Руски студенти направија реклама за кефирот од студентската менза

Руски студенти направија реклама за кефирот од студентската менза

Влегува студентот во мензата и гледа ништо не останало за јадење освен кефир. Мотика реклама на месецот! Кефир е ферментиран млечен пијалак кој потекнува од планината Кавказ и во слободен превод значи ”задоволство” или пак “добро чувство ”.

Зошто мажите сакаат плавуши? (виц)

Прашуваат плавуша:
– Знаеш ли што им се допаѓа на мажите кај тебе?
– Косата?

Човеков дошол на викендичката после подолго време и се соочил со една необична опасност

Човеков дошол на викендичката после подолго време и се соочил со една необична опасност

Ајде отвори прозор ако си маж!

Кога родителите ти слушаат малку потешка музика…

Кога родителите ти слушаат малку потешка музика…

Децата немаат избор, мора да се прилагодат :).

Интересна фонтана во трговски центар во Чикаго

Интересна фонтана во трговски центар во Чикаго

Фонтаната е поставена помеѓу двата ескалатори за посетителите да уживаат во возењето.

Зошто луѓето ги сакаат и уживаат во „Монстер трак“ шоуата?

Зошто луѓето ги сакаат и уживаат во „Монстер трак“ шоуата?

Гледајте што се случува после 1:40.

Мало девојче се натпреварува со професионален војник во правење склекови

Мало девојче се натпреварува со професионален војник во правење склекови

Му одржа лекција на елитниот американски маринец.

Ова е рокенрол!!!

Ова е рокенрол!!!

Ова е всушност стара реклама за синтисајзер, во која јапонскиот презентер покажува дека синтисајзерот може да се користи и како замена за тапани. На почеток изгледа смешно, но дајте му шанса на човечето да се докаже.

Дали приметувате нешто необично кај ова камионче од картон? Гледајте внимателно!

Дали приметувате нешто необично кај ова камионче од картон? Гледајте внимателно!

Таткото го снима камиончето од картон што го направил за својот син.

Двајцата ограбувачи на моторче нападнаа погрешна девојка во погрешен град

Двајцата ограбувачи на моторче нападнаа погрешна девојка во погрешен град

Народниот суд им пресуди по брза постапка.

Забеган спектакл на турска свадба

Забеган спектакл на турска свадба

Изгледа и Турците ги прифати лудилото од Арапите :).

Синот што брзо учел (виц)

Татко го учи својот мал син како да мочка сам:
1. Го откопчуваш патентот.
2. Го вадиш надвор.

Кои се 15-те земји со најголеми енергетски резерви?

Кои се 15-те земји со најголеми енергетски резерви?

Ако внимателно ја погледнете листата, лесно може да се насети во кои држави ќе има воени конфликти во наредните години.

Охридска хаику поезија

Охридска хаику поезија

Олд бат голд :).  

Најглупиот крадец за 2014 година (2 фото)

Сопствениците на куќата биле на пат и и рекле на чистачката да исчисти пред да се вратат дома. Кога чистачката влегла во куќата ја затекнала смеднава ситуација: Целиот стан бил испревртен наопаку, се било расфрлано, очигледно некој крадец барал вредни предмети, а од спалната се слушало силно ‘рчење.

Новите секси костими на Колумбискиот женски велосипедски тим (3 фото)

Девојките ги изненадија сите кога во вакви костими се појавија на трка во Тоскана, Италија. Ова се случува кога дизајнерот на спортска облека ќе апстинира подолго време :). 

Како да излупиш киви за 3 секунди со помош на чаша?

Како да излупиш киви за 3 секунди со помош на чаша?

Одлична финта која ќе ви заштеди многу време и нерви.

Смешни слики #341

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 341-ви дел ;).

Смешни стрипчиња 127 (38 фото)

Ново продолжение од вашите омилени смешни карикатури и стрипчиња.

Стриптизерка во живо во вестите на Канал 5

Стриптизерка во живо во вестите на Канал 5

Темата е: Може ли да се живее со стриптиз во Македонија? А прашањата на кои треба да одговорат новинарите и одговорните од Канал 5 се: Што е ова, реклама за професијата? Од кога проституцијата стана уметност? Каква порака им испраќате на децата кои се присутни во просториите каде што се гледаат вести?

Татко од новите генерации растени со Кантер

Татко од новите генерации растени со Кантер

Сериозен кандидат за Мотика татко на годината.

Пијаниот струмичанец и змијата

Пијаниот струмичанец и змијата

Седи мирна! Полази ме!

Како професионален измамник краде очила за сонце од 500 евра?

Како професионален измамник краде очила за сонце од 500 евра?

Предупредување: Се што е прикажано во видеото е исклучиво наменето да се информира јавноста за сите видови на кражби кои ги прават измамниците на улица. Се што е украдено им е вратено на сопствениците после снимањето

Што се случува кога ќе се загледаш по јаки женски на улица?

Што се случува кога ќе се загледаш по јаки женски на улица?

Не му се веруваше што гледа, па се врати назад да види убаво.

Излезе iPhone 6! (виц)

Излезе iPhone 6!!!
Што значи дека iPhone 5 е намален…

На полициските кучиња им работи носот (виц)

Маж гледа банкнота од 1000 денари свртен кон сонцето, за да види дали не е лажна.
Којзнае од каде, експресно брзо до него се појавува полицаец:

Реакцијата на кучето кога сопственичката му рече дека мора да ги напушти пријателите и да си оди дома

Реакцијата на кучето кога сопственичката му рече дека мора да ги напушти пријателите и да си оди дома

Кога сопственичката му рече на овој Хаски дека е време да ги напушти пријателите од кучешкиот парк и да си оди дома, неговиот одговор ги зачуди сите. Позитив на денот!

Качувањето на врвот на планината Матерхорн е како одење по жилет

Планината Матерхорн се наоѓа на границата помеѓу Швајцарија и Италија, висока е 4.478 метри и е 10-та највисоката планина во Алпите.
Повеќе од 500 алпинисти загинале на Матерхорн од првото искачување во 1865 година.

Како сами да си направите клима уред со вентилатор и стиропор?

Многу едноставна и ефикасна финта за ладење во летните горештини.

Африканците сакаат хардстајл техно

Африканците сакаат хардстајл техно

Опасна журка си направија. Селаните од соседното село ќе се чудат зошто од кај комшиите се крева толкава прашина :).

+