Лудак: Бувот Реми Гаилард против полицијата!

Лудак: Бувот Реми Гаилард против полицијата!

За вакво нешто да им направиш на полицајците треба храброст, затоа што ако случајно те фатат ќе те однесат во станица и ќе те искршат од ќотек, во која и да било држава.

Италијанската црква се модернизира со специјални автомати за палење свеќи

Во една од црквите на италијанскиот град Бергамо се појави ваков автомат преку кој со кредитна картичка можете да си нарачате палење на ваша свеќа, која ќе гори онолку време колку што ќе платите. Минималната цена е 10 евра, за неколку часа, а ако сакате свеќата да ви гори цел месец треба да платите 420 […]

Трик со карти за бакнување прекрасни Американки на плажа

Трик со карти за бакнување прекрасни Американки на плажа

Ако типот им ја погоди картата, треба да се бакнуваат 3 секунди.

Смешни слики #411

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 411-ти дел ;).

Како да фатиш женска на свадба за 5 секунди?

Како да фатиш женска на свадба за 5 секунди?

Ја бираш најубавата сваќа и почнуваш да играш чочек пред неа. Понатаму гледајте и учете ;).

Пијан дечко се враќа дома со стил

Пијан дечко се враќа дома со стил

Другар му го носи и му ја отклучува вратата.

Брливи рапери девојката си ја качиле на задното седиште од кабриолетот

Брливи рапери девојката си ја качиле на задното седиште од кабриолетот

Во денешно време тешко е да си откачен, има многу голема конкуренција.

Лудак со лопата во улична тепачка во црнечкото маало

Предупредување: Видеото може да ве вознемири, а особено звукот на лопатата.

Татко и син се тркаат со своите Форд Мустанг играчки

Татко и син се тркаат со своите Форд Мустанг играчки

Таткото малку поработил на перформансите на својот автомобил.

Како Индија се бори со проблемот на пренаселеноста?

Ако продолжи со ваков наталитет, во 2050 година Индија ќе има повеќе жители од Кина. Со цел да се намали стапката на наталитетот, властите промовираат стерилизација кај жените кои веќе имаат деца. Ваквите операции се вршат во крајно нехигиенски услови, од крајно нестручни лица, поради што многу жени умираат. Човекот што ќе го видите на […]

Азбука на алкохолот (виц)

Прашуваат еден мераклија да ја каже азбуката со по еден збор кој почнува на секоја буква. Мераклијата почнува:
“А” – Абсолут
“Б” – Бурон
“В” – Водка

Запознавање на интернет и средба во живо (виц)

Се запознават дечко и девојка на интернет. Прва средба во живо во ресторан. Двајцата се гледат зачудено.
Тој:
– Доооброооо… Почнуваме со водка и пиеме додека не се бендисаме!

Цената што се плаќа ако загубите облог со другарите

Цената што се плаќа ако загубите облог со другарите

Дечково загубил облог и мораше да го прави ова, и потоа снимката да ја објави на интернет за да го видат сите роднини и пријатели, како и остатокот од светот.

Какви фризури беа на мода во изминативе 100 години?

Какви фризури беа на мода во изминативе 100 години?

100 години убавина во 1 минута.

Девојка во долна облека прави експериментална музика со месо

Девојка во долна облека прави експериментална музика со месо

Најчудното и најзабеганото нешто што ќе го видите денес!

На дедото му ја погодија песната и растури на подиумот

На дедото му ја погодија песната и растури на подиумот

На прославата на компанијата во која работи, шизикот ги дочека своите 3 минути и со своите движења ја привлече колешката, која едноставно не можеше да одолее.

За што служат презервативите? (виц)

– Тато, тато, за што служат презервативите? – За да нема деца. – А како се користат? – Штркот си ги ставаат на клунот…

Жестоко: 16 годишен руски тинејџер против пензинерка

Откако видеово се појави на интернет, властите реагираа и тинејџерот сега добива помош од психијатар. Верувам дека некој од вас има идеја како да му помогне подобро од психијатар.

Еве како најкреативните луѓе во историјата го трошеле времето

Дали поговорката „кој рано рани, две среќи граби“ важи за сите луѓе, правејќи ги здрави, богати и мудри? Според графикот во продолжение, резултатите се разновидни. Графикот ги претставува дневните навики и рутини на најумните и најкреативните умови во пишаната историја, а некои од овие рутини, особено времето одвоено за спиење, понекогаш просто запрепастуваат. Погледнете го […]

Вистинити и ужасни стории за луѓе кои биле закопани живи

Кога одите во болница, не би требало да се грижите дека ќе ве прогласат мртви по грешка и ќе ве закопаат живи (клучниот израз тука е не би требало). Но стравот од тоа да се биде закопан жив во определен дел од историјата воопшто не бил ирационален страв. Пред развојот на медицинската технологија, воопшто не […]

Животни си играат во снегот за првпат

Се сеќавате ли на мигот кога за првпат го видовте снегот? Веројатно се ретки тие меѓу нас кои би се сеќавале на такво нешто, но воопшто не е тешко да се замисли возбудата бидејќи без оглед на возраста, првиот снег во годината кај сите нас буди некакво задоволство. Ништо не е поразлично ни со животните, […]

Робот пакува батерии: Современата технологија во вистинското светло

Робот пакува батерии: Современата технологија во вистинското светло

Да ти е мерак да го гледаш како работи прецизно и без грешка.

Елио Сорчи, првиот папарацо

Елио Сорчи, човекот кој се смета за прв папарацо, работел во текот на 50-те и 60-те, сликајќи ги најиконските фотографии на познатите како Одри Хепберн, Елизабет Тејлор и Клинт Иствуд. Неговите гламурозни дела се реиздадени во „Папарацо“ и претставува своевидна историја на шоу бизнисот.

Топ 10 фотографи-портретисти во светот

Портретот не значи само да се слика лице, туку да се фати момент, емоција. А за тоа да се случи, фотографот мора да биде дружељубив, да ги сака луѓето и да знае како да го препознае вистинскиот миг. Следува листа од десет фотографи познати по нивните портрети на луѓе кои ги сретнале низ целиот свет. […]

Смешни забранети реклами (2 дел)

Смешни забранети реклами (2 дел)

Дел поради сексуланта содржина, дел поради друг контроверзен и шовинистички хумор. Со други зборови, реклами кои вреди да се гледаат.

Доказ дека еден единствен човек може да допринесе многу за животите на бездомните луѓе

Њујорк е полн со бездомници, и како и во сите големи градови, другите луѓе најчесто минуваат крај нив без да воопшто да ги забележуваат. Но еден човек решил да направи мала промена преку едноставен, но неверојатен чин на љубезност. Дење Андре МекДонел работи во тренди продавницата Атриум во Сохо, продавајќи облека на купувачи со префинет […]

5 навики кои водат до депресија

Секој што некогаш страдал од депресија вистински ги разбира нејзините поразителни ефекти. За некои луѓе депресијата стигнува до таму што ги осакатува нивните животни можности и се претвора во болест, крадејќи им ја енергијата, концентрацијата и задоволството. Луѓето коишто се во депресија не можат да најдат радост во било што. Во потешките случаи дури ја […]

Зависници од адреналин поставија рачно исткаена мрежа 122 метри од земјата за да скокаат од неа

Моабски мајмуни е група на екстрмни спортисти од Јута, САД, на годинешниот бејсџампинг падобранство во Моаб, Јута конечно добија можност да се претстават со мрежата за која биле потребни седум години да се исткае од страна на разни луѓе. Мрежата на овие лудаци им овозможува три вида на забава: првин треба да одат по јаже на […]

СКОПСКО Темно за сите пивски сладокусци во Македонија

Пивскиот бренд со најдолга традиција во земјата – СКОПСКО доби нова екстензија на брендот, втора во последните две години. Најновата инвестиција на Пивара Скопје АД во развојот на пивската култура во Македонија и домашната индустрија е СКОПСКО Темно.

Уште 5 минути – прекрасен анимиран филм

Погледнете што значат 5 минути безгрижна игра за секое дете. Не заборавјате дека вечерва почнува Анимакс Скопје Фест, и во наредните 3 дена ќе можете да уживате во многу вакви квалитетни анимирани филмови. Повеќе инфо за фестивалот ТУКА.

+