Топ 10 вицови за 2014

Ако случајно сте пропуштиле некој добар виц, еве ви шанса да фатите чекор. Како и во старата, така и во новата 2015 година, секој ден ќе има по неколку нови вицови на Мотика.

Најдобрите 5 скриени камери во 2014

Скриените камери стануваат се попопуларни, дури и кај нас. Ова се најдобрите од минатата година, како најава за се она што ќе следува во новата 2015.

Топ 10 најжешки содржини на Мотика во 2014

Од задникот на Елена Ристеска, преку интимните фотографии од телефоните на ѕвездите, па се до комшивката што се сунчаше на покривот. 10-те најпопуларни теми кои ви го креваа адреналинот во годината што помина.

Топ 10 најсмешни содржини на Мотика во 2014

10-те теми кои најмногу ве насмеаја минатата година се:

Малиов мисли дека Дедо Мраз оставил траги од чизмите носејќи му ги подароците

Малиов мисли дека Дедо Мраз оставил траги од чизмите носејќи му ги подароците

Детенцето не може да го сокрие своето воодушевување. Ова е вистинската новогодишна магија!

Логика нула: Жена на бензинска се обидува да застане со отворот за бензин до пумпата

Логика нула: Жена на бензинска се обидува да застане со отворот за бензин до пумпата

Навистина тежок логички проблем. Од која страна и да застане отворот за бензин на колата е на погрешното место.

Смешни стрипчиња 132 (36 фото)

Ново продолжение од вашите омилени смешни карикатури и стрипчиња.

Масажа на мачиња во Делчево

Масажа на мачиња во Делчево

Дневна доза позитивна енергија директно од терсата на Горанчо од Делчево.

Злобниот татко му подари на својот син нов Плејстејшн 4

Злобниот татко му подари на својот син нов Плејстејшн 4

Зошто злобен? Погледнете какво злобно изненадување му приреди.

Како се отвора шампањско од 200 долари со 50-калибарска пушка?

Како се отвора шампањско од 200 долари со 50-калибарска пушка?

Овој човек реши да вежба отворање на шампањско на малку невообичаен и скап начин. Имено, искористи 50-калибарска пушка и шампањско Кристал, коешто чини 200 долари шише.

Избор од најсмешните фотографии во 2014 (124 фото)

Ви препорачуваме да погледнете.

Овој човек го претворил неискористениот агол во неговата куќа во одлично место за затоплување

Во ова време на студови на секого му е потребно малку повеќе топлина. Студот се пробива низ повеќеслојната облека, и сѐ што сакаме е да најдеме место да седнеме и да се стоплиме. Да се седи пред домашното огниште слушајќи го пукотењето на огнот откако сте биле цел ден надвор на студот е одличен начин […]

Новогодишен позитив (95 фото)

Последно подгревање на новогодишната атмосфера.

Дечково на својата девојка ѝ подарил чанта за Божиќ, што самиот ја направил

Зошто да трошите пари на подароци кога можете да ги направите сами? Особено ако се работи за подарок за посебна личност, секогаш е убаво да се искористи креативноста и умешноста за да се изработи подарок за кој сте сигурни дека саканата личност ќе го обожава. Се разбира, би можеле и да купите нешто, но значи […]

Најпијаните во 2014 (70 фото)

Горди носители на титулата „Најголем пијаница за 2014“ ;).

Вашиот омилен хорор филм не е ништо во споредба со овие нерешени мистерии

Додека гледате некој особено страшен филм, сепак можете да се тешите со зборовите „барем не е вистинито“. Има многу малку вистина во повеќето хорор филмови, па дури и со класичното „засновано врз вистината приказна“ на почетната шпица. За жал, сепак се случуваат убиства и понекогаш се пострашни отколку во филмовите, каков што е случајот со […]

CIA признава дека ПОЛОВИНАТА од сите тие наводни НЛО-а во педесеттите и шеесетите биле нивни шпионски авиони, а не некакви вонземјани

В понеделник централната разузнавачка агенција објави дека тие биле одговорните за половината од неидентификуваните летачки објекти во педесеттите и шеесеттите години на минатиот век. На твитер ЦИА објавиле: Известија за невообичаени активности на небото во 50-те? Тоа бевме ние. Во текот на изминатите неколку дена агенцијата твитуваше линкови кон најчитаните документи за 2014 на нивната […]

Прекрасниот дрвен новогодишен подарок од татко ми

Прекрасниот дрвен новогодишен подарок од татко ми

Денес ретко кој подарува рачно изработени предмети, а уште поретко е некој од постарата генерација рачно да изработи подарок од кој ќе се воодушеват денешните млади.

Дечково направи генијален ремикс на „Wake Me Up“ со уште погенијален спот

Дечково направи генијален ремикс на „Wake Me Up“ со уште погенијален спот

Спотот самиот си го сними со мобилен телефон, а го изведе со помош на обичен проектор и на неколку свои конструкции.

Моторџија покажува екстремна хуманост за 1 шолја кафе

Моторџија покажува екстремна хуманост за 1 шолја кафе

Навистина необична случка со еден моторџија кој реши да и помогне на жената со џипот.

Најдобрите сноуборд трикови од оваа сезона 2014/2015

11 минути уживање во екстремните трикови со штица на снег.

Забавна еротика 133 (+16) (90 фото)

Еротски моменти од секојдневниот живот кои се паметат долго време.

Секси позадини 56 (50 фото)

Мерак за машките очи :). Монументални позадини кои не можат да поминат незабележани.

Жестока несреќа на велесипедска трка

Жестока несреќа на велесипедска трка

Поради пречка на патот, нагло му закочи предното тркало.

Жена се мачи да го паркира својот Смарт

Жена се мачи да го паркира својот Смарт

Кој рече дека малите коли лесно се паркираат?

Смешни гифчињa 19

Дневна доза анимирани подобрувачи на расположение.

Смешни слики #433

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 433-ти дел ;).

Кога плавуша ќе се обиде да му направи скриена камера на ОПАСЕН ФРАЕР

Кога плавуша ќе се обиде да му направи скриена камера на ОПАСЕН ФРАЕР

Македонскиот јазик нема некој термин што убаво го опишува типот. Предложете некој во коментари.

Бегање од полиција како газда. Лудак на денот!

Бегање од полиција како газда. Лудак на денот!

Откако беше сигурен дека нема да го фатат, мирно со одење го напушти теренот.

Најбрливото возење кола до сега! Гледајте до крај!

Најбрливото возење кола до сега! Гледајте до крај!

Тројцата бразислски шизици уште со што не пробаа да ја возат колата. Со нозе, со задник, итн… За на крај да се случи она што никој не го очекуваше.

+