Во Москва силувана порно ѕвездата Лола Тејлор (15 фото)

21 годишната Љубов Бурушева позната по нејзиното порно име Лола Тејлор се запознала со еден маж на интернет, се спријателиле и се согласила да дојде кај него дома. Кога дошла гостинката, во домот ја чекал мажот заедно со неговиот другар. Па кога ја грабнале… Ја врзале со лисици и ја силувале цела ноќ. Во утрнските […]

Погледнете како од обично парче дрво се појавува јапонска кукла Кокеши! Магија!

Во време кога 3D печатачот е веќе во широка употреба, лесно е да се заборави среќата и убавината која ја носи рачната изработка. Земете ја на пример 400-годишната јапонска уметност на изработување на кукли кокеши. Се вели дека овие традиционални дрвени фигурини биле изработувани како сувенири кои ги продавале на посетителите на топлите извори во […]

Магионичар прави јака финта со аликација за мобилен телефон

Магионичар прави јака финта со аликација за мобилен телефон

Апликацијата е како во мобилниот телефон да ви влегол пајак.

Забележани се воени летала како водат нешто што очигледно е НЛО. Факт или фикција?

Дури и ако не верувате во НЛО-и, видео клипот кој ќе го видите тешко се игнорира. Две воени летала или дронови биле забележани како водат друго летало. Некои велат дека има веројатност ова да е летало на вонземјнаи, но со сигурност е НЛО (неидентификуван летачки објект). Чудно е… но што мислите вие за ова?

Принцот кој се оженил со жаба (виц)

Разговара принцот со својот другар:
– Знаеш ли дека пред некое време се оженив со жаба и кога таа еднаш падна и се чукна на земјата, се претвори во девојка?
– Русокоса ли е?

Турска бабичка на 21 век

Турска бабичка на 21 век

Се релаксира и ужива во благодетите на новото време.

А каква музика слушате вие?

А каква музика слушате вие?

Јас не сакам многу детска музика туку музика за возрасни :).

Судар на 2 трамваи во Полска

Судар на 2 трамваи во Полска

Иако многу ретко, затоа што секој трамвај си оди по својата еднонасична патека, сепак и ова се случува.

Срцезатоплувач: Момче со Вилијамсов синдром се зближува со млад коњ

Името на момченцето е Ерез и е од Израел. Ерез има здравствено нарушување познато како Вилијамсов синдром. Овој синдром е ретко генетско нарушување кое може да доведе до проблеми во развојот. Тој е екстремно пријателски расположен, но има проблеми да воспостави врска со другите. Но кога го запознааа со овој млад коњ, неговата реакција беше […]

Необичен крадец ја ограби тетката на сред бел ден

Необичен крадец ја ограби тетката на сред бел ден

Светот стана опасно место за живеење и не знаеш од која страна те демне опасноста.

Си направил магнатни чевли и сега се учи да оди по таванот

Си направил магнатни чевли и сега се учи да оди по таванот

Одењето не е воопшто лесно затоа што не е лесно да ја измамите гравитацијата.

Кога правењето меури од сапуница ќе отиде едно ниво погоре

Кога правењето меури од сапуница ќе отиде едно ниво погоре

Погледнете каква магија може да прави Ана Јанг од обичните меури од сапуница. Вистински уметнички перформанс.

Колку полициски коли се потребни за да фатат 1 криминалец со скутерче?

Колку полициски коли се потребни за да фатат 1 криминалец со скутерче?

И после се лутат и се чудат зошто им измислуваат вицови :).

Жена со дете на пешачки предизвикува верижен судир

Жена со дете на пешачки предизвикува верижен судир

Кога речиси ја преминаа улицата, на детето му текна да се враќа назад. Мајката изреагира добро, исто така и првиот возач, но не и тие позади него.

Смешни сообраќајки со велосипеди

Смешни сообраќајки со велосипеди

Возењето велосипед не е само стави ги двете тркала меѓу нозете и шибај, туку бара и многу внимавање!

Оваа задача можат да ја решат само најинтелигентните луѓе! Провери дали во тебе се крие генијалец!

Ова е една од задачите со кои се докажува високиот коефициент на интелигенција. Но, некои луѓе имаат сосема различен тип на интелигенција и се во состојба да решат друг тип на тешки задачи, затоа не се секирајте ако не ја решите оваа задача. Ваша задача е да ја откриете врската меѓу броевите на левата и […]

Овие неверојатни искуства се толку скапи, што веројатно ние обичните луѓе никогаш нема да ги искусиме

На улиците на Њујорк бил виден човек како шета свиња облечена во костум направен од кредитни картички на American Express. Се работело за човек кој играл во позната американска ТВ серија. Така е тоа, богатите луѓе можат да си дозволат сешто и луксузот и безобразно скапите нешта се просто дел од секојдневниот живот. Доколку некогаш […]

9-годишното момче од Шпанија кое стана „Млад фотограф на дивиот свет на годината“

Почнувајќи од 1964г. Националниот историски музеј во Лондон организира годишен натпревар за Фотограф на дивиот свет на годината. Оваа година победникот на натпреварот за Млад фотограф на дивиот свет на годината, во кој се натпреваруваат млади фотографи до 17-годишна возраст, е деветгодишниот Карлос Перез Навал од Шпанија. Родителите на Карлос се неуморни патници и на […]

Шише за вода за велосипедисти кое автоматски се полни претворајќи ја влагата во воздухот во вода за пиење

Фонтус е систем за автоматско полнење на вода дизајниран од Кристоф Ретезар, кој влагата во воздухот ја претвора во безбедна вода за пиење. Изумот е идеален за велосипедистите кои тргнале на долг пат. Ретезар вели: „После повеќе од 30 експерименти, најпосле успеав да обезбедам постојано капење на кондензирана вода, по една капка во минута.“ Во соодветни […]

Смешни слики #381

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 381-ви дел ;).

Што направиле властите во еден град од напуштената самопослуга?

Волмарт е светски ланец на дисконтни продавници. Овие продавници се речиси секогаш со џиновски размери, во просек зафаќајќи простор од 2.5 фудбалски игралишта. И што се случува кога една таква продавница ќе се затвори? Останува ужасно голем неискористен простор.

Властите во МекАлен, Тексас, се соочиле со овој проблем кога бил затворен нивниот локален Волмарт. Но, наместо да остават огромниот простор да стои напуштен, тие направиле нешто прекрасно.

Камионџијата му одржува лекција на возачот на Porsche Cayenne

Очигледно намерно ги игнорираше сигнализирањата од другите возачи, добро знаејќи дека позади себе веќе неколку километри го влече скапиот автомобил.

Македонецот и јапонската машина што чита мисли (виц)

Измислиле Јапонците машина што чита мисли. Пиеш една пијачка и на екранот се појавува твојата мисла.
Седнува Американецот, пие виски и на екранот се појавува кутија Малборо.

Човеков е практично слеп, но тоа не го спречува да се занимава со неговото диво хоби

Карл Бовард страсно се грижи за иднината на големите мачки како тигрите, лавовите и пантерите. Како начин да се избори за нивната иднина, Бовард отворил прибежиште во Флорида наречено „Единствена визија“ кадешто ги згрижува големите мачки. Целата приказна ја прави уште поневообичаена фактот дека 43-годишнот Бовард е речиси слеп.

Како сами да си направите полнач за батерии на сончева енергија?

Батериите на полнење заштедуваат пари и го намалуваат ризичниот отпад. Се разбира, ако се сетите да ги наполните. Да земете батерија за само да увидите дека ќе треба да мине четири часа на полначот е навистина непријатно. Фрустриран од овој проблем, Шон Фрејн решил да измисли полнач на батерии кој работи секаде кадешто има сонце […]

Како таткото се справи со криминалците кои го нападнаа додека беше со својата ќеркичка?

За разлика од нормалните татковци кои се претвораат во суперхерои кога нивното дете е во опасност, гледајте го што направи идиотов!

Како пубертетлија пее песна?

Како пубертетлија пее песна?

Детево има навистина убав глас, но пубертетот почнал да го фаќа :).

Младо Арапче се обидува да ја запре колата која му се заклучила со клучевите внатре

Големите проблеми на малите неискусни шофери :).

Нострадамус го лечел францускиот крал (виц)

Францускиот крал се разболел од венерична болест. Доаѓале разни доктори, но никој на можел да помогне. На крај наредил кај него да го доведат Нострадамус.

Панкерот што пораѓал жена на улица (виц)

Жена се пораѓа на улица. Поминува еден панкер.
Жената:
– Ве молам помогнете!

+