Прекрасен поглед од прозорецот за оние што ја сакаат пролетта, но погледнете одблиску…

Со помош на оваа идеја можете да ја донесете пролетта во вашиот дом во боло кое годишно време.

Претоварени (62 фото)

Подобро наеднаш да пренесеш се, па макар и да ти се смеат, отколку да се враќаш неколку пати :).

Човекот кој отиде во секоја земја во светот без да лета

Човекот кој отиде во секоја земја во светот без да лета

Грем Хјуџис е британски авантурист, кинематограф, тв водител и гинисов рекордер. Хјуџис во 2008 година започна авантура, која ја заврши во ноември 2012 година. Цели 4 години авантуристот патуваше без авиони и успеа да помине во сите 201 држави, вклучувајќи ги и државите во кои се водат војни. „Постојат 5 причини поради кои решив да […]

Препиле (70 фото)

Човек не е пијан, додека може да лежи на подот, без да се држи за него :).

Гледај ме во очи 73 (48 фото)

Дечко, овде ми се очите :):):).

Смешни и позитивни полицајци (57 фото)

Уште докази дека нема вицови за полицајци. Се е вистина :).

Смешни слики #354

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 354-ти дел ;).

Чеканот кој што дедото му го подарил на својот внук (5 фото)

За жал во денешно време, благодарение на Кинезите, не се прават вакви квалитетни алати. Не ретко се случува штрафот да е направен од поцврст метал отколку штрафцигерот.

Ефикасен тетовски начин на перење теписи

Ефикасен тетовски начин на перење теписи

Женава со опремата може да испере 10 теписони за 10 минути.

Инвазија од вонземјани!? Двајцата најдобри другари го преплашија дечкото на многу оригинален начин.

Инвазија од вонземјани!? Двајцата најдобри другари го преплашија дечкото на многу оригинален начин.

Направија сцена и маски многу подобри од голем број научно фантастични филмови.

Од оваа девојка ќе биде домаќинка! Додека се возела во автобус на работа, сама си сплела невестински фустан!

Целиот фустан ја чинел нешто повеќе од 1000 денари, а го сплела додека се возела во автобус кон работа и назад.

До сега необјавени колор снимки од Брус Ли како ја демонстрира својата техника и сила

До сега необјавени колор снимки од Брус Ли како ја демонстрира својата техника и сила

Наместо вовед ќе го цитираме големиот мајстор кој ја открива неговата тајна: „Не плаши се од човек кој вежбал 10.000 удари… плаши се од човек кој вежбал 1 удар 10.000 пати.“

Како мама може да те изнервира и да ти ја уништи сопствената роденденска забава?

Како мама може да те изнервира и да ти ја уништи сопствената роденденска забава?

Мајката немаше злобна намера, но требаше да знае дека ќерка и лесно се нервира :).

Ова може да се случи само во женски фудбал!

Ова може да се случи само во женски фудбал!

Судијата мораше да повика посебно лице кое дојде со најлонско кесе на теренот.

Уличен продавач на ледени лижавчиња во Мексико

Уличен продавач на ледени лижавчиња во Мексико

Во центарот на Гвадалахара, уникатните ледени лижавчиња на овој човек провлекуваат голем број муштерии. Не само поради вкусот, туку и поради начинот на кој што ги прави.

Како да направиш Број 1 поп хит без да имаш трошка талент?

Како да направиш Број 1 поп хит без да имаш трошка талент?

Дечково сними упатство и докажа дека не мора да знаеш да свириш некој инструмент, не мора ниту воопшто да знаеш да пееш, уште повеќе, не мора ниту да имаш слух за музика за во денешно време да бидеш број 1 на топ листите.

Позитив: Нема да ме измамиш пак, знам дека пак си ги чистела стаклата

Позитив: Нема да ме измамиш пак, знам дека пак си ги чистела стаклата

Кој еднаш се изгорел од жешко млеко, дува и во матеницата. Кученцево мисли дека стаклената врата е затворена :).

Избор на најубава селанка „Мис жетварка 2014“

Избор на најубава селанка „Мис жетварка 2014“

Една од кандидатките не била баш искрена во пријавата, но се излезе на виделина :).

Современи ТЕШКИ клетви

Лајк да не видиш!
Вонземјани од одмор во Охрид да те земат!
Да отидеш во некој хотел кај шо WiFi-то не дофаќа до вецето!
Да даде Господ Латас кравата да ти бира!

Овчар во јавна куќа (виц)

Си бил еден млад овчар, кој немал ништо друго освен овци и не знаел за ништо друго на овој свет, освен за овци.
Тој си живеел со овците, си зборувал со нив, спиел кај нив, ги сакал и тие за него биле сè. Но, еден ден до пасиштето му отвориле јавна куќа…

Адвокатот и крадецот (виц)

Млад дечко е обвинет за кражба. Неговиот адвокат го прашува:
– Имаш ли пари да ми платиш за да те одбранам?

Еве зошто е измислена опцијата забавена снимка

Еве зошто е измислена опцијата забавена снимка

Традиционално понеделничко Мотика будење! Кратко клипче кое ќе ве држи будни и полни со енергија цела недела ;).

Опасна, жестока несреќа на монстер трак настан во Холандија

Откако прескокна неколку автомобили, возачот на огромното чудовиште изгуби контрола и прегази дел од публиката. Резултатот на оваа ужасна несреќа е 1 загинат возрасен маж, 2 загинати деца и 15 повредени.

Кога ќе го погрешиш патот и ќе излезеш на автопат

Кога ќе го погрешиш патот и ќе излезеш на автопат

Типот вози со брзина од 70 км/час во обид да си ја поправи грешката.

Да ѕирнеме во канцелариите на Google во Даблин (75 фото)

Кратка фото екскурзија во просториите во кои работат инженерите на Google. Дали има некој јунак што ќе се обиде во коментари да го спореди ова со просторот во кој што работи тој?

Секому му се случува да згреши при возењето, но само на најголемите баксузи им се случува ова

Секому му се случува да згреши при возењето, но само на најголемите баксузи им се случува ова

Го погоди автомобилот во кој да се удри :).

Мудрата рекламна кампања на една авионска компанија (7 фото)

Луѓето од виетнамскиот авиопревозник VietJet знаат како да ги задоволат желбите на своите клиенти. Наместо да фрлаат пари за скапи реклами, тие едноставно ги фотографираа своите стјуарсеси во секси долна облека, затоа што знаат дека скоро секој што се возел во нивните авиони посакал да го види тоа :).

Малезиецот што навива за Пелистер

Малезиецот што навива за Пелистер

Малезиецот Јокехва Лаи кој работи во Америка заедно со битолчани се потруди да ја изрецитира целата навивачка песна за Пелистер. Очекуваме второ видео во кое што Малезиецов пцуе и кажува вулгарни работи на македонски :).

Возење трактор како газда!

Возење трактор како газда!

Избор видеа од искусни трактористи кои ја покажуваат својата вештина на дело, дури и во навидум безилезни ситуации.

Како да запалиш камперски оган со рачно направена базука?

Направата се користи за пукање огномети, но дечкиве добија генијална идеја да пробаат со неа да си го запалат камперскиот оган.

+