Екстремно семејно насилство на јавно место (социјален експеримент)

Екстремно семејно насилство на јавно место (социјален експеримент)

1,3 милиони жени секоја година се жртви на физички напади од страна на нивните партнери. Да погледнеме како реагираат луѓето кога во јавност ќе видат некој инцидент на семејно насилство.

Погледнете ја новата реклама на Волво камионите снимена со скриени камери

На дечково му е прв ден на работа во хотелот и очекуваше дека само ќе ги паркира спортските автомобили на госите во Казиното, но…

Скопјани ќе имаат шанса да уживаат во прекрасната дизајнирана храна подготвена од ресторанот Ореов Лад

Во рамките на Skopje Design Week 2014, на 25 септември, петок, со почеток од 17:00 часот во Куршумли Ан, вештите раце на шефот на кујна Влатко Огненовски од ресторанот Ореов Лад ќе ги изненадат посетителите со своите уметнички дела направени од храна. Влезот е бесплатен, а посетителите ќе имаат уникатна можат да уживаат во изгледот […]

Опасен навивач од дома дошол спремен за да ги искористи своите 5 минути на паузата

Опасен навивач од дома дошол спремен за да ги искористи своите 5 минути на паузата

Поради димензиите камерманот немаше шанси да не го забележи. Позитив на денот!

Диџеј од новата генерација

Диџеј од новата генерација

Дечково навистина знае да ја запали атмосферата, а настапува под името Gas Stove :).

Сиромашното момче од Филипините со моќен глас, идната ѕвезда со светска слава

Сиромашното момче од Филипините со моќен глас, идната ѕвезда со светска слава

Ако ја имаш искрата во себе, не мора да си роден во богато семејство, не мора дури ни да имаш добар телефон за да се снимиш како пееш. Талентот ќе си го најде својот пат во денешното време на развиена комуникација. Џонг Мадалидај е средношколец од местото Кабацан на Филипините. Неговите родители цел живот одгледуваат […]

Девојка се прави Тарзан на плажа

Девојка се прави Тарзан на плажа

Џејн, ти ли си?

Нашата планета е прекрасно место за живеење (61 фото)

Радувајте му се на животот и искористете го секој момент за да се опуштите и да се релаксирате. Мотика е секогаш тука за да ви помогне во тоа.

Мажи во смешни ситуации 20 (106 фото)

Мажите обожаваат да им се смеат на жените кога ќе се најдат во некоја незгодна ситуација, но, секому му се случува да киксне :).

Девојки во смешни ситуации 27 (47 фото)

Позитивни девојки прават чудни и смешни работи. Гледајте, ќе ве насмеат :).

Среден прст на 49 начини

Понекогаш луѓето наместо да зборуваат едноставно покажуваат среден прст.

Поправено 48-ми дел (21 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.

Смешни слики #350

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 350-ти дел ;).

Генијален вентилатор за скара од 2 пластични шишиња

Генијален вентилатор за скара од 2 пластични шишиња

Како до сега не ми текнало ова? Од сега па натаму палењето на скарата ќе биде со песна.

Парализираниот татко и го приреди најубавото изненадување на ќерка си на нејзината венчавка

Таткото Ирвин Каплан е парализиран и врзан за инвалидската количка од 2012 година, кога доживеал сообраќајка возејќи се со својот велосипед. Но Ирвин не е човек кој дозволува нешто да го спречи да и оддаде почит на својата ќерка на венчавката. Кога сите гости очекуваа Ирвин да излезе во инвалидската количка и да одржи говор, […]

Личните фотографии од телефонот на Аврил Лавињ (25 фото)

Да не се повторуваме, хакерите се виновни затоа што вие сега ги гледате овие фотографии.

Во руската област Архангелск жените се рамноправни со мажите (17 фото)

Наместо да работат во топли канцеларии, да пијат по 10 кафиња на ден и да се жалат дека ја имаат најлошата работа во светот, жените во руската област Архангелск работат рамо до рамо со мажите, ако не и повеќе. Фотографиите се од една локална фабрика каде што жените напорно работат во котлара и креваат тешки […]

Да ти се случи тоа што ти мисли жена ти, а не тоа што ти мисли мајка и (виц)

Во 3 часот по полноќ жената и се јавува на мајка си:
– Мамо, ќе пукнам! Веќе е три, а мојот уште не е прибран! Сигурно има љубовница!

Полицајците и сифилисот (виц)

Двајца полицајци стојат пред таблата на Клиниката за кожно-венерични болести. На неа се објавена најризичните групи за заболување од сифилис:
На прво место – камионџии.

Најлошите другари на сите времиња! Ви препорачуваме да погледнете!

Најлошите другари на сите времиња! Ви препорачуваме да погледнете!

Некои од нив дури и не можат да се наречат другари после она што го направија.

Престани да ми го клоцаш седиштето!

Другарот многу се нервира кога некој му го клоца седиштето, а кога ќе сфати дека намерно го прави тоа…

Групна тепачка на англиски начин

Групна тепачка на англиски начин

Предупредување: Многу жестоко видео!

Храбра скриена камера со жени во кратки здолништа кои купуваат сладолед

Храброст е на непозната жена да и го направиш ова. Да е ова кај нас не само полиција и тужби, туку и ќотек ќе има.

2 годишното ирско девојче не сака родителите да му се смеат додека пее

2 годишното ирско девојче не сака родителите да му се смеат додека пее

Децата учат од родителите и ги имитираат нивните постапки. Понекогаш тоа е смешно. Што мислите од кого научило девојчево така да се кара?

Талентиран уличен уметник кој слика со раце и за неколку минути создава прекрасни уметнички дела

Човеков живее и работи на улиците на бразилскиот град Рио Верде. За своите уметнички дела не користи прибор, туку своите уметнички дела ги создава со голи раце.

5 годишно девојче, боксер, го изненади татко си за време на тренингот

5 годишно девојче, боксер, го изненади татко си за време на тренингот

Таткото намерно ја провоцираше без да се штити со ракавиците, но малава е жестока :).

Пронајди го натрапникот на секоја од фотографиите (24 фото)

Погледнете внимателно и откријте го 13-тото прасе, откријте кому не му е местото на фотографијата.

Малиот ганстер од Ирак

Малиот ганстер од Ирак

Детево е газда на улицата и од никого не се плаши, па дури ни од тенковите.

Дечко со Ебола на улица

Дечко со Ебола на улица

Нова епизода од најнездравата бразилска скриена камера.

Девојкава ќе ви покаже како се пие кригла пиво за 5 секунди без раце

Да ја држиш криглата со забите и да голташ во исто време, тоа е уметност :).

+