Новата Лада Веста, најдобриот руски автомобил до сега, ќе се продава по цена од 7500 евра

Продажбата ќе започне наредната година и очекувањата се дека автомобилот ќе достигне огромна популарност. Лада Веста го има изгледот на современите автомобили, а цврстината и издржливоста ги гарантира искусниот произведувач.

Запознајте ја Јапонката, која е вистински волшебник на својот дигитрон

Запознајте ја Јапонката, која е вистински волшебник на својот дигитрон

Аска Камимура работи во една компанија во Нагасаки за продажба на храна на големо. Таа ги споредува планираните продажби со остварените со помош на својот дигитрон и никогаш не греши. Камимура е шампион на Јапонија во брзо и точно сметање со дигитрон.

Научниците открија стапки на диносаурус на најчудното можно место: Се искачуваат по вертикална линија?!

Во Кал Орко, Боливија, можат да се видат околу 5000 стапки на диносаурус втиснати во варовник во област која некогаш била мочуриште. Но тоа што ги прави овие стапки уште повпечатливи е тоа што има стапки кои се втиснати на вертикални ѕидови, од кои некои се високи и до 90 метри.

Можеби никогаш досега не сте помислиле да ги ставите овие додатоци врз вашата пица, но сега сигурно ќе посакате

Еве неколку примери за тоа какви пици јадат луѓето низ целиот свет. Можеби на прв поглед некои ќе се чинат малку чудни, но мора да се многу вкусни.

За 10 години нови авиони без прозорци: Патниците ќе можат да се восхитуваат на погледот од небото додека патуваат

Британската компанија за истражување на технологијата „Центар за иновации“ смета дека го направиле најголемиот чекор во унапредувањето на авионскиот транспорт. Сакаат да ги отстранат прозорците од патничките авиони и да ги заменат со OLED екрани на допир кои се распоредени низ целиот авион и ја прикажуваат надворешната глетка преку камери монтирани на надворешноста од авионот. […]

Нема пари за тегови? Не е проблем, тој е автомеханичар!

Нема пари за тегови? Не е проблем, тој е автомеханичар!

Кому му треба теретана, кога може работата да се искомбинира со задоволството :).

Ова задолжително треба да го има во секој бутик!

Генијална идеја која одењето во бутик го прави поубаво искуство за сите.

После свадбата, зетот треба на раце да ја внесе невестата преку прагот на куќата

После свадбата, зетот треба на раце да ја внесе невестата преку прагот на куќата

На зетов некако многу му се брзаше, а изгледа и испил малку повеќе на свадбата :).

Фотографот кој успева да ги натера сите да се насмеани на неговите фотографии

Фотографот кој успева да ги натера сите да се насмеани на неговите фотографии

Малку е геј, ама важно трикот му успева и прави добри фотографии :).

Како се успева во животот? (виц)

Маж излегува со жена на прв состаник:
– Кажи ми нешто за себе! – му вели таа.

Студентска романтика (виц)

Студент се шета со девојката и поминуваат покрај ќебапчилница.
Таа:
– Ауууу, колку убаво мириса!

Заборавете на скејтањето и правењето финти со точак, време е за нешто ПОЕКСТРЕМНО!

Заборавете на скејтањето и правењето финти со точак, време е за нешто ПОЕКСТРЕМНО!

Типот е најјакиот шизик во градот. Гледајте го какви финти прави со неговата позлатена количка со титаниумски рачки и високо квалитетна каскадерска гума.

Кој има поискрени пријатели мажот или жената? (виц)

Мажот и жената се расправаат кој има подобар пријател. Мажот вели:
– Еве ти го телефонскиот број, јави му се и тестирај го. Прашај го каде сум?

Приказната за сиромашниот но чесен пратеник (виц)

– Тато, раскажи ми приказна за добра ноќ!
– Слушај, сине. Во едно демократско царство живеел еден пратеник. Тој бил сиромашен, но чесен.

Дрифтањето само по себе е опасно, но она што го прави овој човек е ЛУДО!

Дрифтањето е опасен трик со нагло кочење при фаќање кривина со голема брзина. Обично го прават многу искусни професионалци, кои веќе ја платиле цената на учењето и пробувањето. Човеков што ќе го видите е професионалец од Романија, а вози на многу опасна планинска патека која воопшто не е за оваа намена.

Таткото шегаџија не сфаќа дека ќерка му е трудна и дека ќе биде дедо

Таткото шегаџија не сфаќа дека ќерка му е трудна и дека ќе биде дедо

Се обидоа да не му кажат директно туку сам да сфати, но тој си мисли дека е многу духовит :).

Овие двајца чистачи се буквално суперхерои. Мора да го видите ова!

За кои луѓе во нашето општество мислите дека се суперхерои? Пожарникарите? Полицајците? Војниците или можеби докторите? А што мислите за санитарните работници? Овие двајца мажи кои работат како чистачи на планината Таиханг секој ден се херои. Буквално. Двајцата колеги кои работат во провинцијата Хенан во Кина решиле да додадат малку шмек во нивната работа. Па […]

Џиновска скулптура излегува од под земјата на плоштад во Будимпешта

Уметникот Ервин Лорант Херве создаде впечатлива скулптура наречена „Popped Up“ којашто претставува огромен човек кој излегува од земјата. Полистиренската скулптура се наоѓа на плоштадот Сечени во Будимпешта, Унгарија, и претставува една од главните атракции на меѓународниот фестивал на современа уметност Art Market Budapest 2014 – годишен фестивал на кој се претставуваат современи дела на уметници […]

6 разлики помеѓу роденденската прослава како дете и како возрасен

Се сеќавате ли на времето кога родендените беа едно од најдобрите нешта кои нетрпеливо ги очекувавте? Кој да знае дека тие чекор по чекор нѐ донесуваат до досадниот живот на возрасните во кој мора да работите, да плаќате сметки и броите калории? Да се навратиме на времињата кога роденденските прослави беа поедноставни во споредба со родендените на возрасните.

Слатки бебиња се смеат во сон

Слатки бебиња се смеат во сон

Дневна доза позитивна енергија.

Како Роби Вилијамс и помагаше на својата сопруга пред да се породи

Како Роби Вилијамс и помагаше на својата сопруга пред да се породи

Роби Вилијамс реши да ја опушти малку додека го чекаа доаѓањето на свет на нивното второ дете.

Организирана тепачка на 80-тина руски фудбалски навивачи на снег

Организирана тепачка на 80-тина руски фудбалски навивачи на снег

Жестоко! Навивачите на Челјабинск и Јекатеринбург се договорија да се сретнат надвор од фудбалските терени, без присуство на полиција, за да си ги одмерат силите. Еве како изгледаше тоа.

Често уринирање, незгоден проблем кој може да има едноставно решение

Честото уринирање претставува потреба за мокрење која што се јавува многу почесто отколку што е вообичаено. Честото уринирање може да биде проблем кој што се јавува и во текот на денот и во текот на ноќта или пак само во текот на ноќта. Покрај тоа што може да биде знак за некоја медицинска состојба, може […]

Африканците во потрага по нормален живот на границата со Шпанија (32 фото)

На сиромаштијата и невработеноста во Африка им се додаде уште еден сериозен проблем – Еболата. Ова резултира со значително зголемен проток на илегални имигранти. Едно од омилените места на имигрантите е границата на Мароко и Шпанија, каде тие постојано се конфронтираат со шпанската полиција. Луѓето бегаат во потрага по нормален живот, но и да спасат […]

Убедливо најубавиот музички спот што се појавил во последно време

Убедливо најубавиот музички спот што се појавил во последно време

Групата се вика „OK Go“, а песната „I Won’t Let You Down“. По потекло се од Чикаго, а живеат и работат во Лос Анџелес, Калифорнија, САД.

Може ли некој да објасни, каква е оваа вежба?

Може ли некој да објасни, каква е оваа вежба?

Зошто типот носи шлем во теретана? Мора да има некое логично објаснување за ова.

Најсреќните луѓе во светот за 2014

Најсреќните луѓе во светот за 2014

Луѓето кои и погледнаа на смртта во очи и успеаја да преживеат.

Изум на месецот: Костум од новата генерација

Изум на месецот: Костум од новата генерација

Човеков успеал да ги реши сите проблеми како што се местењето на кошулата, удобноста, комплицираното одржување, пеглањето итн. Што мислите дали овој изум ќе стане светски хит?

Нацистички мутант во Италија – хорор скриена камера

Нацистички мутант во Италија – хорор скриена камера

Ова повеќе не е скриена камера, туку цел аматерски филм :).

Смешни слики #378

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 378-ми дел ;).

+