска љубов

Ова мало детенце живее во сиропталиште и никогаш вистински не ја почувствувало мајчинската љубов. Видеото ќе ве остави со насолзени очи, но и со пореално гледање на работите. Пораката е: Некои деца, за разлика од привилегираните, копнеат за мајчинска љубов. Некој да ги сака безусловно. Посвојте дете!

Службата загубено-најдено на аеродромот во Амстердам

Службата загубено-најдено на аеродромот во Амстердам

Конечно некој се сети како најбрзо и најефикасно да им ги враќа загубените предмети на патниците во авионите. Браво за идејата!

Демонско дете – хорор скриена камера на улица на сред бел ден

Демонско дете – хорор скриена камера на улица на сред бел ден

Гледајте што се случува кога загрижените случајни минувачи ќе му пријдат на детето што плаче на клупата.

Следната генерација ќе биде чудесна и ќе го направи светот интересно место за живеење! Паметете ми го зборот!

Наместо младите да ги гледаме на начин како што постарите не гледаа нас, наместо да кукаме дека новите генерации се се полоши и полоши, да погледнеме малку пореално и да видиме нивната генијална страна. Денешните деца растат со пристап до многу информации и очекувано е да направат чуда подоцна во својот живот.

Дали вашето дете сака велосипед? Не му купувајте, туку направете му од бамбус!

Велосипедите ги произведува сингапурската компанијата Bamboobee. Деловите се нарачуваат преку интернет и според упатството го составувате велосипедот. Она што купувачот го добива гратис е квалитетно поминато време со своето дете додека го составуваат велосипедот. На крај доаѓа и мало разочарување кога ќе ја слушнете цената на едно вакво бамбусово задоволство – над 1300 долари.

Преоптеверауваравувања

Преоптеверауваравувања

Мал но смешен кикс на новинарката на Канал 5, а изгледа и соговорникот малку се сплетка.

Не ја препумпувајте својата кошаркарска топка!

Не ја препумпувајте својата кошаркарска топка!

Другарот е секогаш тука слатко да ви се изнасмее ако направите кикс :).

Секој пат кога ќе ја искористам машината за мраз, моето куче ја напаѓа мачката

Секој пат кога ќе ја искористам машината за мраз, моето куче ја напаѓа мачката

Кутрата мачка, редовно ја тепаат, а не знае зошто :).

Најоригиналната и најсмешната комичарка вентрилоквист до сега

Најоригиналната и најсмешната комичарка вентрилоквист до сега

Вентрилоквисти се луѓе кои можат да зборуваат од стомакот, без отворање на устата. Комичарката се вика Нина Конти и ќе ве насмее со своите доброволци од публиката. Гледајте како го натера вториот да заигра.

Смешни слики #349

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 349-ти дел ;).

Секси позадини 45 (60 фото)

Мерак за машките очи :). Монументални позадини кои не можат да поминат незабележани.

Забавна еротика 126 (+16) (70 фото)

Еротски моменти од секојдневниот живот кои се паметат долго време.

Е ова ти се вика вистински џентлмен

Е ова ти се вика вистински џентлмен

Девојката очајнички се обидуваше да дофати една тегла од највисокиот рафт во супермаркетот. Џентлменот тогаш стапи на сцена.

Се нервираш заглавен во сообраќајниот метеж и одеднаш…

Се нервираш заглавен во сообраќајниот метеж и одеднаш…

Ширење позитивна енергија 90-ти левел :).  

Си направил мотор што оди на дрва! Само запали го огнот и шибај со 80 на саат!

Еден мајстор од белорускиот град Гомел си направил мотор кој оди на дрва. Восхитува фактот дека моторот достигнува брзина од 80 км/час, а за да поминете растојание од 100 километри ви треба само една вреќа дрва.

Верувале или не, оваа супер згодна жена родила 6 деца (26 фото)

Ако мислите дека после раѓањето дете жената не може да има идеална фигура, грешите. Запознајте ја 33-годишната Дебора Гудмен, мајка на 6 деца. Нејзината тајна е во активното и редовно спортување. Погледнете ја како изгледа сега. Се надевам дека овој пост ќе им биде голема мотивација на жените кои престануваат да се грижат за својата […]

Како проруските бунтовници во Украина тестираат панцир?

Како проруските бунтовници во Украина тестираат панцир?

Ако преживее Серјожа, сите ќе преживееме :).

Мислевте дека сте добар рибар? Погледнете го овој Бразилец!

Мислевте дека сте добар рибар? Погледнете го овој Бразилец!

Човеков нема дури ни професионална јадица, туку лови само со конец. Дали го погодил местото или е до техниката нека каже некој рибар во коментари.

Скриена камера како познатата сцената со Мерлин Монро

Русинките во фустани беа изненадени на влезот од супермаркетот. Полошо поминаа тие што носеа кеси :).

Како таткото им ја соопшти веста на синовите дека добил 2,7 милиони долари на лотарија

Како таткото им ја соопшти веста на синовите дека добил 2,7 милиони долари на лотарија

Им приреди неколку изненадувања во серија, почна со iPad-и, за на крај да заврши со главната бројка.

Кога ресторанот е преполн со гости и сите сакаат да јадат од специјалитетот на куќата

Кога ресторанот е преполн со гости и сите сакаат да јадат од специјалитетот на куќата

Тогаш готвачот го пали авионскиот мотор и шоуто може да започне :).

1 е малку, 2 се тамам, 3 се премногу! Американка потроши 20.000 долари за да има 3 гради

Јасмин Тридевил е 21 годипна масажерка од САД, која неодамна доби бизарна идеја да си направи трета вештачка града и ја реализираше. Причината поради која девојката си направи трета града е нејзиниот сон да учествува во некое реално шоу. Јасмин смета дека вака ќе го сврти вниманието на јавноста и организаторите на некое реално шоу […]

Жешки девојки во смешни ситуации

Жешки девојки во смешни ситуации

Колку е појака девојката, толку посмешно паѓа.

Разголени фотографии од невестата на Владимир Кличко, Хајден Панитиер (21 фото)

Требаше да се венчаат на 22 август, но ја одложија венчавката, а згора на тоа сега протекоа и разголените фотографии од Хајден во јавност. Дали невестата ќе го облече невестинскиот фустан ќе видиме, а до тогаш да погледнеме детално што одбрал боксерот.

Разголени селфи фотографии на Ким Кардашиан (2 фото)

И Ким Кардашиан како и своите колешки си чувала во својот телефон скриени разголени фотографии, па да не е во втор палн и нејзините „протекоа“ во јавност.

Најубавите моменти од Октоберфест 2014. Фотоекскурзија број 2 (29 фото)

Продолжуваме да ви ги пренесуваме највпечатливите слики од најпопуларниот светски фестивал на пивото.

Селфи катастрофи (7 фото)

Ова се 7-те најдобри фотомонтажи на конкурсот со наслов „Селфи катастрофи“ објавен од интернет страницата Worth 1000.

Како за еден ден да заработиме еден милион денари? (виц)

– Почитувани посетители,
Започнуваме со семинарот „Како за еден ден да заработиме еден милион денари.“

Сопругот пијаница и идеалната домаќинка (виц)

Бракоразводна парница во суд.
Сопругата:

Есента е идеално годишно време за да се посети Франција (23 фото)

Есента е најнеомиленото годишно време, но ако сте на вистинското место со вистинските луѓе, таа слика може да се промени. Следуваат убави есенси фотографии од Франција, кои во најмала рака ќе ве натераат да излезете и да прошетате, да поуживате малку во убавините на златното годишно време.

+