Идиотите кои до сега го направија предивикот со врела вода

Идиотите кои до сега го направија предивикот со врела вода

После големата популарност на предизвикот со кофа ладна вода, некои луѓе наседнаа на шегата да се потурат со врела вода и да предизвикаат уште тројца пријатели да го направат тоа.

Слушнете како овој Хаски ја пее „I Feel Good“

Слушнете како овој Хаски ја пее „I Feel Good“

Како и луѓето, секое куче има уникатна личност, различни таленти и желби во животот. Талентот на ова куче, е нешто што треба да се види за да се поверува. Позитив на денот!

Е ова е Диџеј во вистинската смисла на зборот!

Е ова е Диџеј во вистинската смисла на зборот!

Диџејството не е само да одбереш песни и да пуштиш програм кој сам ги микса. Човеков им покажа на сите Диџеи на кои рацете им се повеќе во воздух отколку на микесета, како се прави тоа! Уживајте во мајсторијата на DJ CRAZE, кој направи сосема нова и многу интересна песна во живо со скречување.

ММА нокаут за 5 секунди

ММА нокаут за 5 секунди

Самиот му се намести на волеј :).

6 чекори

6 чекори

Без коментар :).

Детската телевизија Cartoon Network го прикажа првиот експлицитен геј пар

Што има некој да форсира вакви работи во цртан филм за деца!? Оставете ги децата да си го живеат детството, а кога ќе дојде време сами ќе си донесат заклучоци за некои работи.

Какво малтретирање мораат да трпат жените кои се шетаат сами по улиците на Менхетн во Њујорк

Какво малтретирање мораат да трпат жените кои се шетаат сами по улиците на Менхетн во Њујорк

Девојкава се облече сосема непровокативно, во фармерки и маичка без деколте и 10 часа шеташе во сите делови на реонот Менхетн.

Закон гаража за мотор која воопшто не зафаќа простор во дворот

Закон гаража за мотор која воопшто не зафаќа простор во дворот

Многу оригинална идеја, која и не е така тешка за изведба.

Неочекувана завршница на тепачката на рускиот возач со полицајците

Неочекувана завршница на тепачката на рускиот возач со полицајците

Типот не им се уплаши иако се двајца и тоа полицајци. Реши ја да истера правдата на свој начин, НО…

Експлозијата на ракетата на НАСА, Антарес, 6 секунди после полетувањето

Експлозијата на ракетата на НАСА, Антарес, 6 секунди после полетувањето

Ракетата вчера требаше да им однесе околу 2,2 тона опрема, храна и вода на луѓето кои живеат на Меѓународната Вселенска Станица.

Зелената стрела (игра)

Погодете ја целта, но гледајте да потрошите што е можно помалку стрели.

Кинескиот Ромео го направи најспектакуларното запросување во историјата на човештвото

22-годишниот студент Дим Чен од градот Шенјан испланирал романтично вечерно запросување на својата девојка на стадионот на својот факултет. Но, девојката заборавила да дојде на состанокот. За да и го привлече вниманието и за да ја потсети, Ромео решил да ги запали огнометите кои биле планирани ако девојката каже ДА. Кога студентот ги запалил огнометите, […]

Римско освојување (стратешка игра)

Заразна стратешка игра во која вие ги контролирате Римјаните и се борите против варварите.

Фотоилузии (40 фото)

Интересни фотографии кои случајно или намерно се претвориле во илузии.

Смешни слики #379

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 379-ти дел ;).

Новата Лада Веста, најдобриот руски автомобил до сега, ќе се продава по цена од 7500 евра

Продажбата ќе започне наредната година и очекувањата се дека автомобилот ќе достигне огромна популарност. Лада Веста го има изгледот на современите автомобили, а цврстината и издржливоста ги гарантира искусниот произведувач.

Запознајте ја Јапонката, која е вистински волшебник на својот дигитрон

Запознајте ја Јапонката, која е вистински волшебник на својот дигитрон

Аска Камимура работи во една компанија во Нагасаки за продажба на храна на големо. Таа ги споредува планираните продажби со остварените со помош на својот дигитрон и никогаш не греши. Камимура е шампион на Јапонија во брзо и точно сметање со дигитрон.

Научниците открија стапки на диносаурус на најчудното можно место: Се искачуваат по вертикална линија?!

Во Кал Орко, Боливија, можат да се видат околу 5000 стапки на диносаурус втиснати во варовник во област која некогаш била мочуриште. Но тоа што ги прави овие стапки уште повпечатливи е тоа што има стапки кои се втиснати на вертикални ѕидови, од кои некои се високи и до 90 метри.

Можеби никогаш досега не сте помислиле да ги ставите овие додатоци врз вашата пица, но сега сигурно ќе посакате

Еве неколку примери за тоа какви пици јадат луѓето низ целиот свет. Можеби на прв поглед некои ќе се чинат малку чудни, но мора да се многу вкусни.

За 10 години нови авиони без прозорци: Патниците ќе можат да се восхитуваат на погледот од небото додека патуваат

Британската компанија за истражување на технологијата „Центар за иновации“ смета дека го направиле најголемиот чекор во унапредувањето на авионскиот транспорт. Сакаат да ги отстранат прозорците од патничките авиони и да ги заменат со OLED екрани на допир кои се распоредени низ целиот авион и ја прикажуваат надворешната глетка преку камери монтирани на надворешноста од авионот. […]

Нема пари за тегови? Не е проблем, тој е автомеханичар!

Нема пари за тегови? Не е проблем, тој е автомеханичар!

Кому му треба теретана, кога може работата да се искомбинира со задоволството :).

Ова задолжително треба да го има во секој бутик!

Генијална идеја која одењето во бутик го прави поубаво искуство за сите.

После свадбата, зетот треба на раце да ја внесе невестата преку прагот на куќата

После свадбата, зетот треба на раце да ја внесе невестата преку прагот на куќата

На зетов некако многу му се брзаше, а изгледа и испил малку повеќе на свадбата :).

Фотографот кој успева да ги натера сите да се насмеани на неговите фотографии

Фотографот кој успева да ги натера сите да се насмеани на неговите фотографии

Малку е геј, ама важно трикот му успева и прави добри фотографии :).

Како се успева во животот? (виц)

Маж излегува со жена на прв состаник:
– Кажи ми нешто за себе! – му вели таа.

Студентска романтика (виц)

Студент се шета со девојката и поминуваат покрај ќебапчилница.
Таа:
– Ауууу, колку убаво мириса!

Гледај ме во очи 77 (41 фото)

Дечко, овде ми се очите :):):).

Заборавете на скејтањето и правењето финти со точак, време е за нешто ПОЕКСТРЕМНО!

Заборавете на скејтањето и правењето финти со точак, време е за нешто ПОЕКСТРЕМНО!

Типот е најјакиот шизик во градот. Гледајте го какви финти прави со неговата позлатена количка со титаниумски рачки и високо квалитетна каскадерска гума.

Кој има поискрени пријатели мажот или жената? (виц)

Мажот и жената се расправаат кој има подобар пријател. Мажот вели:
– Еве ти го телефонскиот број, јави му се и тестирај го. Прашај го каде сум?

Приказната за сиромашниот но чесен пратеник (виц)

– Тато, раскажи ми приказна за добра ноќ!
– Слушај, сине. Во едно демократско царство живеел еден пратеник. Тој бил сиромашен, но чесен.

+