Современ уметник црта уметничко дело

Современ уметник црта уметничко дело

Му требаа 15 минути за да го создаде делото, ама се намачи. Во средно го викале шестарот :).

20-те најзашеметувачки будистички храмови на светот

Вдишете длабоко после напорниот работен ден, ви треба малку зен. Започнете да го негувате вашиот внатрешен мир со оваа дигитална прошетка низ најубавите будистички храмови во целиот свет.

Смешни слики #408

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 408-ми дел ;).

Обожавам вакви ситуации со возачи – тепачи

Обожавам вакви ситуации со возачи – тепачи

Без многу расправии, тепачот се симнува од колата и директно тргнува да се тепа. Гледајте што се случи!

Очниот лекар кој славел јубилеј (виц)

Во болницата очни лекар слави јубилеј 50 години верна служба. Колегите одлучиле да го изненадат и му подариле огромна слика на која имало око, а во зеницата на окото бил ликот на очниот лекар.

Чак Норис против лизгавата снежна улица

Чак Норис против лизгавата снежна улица

Мирно ги гледаше од страна како се мачат и на крај реши да ја презеде работата во свои раце.

Девојка се мачи да тргне со колата на снегот

Девојка се мачи да тргне со колата на снегот

Не е до снегот, до рачната кочница е :).

Како грчките навивачи си поминаа во Москва

Како грчките навивачи си поминаа во Москва

Панатенаикос изгуби од Динамо, а и грчките навивачи не си поминаа полесно затворени во една сендвичара по завршувањето на мечот. Ова е снимката од безбедносната камера.

Наједноставниот електричен воз на светот

Наједноставниот електричен воз на светот

Можете да си направите вакво возче и сами дома. Се што ви треба се неколку магнети, една батерија и бакарна жица.

Можете ли да си засмислите да чувате крава како милениче?

Можете ли да си засмислите да чувате крава како милениче?

Тешко дека некој е подготвен да чува крава како милениче и да ги чисти лепешките по неа, но петгодишната ѕвезда на видео клипот подолу воопшто не мисли така. Ја пуштила кравата внатре во куќата и си ужива е се гали со новото милениче. Нејзината мајка, Јутјуб корисник со корисничкото име Били Џо Декер ја снимила […]

Снаодливиот татко на 3 деца кои сакаат да ги санка

Снаодливиот татко на 3 деца кои сакаат да ги санка

Како газда, само седи на топло и ужива :).

Александар од Ирак ќе ви ја отпее песната „Домаќине“

Александар од Ирак ќе ви ја отпее песната „Домаќине“

Се гледа дека има нешто од гените на Александар Македонски :). Автор: Сале Џи

Каде слабо, па и ќе зафркава…

Каде слабо, па и ќе зафркава…

Смешна ситуација со слаб дечко и дебела девојка.

Зетот и балдската (виц)

Зетот ја вози балдзата со запрежната кола кон градот. Поминуваат покрај шумата и таа почнува да крши прсти.
Тој:
– Зошто си загрижена?

Како се изведува корнер во Казахстан?

Како се изведува корнер во Казахстан?

Цистерната е тука и фудбалот може да продолжи!

Тајно го снимав водоводџијата за да видам што прави додека сите мислат дека работи

Тајно го снимав водоводџијата за да видам што прави додека сите мислат дека работи

Па не сме машини, мора понекогаш да правиме и вакви работи, додека никој не гледа :).

Сопругот бара совет од докторот за подобро здравје (виц)

– Што друго уште е корисно за здравјето освен добрата храна и здравиот сон?
– Не ми текнува докторе…

Две кучиња ловат зајак, мајстор за фаќање кривини

Две кучиња ловат зајак, мајстор за фаќање кривини

2 минути и 50 секунди акција како во холивудски филм.

12 чудни места од целиот свет на кои се случиле безброј исчезнувања

Биологот, писател и криптозоолог Иван Сандерсон во 1972 напишал статија наречена „Дванаесетте ѓаволски гробишта од ширум светот“ објавена во списанието „Сага“. Во неа тој опишува 12 географски локации од ширум светот, наречени „Зли вители“, познати по мистериозните исчезнувања кои се случиле во нив со текот на годините.

Како реагираат Турците на семејно насилство на улица?

Како реагираат Турците на семејно насилство на улица?

Социјален експеримент со интересни резултати. Што мислите, дали слични вакви реакции би имало и кај нас?

Кога црнец ќе си измие раце…

Кога црнец ќе си измие раце…

Пред да почнете да коментирате, имајте на ум дека видеово не е расистичко туку хумористично ;).

Светот пред да заспијам

Моето име е Карас Јонут. Јас сум семеен човек од Романија – имам 36 години, оженет сум и имам еден мал ангел кој се вика Јоана и има скоро 3.5 години. Го сакам својот живот, моето семејство, но исто така сакам и да патувам. Каде и да одам, се обидувам да направам некоја лудорија, на […]

Внимание, библиофили! Оставете ги книгите за момент и погледнете го ова

Одењето во книжарница или библиотека може да биде многу убаво искуство, без разлика на возраста. Светот на книгите во себе крие бескрајни информации напластувани од сите генерации пред нас. Некои од нас се просто опседнати со собирањето книги. Ако и вие припаѓате на оваа група луѓе, сигурно би сакале да го посетите ова место во […]

Како размислуваат мажите? (виц)

Патуваат двајца мажи со воз. Им станало досадно и едниот вели:
– Ајде да играме асоцијации!
– Ајде!
– Лубеница.

Зошто жените зборуваат двојно повеќе од мажите? (виц)

Маж чита весник и и вели на жена си:
– Знаеш што пишува тука!? Дека мажите во просек на ден изговараат околу 2200 зборови, а жените 4400!!
Жената:
– Тоа е затоа што треба на исте секогаш се да ви се повторува по два пати…
Мажот:
– Што?

Нашите слики од Меморија во изведба на Игуана

Нашите слики од Меморија во изведба на Игуана

На оваа убава македонска песна ќе ве потсетат Тања Димова (вокал), Александар Трајанов (гитара) и Јордан Манов (амбиентална соло гитара).

Сина индиго змија си го јаде својот ручек – ѕвечарка

Сина индиго змија си го јаде својот ручек – ѕвечарка

Навистина е необично да се види кога животно јаде друго животно од ист вид. Изгледа некако злобно и морничаво. Вакви се луѓето кои земаат пушка во рака за да се убиваат меѓу себе.

Вака секси девојка игра табла :)

Вака секси девојка игра табла :)

Коцките мора добро да се протресат :).

Германскиот овчар Ноа прими куршум и го даде својот живот за да ги заштити децата

Германскиот овчар Ноа го дал својот живот за своето човечко семејство кога вооружен човек отворил оган на нивниот Шевролет. Сведоците за „Њујорк Дејли Њуз“ изјавиле дека ужасот почнал со препирка на патот помеѓу возачот на камионетот и човек кој возел Форд Таурус. Хобарт Остин за полицијата изјавил дека возачот во Фордот за малку ќе удрел […]

Рекламите што ги снимале холивудските ѕвезди пред да станат славни

Рекламите што ги снимале холивудските ѕвезди пред да станат славни

Меѓу другите ќе ги видите и Киану Ривс, Стив Карел, Бен Афлек, Мег Рајан и многу други. Смешни се, но подобро да ја почнеш својата кариера вака отколку со порнич :).

+