Восхитувачка техника на цртање слики со скриена порака (2 фото)

Навистина необичен пристап кон цртањето, сликата може цел живот да ви стои на ѕидот, а да не ја видите тајната порака што ја крие. Сликата е создадена од унгарскиот сликар Иштван Орош во 1983 година, а финтата е во сонцето.

Смешни слики #337

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 337-ми дел ;).  

Фотосесија на Шерон Стоун од 1983 (16 фото)

За разлика од многу други ѕвезди, интересна и културно фотосесија од почетокот на кариерата на Шерон Стоун. Уживајте во фотографиите од младата и прекрасна 25 годишна актерка и манекенка.

Најдоброто од македонските твитерџии

Доколку сакате слатко да се изнасмеете и да прочитате по некоја оригинална мудрост, ви препорачуваме да погледнете!

Вежбање во пар со мерак

Вежбање во пар со мерак

Џеко и Наталија се дечко и девојка од Бразил кои имаат многу заеднички работи, а она што најмногу ги поврзува е вежбањето. Тие вежбаат заедно и се мотивираат да издржат и да вежбаат уште повеќе.

На светот сеуште има добри луѓе кои ги почитуваат постарите

На светот сеуште има добри луѓе кои ги почитуваат постарите

Видео кое ја враќа вербата во човештвото. Да не дозволиме поради динамичното секојдневие да заборавиме да бидеме луѓе!

Што сакаат жените? (виц)

Да ја грабеш,
да и ја соблечеш облеката,
да ја фрлиш на креветот…

Мајката соработува со својата 2 годишна ќерка и создаваат прекрасни уметнички дела

Кога мајката Рут Остерман забележала дека нејзината 2 годишна ќерка сака да црта, таа активно ја вклучила во процесот на создавање на нејзините уметнички дела. Целиот процес е како игра и на девојчето му е многу забавно, а и мајката совршено ги искомбинирала работата и задоволството. Погледнете ги уметничките дела и видеото од процесот на […]

Како домородците на Амазон се борат против луѓето што им ја сечат шумата (20 фото)

Денес шумите околу реката Амазон се изложени на активно сечење и уништување, принудувајќи ги домородните жители на џунглата да дејствуваат агресивно, за да си ги заштитат своите домови. Локалните племиња ги наоѓаат дрвосечачите, им ги уништуваат автомобилите, машините и ги бркаат. Да погледнеме како жителите на Амазонските џунгли ги протеруваат натрапниците, во време кога властите […]

Тома Здравкович

Здраво дечки јас сум Никола Михајловски имам 26 години, работам во Кромберт и Шуберт. Убо е!!!
Јас иначе сум голем фан на најјакио на сите времиња Тома Здравковиќ(Ко шо велат на вестите). Јас слушам рап музика, ама сепак Тома си е бате Тома.

Раскошен, луксузен дом на крајот на светот (4 фото)

Врвно достигнување на современата архитектура. Гледајте и восхитувајте се.   

Идеално решение за моторџиите кои имаат малку простор во гаражата

Идеално решение за моторџиите кои имаат малку простор во гаражата

Простор секогаш има доволно, само ви треба креативен начин како да го искористите. Еве убав пример, а погледнете го и архитектот од Хонг Конг.

Јако: Нов дел од жестоката скриена камера со кловнот убиец

Јако: Нов дел од жестоката скриена камера со кловнот убиец

Најјакиот дел е на бензинската станица :). Лудаци!

Искусен заводник ве учи како да се „смувате“ со две непознати другарки истовремено

Искусен заводник ве учи како да се „смувате“ со две непознати другарки истовремено

Типот од страна личи на обичен прибран дечко, но во акција е вистински ѕвер. Гледајте како се прави тоа со два реда муабет и многу храброст.

Пукање гума при брзина од 327 км/час

Пукање гума при брзина од 327 км/час

Две работи се најбитни кога летате со толкава брзина: Возачот да не испаничи и автомобилот да е квалитетен.

Во меѓувреме во Албанија: Приватна забава на нивата

Во меѓувреме во Албанија: Приватна забава на нивата

Ја фатиле девојката во средина и ја учат да игра :).

Албански сватови какви што не сте виделе до сега

Албански сватови какви што не сте виделе до сега

Сите работат во Швајцарија и ги натемпирале турите да бидат на свадба во Албанија :).

Идиот со Корвета на ноќна улична трка

Идиот со Корвета на ноќна улична трка

Срце да те заболи што и направи на колата на прав пат…

Човекот најнормално си излегуваше од гаража, а надвор го дочека лудо и страшно изненадување

Човекот најнормално си излегуваше од гаража, а надвор го дочека лудо и страшно изненадување

Видеото е снимено од камерата во автомобилот, а се случи пред неколку дена во руската република Башкириа.

Ремко од Холандија бара пријатели од целиот свет

Ремко од Холандија бара пријатели од целиот свет

Има 35 години и сака да оди на состаноци, да четува и… Ова е неговиот видео оглас :).

Прекрасно: 4 девојки од Грузија си одат по патот и си пеат

Прекрасно: 4 девојки од Грузија си одат по патот и си пеат

Какви гласови имаат… чудесно! Мотика хит на денот!

Тест за бременост (виц)

Гужва во аптека, една девојка доаѓа на ред:
– Имате ли тест за бременост?

Смешни слики #336

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 336-ти дел ;).

Оригиналниот одговор на едно дете од Босна на прашањето: Како се вика човек кој е на власт?

Оригиналниот одговор на едно дете од Босна на прашањето: Како се вика човек кој е на власт?

Детето само ги слушало постарите и си извлекло свој заклучок. ШАМПИОНЧЕ!

Наркоманката и алфа мажјакот на патот

Наркоманката и алфа мажјакот на патот

За нестрпливите, акцијата почнува на 1:30.

Како еден креативен човек успеа својата стара када да ја претвори во нешто преубаво?

Наместо да им ја даде на собирачите на старо железо, човеков најде начин како да и подари втор живот на неговата стара када.

Она што се случува во ова мало село е морничаво. Да не има нешто во водата?

Замислете да влезете во некое мало село и насекаде да гледате само близнаци. Точно тоа се случува кога ќе отидете во индиското село Кодини.

Како да добиеш број од девојка без да кажеш ниту збор?

Како да добиеш број од девојка без да кажеш ниту збор?

Можеби ваква финта би запалила и кај нас, но никој нема храброст да проба.

Мажествените уметнички дела на еден британски стилист (10 фото)

Познатиот британски стилист Даниел Џонсон со своите ножици докажа дека не е само бербер туку и вистински уметник. Да ги погледнеме неговите импресивни уметнички дела :).

Македонецот што барал пари од својот брат во странство (виц)

На двајца браќа, едниот во Македонија, другиот во странство, им умерл близок роднина:
– Пешо, доаѓај, треба да го спремаме погребот.

+