Убиец на вонземјани (игра)

Помогнете му на космонаутот да се справи со вонземјаните.

Каде живеам јас?

Каде живеам јас?

Авторот на видеото напиша: Се чувствувам среќен секој ден, затоа што ова место можам да го наречам дома. Вангареи е најсеверниот град во Нов Зеланд познат по своите прекрасни водопади, но тоа не е се…

Малото мече му бега на своето поголемо другарче

Прашање: Што ќе направите ако во шума почне да ве брка мечка? Пред да одговорите дека ќе се качите на дрво, погледнете го видеото :).

Да беше жив Никола Тесла, ќе беше горд што некој на толку креативен начин ја користи електричната енергија

Да беше жив Никола Тесла, ќе беше горд што некој на толку креативен начин ја користи електричната енергија

Верувам дека дури ни самиот Никола Тесла не се сетил дека електричната енергија може да има и ваква примена.

Која е главната дејност на жителите од едно мало пакистанско гратче?

Дара Адам Кел е мало гратче во Пакистан, кое е центар на илегалното производство на оружје. Да погледнеме како изгледаат импровизираните, илегални фабрики за оружје на Пакистанците.

Смешни слики #355

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 355-ти дел ;).

Секси позадини 46 (54 фото)

Мерак за машките очи :). Монументални позадини кои не можат да поминат незабележани.

Гоце Делчев, Крали Марко и Итар Пејо во современа Македонија (виц)

Гоце Делчев, Крали Марко и Итар Пејо некако се нашле денес во модерна Македонија. Се договориле секој да ја разгледа самостојно и потоа да се сретнат и да споделат мислења за она што ќе го видат.

Човечка гума?! Најчудното видео што ќе го видите денес!

Човечка гума?! Најчудното видео што ќе го видите денес!

Ова е кастинг за нова реклама на компанијата за брза достава на пратки. Човекот се вика Дан Дамс, од Прага е, а по професија е возач. Еве како се отвора вратата на Холивуд со еден потег.

Родителите на малово Албанче се гордиеат со тоа што научил нивниот син!

Јака смисла за хумор имаат, нема што. Тешко на детцата со вакви родители!

За крадците нема место во Русија! На кого бе ти пиштол ќе вадиш мајмун еден!

За крадците нема место во Русија! На кого бе ти пиштол ќе вадиш мајмун еден!

Професијата разбојник е многу посложена во Русија отколку на било кое друго место во светот.

Среќен 50-ти роденден Моника Белучи

Денес, според многумина, најубавата жена на планетата, Моника Белучи полни 50 години. Актерката вели дека не прави ништо посебно за да се одржи во таква форма. Таа нагласува дека вежбањето е премногу досадно и монотоно, за а шега да додаде дека наместо да оди во фитнес центар, едноставно се облекува во црно. „Да се биде, […]

14-годишен кошаркар висок 2 метри и 26 сантиметри и уште расте по 10 сантиметри годишно

14-годишен кошаркар висок 2 метри и 26 сантиметри и уште расте по 10 сантиметри годишно

Дечкото се вика Роберт Бороцки, од Романија е, има 14 години и веќе е повисок од сите NBA играчи. Минатата година скаутите на Реал Мадрид, Барселона и NBA го лоцираа Роберт, но татко му, кој е бивш кошаркар и негов личен тренер, преферираше да потпише за италијанскиот „Stella Azzurra Roma“. Детето расте 10 сантиметри годишно.

Како мајсторот ми ја поправи WC шолјата? (2 фото)

Талентот напорно работел 2 часа за да го отстрани дефектот и да намести се како што треба… не баш се :).

Кога на сред дожд ќе ти се расипат бришачите…

Кога на сред дожд ќе ти се расипат бришачите…

Еве како Русите ефикасно го решаваат тој проблем :).

Дневнико на еден мунасип чоек

Здраво јас сум Николче Симовски имам 28 години, не сум вработен, а и да ви кажам право и не барам работа, оти како велат Србите „Све док је оваца, нече фалит вуне“.

Глупави деца се обидоа да свиткаат iPhone 6 во продавница на Apple

Глупави деца се обидоа да свиткаат iPhone 6 во продавница на Apple

Пред неколку дена на интернет се појави лажно видео, направено во стилот на рекламите на Apple, во кое се тврдеше дека новите iPhone 6-ки можат да се превиткуваат и да ја задржат формата. Децава наседнале на видеото и решија да пробаат :).

Трка на најдобрите спортски автомобили 2014

Alfa Romeo 4C, BMW i8, BMW M4, Chevrolet Camaro Z/28, Ford Fiesta ST, Jaguar F-Type R Coupe, Nissan GT-R Nismo, Porsche 911 Turbo S, Subaru WRX STI и Volkswagen Golf GTI. Кој ќе победи?  

Како Австралијанците прават семејна слава?

Како Австралијанците прават семејна слава?

Кој им е крив кога не си измислиле нешто како нашето оро, па да си се развеселат како што треба, а не вака како мајмуни :).

И на жените не им е лесно (виц)

Тешка е женската судбина:
– купи чевли… нема фустан…

Мажот што кришум си купил шише шампањ (виц)

Мажот си купил шише шампањ, решил да си го испие сам и го скрил во казанчето на тоалетот. Си легнале вечерта, почекал тој 20-тина минути и пооолека, пооолека се обидел да премине преку жената за да отиде во тоалетот.
Таа го разбрала погрешно и прошепотила:

Дечко им прави едноставна финта на девојките на улица за да добие бакнеж

Дечко им прави едноставна финта на девојките на улица за да добие бакнеж

На палецот од десната рака има залепено графит од молив и многу лесно „погодува“ што замислиле. Некои од нив прилично се занесоа во бакнувањето :).

Хорор скриена камера: Девојка, жив мртовец, на улица

Хорор скриена камера: Девојка, жив мртовец, на улица

Добра скриена камера, а најјакиот момент беше со мачката на 1:50 :).

Необичната куќа на еден колекционер на автомобили во Вашингтон (19 фото)

Љубителите на автомобили во потполност ќе разберат зошто човеков си направил ваква куќа. Површината на куќата е 400 квадратни метри, има 2 спални соби, 3 бањи и ГАРАЖА, се разбира.

Ви ја претставуваме азиската супер-модел диџејка Ауна Чен

Ова се дел од нејзините постери и фотографии со кои ги најавува своите настапи. Гледајте до крај! А вака всушност изгледа „супер-модел“ диџејката во живо на настап!

Што се случува во ноќните клубови во гетото?

Што се случува во ноќните клубови во гетото?

Видеото е со коментари од кечерите, но многу добро одговараат на она што се случува.

Запознајте го Ед, човекот кој всушност не е човек

Запознајте го Ед, човекот кој всушност не е човек

Иако Ед изгледа толку реално, сепак импресионира фактот дека се работи за компјутерски генериран 3D модел. Навистина е запрепастувачки колку се напредни програмите за 3D моделирање денес. Подгответе се за времето на виртуелната реалност кое тукушто започна!

Пријатното изненадување кое Тејлор Свифт му го приреди на еден пациент болен од Леукемија

Пријатното изненадување кое Тејлор Свифт му го приреди на еден пациент болен од Леукемија

Тејлор била во посета на болницата и ги поздравувала сите пациенти. Кога влегла во собата на овој дечко и ја забележа клавијатурата, спонтано решија да отспеат нешто заедно. Ја одбраа „Someone Like You“ од Адел, Тејлор пееше, а дечкото ја придружуваше.

Како навистина изгледале борбите во околпи во средниот век?

Како навистина изгледале борбите во околпи во средниот век?

Луѓето во околпи биле многу поподвижни отколку што имаме претстава. Во еден момент во видеото (на 1:04) има илустрација од книга за Александар Македонски напишана во 15 век, а на неа се прикажани Македонците кои во оклопи се борат против Индијците.

Неверојатна фотосесија на Алпите која го запира здивот

Швајцарскиот бренд за облека и опрема за планинарење Mammut ја направи оваа фотосесија за својата нова рекламна кампања. Фотографиите сами по себе им направија добра реклама.

+