Возење трактор како газда!

Возење трактор како газда!

Избор видеа од искусни трактористи кои ја покажуваат својата вештина на дело, дури и во навидум безилезни ситуации.

Како да запалиш камперски оган со рачно направена базука?

Направата се користи за пукање огномети, но дечкиве добија генијална идеја да пробаат со неа да си го запалат камперскиот оган.

Паркурот не е за секого

Паркурот не е за секого

Не е доволно само да се има желба и да се нема страв. Типов ја научи лекцијата на потешкиот начин.

Храбрата баба против крадецот кој сакаше да и го украде автомобилот

Храбрата баба против крадецот кој сакаше да и го украде автомобилот

Дебра Филдинг од Манчестер ја остави колата отворена со неизгаснат мотор за да си ја отвори портата, а крадецот го искористи моментот и тргна во акција.

На нашата улица ставија нов лежечки полицаец :)

На нашата улица ставија нов лежечки полицаец :)

Еве што им се случи на возачите кои по навика си возеа пребрзо.

Импресивен, луд спуст со велосипед во рамките на RedBull дивеењето 2014

Импресивен, луд спуст со велосипед во рамките на RedBull дивеењето 2014

Погледнете го адреналинското возење на канадскиот екстремен велосипедист Том Ван Стенберген снимен со камера на неговата глава. Со ова возење Том се квалификуваше за главниот настан Red Bull Rampage 2014.

Кажи НЕ на предрасудите! Одлична пародија на рекламата на општина Охрид против насилството.

Кажи НЕ на предрасудите! Одлична пародија на рекламата на општина Охрид против насилството.

Луѓето кои музиката ја дожувуваат како уметност не се насилници! Тоа е предрасудата која на многумина им попречи во новата рекламна кампања на локалната самоуправа на Охрид. Дечкиве направиле пародија во која на многу сликовит начин ги прикажуваат предрасудите против кои треба да се бориме.

Само во Русија (20 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во Русија.

Секси црвенокоси 7 (16 фото)

Нова колекција црвенокоси. Уживајте :).

Смешни слики #353

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 353-ти дел ;).

Јапонци ја пеат „Брала мома капини“, а спотот мора да го видите!

Јапонци ја пеат „Брала мома капини“, а спотот мора да го видите!

Додека престојувале во Македонија, биле во Крушево на свадба. Снимките ги искористиле за да си направат спот. Секој чест!

Кога на невестата не и е денот

Кога на невестата не и е денот

Сватовите имаа можност поубаво да видат што одбрал младоженецот. Погледнете и вие :).

Како Македонците ја примија веста на Сител за вонземјаните во Охрид?

Хумор кој нема да ве остави рамнодушни!
Доколку не сте во тек со веста која ја разбранува македонската јавност, кликнете тука.

Коментарот на Баба Роса за изјавата на претседателот за младите и силната економија

Пред неколку дена претседателот изјави: „Младите остануваат во Македонија поради стабилната економија“. Еве што мисли легендарната Баба Роса за оваа изјава. Пред некој да помисли да ја казни или да ја тужи за изјавата, нека го изгледа видеото до крај! Опасна е!

Пријатно изненадување во Колорадо, САД, во националниот парк Rocky Mountain

Кога сите очекувавме од колата да излезе некој каубоец…

5-годишно девојче со аутизам слика запрепастувачки ремек дела

Ова мало девојче се вика Ирис, има 5 години и многу бавно учи да зборува, додека повеќето деца започнуваат да зборуваат на 2 години па и порано. Заедно со терапијата кај логопед, нејзините родители и давале и да црта и така го откриле нејзиниот извонреден талент.

Логичка задача која човек со натпросечна интелигенција ја решава за 5 секунди

Погледнете ја сликава и пронајдете логика во распоредот на симболите: Која група на симболи треба да стои на местото на прашалниците?

Зошто женската одбојка е многу поубава за гледање од машката?

Зошто женската одбојка е многу поубава за гледање од машката?

Потегот на девојката не се објаснува со зборови. Гледајте!

Џудо фер-плеј: Украинец против Русин

Џудо фер-плеј: Украинец против Русин

Убаво е кога ќе се види дека политиката сеуште не успеала да се замеша во сите аспекти на нашиот живот.

Жестока руска ноќна тепачка во два дела

Жестока руска ноќна тепачка во два дела

Во кафичот настанала тепачка, во која еден дечко завршил на хирургија после скршеното шише од неговата глава. Вториот дел од тепачката се случуваше во болницата кога другарите го донесоа тепаниот.

Човекот што не сакал да чека ред на бербер (виц)

Маж влегува во берберница и го прашува берберот колку ќе треба да чека за да го потстриже.
Берберот му одговара „Околу 2 часа“, мажот излегува и се враќа дури по една недела. Пак му го поставува истото прашање.

Успешен маж (виц)

Си зборуваат двајца пријатели:
– Според Кинеската мудрост, за да успее во животот, еден маж треба да одгледа дрво, да создаде син и да се изгради дом.

Дали можете да погодите колку години има оваа симпатична Тајванка?

Женг Тингжуан е симпатична Тајванка, која станува вистинска атракција на интернет медиумите, затоа што луѓето не можат да им поверуваат на своите очи.

Првото кршење на срцето на 4 годишното момче

Првото кршење на срцето на 4 годишното момче

Мајката ја снима реакцијата на нејзиниот 4 годишен син кога дозна дека неговата симпатија има уште еден другар.

Космонаута – краток филм за мистериозната снимка на првата жена космонаут во Вселената

Космонаута – краток филм за мистериозната снимка на првата жена космонаут во Вселената

Во 1950 година двајца Италијанци, браќата Ахил и Гиамбатиста Жудика-Кодиља поставиле своја експериментална станица за снимање звуци од вселената. На 23 мај 1961 година тие снимиле нешто необично. Се претпоставува дека гласот што го снимиле бил на првата жена космонаут, која Советскиот Сојуз ја пратил во вселената, но ја прикриле целата работа поради инцидентот кој […]

Девојка пие пиво на оригинален начин

Девојка пие пиво на оригинален начин

Со каква концентрација го изголта… чудо!

Red Bull дивеењето може и да боли!

Red Bull дивеењето може и да боли!

На екстремните велосипедистички настани кои Red Bull ги организира под името „Red Bull Rampage“ не ретко се случуваат болни падови, кои не ги гледаме во промотивните видеа од настаните.

Металецот кој пред секој настап јаде грав за да направи револуција во метал музиката

Металецот кој пред секој настап јаде грав за да направи револуција во метал музиката

После гравот задолжително пие чаша млеко за да си ги подобри своите вокални способности.

Луда потера по пијаниот руски возач! Холивудските филмови се смешни во споредба со ова!

Луда потера по пијаниот руски возач! Холивудските филмови се смешни во споредба со ова!

Во градот Иркутск, во 7 часот наутро, 24-годишниот возач на Тојотата одбил да и застане на полицијата затоа што немал документи, возел пребрзо и бил пијан и под дејство на наркотици.  

16-годишен полиглот од Америка, течно зборува 20 јазици

16-годишен полиглот од Америка, течно зборува 20 јазици

Еве како се прави тоа. Дел од јазиците сеуште ги учи, но очигледен е неговиот талент.

+