Градежни работници одлепуваат на работното место

Градежни работници одлепуваат на работното место

Малку САТИСФАКЦИЈА на паузата не е на одмет :).

Кражба на тоалетна хартија (виц)

– Зошто се обидовте да ја украдете тоалетната хартија?
– Јас не се обидов да ја украдам. Ќе ја платев подоцна.

Омраза – контроверзна нова видео игра во која се убиваат невини луѓе!

Омраза – контроверзна нова видео игра во која се убиваат невини луѓе!

Планирано е играта да излезе во 2015 година, а ова е првото видео во кое се открива како ќе изгледа и што ќе се случува во играта.

Химната на САД отсвирена со инструментот кој најмногу одговара за таа намена

Само Американец може да смисли ваков начин на свирење на националната химна!

Првиот ресторан на Месечината (виц)

2030 година. НАСА го отвара првиот ресторан на Месечината. Еден од посетителите пишува во книгата за гости: „Храната е добра, услугата исто така, но некако нема атмосфера…“

Младите Британци кога пијат, ПИЈАТ! (70 фото)

Вака изгледаат улиците на британските градови петок и сабота навечер. Полицијата има полни раце работа.

Смешни слики #370

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 370-ти дел ;).

Што појадуваат децата од разни краишта на светот

The New York Times Magazine решил да истражи за различните видови храна кои децата од разни култури ја јадат секое утро. Секоја земја си има свои карактеристични јадења кои на другите можеби ќе се чинат чудни, но интересно е да се види како децата се навикнуваат на овие видови храна. Некои родители велат дека нивнто дете не сакало да јаде определени нешта како бебе, но со текот на времето ги засакало.

Како можат луѓето да возат по ваков автопат е просто неверојатно!

Атлантерхавсвелен, или Атлантскиот океански пат во Норвешка е автопат во должина од осум километри каков што никогаш порано не сте виделе. Патот поврзува редица острови и има повеќе свиоци и угорнини и удолнини. Нуди прекрасни глетки на околните планини и морето коешто го заплискува и самиот автопат. Оваа норвешка градба на векот ги мами туристите […]

Каде оди светов? Погледнете од страна и размислете!

Техничките иновации се тука да ни го олеснат и унапредат животот на сите. Но дали покрај добрите страни на уредите како мобилните телефони, т.н. умни телефони или смартфони, се кријат и лоши навики кои ја нарушуваат и спречуваат меѓучовечката директна комуникација? Проценете сами од фотографиите кои следуваат.

Кинетички скулптури на ветер од кои ќе ви се сврти умот

Движењето се предизвикува исклучиво со помош на ветер, со тоа што и најблагото ветре предизвикува ротирање на компонентните.

Бебето носорог кое мисли дека е коза

Бебето носорог кое мисли дека е коза

Откако се родиле, малото носорогче и јаренцето постојано се заедно. Тоа необично пријателство е објаснување за смешното однесување на носорогчето кое мисли дека е јаре :). Позитив на денот!

Тест на интелигенција со само едно прашање!

Прашањето гласи вака: Убиец кој е осуден на смрт, за да се спаси имал можност да избере меѓу три соби. Во првата соба е запален оган и ако ја отвори вратата веднаш ќе го изгори. Во втората соба се наоѓа снајперист подготвен да стрела веднаш штом ќе се отвори вратата. Во третата соба има лавови […]

Поправено 51-ви дел (13 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.

Дедото што продавал дињи (виц)

Еден дедо продавал дињи на зелено пазарче. Над дињите напишал: „1 диња – 30 денари, 3 дињи – 100 денари“.
Дошол еден маж и купил една диња за 30 денари, потоа се поврткал во пазарот, се вратил и купил уште една диња за 30 денари, а по малку време уште една за 30 денари.

Како еден возач на автобус во Чиле ги учи младите луѓе да не крадат?

Како еден возач на автобус во Чиле ги учи младите луѓе да не крадат?

Човекот употребува застарен, но многу ефикасен и докажан метод. Гледајте!

Принципиелниот возач му одржа лекција на возачот со Јагуарот

Принципиелниот возач му одржа лекција на возачот со Јагуарот

Скапата кола и богатството не ти даваат право да возиш во спротивна насока на еднонасочна улица!

Што прави мојот булдог кога ќе види друг моторџија додека се возиме со моторот?

Што прави мојот булдог кога ќе види друг моторџија додека се возиме со моторот?

Позитив на денот! Кучето самоиницијативно го прави ова, секогаш кога ќе види друг мотор како поминува во спротивна насока.

Дечкото програмер ја намести својата девојка, која конечно реши да ги проба очилата за виртуелна реалност

Дечкото програмер ја намести својата девојка, која конечно реши да ги проба очилата за виртуелна реалност

Тој спремил специјално видео, а многу добро знае дека девојка му најмногу од се се плаши од пајаци.

Внимание! Плавуша зад воланот!

Внимание! Плавуша зад воланот!

Па уште и излезе да се кара, го прашува возачот позади неа „Што направи?“

Македонска против албанска кафана: Кој прави подобри ќебапи?

Македонска против албанска кафана: Кој прави подобри ќебапи?

Повелете, малку странски хумор на наша сметка :).

Открија ефективна техника за брзо трезнење и ја тестираа на заспаниот другар

Открија ефективна техника за брзо трезнење и ја тестираа на заспаниот другар

Правило број 1: Ако одите некаде заедно со другарите, НИКОГАШ не заспивајте прв!

Ликот на путин на неото над Белград?!

Ликот на путин на неото над Белград?!

Видеово е објавено од некој Србин на YouTube, а ви го прикажуваме само за да видите до колку се уфилмаа Србите со доаѓањето на Путин во официјална посета на Србија.

Македонска недела (виц)

Вторник, Среда, Четврток – секое чудо за 3 дена. Петок – загревање за викенд. Сабота и Недела – 2 дена викенд. Понеделник – Подготовка за ново чудо…

Осамениот мал робот во срцето на Париз

Краток, уметнички, анимиран филм. Ви препорачуваме да погледнете! FILM_FX L3.0 (2014) from ISART DIGITAL on Vimeo.

Ситни скулптури изрезбани во врв од молив од Реџеп Алчамли

Реџеп Алчамли е дипломиран хемиски инженер од Турција кој обожава да прави ситни скулптури во графит од молив.

Кога ќе му остане слободно време од работата и возењето велосипед, неговото омилено хоби, Реџеп ќе ги земе неговите алати и седнува да ги прави своите скулптури во врв од моливи, посветувајќи внимание на секој детал.

Ова куче нема поим што прави, но многу е послушно

Ова талентирано и стрпливо куче се вика Бејли. Не знаеме многу за Бејли, освен дека многу спие. Сопственикот вели дека спие над дваесет часа дневно. Се започна со оваа слика, која сопственикот ја објави на интернет: Откако добри преубави коментари, фотографирањето на Бејли му стана хоби.

Како изгледа да се живее во поткровје од 95 милиони долари, 425 метри над Њујорк

432 Park Avenue – ова е адресата на највисоката станбена кула во западната хемисфера. Извишувајќи се во височина од 425 метри, облакодерот нуди 104 станови од 2700 метри квадратни, со плафони високи 4 метри, прозорци 3 х 3 метри и цени од 16.95 до 82.5 милиони долари.

Поинаков задолжителен час на кој идните возачи од Белорусија учат да носат безбедносен ремен

Поинаков задолжителен час на кој идните возачи од Белорусија учат да носат безбедносен ремен

После еден ваков час, не верувам дека има возач кој нема да носи бебедносен ремен. Гледајте колку е важно и колку ременот може да ви го спаси животот во несакана ситуација.

Двајца доброволци на сцената на бразилски концерт

Двајца доброволци на сцената на бразилски концерт

Дечкото е скромен и не сака многу да се експонира, а девојката сака груба игра. Сакаше груба игра, си ја доби! Откако ќе го изгледате видеото, пуштете го уште еднаш и обратете внимание на типот во позадина, а потоа кликнете тука.

+