Како кучето на Златко си игра со мачки?

Како кучето на Златко си игра со мачки?

Кучето на Златко не е како резилот на Жарко од пред неколку дена :).

Последниот танц на мајката со својот син ќе ве остави со насолзени очи

Последниот танц на мајката со својот син ќе ве остави со насолзени очи

Никој не веруваше дека Мери Ен Мининг ќе успее да ја дочека венчавката на својот син, а уште помалку веруваа дека ќе успее да одигра еден танц со синот. Но и покрај ужасната форма на рак која ја имаше мајакта, таа успеа да најде сили и да се избори за овој танц. За жал мајката […]

Ова веројатно е единствената американска компанија која извезува во Кина

Ова веројатно е единствената американска компанија која извезува во Кина

За да биде иронијата уште поголема, фабриката произведува стапчиња за јадење. Во Кина нема доволно квалитетни дрва за правење на стапчиња за јадење, а дрвата во американската држава Џорџиа се како создадени за тоа.

Еве зошто верувам дека постојат вонземјани, но и дека никогаш нема да се сретнеме едни со други

Повелете на едно несекојдневно патување низ Вселената со брзина многупати поголема од брзината на светлината.

Животот во Албанија: Сиромашни ама среќни

Животот во Албанија: Сиромашни ама среќни

Фактот што доцнат 100-тина години зад остатокот од светот не е причина да не се ужива во животот. Впрочем тие и не се свесни колку се назад.

Кој чека ред во Њујорк за новиот iPhone 6?

Кој чека ред во Њујорк за новиот iPhone 6?

Црниот пазар им ги зеде местата на оние луѓе кои навистина сакаат први да го имаат новиот iPhone 6. Луѓево чекаа и по повеќе 2 дена за да купат по неколку iPhone 6-ки кои веднаш потоа скапо ќе ги препродат.

Рибарот фати огромен сом од 58 килограми… и го пушти назад во водата

Рибарот фати огромен сом од 58 килограми… и го пушти назад во водата

Ова можат да го разберат само вистинските рибари! Борбата на рибарот Димитриј Лебедев, кој ловел риби на реката Дњепар, со огромното рибиште траела скоро 1 час. Откако сомот се предаде, рибарот пресреќен се сликаше со него, го измери, а потоа го испочитува речното чудовиште и го пушти назад на слобода.

Необичните проблеми со кои се соочуваат девојките со големи задници

Се започнува уште од детството…

Детски мебел каков што секое дете може само да посака

Еве ви куп идеи, седнете го вашето дете да си одбере и веднаш јавувајте му се на столарот :).

Мозгалка: Кој ги украл документите?

На еден бизнисмен му исчезнале важни документи. Во неговата канцеларија работеле чистачка, секретарка и сметководителка. Ги прашал дали знаат каде се документите и секоја од нив имала свое објаснување.

Археолозите откопале македонски крал (виц)

Македонските археолози откопуваат новооткриена гробница на еден македонски крал и се испоставува дека кралот внатре е балсамиран со посебна техника и сеуште е жив.

Трите стадиуми на половото созревање на мажот (виц)

1) Не ни помислив, а Тој веќе станал 🙂 2) Си помислив – Тој стана! 3) Мислев дека ќе стане…

Мажот што не можел да се воздржи (виц)

Маж оди кај сексолог:
– Докторе, прерaно свршувам… Семејниот живот не ми оди добро, женa ми е незадоволнa…
– Купи си сигнален пиштол.

Одлична реклама против возењето во пијана состојба

Одлична реклама против возењето во пијана состојба

Секогаш има некој кој те чека да се вратиш, затоа внимавај во каква состојба возиш.

Каскадер (игра)

Пресметајте ја оптималната брзина со која ќе го возите возилото за безбедно да се приземјите.

Јапонско чудо од шал

Јапонско чудо од шал

Одличен моден додаток за девојките кој може да се носи многу различни начини.

Вежбање на систем вратила во дворот во слободен стил

Вежбање на систем вратила во дворот во слободен стил

И после некој ќе рече дека не сме настанале од мајмуни :).

Реакцијата на човекот од обезбедувањето кога прв пат проба очила за 3D виртуелна реалност

Реакцијата на човекот од обезбедувањето кога прв пат проба очила за 3D виртуелна реалност

Гејмерите решија да му приредат на човекот од обезбедувањето несекојдневно искуство. Настанот се случи во Уганда.

Двајцата мали улични музичари од Зеница

Двајцата мали улични музичари од Зеница

Секоја почит за децава кои чесно си го заработуваат своето парче леб.

Фудбалче (одлична игра)

Онлајн верзија на популарната класична игра. Пробајте ја и во двојки.

Како да запалиш спортски мотор за 1 минута?

Како да запалиш спортски мотор за 1 минута?

Престижната титула „идиот на денот“ му припага на дечкото со моторот :).

Најубавите моменти од Октоберфест 2014 (37 фото)

Започна најпопуларниот светски фестивал на пивото, Октоберфест, и како што е ред, Мотика ви ги пренесува најубавите моменти од него.

Хакерите објавија втор дел од личните разголени фотографии на Џенифер Лоренс (34 фото)

Уживајте во благодетите на хакерскиот напад кој се случи вечерта на 31 август и со кој беше пробиен iCloud на Apple и во јавност протекоа купишта разголени фотографии од телефоните на славните личности.

Ја паметите ли девојкава од сликата? (15 фото)

Се сеќавате ли на времињата кога девојкава беше секс симбол број 1 во светот?

Смешни слики #347

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 347-ти дел ;).

Двојно задоволство :) (2 фото)

Вистинска реткост е кога природата ќе ви приреди вакво пријатно изненадување и ќе ви го дуплира задоволството.

Најсреќниот велосипедист во Русија, а веројатно и во светот

Најсреќниот велосипедист во Русија, а веројатно и во светот

Како точно да знаеше со која брзина да ја поминува улицата. Неверојатна случка.

Во меѓувреме во источна Македонија: Лада против запрежна кола

Во меѓувреме во источна Македонија: Лада против запрежна кола

Падна кладба во ромското маало, дали коњот е посилен или ладата.

Како да си ја поправите испуканата шофершајбна со едноставна домашно приготвена смеса?

Како да си ја поправите испуканата шофершајбна со едноставна домашно приготвена смеса?

Не сме сигурни дали ова делува, но вреди да се проба со оглед на тоа дека многу евтино и лесно се приготвува смесата. Ако некој пробал нека каже.

Подарок од советникот за градоначалникот затоа што ќе го преместува бејзбол стадионот

Подарок од советникот за градоначалникот затоа што ќе го преместува бејзбол стадионот

Се гледа дека советникот долго време, уште од дома, го мислел и го подготвувал изненадувањето.

+