Современи ТЕШКИ клетви

Лајк да не видиш!
Вонземјани од одмор во Охрид да те земат!
Да отидеш во некој хотел кај шо WiFi-то не дофаќа до вецето!
Да даде Господ Латас кравата да ти бира!

Овчар во јавна куќа (виц)

Си бил еден млад овчар, кој немал ништо друго освен овци и не знаел за ништо друго на овој свет, освен за овци.
Тој си живеел со овците, си зборувал со нив, спиел кај нив, ги сакал и тие за него биле сè. Но, еден ден до пасиштето му отвориле јавна куќа…

Адвокатот и крадецот (виц)

Млад дечко е обвинет за кражба. Неговиот адвокат го прашува:
– Имаш ли пари да ми платиш за да те одбранам?

Опасна, жестока несреќа на монстер трак настан во Холандија

Откако прескокна неколку автомобили, возачот на огромното чудовиште изгуби контрола и прегази дел од публиката. Резултатот на оваа ужасна несреќа е 1 загинат возрасен маж, 2 загинати деца и 15 повредени.

Кога ќе го погрешиш патот и ќе излезеш на автопат

Кога ќе го погрешиш патот и ќе излезеш на автопат

Типот вози со брзина од 70 км/час во обид да си ја поправи грешката.

Да ѕирнеме во канцелариите на Google во Даблин (75 фото)

Кратка фото екскурзија во просториите во кои работат инженерите на Google. Дали има некој јунак што ќе се обиде во коментари да го спореди ова со просторот во кој што работи тој?

Секому му се случува да згреши при возењето, но само на најголемите баксузи им се случува ова

Секому му се случува да згреши при возењето, но само на најголемите баксузи им се случува ова

Го погоди автомобилот во кој да се удри :).

Малезиецот што навива за Пелистер

Малезиецот што навива за Пелистер

Малезиецот Јокехва Лаи кој работи во Америка заедно со битолчани се потруди да ја изрецитира целата навивачка песна за Пелистер. Очекуваме второ видео во кое што Малезиецов пцуе и кажува вулгарни работи на македонски :).

Возење трактор како газда!

Возење трактор како газда!

Избор видеа од искусни трактористи кои ја покажуваат својата вештина на дело, дури и во навидум безилезни ситуации.

Како да запалиш камперски оган со рачно направена базука?

Направата се користи за пукање огномети, но дечкиве добија генијална идеја да пробаат со неа да си го запалат камперскиот оган.

Паркурот не е за секого

Паркурот не е за секого

Не е доволно само да се има желба и да се нема страв. Типов ја научи лекцијата на потешкиот начин.

Храбрата баба против крадецот кој сакаше да и го украде автомобилот

Храбрата баба против крадецот кој сакаше да и го украде автомобилот

Дебра Филдинг од Манчестер ја остави колата отворена со неизгаснат мотор за да си ја отвори портата, а крадецот го искористи моментот и тргна во акција.

На нашата улица ставија нов лежечки полицаец :)

На нашата улица ставија нов лежечки полицаец :)

Еве што им се случи на возачите кои по навика си возеа пребрзо.

Импресивен, луд спуст со велосипед во рамките на RedBull дивеењето 2014

Импресивен, луд спуст со велосипед во рамките на RedBull дивеењето 2014

Погледнете го адреналинското возење на канадскиот екстремен велосипедист Том Ван Стенберген снимен со камера на неговата глава. Со ова возење Том се квалификуваше за главниот настан Red Bull Rampage 2014.

Кажи НЕ на предрасудите! Одлична пародија на рекламата на општина Охрид против насилството.

Кажи НЕ на предрасудите! Одлична пародија на рекламата на општина Охрид против насилството.

Луѓето кои музиката ја дожувуваат како уметност не се насилници! Тоа е предрасудата која на многумина им попречи во новата рекламна кампања на локалната самоуправа на Охрид. Дечкиве направиле пародија во која на многу сликовит начин ги прикажуваат предрасудите против кои треба да се бориме.

Само во Русија (20 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во Русија.

Смешни слики #353

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 353-ти дел ;).

Јапонци ја пеат „Брала мома капини“, а спотот мора да го видите!

Јапонци ја пеат „Брала мома капини“, а спотот мора да го видите!

Додека престојувале во Македонија, биле во Крушево на свадба. Снимките ги искористиле за да си направат спот. Секој чест!

Како Македонците ја примија веста на Сител за вонземјаните во Охрид?

Хумор кој нема да ве остави рамнодушни!
Доколку не сте во тек со веста која ја разбранува македонската јавност, кликнете тука.

Коментарот на Баба Роса за изјавата на претседателот за младите и силната економија

Пред неколку дена претседателот изјави: „Младите остануваат во Македонија поради стабилната економија“. Еве што мисли легендарната Баба Роса за оваа изјава. Пред некој да помисли да ја казни или да ја тужи за изјавата, нека го изгледа видеото до крај! Опасна е!

Пријатно изненадување во Колорадо, САД, во националниот парк Rocky Mountain

Кога сите очекувавме од колата да излезе некој каубоец…

5-годишно девојче со аутизам слика запрепастувачки ремек дела

Ова мало девојче се вика Ирис, има 5 години и многу бавно учи да зборува, додека повеќето деца започнуваат да зборуваат на 2 години па и порано. Заедно со терапијата кај логопед, нејзините родители и давале и да црта и така го откриле нејзиниот извонреден талент.

Логичка задача која човек со натпросечна интелигенција ја решава за 5 секунди

Погледнете ја сликава и пронајдете логика во распоредот на симболите: Која група на симболи треба да стои на местото на прашалниците?

Зошто женската одбојка е многу поубава за гледање од машката?

Зошто женската одбојка е многу поубава за гледање од машката?

Потегот на девојката не се објаснува со зборови. Гледајте!

Џудо фер-плеј: Украинец против Русин

Џудо фер-плеј: Украинец против Русин

Убаво е кога ќе се види дека политиката сеуште не успеала да се замеша во сите аспекти на нашиот живот.

Жестока руска ноќна тепачка во два дела

Жестока руска ноќна тепачка во два дела

Во кафичот настанала тепачка, во која еден дечко завршил на хирургија после скршеното шише од неговата глава. Вториот дел од тепачката се случуваше во болницата кога другарите го донесоа тепаниот.

Човекот што не сакал да чека ред на бербер (виц)

Маж влегува во берберница и го прашува берберот колку ќе треба да чека за да го потстриже.
Берберот му одговара „Околу 2 часа“, мажот излегува и се враќа дури по една недела. Пак му го поставува истото прашање.

Успешен маж (виц)

Си зборуваат двајца пријатели:
– Според Кинеската мудрост, за да успее во животот, еден маж треба да одгледа дрво, да создаде син и да се изгради дом.

Дали можете да погодите колку години има оваа симпатична Тајванка?

Женг Тингжуан е симпатична Тајванка, која станува вистинска атракција на интернет медиумите, затоа што луѓето не можат да им поверуваат на своите очи.

Првото кршење на срцето на 4 годишното момче

Првото кршење на срцето на 4 годишното момче

Мајката ја снима реакцијата на нејзиниот 4 годишен син кога дозна дека неговата симпатија има уште еден другар.

+