Како 32 годишниот принц на Дубаи го живее својот живот? (43 фото)

Фотографиите што ќе ги видите во продолжение се од Инстаграм профилот на принцот Хамдан Бин Мохамед, кој животот го живее со полна пареа. Додека на неговите плеќи не легнале државните проблеми, принцот сака да искуси се во животот.

Смешни слики #410

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 410-ти дел ;).

Мајка му му рекла на Мартин да ја загрее книгата

Мајка му му рекла на Мартин да ја загрее книгата

Браво за креативноста, само внимавај да не направиш пожар кога ќе го загреваш столчето :).

Дете растура на тарабука на улица во Турција

Дете растура на тарабука на улица во Турција

Машала турбо чуџук ептен кадарен :).

Како да изнервираш снајперист од противничката војска?

Како да изнервираш снајперист од противничката војска?

И на професионалните војници им треба малку забава на работа :).

Џиповите против снежната нагорнина

Џиповите против снежната нагорнина

Децата направиле лизгалка па сега фаќаат сеир од страна: „Јес, јес“ :).

Понижено пред цело одделение, девојчето имаше јак одговор за учителот

Понижено пред цело одделение, девојчето имаше јак одговор за учителот

На час по англиски јазик, професорот го загуби трпението и нервите и во еден момент почна да станува насилен. Одговорот на девојчето – како што го учеле мама и тато :).

Снаодлив возач вози без едно тркало

Снаодлив возач вози без едно тркало

Снајди се па живеј, а другите колку сакаат нека ти се смеат :).

Две близначки бараат кандидати за тројка

Две близначки бараат кандидати за тројка

Иако раширено е мислењето дека ова е сонот на секој маж, сепак резултатите од анкетата и не излегоа така сјајни.

Запали ги ламбите (логичка игра)

Поврзете ги сите плусеви и минуси наизменично и затворете го струјното коло. Но, внимавајте каблите да не поминат еден врз друг.

Пијана Русинка заспала на сред улица

Пијана Русинка заспала на сред улица

Уште почудна е реакцијата на возачот. Да беше во друга држава ќе викнеа брза помош, ќе се собереа луѓе, но не и во Русија :).

Позитив: 2 годишно дете го имитира татко си како игра

Позитив: 2 годишно дете го имитира татко си како игра

Гледајте го шизичето, ќе ви го разубави денот!

Влечењето Лада на раскрсница тргна во неочекуван правец

Влечењето Лада на раскрсница тргна во неочекуван правец

На своју вољу, ризик јак, мила душа и да погине колку може ќе се спаси :).

Полката која пред 5-6 години беше хит на Мотика во изведба на симпатична Јапонка

Полката која пред 5-6 години беше хит на Мотика во изведба на симпатична Јапонка

Предупредување: Песнава е заразна и тешко излегува од глава! Еве го и оригиналот:

Овој луксузен хотел во Шведска ви овозможува бесплатен престој ако сте голема фаца на социјалните медиуми

Да се биде популарен на социјалните медиуми подразбира часови напорна работа, но никогаш не би очекувале таа да ви се исплати на ваков начин: Луксузен хотел во Шведска ве кани на бесплатен престој ако имате голем број следбеници на Фејсбук и Инстаграм.

Синот прв пат имал секс (виц)

Синот отишол кај својот татко и му рекол: – Тато, денес за прв пат имав се*с! Таткото, радосен и горд му рекол на синот: – Ајде, сине, седни и раскажи ми! – А, подобро да не седам…

80 поинакви, креативни, новогодишни елки

Нова Година без елка не може да се замисли, а ако ви здосади да ја ставате истата елка секоја година и ако сакате да бидете поинакви, тогаш еве ви 80 одлични идеи.

19 прехранбени производи кои докажуваат дека природата е опседната со пениси исто колку и луѓето

Колку и да се трудиме да се убедиме дека станува збор за нешто сосема друго, сепак сликите подолу зборуваат сами за себе.

Скриени пораки во филмовите и ТВ сериите

Сите сакаме да се опуштиме со некој добар филм или омилената ТВ серија. Иако често ги гледаме и по повеќе пати, сепак секогаш испуштаме некои детали. Скриените пораки често се интерни шеги помеѓу луѓето од тимовите кои стојат зад тие проекти, но секогаш е интересно да се откријат, како што е случајот во следните примери.

Запознајте го Крампус, ѓаволскиот анти-Дедо Мраз

Се ближат Новогодишните и Божиќните празници и децата се радуваат дека и оваа година Дедо Мраз ќе им донесе разни подароци. Ако биле добри, се разбира. А ако не, ќе им стави јаглен во чорапите. Но, децата во некои европски земји се плашат од нешто многу пострашно од тоа – се плашат од гневот на Крампус, анти-Дедо Мраз.

Мало девојче фатено на дело како гледа 2-ца мажи како се бакнуваат

Мало девојче фатено на дело како гледа 2-ца мажи како се бакнуваат

– Зошто го гледаш тоа? – Те молам, не кажувај и на мамааа…

8-годишна вулканска ерупција збриша цело село од лицето на Земјата… освен селската црква

Во 1943 вулканот Парикутин во Мексико станал активен и почнал да исфрла лава. Осум години подоцна, откако целото село Сан Хуан Парангарикутиро го покри со лава, најпосле неговата активност запре. Целото село е затрупано со лава, освен селската цкрва. Издржливоста на црквата се припишува на масивните камени плочи употребени за нејзината изградба. Но, луѓето се прашуваат дали и нешто друго помогнало во нејзиното зачувување? Можеби мала помош одозгора?

Обилни врнежи на снег на далечниот исток (35 фото)

Снегот од Кина почна да се движи кон Русија и не застанува. Дали ќе стигне до Европа ќе видиме. Нам ни преостанува само да чекаме и да се надеваме.

Секси Бразилка на плажа: Дечко, ќе ми го намачкаш ли грбот?

Секси Бразилка на плажа: Дечко, ќе ми го намачкаш ли грбот?

Но, кога девојката ќе ја осблече маичката… ИЗНЕНАДУВАЊЕ!

Секој од хот-дог појадоците кои ги подготвувам за моите деца раскажува своја посебна приказна

Моето име е Ан Видја. Јас секогаш се трудам да бидам креативна при сервирањето на храната за моите најмили, бидејќи сметам дека изгледот на оброкот е исто така важен. Од сета храна, виршлите се најподатливи за раскажување прикаски. Заедно со додатоците, за подготвувањето на три чинии се потребни околу 45-60 минути. Инспирација добивам од разни интересни играчки и ликови кои ќе ги видам во текот на денот, но подобрениот апетит на моите дечиња е мојата најголема инспирација за овие вкусни приказни.

Жестоко: Еве зошто секогаш МОРА да се носи безбедносен ремен, освен ако немате крила

Жестоко: Еве зошто секогаш МОРА да се носи безбедносен ремен, освен ако немате крила

Несакани работи често се случуваат во сообраќајот, а безбедносниот ремен во многу ситуации може да спаси живот.

Чоколадна топка со сладолед внатре

Чоколадна топка со сладолед внатре

Десерт кој ќе посакате да го пробате а се служи на многу необичен начин.

Бразилско куче на навивање

Бразилско куче на навивање

Не користи батерии ниту е приклучено на електрична енергија.

Украде кола и се обиде да избега со својот скејтборд

Украде кола и се обиде да избега со својот скејтборд

Ова го има само во Америка, поточно во латиноамериканскиот кварт во Лос Анџелес.

Синот се срами од татко си на музички фестивал на отворено

Синот се срами од татко си на музички фестивал на отворено

Што да прави кутрото дете? Не бирало тоа кој да му биде татко.

+